Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

McDonald's çalışma şartları hakkında bilgilendirme?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Merhabalar arkadaşlar, bu ayın 30 veya 31'inde direksiyonum var, en geç 5'indede elimde olur diye düşünüyorum ehliyet. Sonrasında direk yapışıcam McDonalds'a fakat çalışma şartları hakkında pek bilgim yok, yakın zamanda çalışmış veya çalışan arkadaşların maaş, çalışma saatleri ve çalışma standartları hakkında bilgilendirme yapabilirlerse çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşım ben çalışırken çalışma saati 9 saatti. Bi saati molaydı. Maaş 1300 oldu zaten en az ve benim zamanımda gittiğin her sipariş başı 60 kuruş olayı vardı. Ama maaş şuan en az 1400 ve üzeridir. Maaş+adisyon parası. Adisyon parası ise ay sonu restoran müdürünün sana verdiği 100 üzerinden puana göre. %100 not verirse adisyonunun parasını 60 kuruştan alırsın. Puanı genelde hep %100 verirler. Ama sorun çıkaran sakala falan çok dikkat etmeyen kişilerden puan kırarlar.
    Aquaium bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Ustam adisyon parası 75 kuruş olmuş diye duydum, peki haftalık 37 saat kuralı varmış sanırım onun hakkında bir bilgin var mı? Fazlası mesaiymiş sanırım. Varsa bilgin çok iyi olur

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Full time çalışanlar için mesai diyr bi şey yoktu hocam. Ne kadar çalışırsan çalış full time aynı maaşı alırdı. mesai yapmak yoktu vardiyan dolduğu anda ekranda 20 tane bile sipariş olsa çıkıp gidiyordun. Haftalık 45 saat çalışmazsan full time olamazsın. 37 saat diye bişey yok.

Normal çalışılması gereken saat resmi olarak günlük 7,5 saattir. Haftanın 6 günü çalışıyorsun ve haftalık 45 saat ediyor. Full time için geçerli olan budur. Eğer part time çalışırsan çalıştığın saat kadar para alırsın. Benim zamanımda motorcunun saati 4,45 TL falandı galiba. Part time günlük 5 saat çalışsa 5x4,45 TL. Buna artı olarak adisyon parası.
    Aquaium bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Ustam birde mesai saatleri bir gece, bir gündüz mü oluyor? Yoksa hafta hafta mı değiştiriyorlar vardiyaları?

Ben 4 yıldır mc de çalışıyorum yanıtlayayım sorularını. 8 saat çalışma saati 1 saat mola yani 9 saat. Maaş adisyon yani paket sayına göre değişir, 1250-1400 arası oynar. Bahşiş çalıştığın şubenin bölgesine göre değişir. Toplam aylık gelirin en az 1400 en fazla 1700 olur.

Pizzacılar gibi temizlik ve garsonluk yoktur, yapmak istesen bile yasaktır, sadece motorunu temizlersin. Müdürler ve danışmanlar sürücüsüne çok ilgilidir, ihtiyaçlarını en kısa sürede giderirler. Çalışma aralığını konuşursun kafanda belli saatler var ise.
    07DFB18 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Çok teşekkür ettim başkan ama sorum o değildi, vardiya saatleri değişkenlik gösteriyor mu? Yani bir gün sabahçı, diğer gün gececi gibi. Biliyorum çok fazla meşgul ettim sizi ama kusuruma bakmayın

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ettim başkan ama sorum o değildi, vardiya saatleri değişkenlik gösteriyor mu? Yani bir gün sabahçı, diğer gün gececi gibi. Biliyorum çok fazla meşgul ettim sizi ama kusuruma bakmayın
    Öyle birşey yok hocam. Belirli bi vardiyan var. Ona göre gidiyorsun. Hemen hemen herkesin öyle. Birisi genelde sabah açılışa gelir, onun izin gününde başkası gelir. Kuryeler genelde 2 iş yaptığı için diğer işinden bulduğu bakiye göre vardiya ayarlanıyor.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Ben biraz rahatım, giderim yada para bekleyenimde yok kafama göre yani Çok teşekkür ettim cevaplarınız için, kendinize dikkat edin

İki vardiyadan oluşuyor. Mesela bizim restoran sabah 11 den gece 3 e kadar açık. Ben genel de 11.30 - 20.30 arası çalışıyorum. Vardiya saatlerini girerken konuşabilirsin, osmanico nun dediği gibi bazıları iki iş yaapıyor adam sadece akşamları mc de çalışabliyor haliyle akşam vardiyası dolu olabiliyor.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Arkadaslar hazir konusu acilmisken bisey sormak istiyorum..gunduz baska bir iste sigortali calisiyorsun,aksamlarida mc donalds da calismak istiyorsun.iki yerde de sigortalimi oluyorsun?yoksa birinden birini secmek mi zorundasin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler