Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sgk sigara içenlerin kanser ilacı parasını ödemeyecek

Motovento
    REKLAM ALANI

ne izni aga onu açıklayın bana.sağlık bakanlığından kim izin alacakmış.sigara içen adam 40 yıl sgkya prim ödeyip sonra hasta olunca ilaç parası için izin belgesi mi isteyecekmiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bu arada yakında SGK yı özelleştirebilirler diye aklımdan geçmiyor değil..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerinde bir uygulama. Birçok özel sağlık sigortasında sigara içenlerin pirimleri ya çok yüksek yada sigara kaynaklı hastalıklar kapsam dışı. Sen akciğer kanseri riskini bilerek bu zıkkımı içiyorsan, risk gerçekleştüğünde de sonuçlarına katlanacaksın. Aslında katlanılacak sonuç da belli. Ölüm... Akciğer kanserinde fatalite / ölüm oranı %95 (15-39 yaş arası) . Hiçbir iyileşme ümidi yok. Sadece ömrü birkaç yıl daha uzatıp acıları dindiriyorlar.
    Thank you captain..
    Merdo bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben seni düşünüyorum Trakyalı kardeşim , kızma bana. Sigaranın akciğer kanseri yaptığı kesinleşti. . Kesinleşti ifadesi şu demek" sigara tiryakisi olan kişi er yada geç mutlaka akciğer kanseri olacak" . NOKTA.. Eğer sigara içen bir kişi akciğer kanseri olmadan vefat ettiyse bunun anlamı sadece o kişinin kanser olmak için ömrü yetmediğidir . Şimdi bırakırsan , 15 yıl sonra çekilecek filmde, geçmişte sigara içtiğini sen söylemezsen kimse anlamaz.
    barodi bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben seni düşünüyorum Trakyalı kardeşim , kızma bana. Sigaranın akciğer kanseri yaptığı kesinleşti. . Kesinleşti ifadesi şu demek" sigara tiryakisi olan kişi er yada geç mutlaka akciğer kanseri olacak" . NOKTA.. Eğer sigara içen bir kişi akciğer kanseri olmadan vefat ettiyse bunun anlamı sadece o kişinin kanser olmak için ömrü yetmediğidir . Şimdi bırakırsan , 15 yıl sonra çekilecek filmde, geçmişte sigara içtiğini sen söylemezsen kimse anlamaz.
    Yazdıklarınız bariz şekilde herkesçe bilinen doğrular olduğu için o tarz bir cevap yazdım.Sigarayı savunduğum yok ben eşitlikten yanayım.Sigara içinlerin kanser tedavisinin paralı yapılması konusunda ki düşünceleriniz yanlış buluyorum.O tarz bir işe kalkışıldı mı sağlıksız beslenenin de,tehlikeli işlerlerle uğraşanında hatta biz motosiklet kullananınların da tedavi masraflarının karşılanmamısı gerekli.Herkese ayrı prim ayrı muamele olması gerekli.Sen bir adamı zorla sigorta yapıyorsan onun maaşından dünyanın parasını kesiyorsan bu adama ne olursa olsun s.ke s.ke bu adamı tedavi etmek zorundasın.Sigortacılığın mantığı da budur zaten.Her durumda tedavi etmiyorsan bu sigortayı da zorunlu hale getiremezsin.

Bu arada amaç zaten milleti sigaradan uzaklaştırmak değil,soygun gibi olan sigorta primlerini cebe indirmek.İnsanlar ölsün akciğer kanserinden bana ne ben Mercedesi yenileyeceğim mantığı.Zaten bir devlet vatandaşını doya doya sömürüp vatandaşı işe yaramaz duruma geldiğinde onu ölüme terkediyorsa o devletin cehennemin dibine kadar yolu var.

Bu arada insanlara sigara bıraktırmak istiyorsanız sigara içenlere karşı saldırganca tutum inanın onları daha çok sigaraya yakınlaştırmaktan başka bir işe yaramıyor.Bana gelecek olursak ben ölüm korkusundan değil yaşam komforumu düşürdüğü için ve beni tıkamaya başladığı için sigarayı biraz da olsa azaltmak için 1-2 ayadan e-sigara kullanıyorum,günde 2-3 tane sigara içiyorum,baştan sigaradan tiksinti geldi,şimdi de e-sigaradan tiksinti gelmeye başladı.Sanırım hiç niyetim olmasa bile sigarayı komple bırakacağım.Sigarasız harbiden çok daha rahat nefes alınıyor.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Başlarım sigarasına.Kanser hastalığı yaşayıp bunun tedavisi için uğraşmayan bilmez.Sigara içmemiş kişileri şu an ilaçsızlıktan, yanlış ve eksik tedaviden nasıl ölüme gönderiyorlar haberi olan var mı?

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Sağlık Bakanı açıkladı kime ne ilaç yazıldıysa verilecek olay kapandi

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bu mantıkla rahim kanseri olan bayanlarada bakirelik şartı getirmeleri an meselesi ne diyecekler sen bunu kullanmışsın bozmuzsunmu diyecekler..

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Onkoloji merkezinin Radyoterapi bölümünde Kanser hastalarını tedavi ediyorum.Hastaların % 80 i sigara içiyor ve bu sebepten kanser olmuşlar (Akciğer, Larenks vs bunların da beyne vertebraya oraya buraya metastaz yapması gibi durumlarda tüm vücudu etkiliyor.)

Ve tedavi masrafı olarak özel hastanelerde 1 TL bile alınmadan tedavi olabiliyorlar.Devletimiz sağolsun.Normalde özel sigortası olan hastalar veya cebinden para vererek tedavi olmak isteyenler tedavi başına 20.000-30.000 TL gibi paralar ödemek zorunda kalıyorlar.

Okuldaki eğitimlerde bize öğretilen şey bütün kanserlerin sebeplerinde öyküsünde ilk etkenin sigara olduğu.

İçmesinler kardeşim sen göz göre göre alkollü araç kullanan adama alkollüykem yaptığı herhangi bir kazada kasko veya sigortadan teminat isteyebiliyor musun? Bu durumu bile devlete laf sokmaya bağlamışlar.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Ya durun daha iyi günlerimiz bunlar
    Her geçen gün bir kere daha nefret ediyorum insancıkların çıkardığı saçma şeylerden.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    50 kuruşluk sigaraya 650 kuruş VERGİ YERLEŞTİRİRKEN ZATEN sigara içenler kanser oluyor, onlara GİDİYOR BU PARACIKLAR DİYORLARdı..
    VATANDAŞ cebinden para verip LÖSEMİ HASTANESİ yaptırıyor, DEVLET HAZRETLERİ açma ruhsatı vermiyor..
    NW YAMAN ÇELİŞKİLER ÜLKESİYİZ'
    VEKİLLERİN DE KANSER HASTASI OLANLARINININ MASRAFLARINI KARŞILAMASIN SGK o zaman hadi göreyim..!

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Zaten GSS yüzünden hükümete çok doluyum, böyle şeyler paylaşıpta yakmayın beni

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Sigaradan alınan vergiler ne olacak acaba? Sigaranın vergi oranı %65, yani 10₺ alınan paketin 6.5₺ si devlete vergi, diğer 3.5₺ si üretici, dağıtıcı, market karı vb. Ben bi paket kendime 2paket devlete sigara alayım. Sonra hal böyle olsun.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Amma bos bir tartismaya dalmissiniz ha!
    Allah'in izniyle hükümetimiz basta oldugu sürece sizi asla sgk'nin insafina birakmaz.
    Yani kanser olana kadar caninizi alacak neler neler var Türkiye adi verilen güzellikler aleminde.
    Trafikten kurtulsan, bombadan kurtulamazsin,
    bombadan yirtsan bir sekilde, terörden kurtulamazsin,
    tut ki hepsinden yirtip bi sekilde yasamayi basardin kanserden önce kahrindan ölürsün.

O yüzden bos verin kanser olursak ne olacak tartismasini.
    Siz kanser olmaya firsat bulamadan zaten yukarida saydiklarim alir tatli caninizi.
    Thracian bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)