Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsan Hayatı Bu Kadar Ucuz mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    2-3 günden beri elma yerim vitamini kabuğunda diye kabuğunla birlikte yiyorum meyveleri parafin denen madde ile kaplıyorlarmıș bu sabah elmayı elime aldım bıçağı elmanın üstüne sürttükçe beyaz bir madde çıktı şaşırdım ulan bu elmayı kimyasal ile kaplayan şerefsiz sen nasıl bir vicdana sahipsin senin çoluğuna çocuğuna bu elmayı nasıl yedirteceksin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    malesef dostum. eğer bahçe gibi imkanın varsa domatesini sebzeni kendin yetiştir. ekmeğini bile kendin yap. su bile saf değil
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Mondial Drift
    Sanirsam bu disindaki madde mum yapiminda kullaniliyo

Motosikleti
    Mobylette Super 51
    Sistem satis odakli herkes ne kadar kar edeyim diye bakıyor bindigim motorlara bile guvenemiyorum biyeri kopucak diye

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Parafin mum değil mi ya. O kadar da zehirli bi madde değil. Kadınlar rujlardan hayatları boyunca 3 kilodan fazla parafin yiyor. Kanser yapıcı bi madde değil.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    şerefsizlik diz boyu rengi daha iyi gözüksün daha çok satılsın die milletin sağlığından ediyorlar

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Bende çok önceden biyerde izlemiştim bunu daha sonra hangi elmada denesem aynı şey oluyor acaba bıçak elmanın yuzundeki zarımı kazıyor diye düşündüm
    Ama doğruda olabilir özellikle kırmızı ve yeşil elmaları parlak görünmesi için yapıyo olabilirler

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Maalesef insan hayatı bizim ülkemizde daha ucuz, buda herşeyin olması gerektiğinden daha pahalı olması ve herkesin birbirini düdüklemeye çalışmasıyla doğru orantılı. İmam o....sa cemaat s.....çarmış, ülkeyi yönetenler bu zihniyette kişisel olarak kimsenin yapacağı birşey yok.

Motosikleti
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok önceden biyerde izlemiştim bunu daha sonra hangi elmada denesem aynı şey oluyor acaba bıçak elmanın yuzundeki zarımı kazıyor diye düşündüm
    Ama doğruda olabilir özellikle kırmızı ve yeşil elmaları parlak görünmesi için yapıyo olabilirler
    meyvelerin dış yüzeyine parafin kaplıyorlar çünkü o meyve hava almadığı için çürümüyor hem de parlak gösteriyor
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Parafin de bir işe yarasa bari. Elmanın haline baksana peygambere bıçak çekmiş sanki.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Elmaları kaplamasalar marketten elma alıp yemeyi nasıl planlıyorsunuz acaba, elma dediğin şey 12 ay ürün veren bir ağaç değil ki.

Eskiden marketten alınan bütün elmalar buzhaneden geldiğinden unlu unlu olurdu, bu kaplama sayesinde elmalar ilk günkü tazeliğini koruyabiliyor.

Bu arada Facebook'ta her okuduğunuza inanmayın, elinizin altında google var araştırın biraz.

Olay bu, parafinle bir alakası yok;

http://www.agrofresh.com/smartfresh-technology

Motosikleti
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elmaları kaplamasalar marketten elma alıp yemeyi nasıl planlıyorsunuz acaba, elma dediğin şey 12 ay ürün veren bir ağaç değil ki.

Eskiden marketten alınan bütün elmalar buzhaneden geldiğinden unlu unlu olurdu, bu kaplama sayesinde elmalar ilk günkü tazeliğini koruyabiliyor.

Bu arada Facebook'ta her okuduğunuza inanmayın, elinizin altında google var araştırın biraz.

Olay bu, parafinle bir alakası yok;

http://www.agrofresh.com/smartfresh-technology
    Önceden elmalar bu kadar parlak değildi net hatırlıyorum
    Yıllar önce yediğin elma da böyle bir madde varmıdı ben hiç hatırlamıyorum almanlar elmayı çürüyünce alıyor neden gerizekalı mı bu insanlar bilki o elma çürükse kimyasal bir madde yoktur
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Durmaksızın Almanya'ya giderim, çürük elmayı evsizler dışında alan görmedim açıkçası. Türkiye'de çürümüş meyvayı organik diye kakalıyorlar, insanlar da alıyor, orası ayrı.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Böyle kendini uyanık zannedip şerefsizliği meslek edinenlerin,hayatlarından uzun yılları alman lazım cezaevinde.kısasa kısas.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)