Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sgk sigara içenlerin kanser ilacı parasını ödemeyecek

Motovento
    REKLAM ALANI

Sosyal Güvenlik Kurumu,akciğer kanseri hastalarına ilaç parası ödemek için ‘hiç sigara içmemiş olma’ şartı getirdi.
    3 Şubat tarihinden itibaren geçerli olan tebliğe göre SGK, akciğer kanseri olan hastaların ilaç parasını ödemek için 'sigara içmemiş olma' şartını getirdi.

SGK ayrıca, skleroz (MS) hastalarında kullanılan Fingolimod etken maddeli ilacın ödenmesi için başka bir ilacın bir yıl süreyle kullanılmasını da şart koştu.

insan gerçekten hayret ediyor.

not:yaptığım kısacık araştırmaya göre kanser tedavisi aylık 5000 liradan başlıyormuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

o zaman zorla sgk için para da kesmesinler milletin maaşından. ne kadar saçma sapan bir devlette yaşıyoruz ya.
    xawa bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    sigara içmiyorum ama bunlar daha iyi günlerimiz...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstünü mü koklayacaklarmış hastanın, nasıl oluyor o iş
    kakare bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sgk diye bir şey kalmayacak zaten. Milleti bedava muayene olacaksınız diye kandırıp her tarafı özel hastanelere parsellediler. Şimdi Sgk da kalkacak her şey özel sigorta olacak. Amerika modeli.
    Biz tıp camiası olarak vatandaşın daha iyi sağlık hizmeti alması için Baltık ülkelerinin sisteminin alınmasını sosyal devlet modeli uygulanmasını anlattıkça, insanlar tabi ki beyinsiz oldukları için çoğusu hiç bir halt anlamadı. Şimdi kapitalist sistemin kucağına oturunca daha iyi anlayacaklar. Artık bedava sağlık dönemi bitti.

Bu arada 5.sınıf öğrencisi olarak en çok benim işime geliyor bu olan. Çünkü bir doktorun en çok para kazandığı ülke abd. Biz de o yolda olduğumuz için 10sene sonra parayı kepçeyle almaya başlayacağız.

Ben eşitlik yanlısı bir insan olarak, asgari ücretli adamın hakkını savunurken, adam bana değil başkan beye inanıyorsa, ben de artık umrumda olmadığına karar verdim. Sonuç olarak evrimin bir basamağı bu da ve bu az gelişmiş beyinler böyle ezilerek yok olmadan yerine daha iyileri gelmeyecek demek ki.
    karadenizz, Shrieker, TAYFUNBORA ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyicene saçmaladılar.Sağlıkta devrim herhalde bu oluyor.O zaman şişmanların,fazla yiyenlerin kilo ve obezite ile ilgili sağlık harcamalarını da ödemesinler.IQ sü düşük olanların aptallıklarından dolayı yaptıkları kazaların sağlık masraflarını ödemesinler.Liste bu şekilde uzar gider.Bari boş yere bizden kestikleri binlerce TL primi geri versin hırsız zihniyetli dolandırıcı arkadaşlar.Zaten emeklilik yaşı 65, bir de sağlık hizmetlerinden yararlanamayacaksak ben neden sigorta primi ödüyor?
    Shrieker ve barodi bunu beğendiler.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    O zaman dans
    Sigara icmiyorum ama icene de bu kadar asagilik muamelesi yapilmasi... yuh artik...
    Kendi aklinca gozdagi veriyor. Bak icip de kanser olursan kendin odersin ha, ona gore...
    Fakirler olsun, bakanlar kurulundan selam...
    potasyum bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Kardeşim elli tane sitem edeceğine, sigara içmeyi ver öldün mü ? Aç mı kaldın ? Bunun en çok sana yararı var demi, ama olmaz bizim millete bunu direteceksin yoksa yan gelip kulağının üstüne yatar

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim elli tane sitem edeceğine, sigara içmeyi ver öldün mü ? Aç mı kaldın ? Bunun en çok sana yararı var demi, ama olmaz bizim millete bunu direteceksin yoksa yan gelip kulağının üstüne yatar
    Her gün spor yapıyor musunuz takke bey.
    Bence hayır. O zaman metabolik sendrom dediğimiz diyabet obezite ve kalp hastalıklarını da size ödemesinler?
    Shrieker ve essegesse bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak canımın içi,bak güzelim,bak tatlım adamlar ne yazmış ;
    "Sosyal Güvenlik Kurumu,akciğer kanseri hastalarına ilaç parası ödemek için ‘hiç sigara içmemiş olma’ şartı getirdi."
    Yani bu saatten sonra ben sigarayı bıraksam bile bu adamlar akciğer filmlerine bakıp sen sigara içmişin ilaç parası yok sana diyebilirler.Hatta,hatta hiç sigara içmemiş birine ilaç parası ödememek için sen sigara içmişin sana ilaç parası yok ta diyebilirler.
    essegesse bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün spor yapıyor musunuz takke bey.
    Bence hayır. O zaman metabolik sendrom dediğimiz diyabet obezite ve kalp hastalıklarını da size ödemesinler?
    Neden sadece armut olarak konuşmayıp genel bütün sarı meyveleri konuşuyorsun acaba yetersiz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O ilacın araştırması böyle. Sigara kullanmamış insanlarda denenmiş, sanırım onun için böyle bir uygulama var.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak canımın içi,bak güzelim,bak tatlım adamlar ne yazmış ;
    "Sosyal Güvenlik Kurumu,akciğer kanseri hastalarına ilaç parası ödemek için ‘hiç sigara içmemiş olma’ şartı getirdi."
    Yani bu saatten sonra ben sigarayı bıraksam bile bu adamlar akciğer filmlerine bakıp sen sigara içmişin ilaç parası yok sana diyebilirler.Hatta,hatta hiç sigara içmemiş birine ilaç parası ödememek için sen sigara içmişin sana ilaç parası yok ta diyebilirler.
    Mantıken öyle birşeyi uygulama imkanları olmaz değil mi ? Beni savunuyor gibi görmeyin öncesinde böyle bir yargı yokken ödenek birden degiştirilemez ancak bile bile devam eden varsa bir anlam teşkil eder...

Amerika kadar vatandaşını düdükleyen bi ülke yok sağlık konusunda. Sigorta şirketleri para ödemesin diye doktorlara yalan rapor hazirlatip pisi pisine öldürüyorlar insanları. Bi elemanın saglik, silah ticareti vb. konularda belgeselleri var bulursam paylaşıyım. Abd li olmadığınıza şükredersiniz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yerinde bir uygulama. Birçok özel sağlık sigortasında sigara içenlerin pirimleri ya çok yüksek yada sigara kaynaklı hastalıklar kapsam dışı. Sen akciğer kanseri riskini bilerek bu zıkkımı içiyorsan, risk gerçekleştüğünde de sonuçlarına katlanacaksın. Aslında katlanılacak sonuç da belli. Ölüm... Akciğer kanserinde fatalite / ölüm oranı %95 (15-39 yaş arası) . Hiçbir iyileşme ümidi yok. Sadece ömrü birkaç yıl daha uzatıp acıları dindiriyorlar.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Haberi araştırdım sadece gazete sitelerinde mevcut.
    Nedense gazetelerin hepside aynı safta olanlar.

Hiç bir gazeteye veya haber sitesine itibar etmiyor, inanmıyor olduğum için resmi siteyi araştırdım.

Kaynak
    http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/...alar/duyurular

16 Şubat 2016
    BASIN AÇIKLAMASI

Ulusal basında yer alan kanser ilaçları ile ilgili bazı haberlere yönelik olarak
    Kurum (SGK) uygulamasının kamuoyunun bilgilendirilmesi gereği duyulmuştur.

Erlotinib Etken Maddeli İlaç;

Erlotinib etken maddeli ilacın prospektüsünde “Daha önce en az bir basamak
    kemoterapi uygulanmış ve yanıt alınamamış veya progresyon gösteren, lokal ileri veya
    metastatik evrede bulunan, sigara kullanmamış ve histopatolojisi adenokanser
    (bronkoalveolar kanser dahil) olan küçük hücreli olmayan akciğer kanserli hastaların
    tedavisinde endikedir.” endikasyonu bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen ilacın kullanım yerine (endikasyona) göre, Sağlık
    Bakanlığından sigara kullanan hastalar için endikasyon dışı izin belgesi alınması
    halinde ilaç bedelinin karşılanmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çevremizdeki insanlar içiyo bir şekilde pasif içici oluyruz hal böyle iken , biz gidince siz pasif içmişşini öl mü diyeceler bunun bir değeri lmalı

Motosikleti
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hiç bir gazeteye veya haber sitesine itibar etmiyor, inanmıyor olduğum için resmi siteyi araştırdım.

Kaynak

16 Şubat 2016
    BASIN AÇIKLAMASI

Ulusal basında yer alan kanser ilaçları ile ilgili bazı haberlere yönelik olarak

kemoterapi uygulanmış ve yanıt alınamamış veya progresyon gösteren, lokal ileri veya
    (bronkoalveolar kanser dahil) olan küçük hücreli olmayan akciğer kanserli hastaların

Bakanlığından sigara kullanan hastalar için endikasyon dışı izin belgesi alınması

http://i.imgur.com/7FFy7BL.jpg
    Acaba şimdi sallayıp bombardıman yapan B52 savaş uçakları, sayın forumdaşlarımız.Acaba konuya ne diyecek ?Bilmeden yapıştırdık diye geri vites yapacaklar mı Tüm bunlar merak konusu
    ZümeR bunu beğendi.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaynak

16 Şubat 2016
    BASIN AÇIKLAMASI

http://i.imgur.com/7FFy7BL.jpg
    şunun ne demek olduğunu tam bilen biri açıklayabilir mi

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    "Sosyal sigorta" turkiyede büyük bir balon haline geldi zira 15-20 yıl önce 35 yasında emekli olanlar hala maaş almaya ve sağlık hizmetinden yararlanmaya devam ediyor.

Yanı sisteme para girişinden ziyade para çıkışı oluyor.

Bunun üzerine kendisi özel hastane sahibi bir şahıs eğer sağlık bakanı koltuğuna gelirse yapılacak icraatlar belli.

Bu işler çalışma ve sosyal g.bakn
    Ve sağlık bakanlığı ortak girişimidir.

Her ikisi de kamu yararına çalışacaklarına maalesef devletin ayırdığı bütçe üzerine kurulmuş kapital faaliyetler yürütüyor.

Bunun yanı sıra sigara obezite vb sorunlara bu şekilde çözüm üretilmesini saçma buluyorum.

O zaman sormazlar mi adama sigaradan ve ickiden aldigin vergileri nereye aktarıyorsun diye.

Bu arada Sigara savunucusu değilim (iciyorum ayrıca) ama burada sistemi kapitalizme bağlamadan önce sigaranın da kapitalizm ile bagdastirilabilecegini unutmamak gerekir.

(Sigara sağlığa zararlıdır)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)