Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Protein Tozu hakkında :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Selam arkadaşlar aranızda protein tozu kullanan var mı ?
    Tadı nasıl, etkisini ne kadar sürede göre bilirim acaba ?
    bir de 150-200 arası önereceğiniz protein tozu var mı _
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Her öğünde vücudunuzun sindirebileceği belli bir protein miktarı vardır ve siz bunu karşılayarak günde en az 6 öğün tüketiyorsanız kullanmanızı tavsiye etmem. Proteinin elde edildiği hammaddeye göre tadları değişiklik göstermektedir. Benim kullandığım en lezzetli carnivor du. İzole et proteini. Sizin fiyat aralığınıza da uygun hemde.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ben kullanıyorum.
    Tat olarak en çok tercik edilen çikolata,bazı markaların muz ve vanilyalısıda iyi ama çilekli almanı tavsiye etmem.
    200 liraya alabileceğin en iyi protein tozu Optimum Gold Standart Whey'dir.Kana hızlı karşırır.Çikolatalısı güzel.İçimi kolay.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Aktif olarak neredeyse 2.5 yıldır kullanıyorum. Bununla beraber amino, nox, bcaa, creatine ve bilumum supplement kullanan biri olarak söyleyebilirim ki; hakkını veremeyeceksen hiç bulaşma.

İlk etapta protein ağırlıklı beslen. Misal ben bu kadar şeye rağmen her sabah 5 yumurtamı, her öğlen ve akşam mutlaka etimi eksik etmem.

Faydasını görürsün, görmek zorundasın da. Ama vücüdun ve bütçen için bu doğru bir karar mı önce bunu düşün. Zira bin liralar ve kimyasal maddelerden bahsediyoruz.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Teşekkürler eczanede falan bula bilirmiyim peki bunları
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    2 gün önce animal cuts ile beraber MHP nin whey proteinini sipariş ettim 220 lira fiyat, tad ve kıvam olarak muhteşem. Ayrıca size karıştırıcı da hediye olarak gönderiyorlar (suplementler.com). Ancak protein tozu ihtiyaç duyulan protein miktarını besinlerden alamadığınız taktirde kullanılması gereken bir takviyedir!!! Tavsiyem vücut geliştirme ye başlıyosanız 2 aydan önce suplement kullanmayın.Sebebini soracak olursanız vücut geliştirme çok disiplin gerektiriyor ve malesef bizim insanımız bu sporu salonda ağırlık kaldırmak olarak görüyor. 2 ay sonra zor gelip bırakıyorlar aldıkları suplement de çöp oluyor. Bu spora başlayacaksınız maddi olarak da biraz külfetli. Sorularınız var ise memnuniyetle cevaplarım...
    CrazyBullet bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aşırıya kaçmadığın sürece 2 ay düzenli kullanabilirsin. 1 ay ara vermelisin

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    var. tadı aromasına göre değişiyor. etkisi kasların ihtiyaç duyduğu proteini idman sonrası hızla vermektir ama besin yerine geçmez yani mucize beklememelisin. optimum universal gibi markaları tercih edebilirsin. no pain no gain

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bende bir ara basıcam hepsini başkan spora devam etseydim bende düşünüyordum almayı çünkü, insan malesef beslenme şartlarına dış etkenlerden dolayı uyamıyor en mantıklısı bu geliyor.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Şunu asla unutma ki protein tozu arkadaşların dediği gibi bir mucize değildir.

Beslenme yolu ile sana yeteri kadar proteini alamadığın zamanlarda takviye olarak kullanılır.

Düzenli olarak ağırlık çalışıp, gerçekten kaslarını parçalayıp büyütecek bir idman yapmıyorsan vücuduna gereksiz yere almış olursun, karaciğerini yorarsın.

Kabaca ağır idman yapan biri için günlük protein ihtiyacı kilosunun 1,5-2 katı karşılığı gramdır.

Atıyorum 70 kilo biri isen günde 105-140 gram protein alman gereklidir. Telefonuna yada pc'ne beslenme ile ilgili bir program indir. Günlük yediğin herşeyi yazıp toplam kaç gr protein aldığını gör, eksik kalan kısımı toz ile tamamlarsın.

Ama eğer gerçekten çalışacak isen, kaslarının bu proteine ihtiyacı varsa kullanmalısın.

Bu işte herkes uzmandır, herkes bir şeyler bilir

O yüzden kulaktan dolma bilgilere değilde, gerçekten bu işi bilen insanların yazdığı bilimsel yazıları okumalısın.

16 aydır vücut çalışıyorum, haftada 3 gün 6-7 saat spor yapıyorum. Düzenli beslenmeye çalışıyorum, her öğlen beyaz et, spor günleri akşamları da kırmızı et, sabahları 3-4 yumurta beyazı gibi. Hala daha protein tozu almalı mıyım emin değilim.

16 ay öncesine göre belirgin bir gelişme var, fakat yaş 35 olduğundan hala göbek ile göğüs seviyesini eşitleyebilmiş değilim
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beslenme yolu ile sana yeteri kadar proteini alamadığın zamanlarda takviye olarak kullanılır.

Düzenli olarak ağırlık çalışıp, gerçekten kaslarını parçalayıp büyütecek bir idman yapmıyorsan vücuduna gereksiz yere almış olursun, karaciğerini yorarsın.

Kabaca ağır idman yapan biri için günlük protein ihtiyacı kilosunun 1,5-2 katı karşılığı gramdır.

Atıyorum 70 kilo biri isen günde 105-140 gram protein alman gereklidir. Telefonuna yada pc'ne beslenme ile ilgili bir program indir. Günlük yediğin herşeyi yazıp toplam kaç gr protein aldığını gör, eksik kalan kısımı toz ile tamamlarsın.

Ama eğer gerçekten çalışacak isen, kaslarının bu proteine ihtiyacı varsa kullanmalısın.

O yüzden kulaktan dolma bilgilere değilde, gerçekten bu işi bilen insanların yazdığı bilimsel yazıları okumalısın.

16 aydır vücut çalışıyorum, haftada 3 gün 6-7 saat spor yapıyorum. Düzenli beslenmeye çalışıyorum, her öğlen beyaz et, spor günleri akşamları da kırmızı et, sabahları 3-4 yumurta beyazı gibi. Hala daha protein tozu almalı mıyım emin değilim.

16 ay öncesine göre belirgin bir gelişme var, fakat yaş 35 olduğundan hala göbek ile göğüs seviyesini eşitleyebilmiş değilim
    3 gün yetmez üstüne gidin canını çıkarın. bunlarda motivasyon için gerekli videolar alt yazıları okuyup çalışırken aklınızdan bunları geçirin. kolay gelsin

velizrsln ve fatih.met bunu beğendiler.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Olcay Kardeş. Bırak bu vucut işlerini. Bu yaştan sonra zararı olur, bırak yirmilikler kas yapıp kız peşinde koşsunlar . Ağırlık sporları erken gönderir öteki tarafa.Sebeplerine girmeyeceğim uzun konu. Ama örnek vereyim; Amerikan NFL de oynayan oyuncuların ortalama ömrü 55 yıl. Bak Çekmeköydeymişsin. Ben taa Büyükçekmeceden kalkıp çekmeköy veya taşdelendeki patika koşulara katılıyorum. Koşalım güzelleşelim. Zayıflamak istiyorsan haftada 4 gün koşacaksın. Artık ayda 170-200 KM koşuyorum. Meditasyon gibi geliyor.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Pazartesi göğüs _ salı Bacak - çarşamba- omuz - perşembe sırt- cuma ön kol Arka kol girerim her antreman öncesi yada sonrası karın çalışıyorum hafta sonu özellikle sabah aç karnına ( müsait olunca) sağlam kardio yapar ve o günün akşam öğünü, off öğün yaparım. Antrenman dan bir ve iki gün sonra çalıştığınız yer acımuyor ise boşa kürek çekmekmişsiniz demektir. ACI YOKSA BAŞARI YOK burdan gelir.lütfen protein tozu ile şişirmiş diyen tiplerden uzakdurun onlar bu işin Apaçileri ayrıca, ben öyle podyuma çıkanlar gibi olmak istemiyorum diyenlere de yaklaşmayın zaten olamazlar adamlar 8 yılda minimum o seviyelere geliyor ( steroid vb. Kullananlar hariç)

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    3 yıldır haftada 6 gün spor yaparım.

Bir gün şantiyede çalışan biriyle konuştum.
    Saç sakal karışmış, üzerinde kötü bir askılı atlet var.
    Harç karıyor, el arabasına atıyor, onu taşıyor kısaca ne iş olursa onu yapıyordu.

Adamın deltoidler, pectoralis, biceps, triceps, trapez ler benim 3 yıldır uğraşıpta o kıvama getiremediğim kadar düzgün.
    Steroid yok her kas doğal olarak gelişmiş bunu görebiliyordum.
    Bu işle uğraşan kişi zaten steroid almış kas ile almamışını 10 mt. den anlar.

Yanına yaklaşıp sordum
    S.A. Ustam ne yiyon sen kahvaltı, öğlen, akşam.. ?
    Adam güldü,
    "Abi sabah ne bulursak onu yeriz, genelde simit, zeytin, çay
    Öğlen pek yoktur bizde zeytin peynir menemen felan inşaatta işte
    akşamda evde ne pişerse onu yeriz çoluk çocuk.."

Ağrı dan gelmiş çalışıyor. Sigara kullanıyor.
    Çok dobra bir insan.

Konuyu hiç açmadım.
    Allah kolaylık versin deyip uzaklaştım.

Sonrada her şeyi bıraktım.
    Ne protein, ne spor, ne ön kol nede arka kol..

Bu icatlar sadece para tuzağı ve unutmayın ambalaja giren her ürün katkı maddesi içerir buda karaciğerinizi yorar.
    Ayrıca bazı firmaların ürünleri öne çıkabilmek adına steroid ihtiva eder ve bunu da belirtmez.

Size kazandıracağı kütle YIĞINI na karşılık olarak sizden karaciğer ömrünüzün %75 ini alır.
    Ayrıca verdiği yığında kalıcı değildir. Bebek gibi bakım ister, ilgiyi göstermezsen seni terk eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Kaynak
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Zümere tamamen katılıyorum, 4 yıldır düzenli olarak fitness yapıyorum toz hap tarzı suplement kullanmadım, ilk başlarda kullandım bi boka yaramadığını görünce gainer kutusunun 4 kilosunu sattım 1 kilo kullanmıştım. Ondan sonra bu işin sağlam yemek ile ilgili olduğunu öğrendim. Başladığımda 23 cm kol ve 49. 5 kilo idim şimdi 74 kiloyum ve kol ölçüm soğuk 38 hafif define temiz Bulk. Ki ben tip1 diyabetim sağlıklı bi insan benden daha hızlı gelişebilir. Diyeceğim şu yani belli ki heves etmişsin ama bu işin kolay yolu yok kolay yolu olsaydı herkes yapardı. Kendini en zordan başlat ki devamı gelsin.

Motosikleti
    Hocam o halde bende koşmaya başlıycam, kendime güzel bir üst alıp onun verdiği havayla yapıştırıcam gitsin Peki ne yiyorsunuz kahvaltıda ? Öğlen yada akşam ? Ne ye yada yeme dersiniz ?

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o halde bende koşmaya başlıycam, kendime güzel bir üst alıp onun verdiği havayla yapıştırıcam gitsin Peki ne yiyorsunuz kahvaltıda ? Öğlen yada akşam ? Ne ye yada yeme dersiniz ?
    Boy , kilo , yaş nedir ?

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy , kilo , yaş nedir ?

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdeal kilon 83. 7 kilo fazlan var. Normal yemene devam et. Günde bir tabak makarna karbonhidrad takviyesi yapar, iyi gelir. Haftada 4 saat koşmanı tavsiye ederim. Yavaştan başla kendini az zorla. Çok değil. Yorulmadan spor olmaz. Spor seni acıktıracaktır. Eğer daha fazla yemeğe başlarsan koşmana rağmen kilo alırsın buna dikkat et. Ayakkabı için asics,sketchers veya muzino tavsiye ederim. Ben asics giyerim . Bu markaların en ucuzundan ama en rahat ettiğin KOŞU modelini alabilirsin. Gidip de asics in voleybol ayakkabısını alma. İyi ayakkabı ağrılarını azaltır, sakatlanma riskini azaltır. Ayrıca nike veya adidasın ter tutmayan , çabuk kuruyan, hafif dryfit veya climacool tekstillerini öneririm. Eğer haftada 50 km den fazla koşmaya başlarsan özel takviye veya diyet gerekebilir. başlangıçta hiç gerek yok

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdeal kilon 83. 7 kilo fazlan var. Normal yemene devam et. Günde bir tabak makarna karbonhidrad takviyesi yapar, iyi gelir. Haftada 4 saat koşmanı tavsiye ederim. Yavaştan başla kendini az zorla. Çok değil. Yorulmadan spor olmaz. Spor seni acıktıracaktır. Eğer daha fazla yemeğe başlarsan koşmana rağmen kilo alırsın buna dikkat et. Ayakkabı için asics,sketchers veya muzino tavsiye ederim. Ben asics giyerim . Bu markaların en ucuzundan ama en rahat ettiğin KOŞU modelini alabilirsin. Gidip de asics in voleybol ayakkabısını alma. İyi ayakkabı ağrılarını azaltır, sakatlanma riskini azaltır. Ayrıca nike veya adidasın ter tutmayan , çabuk kuruyan, hafif dryfit veya climacool tekstillerini öneririm. Eğer haftada 50 km den fazla koşmaya başlarsan özel takviye veya diyet gerekebilir. başlangıçta hiç gerek yok
    Peki sabah mı akşam mı koşmam faydalı olur ? Sabah 9 akşam 6 arası iş yerindeyim hocam.Ve dengesiz besleniyorum abur cubur özellikle yatarken çok tüketiyorum Başka tavsiyeniz varsa uyabilirim.Saygılarlaa...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)