Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

LPG Motor Ömrünü Etkiler mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Arqcon motor türüne, takılan kite ve kullanıma göre değişir gm grubuna uyumsuzdur lpg
    bursagsli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Şimdi bazı arkadaşların dediği gibi,fabrika çıkışı LPG olayını söylersek : Zaten garantisi 100.000 km bu araçların, hiç bir LPG kiti ile o kilometrede motoru eline almazsın. Biz uzun süre kullanımdan bahsediyoruz, yoksa koy mazotu,ayçiçek yağını 50 -100 km götürür seni motoru öldürmeden :d
    bursagsli bunu beğendi.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Peugeot 206.

Tamamen yakıt odaklı taktırdım. 4 ay önce

GFİ (BRC satın aldı diye satıyorlar)

Şehiriçi yüzde otuz, şehir dışı yüzde elli tasarruf olabiliyor yakıtta.

ÇEkiş vb konularda da sorun yaşamadım aNcak arabadan farklı sesler geldiği oluyor arasıra. Pek takılmıyorum.
    bursagsli bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracın marka modelini motorunu yazarsan daha kolay yardımcı oluruz her motorda lpgnin etkisi farklıdır. Misal reno 16 v 1.6 motorları lpgye en uyumlu motorlardan dır. Brc kitle lpgde ne Silkeleme ne zor çalışma nede yuksek oranda çekişten düşme yasamassin ayni şekilde Hyundai 1.4 Honda civic 1.4 BMW ler princeye çok uyumlu çalışır. Marka model onemli
    araç dacia solenza rapsodie 1.4 araçta reno motoru var

bugün bir tanıdığımda araçta lpg den kaynaklı bir delik oluşmuş ve hava almaya başlamış bu yüzden motoru indirmişler
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Renault motoruna zaten konuşmaya bile gerek yok lpg'yi İyi usta bulun taktırın gitsin
    bursagsli bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çiçek gibi civic'ime lpg taktırmazdım da ben, malum benzin fiyatları uçtu. el mahkum monte ettirdik tüp denilen şeyi. pis şey ya!

şimdi sübaplar ne durumda acaba diye içim içimi kemiriyor.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çiçek gibi civic'ime lpg taktırmazdım da ben, malum benzin fiyatları uçtu. el mahkum monte ettirdik tüp denilen şeyi. pis şey ya!

şimdi sübaplar ne durumda acaba diye içim içimi kemiriyor.
    Güzel hortlartma hemen hemen 2 yıllık konu.

LPG candır. Benzin olmuş 5.60. Ben hiç bir zararını görmedim bugüne kadar.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Yeni nesil sıralı sistemler motoru korumaya yönelik değil, performans olarak olarak verimliliği artırır.

Lpg takılı bir aracın motoru en iyi şartlarda 100 bin kilometrede ölür.

İyi bakılmış bir japon arabası 1 milyon kilometre yürüyebildiğini düşünürsek kıaca lpg motorun ciğerini soldurur diyebiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Lpg opsiyonuyla beraber aldığım honda civic ve 2. El aldığım, sonradan lpg dönüşümü yapılmış volvo s80 (5 silindir 2000 motor 185 beygir) araçlarda gözlemlediğim şey şu: az yakmıyorlar, litre bazında baktığınızda (her ikisinde de anlık tüketim vs göstergesi vardı) benzini de lpgyi de aynı litre yakıyor. Hatta sıkıştırırsanız lpg daha bile çok yakıyor (litre) Birim fiyat lpgde ucuz olduğu için az yaktığını düşünüyoruz. Millet olarak litre değil de kuruş hesabı yaptığımızdan dolayı yanlış bir algı oluşuyor ve herhangi bir aracın yakıt tüketimiyle ilgili güncel veri alamıyoruz.

Dönüşüm vasıtası ile lpg kullanıyorsanız aracınızın performansı kesinlikle düşüyor arkadaşlar. Benzine oranla daha az performansı olduğu bir gerçek. Hatta motor hacmi büyük olan bir araçta lpgnin motoru doyurmadığını çok rahat farkedebiliyorsunuz ve agresif kullanımda lpgnin gerçekten hava gazı olduğuna ikna oluyorsunuz bunun sıralısı da sırasızı da aynı. (performans için bu yorumu yapıyorum, parça ömrü hususunda sıralı sistem tabiki kendini kanıtlamış durumda)

Avrupa ve diğer bazı ülkelerde fabrika çıkışlı sadece lpg ya da örneğin doğal gaz yakan araçlar yaygın şekilde kullanılıyor. Bunlar fabrikada kullanılacak yakıta göre dizayn edilen motorlar olduğundan, dönüşümle lpgye çevrilen motorlara göre daha "verimli" çalışacaklardır.

Not: Fenni yem verilen hayvanla doğal otunu yiyen hayvan bir olur mu

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı 0km adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lpg opsiyonuyla beraber aldığım honda civic ve 2. El aldığım, sonradan lpg dönüşümü yapılmış volvo s80 (5 silindir 2000 motor 185 beygir) araçlarda gözlemlediğim şey şu: az yakmıyorlar, litre bazında baktığınızda (her ikisinde de anlık tüketim vs göstergesi vardı) benzini de lpgyi de aynı litre yakıyor. Hatta sıkıştırırsanız lpg daha bile çok yakıyor (litre) Birim fiyat lpgde ucuz olduğu için az yaktığını düşünüyoruz. Millet olarak litre değil de kuruş hesabı yaptığımızdan dolayı yanlış bir algı oluşuyor ve herhangi bir aracın yakıt tüketimiyle ilgili güncel veri alamıyoruz.

Dönüşüm vasıtası ile lpg kullanıyorsanız aracınızın performansı kesinlikle düşüyor arkadaşlar. Benzine oranla daha az performansı olduğu bir gerçek. Hatta motor hacmi büyük olan bir araçta lpgnin motoru doyurmadığını çok rahat farkedebiliyorsunuz ve agresif kullanımda lpgnin gerçekten hava gazı olduğuna ikna oluyorsunuz bunun sıralısı da sırasızı da aynı. (performans için bu yorumu yapıyorum, parça ömrü hususunda sıralı sistem tabiki kendini kanıtlamış durumda)

Avrupa ve diğer bazı ülkelerde fabrika çıkışlı sadece lpg ya da örneğin doğal gaz yakan araçlar yaygın şekilde kullanılıyor. Bunlar fabrikada kullanılacak yakıta göre dizayn edilen motorlar olduğundan, dönüşümle lpgye çevrilen motorlara göre daha "verimli" çalışacaklardır.

Not: Fenni yem verilen hayvanla doğal otunu yiyen hayvan bir olur mu
    Aynı performansı almak için, litre bazında LPG, benzinden yaklaşık %20 daha fazla tüketir.
    Motor hacmi büyük motorda yeterli lpg verememek regülatörle alakalı bir durum. Büyük reg. takılarak sorun çözülür. Sadece soğuk havalarda sorun çıkabilir.
    Uygun motorla milyon km. de yapılırmış.

https://www.youtube.com/watch?v=BFDIvxeq-Kk

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Renault CLİO II Full aracımı 2.el olarak yaklaşık 8 sene önce satın aldım. LPG takılalı 25.000 Km.de idi. Üstüne 50.000 Km.de ben yaptım. Araç şu anda orjinal 145.000 Km.de. Bırakın çekişten düşmeyi, araç fazlasıyla performanslı. Servise bakım için uğradığımda öncelikle söylediğim şey "rölanti ve gaz ayarlarını" kısmaları. Aksi halde sinirlendiğimde çok hızlı kullanmak gibi kötü bir alışkanlığım var. Sıralı sistem Atiker, bakım geldiğinde sesli ikaz veriyor. Şimdiye kadar 2 kez filtreleri ve bir kez de regülatörü değiştirdim. Bana toplam bakım maliyeti 270 TL. oldu 8 yılda

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı performansı almak için, litre bazında LPG, benzinden yaklaşık %20 daha fazla tüketir.
    Motor hacmi büyük motorda yeterli lpg verememek regülatörle alakalı bir durum. Büyük reg. takılarak sorun çözülür. Sadece soğuk havalarda sorun çıkabilir.
    Uygun motorla milyon km. de yapılırmış.

bu dayı honda akort vidyosunu izlemiş. Hundaydan beleş araba alabilirmiyim derdinde. 1 milyon yürümüş gazlı hunday hala 160 yapacak? Motordan ses dahi gelmiyor tıss 160. Hiç yapılmadıysa 5 kere motor yapılmıştır buna.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Aracı geçen sene lpg takmadan sattım. Bir tanıdık fabrika çıkışı lpg li araç aldı. lpg epey sıkıntı çıkardı. lpg ye bulaşılmazmış. Şimdi dizel araç kullanıyorum. Bursa trafiğinde yakıtı 5 litreyi geçmiyor. Torku gayet iyi

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    subaplar eridikçe benim de ciğerlerim eriyor.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dayı honda akort vidyosunu izlemiş. Hundaydan beleş araba alabilirmiyim derdinde. 1 milyon yürümüş gazlı hunday hala 160 yapacak? Motordan ses dahi gelmiyor tıss 160. Hiç yapılmadıysa 5 kere motor yapılmıştır buna.
    Hyundai 1(bir)Mkm.ye beleş araba mı veriyormuş? Ben de çekeyim o zaman bir video. Eleman gibi kibar kibar.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Hyundai 1(bir)Mkm.ye beleş araba mı veriyormuş? Ben de çekeyim o zaman bir video. Eleman gibi kibar kibar.
    hunday değil. honda hiç motoru kurcalanmadan 1m km giden akort sahibine yeni akort verdi.

2015 model opel astraya landirenzo lpg kiti taktırdık araçta performans sıkıntısı olmadı. Sistem supap soğutmalı ve ayarları da elektronik yapılıyor hiç bir sıkıntı yok. Araç garantiden de düşmedi.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model opel astraya landirenzo lpg kiti taktırdık araçta performans sıkıntısı olmadı. Sistem supap soğutmalı ve ayarları da elektronik yapılıyor hiç bir sıkıntı yok. Araç garantiden de düşmedi.
    Supap soğutma mı? Yağlama mı?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Supap soğutma mı? Yağlama mı?
    hesapta yağlayarak soğutma.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)