Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Protein Tozu hakkında :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sabah mı akşam mı koşmam faydalı olur ? Sabah 9 akşam 6 arası iş yerindeyim hocam.Ve dengesiz besleniyorum abur cubur özellikle yatarken çok tüketiyorum Başka tavsiyeniz varsa uyabilirim.Saygılarlaa...
    Abur cubur koşmasan da zararlıdır. Sabah koşarsan işe gittiğinde yorgun olursun. Ben akşam işten gelince aç olarak koşuyorum. Eve gelince duştan sonra yiyorum. Koşacağın günler saat 16:00 da bir snicker tarzı çikolata yiyebilirsin. Temmuz ve ağustos aylarında sabah 06:00 da koşuyorum çünkü akşam koşulmayacak kadar sıcak oluyor. Saat 21:00 den sonra birşey yemezsen hem kilo almazsın hem de varsa mide rahatsızlıkların geçer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    İlgi ve alakanız için teşekkür ederim...Yavaş yavaş uygulamaya başlayım, yine soracağım birşey olursa vaktinizden çalarım artık

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende kullanıyorum perfect nutrition 3fx.Ben 160 liraya almıştım fakat zam yapmışlar şuan sitesinde 240 lira ancak bizim spor hocamız daha ucuza direk üreticisinden temin ediyor.200 liraya falan temin eder herhalde.Ama ben pek memnun değilim.

Vanilya aromalı süt ile içince tadı güzel ancak suyla baya kötü bi tadı var.Bir dahakine alınca kesinlikle optimum nutrition gold alırım.Sanada tavsiyem onu alman.Tam bir fiyat performans ürünü ayrıca içinde bcaa,kreatin ve gutamin de var.Öyle pek bi etkisini gördüm diyemem çünkü zaten çok sağlam yemek yiyorum bunu kullanmasam da böyle yemekle aynı etkiyi gösterebilirdi belkide bilemiyorum.

Ayrıca bu işin esprisi,kas gelişimi demek kasların antrenman esnasında parçalanarak dinlenme zamanında yeniden inşa edilmesinden oluşuyor.Önemli olan antrenmandan sonra 45 dakika içinde vücudun ihtiyaç duyduğu proteini sağlamak.Protein tozu ortalama 10 dakika içerisinde sindirilebiliyor.Diyelim ki protein tozu kullanmıyorsun.

Antrenmandan sonra hemen yemek yemen lazım.Tavuk göğsü 3 saatte sindiriliyor.Süt,yoğurt bunlar bile 2 saatte sindirilebiliyor.İşte protein tozunun espirisi bu.Spordan hemen sonra vücudunuz katabolizma (yıkım) durumundadır, kaslarınız yorgun ve acil onarılmaya ihtiyaç duyarlar çokta çabuk sindirildiği için önemli bi destek tabi ki.

Ayrıca protein tozunu çok kullanmak tabi ki iyi değil.Adı üstünde destek ürünü.Eğer yemeye ağırlık vermezsen de çok bir katkısını göremezsin.
    Ben sadece antrenman günlerimde kullanıyorum.Antrenmandan yarım saat önce 1.5 ölçek antrenmandan hemen sonra 1.5 ölçek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Edit:Ayrıca sütle içince bazen bağırsakları çok çalıştırıyor cırcır yapabiliyor haberin olsun

esas olan sağlam uyumakdır, vucut onarma işlemini uyuduğunuz an yapar, yani sipor öncesi sorası yırtılan yorgun kaslar yapılandıralım falan fistan hikaye onlar, ürün satmak için uydurdukları olaylar.

sağlam ye, sağlam çalış, sağlam uyu. felsefemiz bu

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Spor üzerine 1 paket sigara bitiren halkımızın derdi protein tozunun zararı olmuş
    Onurhan D bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kullanıyorum perfect nutrition 3fx.Ben 160 liraya almıştım fakat zam yapmışlar şuan sitesinde 240 lira ancak bizim spor hocamız daha ucuza direk üreticisinden temin ediyor.200 liraya falan temin eder herhalde.Ama ben pek memnun değilim.

Vanilya aromalı süt ile içince tadı güzel ancak suyla baya kötü bi tadı var.Bir dahakine alınca kesinlikle optimum nutrition gold alırım.Sanada tavsiyem onu alman.Tam bir fiyat performans ürünü ayrıca içinde bcaa,kreatin ve gutamin de var.Öyle pek bi etkisini gördüm diyemem çünkü zaten çok sağlam yemek yiyorum bunu kullanmasam da böyle yemekle aynı etkiyi gösterebilirdi belkide bilemiyorum.

Ayrıca bu işin esprisi,kas gelişimi demek kasların antrenman esnasında parçalanarak dinlenme zamanında yeniden inşa edilmesinden oluşuyor.Önemli olan antrenmandan sonra 45 dakika içinde vücudun ihtiyaç duyduğu proteini sağlamak.Protein tozu ortalama 10 dakika içerisinde sindirilebiliyor.Diyelim ki protein tozu kullanmıyorsun.

Antrenmandan sonra hemen yemek yemen lazım.Tavuk göğsü 3 saatte sindiriliyor.Süt,yoğurt bunlar bile 2 saatte sindirilebiliyor.İşte protein tozunun espirisi bu.Spordan hemen sonra vücudunuz katabolizma (yıkım) durumundadır, kaslarınız yorgun ve acil onarılmaya ihtiyaç duyarlar çokta çabuk sindirildiği için önemli bi destek tabi ki.

Ayrıca protein tozunu çok kullanmak tabi ki iyi değil.Adı üstünde destek ürünü.Eğer yemeye ağırlık vermezsen de çok bir katkısını göremezsin.
    Ben sadece antrenman günlerimde kullanıyorum.Antrenmandan yarım saat önce 1.5 ölçek antrenmandan hemen sonra 1.5 ölçek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Edit:Ayrıca sütle içince bazen bağırsakları çok çalıştırıyor cırcır yapabiliyor haberin olsun
    tadını sevsende sevmesende suyla iç çabuk kana karışıp kaslara ulaşsın. optimumu da suyla içemezsin gerçi kusarsın, ha kaliteli bir ürün zamanında 3 kutu bitirmiştim ama "whey proteini almanı tavsiye etmiyorum". musclemeds carnivor beef proteini al

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spor üzerine 1 paket sigara bitiren halkımızın derdi protein tozunun zararı olmuş
    paylaştığım videoları izle mengü. gereken cevabı ct fletcher abimiz veriyor zaten. (türkçe alt yazılı)
    Onurhan D bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Oda ayrı bi mesele tabi Birde benim sinir olduğum şey
    Adam günde 2 paket sigara içiyor.Hergün kolaydı şekerli içecekleri içer.Çaya 3 4 şeker atar.Her gün 3 ekmek yer,yağlı şekerli beslenir,yağ torbası gibi etrafta gezer,nefesini kıçından alır.Kalkar protein tozuna laf atar üstelik yaptığım spora laf atar çok bilmiş.Der ki vücut geliştirenler erken yaşta ölür,vücudu sarkar falan filan.Ağzının üstüne vurasım geliyo öylelerinin de kendimi tutuyorum.

scarfac3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Hocam öncelikle amacını belirle sen fitness mı istiyosun yoksa bodybuilding mi ikisi farklı şey eğer fit olmak istiyosan hiç girme düzenli beslenmeyle düzenli uykuyla çözebilceğin bir durum ama sen vücut geliştirme diyosan o zaman protein takviyesi alma durumun çıkıyo ister istemez. Protein alırken servis miktarı başına düşen protein miktarı şeker ve yağı dikkate almalısın. Markaya aldanıpta bi dünya para verme sakın. Önemli olan içeriktir. Takviye aldığın zaman su tüketimini yüksek tutumalısın ki böbrek ve karaciğer rahat sindirebilsin.
    Bizi Öldürmeyen Şey Güçlendirir !

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Beyler çok pis heves ettim
    hafta sonu gidip bi spor salonuna yazılıcam protein tozunu da alıcam çok araştırdım zararlarını falan.
    Amaç kas yapmak
    tek bulamadığım şey protein tozunu eczaneler falan satar mı nereden alıcam ben bunu, net'den bu tip şeyler almak istemiyorum aslında
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Gv 250
    internettende bulabilrisin ayrıca mağazalarda var orlardan da temin edebilirsin ama internette kampanya çok oluyo protein7den aldım 2 gün önce 1 kg 71 tl

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben geçen hafta Dymatize ISO 100 aldım. 2.27 kilosu 260 lira. İçeriği baya iyi ve 2 kilosundan 50 servis çıkan protein tozlarına göre uygun fiyatlı.

Ben geçen hafta Dymatize ISO 100 aldım. 2.27 kilosu 260 lira. İçeriği baya iyi ve 2 kilosundan 50 servis çıkan protein tozlarına göre uygun fiyatlı.
    izole whey protein güzelde çok pahalı. ortalama akranlarına göre beef protein önerdim ben. aldığın başarılı güzel bi protein. ona altarnatif olarak musclepharm isolate da alabilirdin. bir tık daha iyi 10 lira farkla
    Mengu16 bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izole whey protein güzelde çok pahalı. ortalama akranlarına göre beef protein önerdim ben. aldığın başarılı güzel bi protein. ona altarnatif olarak musclepharm isolate da alabilirdin. bir tık daha iyi 10 lira farkla
    Şu toz nasıldır sizce yanında shaker'de veriyorlar
    http://www.supplementler.com/urun/ha...ey-3matrix-583
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Gv 250
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hardline'ı çoğu kişi kötüler. İlk kullandığım protein içerik olarak güzel fakat yağ ve şeker oranı yüksek. Kilo vermek amaçlı isteğe uygun olmayabilir. Alıcaksan çikolatalısını al çileklisi leş bi tadı var

Beyler çok pis heves ettim
    hafta sonu gidip bi spor salonuna yazılıcam protein tozunu da alıcam çok araştırdım zararlarını falan.
    Amaç kas yapmak
    tek bulamadığım şey protein tozunu eczaneler falan satar mı nereden alıcam ben bunu, net'den bu tip şeyler almak istemiyorum aslında
    Bailar başlamaz protein tozu alınmaz.Normalde 3.aydan sonra falan öneriyolar.Ama hiç değilse 1 ay sporu yap sonra almaya başla.Zaten vücudun spora alışma süresi 1 aydır.Ayrıca hardline a 200 Tl verene kadar 30 daha koy optimum nutrition whey al.Çok kaliteli.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bende aynı şekilde bu sporu 2 3 sene yaptım.Sonunda bunun bir spordan çok işkence haline gelmesi vücut geliştirme işini bende bitirdi.Ardından spor yapmayı sevdiğim için bisiklet ve yüzmeye başladım.İnanın vücut geliştirmeden çok daha fazla estetik ve sağlıklı bir vücut oluşturdum.Çevremdeki insanlara kesinlikle önermiyorum, spor doğal şekilde yapılmalıdır.En fazla vücut ağırlığınızla çalışın.Koşun bisiklete binin yüzün, anormal şekilde belli kas kütlesini büyüteceğinize bütün vücudunuzu doğal sporlarla sağlıklı hale getirin..

bulk döneminde kullanılabilir ama yağ ve şeker oranı yinede çok fazla. bunun yerine carnivor yada carnebolic öneririm. protein alınca shaker çoğu suplement mağazalarında veriliyo genelde. en son nutrishop'tan aldım shakerla beraber hap tableti ve bir adet protein bar verdiler.

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aktif olarak neredeyse 2.5 yıldır kullanıyorum. Bununla beraber amino, nox, bcaa, creatine ve bilumum supplement kullanan biri olarak söyleyebilirim ki; hakkını veremeyeceksen hiç bulaşma.

İlk etapta protein ağırlıklı beslen. Misal ben bu kadar şeye rağmen her sabah 5 yumurtamı, her öğlen ve akşam mutlaka etimi eksik etmem.

Faydasını görürsün, görmek zorundasın da. Ama vücüdun ve bütçen için bu doğru bir karar mı önce bunu düşün. Zira bin liralar ve kimyasal maddelerden bahsediyoruz.
    bir foto bekliyoruz o zaman senden hocam

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genşler

protein tozu yurt dışı fiyatlarının 2.5 katı fiyata Türkiyede satılıyor. O yüzden paranızı bu saçma seylere yatırmayın. fiyat performansı çok düşük ürünlerdir. yumurta, tavuk, süt, baklagil ve kuruyemişle ve hatta kilosu 50 tl olmuş kırmızı etle bile daha yüksek performans alırsınız.

Ve bu protein tozları teste tabi tutulduğunda üzerinde yazan protein değerlerinin 1/3 üne kadar daha az içerdiği tespit ediliyor.

Benim size diyeceğim, spor yapın sportif takılın ama bu oyunlara fazla gelmeyin. Plaj vucudundan gerisi doğal değildir ve yaptığınızdan daha büyük hızla vucut normale dönek için programlıdır.

Bu supplament dünyası kadınları çekmek için vitrinde rengarenk çanta ayakkabı, elbiseler gibi. Büyük bir tuzak malesef.
    Onurhan D bunu beğendi.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bence protein tozu filan aşırı gerekli değil yani önemli olan fit bir görünülanm kas yığını olunca ne olcaak ki? Ben seksen kiloydum. Bir gün karar aldım ve diyete başlayarak ve okulların açılmasından beri yememe dikkat ederek şuan 65 kiloyum. Mahalesef daha fit bir görünüm için spora başlayamadım tam ama mayısta sınavlar filan bitince direk ilk işim fitnessa gitmek olacak. Önemli olan kafada bitirmek yani umarım böyle devam edip yaza istediğim fizikte girerim. Biraz konuyla alakalı oldu ama benim gibi kilolarıyla sorunu olan birine umarım yardımcı olmuşumdur. Bu arada yaptığım diyet İsveç diyetiydi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)