Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Bir Meslek ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Merhaba arkadaşlar.

Hali hazırda muhasebe bürosunda çalışıyorum. Fakat muhasebeyi hiç sevmiyorum. Neden bu işe başladınız derseniz lisede muhasebe okumuştum ve geleceği olan bir meslek istiyordum. Üniversitede 2 senelik dış ticaret okudum fakat hiçbişey bilmiyorum.

2.5 sene önce girdim işe devamlı bişeyler soruyorum ve bu durumdan sıkılıyorum anlayamıyorum kafama girmiyor veya odaklanamıyorum yapacağım işlere hiç sevmediğim için...

Yaşım 24 bu yaştan sonra sizce başka bir işe yönlenebilir miyim ? Bir seneye kadar durumlar çok iyiydi istediğim gibi işten çıkıp başka bişeye yatırım yapabilirdim fakat babamın iş yeri kapandı ve risk almak benim için çok zor artık. Aslında udemy den yazılım seti felan aldım ilk baş başladım sonra ilerisi gelmedi sanırım internetten olacak bişey değil yazılım veya iyi bir eğitim değildi bilmiyorum.

Şu sıralar iş bakıyorum baktığım işler şuanda bilgisayar alanında hep bilgisayarı seviyorum çünkü çok fazla bişey bilmiyorumdur belki ama bundan 6 sene önce kendime bir bilgisayar toplayabildim bütün parçalarını ayrı ayrı alarak son zamanlarda internete veri girişi yapan yerlere bakıyorum mesela alışveriş sitesinde stokları kontrol edip internete ürün eklemek vs. gibi

Sabahları kalkıp büroya gelmek beni öldürüyor resmen hergün küfür ede ede söylene söylene geliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Evde yapılan internet üzeri işler var artık, o yönde kendinizi geliştirebilirsiniz belki.
    Aslında muhasebe için de artık büroya gitmek gerekmiyor.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde yapılan internet üzeri işler var artık, o yönde kendinizi geliştirebilirsiniz belki.
    Aslında muhasebe için de artık büroya gitmek gerekmiyor.
    Bizim büroda gitmek gerekiyor bide mali müşavir berbat bir insansa

Öyle işler bulabilsem keşke

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Zaman çok degerli ve kısa mutlaka sevdiğin bir işi yapmalısın ama yazılım filan bunlar öyle şıp diye öğrenilecek şeyler değil fakültesinde eğitim alman gerek. İnternetten video izlemeyle, makale okumayla olacak birşey olsaydı herkes yapardı. Hazırlanıp tekrar sınavlara girebilirsin. Bu işin yaşı yok. Ben 28 yaşındayım bu sene tekrar üniversite sınavlarına girdim tercihimi de yaptım planladığım gibi giderse Almanya da yaşama hayalim gerçek olabilir. Buna benzer çabalamalisin hayatta hiç bir zaman armut piş ağzıma düş olayı olmuyor

Borç yoksa her yaşta işinizi değiştirebilirsiniz. Fakat yeni başladığınız işe de sıfır olarak başlayacaksınız geliriniz düşük olacak. Eğer 2 3 sene buna dayanabileceğinizi düşünüyosanız değiştirin ilgi alanınıza yönelin derim.

25 yaşında turizm sektörünü bırakıp çelik konstrüksiyon işinde çalışmaya başlamıştım büyük bi tersanede. 2 yıl sonra da çocukluk hayalim olan polislik mesleğine geçiş yaptım. Şuan herşey yolunda görünüyo

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    youtuber ol hocam

saka maka cogu insan zevk alarak calısmıyor; ancak ekmek parası işte naparsın.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir dalı tutmadan tutunduğun dalı bırakma. yoksa işsizlik gelir çöker üzerine.. gelen giden vurur sırtına

yaşlıveacemi ve Huseyin9595 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaman çok degerli ve kısa mutlaka sevdiğin bir işi yapmalısın ama yazılım filan bunlar öyle şıp diye öğrenilecek şeyler değil fakültesinde eğitim alman gerek. İnternetten video izlemeyle, makale okumayla olacak birşey olsaydı herkes yapardı. Hazırlanıp tekrar sınavlara girebilirsin. Bu işin yaşı yok. Ben 28 yaşındayım bu sene tekrar üniversite sınavlarına girdim tercihimi de yaptım planladığım gibi giderse Almanya da yaşama hayalim gerçek olabilir. Buna benzer çabalamalisin hayatta hiç bir zaman armut piş ağzıma düş olayı olmuyor
    Evet hemen yapılacak bir iş değil fakat zamanla olur sanırım. Bir arkadaşım var yazılımcı lisede beraber okuduk o anadolu tarafındaydı hiçbir bölüm okumamasına rağmen şuan yazılımla uğraşıyor geçen banka hesabında 100 bin tl gördüm bi o kadar da evlerinin tapusu için ailesine verdi yediği içtiğini saymıyorum bile sanırım o yüzden dikkatimi çekti bide istediği heryerde çalışabiliyor sabah geziyor akşam çalışıyor birgün işi oluyor o gün iş yapmıyor kafasına göre sanırım ilgimi çeken kısımlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir dalı tutmadan tutunduğun dalı bırakma. yoksa işsizlik gelir çöker üzerine.. gelen giden vurur sırtına

https://www.youtube.com/watch?v=XA8kNFVLPfw
    Bende ondan korkuyorum valla o yüzsden hemen giremiyorum biyere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtuber ol hocam

saka maka cogu insan zevk alarak calısmıyor; ancak ekmek parası işte naparsın.
    Bişey diyim mi herkes laf söylüyor küçümsüyor fakat adamlar istedikleri gibi geziyor yiyor bir video çekiyolar 40-50 bin direk harcayabiliyorlar hemde çok eğlenceli bir iş yapıyorlar kafalarına göre :D

Geçen marmara üniversitesine kafalar kanalından atakan diye birisi geldi son model mercedes bütün okul onu izliyor :D

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Siz futbola başlayın, bakın Messi - Ronaldo ne kadar çok para kazanıyor, hayallerinizi küçük tutmayın.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz futbola başlayın, bakın Messi - Ronaldo ne kadar çok para kazanıyor, hayallerinizi küçük tutmayın.
    Futbola zamanında yönelmiştim hatta profesyonel ligin bir altına kadar çıktım bir üstüne çıkar profesyonel oluyorum diyordum ki bundan 6-7 sene önce köprücük kemiğimi kırdım bir maçta neyse dedik sağlık olsun diğer sezona yetişmek için hep zorladım kendimi sezon başı antremanlara katıldım ikinci antremanda tekrar düşüp köprücük kemiğimi aynı yerden kırdım o kadar uzun süre yatıp ara verince de dönmem kolay olmadı keşke olabilseydim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tüh yaa, kötü olmuş.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bende senin gibi Ticaret Meslek Lisesi okudum. Mali müşavirin yanında askere gidene kadar çalıştım. Asker dönüşü iş bulamadım. Herkes üniversite mezunu arıyordu. Ki ben o üni okuyanları parmağımda çevirirdim mesleki bilgim ile. Muhasebeye, rakamlara, o evrak diline aşıktım.
    Meslekte Eğitici çok önemli. Anlaşılan asıl sorun Müşavirde. Mali müşavirin iyi biri olsa idi. Mesleğini aşk ile yapardın.
    ( Sonra hayat bizi Turizme yöneltti. 3 yabancı dil konuşan kalifiye bir eleman olduk. )
    Burada esas yaptığın her işi en iyi şekilde ve severek yapmaya çalışmak... Sokakta çöpte toplasan zevk alırsın, Hastanede danışmada insanları yönlendirerek.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hemen yapılacak bir iş değil fakat zamanla olur sanırım. Bir arkadaşım var yazılımcı lisede beraber okuduk o anadolu tarafındaydı hiçbir bölüm okumamasına rağmen şuan yazılımla uğraşıyor geçen banka hesabında 100 bin tl gördüm bi o kadar da evlerinin tapusu için ailesine verdi yediği içtiğini saymıyorum bile sanırım o yüzden dikkatimi çekti bide istediği heryerde çalışabiliyor sabah geziyor akşam çalışıyor birgün işi oluyor o gün iş yapmıyor kafasına göre sanırım ilgimi çeken kısımlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Bende ondan korkuyorum valla o yüzsden hemen giremiyorum biyere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Bişey diyim mi herkes laf söylüyor küçümsüyor fakat adamlar istedikleri gibi geziyor yiyor bir video çekiyolar 40-50 bin direk harcayabiliyorlar hemde çok eğlenceli bir iş yapıyorlar kafalarına göre :D

Geçen marmara üniversitesine kafalar kanalından atakan diye birisi geldi son model mercedes bütün okul onu izliyor :D

üni bitirmemiş tipler üniversitede sahneye cıkıyor, dünyanın çivisi cıktı.

gerçi diploması olmayan bir bey var da ondan bahsetmicem, silivri soğuktur simdi
    Huseyin9595, murat1903, yigozya ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yaş 24. Şu an üniversiteye başlasanız, 28'de biter. Normalde 22-23 olduğuna göre 5-6 yıl kayıp. Bu klasik zihniyet.
    Allah ömür verirse 65'e kadar çalışacaksınız. 41 yıl sevmediğiniz işi yapmak mı, 37 yıl sevdiğiniz işi yapmak mı? Bu da gelecek odaklı zihniyet.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Sana iş önermeyeceğim lakin şunu söylemek isterim. Bende eski muhasebeciyim 20 yaşımdayken başladım ve 12 sene dayanabildim. Radikal bir kararla mesleği bıraktım ve 32 yaşından sonra sektör değiştirip motorlu kuryelik yapmaya başladım. Yaş oldu 42 ve hala kuryeliğe devam ediyorum.
    Huseyin9595 ve arndiol bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)