Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Askerlik (İzmir/Gaziemir ulastırma)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar askerliğim izmir/gaziemir e çıkmış.forumdan buraya düsen olursa tanışırız diye konu açtım.7 subatta teslim oluyorum.Hakkınızı helal edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de askerliği İzmir Menemen'de yaptım. Gaziemir'de askerlik yapanlara çok imrenirdik. Hem rahat bir kışlaymış hem de yanında kocaman Optimum AVM var. Alsancak'a falan gitmek de daha az zaman alıyo izbanla.
    tanertc bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de askerliği İzmir Menemen'de yaptım. Gaziemir'de askerlik yapanlara çok imrenirdik. Hem rahat bir kışlaymış hem de yanında kocaman Optimum AVM var. Alsancak'a falan gitmek de daha az zaman alıyo izbanla.
    Azap tepesi duruyor mu yerinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar askerliğim izmir/gaziemir e çıkmış.forumdan buraya düsen olursa tanışırız diye konu açtım.7 subatta teslim oluyorum.Hakkınızı helal edin
    Sağ salim gidip gelirsin umarım.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bende 89-2 olarak gittim gaziemir ulastirmaya.

Eger dovme,kolunda faca yoksa ambulans soforu oluyosun.

Nereye dagatima gidersen git revirdesin nobet filanda olmuyor

Vay be 3 ay egitim aldik orda aradan 5 sene gecmis bile

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Bende cigli 2. Ana jet ussunde cavus olarak yapmistim. Yalniz benim boluk hizmet boluguydu, alayi sorunlu
    Izmir cok guzel bi sehir zaten. Askerligide guzel geciyor.
    Simdiden hayirli teskereler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Azap tepesi duruyor mu yerinde
    Nöbet yerimiz kışlanın en uzak noktalarından birindeydi. Genel olarak askerlik kurallarını sonuna kadar esneterek şanslı bir askerlik yaptım ama, kışla içi mesafeler ve nöbetler baya yorucu oldu. Usta birliğine geldiğimde uzun dönem alt devrelerin yüzde 90'ını manisa'ya aydın'a falan gönderdiler. Usta birliğine üst devre olarak başlamak güzel oldu ama asker kıtlığından dolayı kısa dönem olduğum halde yaklaşık 250 tane nöbet tuttum.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Askerlik vazifeleriniz vatan müdafası adına hayır olsun.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Güle güle git gel hayırlısı eski foça'da yaptım bende 2004/3

teşekkür ederim arkadaşlar.bakalım hakkımızda hayırlısı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nöbet yerimiz kışlanın en uzak noktalarından birindeydi. Genel olarak askerlik kurallarını sonuna kadar esneterek şanslı bir askerlik yaptım ama, kışla içi mesafeler ve nöbetler baya yorucu oldu. Usta birliğine geldiğimde uzun dönem alt devrelerin yüzde 90'ını manisa'ya aydın'a falan gönderdiler. Usta birliğine üst devre olarak başlamak güzel oldu ama asker kıtlığından dolayı kısa dönem olduğum halde yaklaşık 250 tane nöbet tuttum.
    Karargah Bölüğünde S4 yazıcısıydım. Kışlayı ben çok sevmiştim. Askerlik yapılabilecek güzel bir yer.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    izmir daire başkanlığında yaptım o 20 cm olan kalorifer böcekleri sarı lanlardan şubeyi basmıştı aklım çıkmıştı :D

kafasını koparıyoprduk saatlerce geziyordu böcekler:D

çok güzel izmir çarşı izinlerinde alcankta kahve içersin güzeldir izmir

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 89-2 olarak gittim gaziemir ulastirmaya.

Eger dovme,kolunda faca yoksa ambulans soforu oluyosun.

Nereye dagatima gidersen git revirdesin nobet filanda olmuyor

Vay be 3 ay egitim aldik orda aradan 5 sene gecmis bile
    kardeşim bende 89 2 olarak gaziemirde yaptım

@by*cambaz türkiye nin her yerine yolluyorlar genellikle iç güvenlik bölgelerine yolluyorlar. 1 bölük de ambulans şöförlüğü eğitimi vardı diğerleri normal 1960 model man larla eğitim yapıyorlardı eğitim alanları çok uzak çarşı güzel
    yazın o sıcaktada gitmemen büyük şans zira eğitim alanları 5 km ötede olabiliyor

man larla aldığım eğitimden sonrada usta birliğinde mercedes unimog vermişlerdi

şimdiden allah kolaylıklar versin.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Benimde eğitim birliğim İzmire çıktı.
    ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI PER.OKL.K.LIĞI KURS, EĞT.DES. VE
    TATB.TB. KH./İZMİR GAZİEMİR

Uzun dönem gidiyorum. Meslekçi değilim. Bundan dolayı sanırım eğitim sürem 2,5 ay olacak. 1 Şubatta gidiyorum bakalım teslim olalım

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güle güle gidin, sağ salim dönün.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben de 329 KD olarak acemiliği orada yaptım. Acemilik yapılabilecek en güzel yerlerden biri. 24 saat açık kantinleri, internet salonları bol ağaçlı ve çeşmeli kaytarma-uyuma alanlarıyla 10 numara yer. Askeri malzeme satan dükkanları var içeride. Donuna kadar herşey içeride satılıyor. Yemekler benim zamanımda özel şirketten geliyordu ve çok iyiydi. Fiziksel olanaklar çok iyi. Yanına 3-4 ay için hazırlanmış değil, 1 haftalık bir geziye gidiyor gibi bir bavul alsan iyi olur. Boşa don-falina-çorap-cüzdan, çakı-çakmak-ayna-tarak yüklenme. Daha ucuza içeriden al. Dediğim gibi yer iyi. Ancak;

Acemi kabulü olduğu için, toplanma-dağıtım dönemlerinde yazıcılar, aşırı yoğun oluyor.

Nöbet yerleri birbirlerinden çok uzak. 45 dakika önce nöbet yerine doğru yola çıkıyorsunuz, nöbet bitiyor diğer nöbetçileri de alıp neredeyse 1 saat sonra uyuyorsun.

Tuvalet-banyo koğuşların dışında genelde.

Ülkemiz standartlarının üzerinde bir kışla olduğu için, usta birliğinde başka yere gidersen psikolojik çöküntü olabiliyor. Gece 2 de gidip gözleme-çay alabildiğin bir yerden, günde 3-4 saat açık olduğundan, hınca hınç dolu bir kantinin olduğu yere gidince afallanıyor.

İzmir falan deme pis eser, soğuk. Donarsın. İnsanlar gündüz İzmir sıcak diyor. Sen gece 3-4 de ayakta sabit dururken, bu mu sıcak İzmir diyorsun.

Varsa başka bir sorun yardımcı olurum.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 329 KD olarak acemiliği orada yaptım. Acemilik yapılabilecek en güzel yerlerden biri. 24 saat açık kantinleri, internet salonları bol ağaçlı ve çeşmeli kaytarma-uyuma alanlarıyla 10 numara yer. Askeri malzeme satan dükkanları var içeride. Donuna kadar herşey içeride satılıyor. Yemekler benim zamanımda özel şirketten geliyordu ve çok iyiydi. Fiziksel olanaklar çok iyi. Yanına 3-4 ay için hazırlanmış değil, 1 haftalık bir geziye gidiyor gibi bir bavul alsan iyi olur. Boşa don-falina-çorap-cüzdan, çakı-çakmak-ayna-tarak yüklenme. Daha ucuza içeriden al. Dediğim gibi yer iyi. Ancak;

Acemi kabulü olduğu için, toplanma-dağıtım dönemlerinde yazıcılar, aşırı yoğun oluyor.

Nöbet yerleri birbirlerinden çok uzak. 45 dakika önce nöbet yerine doğru yola çıkıyorsunuz, nöbet bitiyor diğer nöbetçileri de alıp neredeyse 1 saat sonra uyuyorsun.

Tuvalet-banyo koğuşların dışında genelde.

Ülkemiz standartlarının üzerinde bir kışla olduğu için, usta birliğinde başka yere gidersen psikolojik çöküntü olabiliyor. Gece 2 de gidip gözleme-çay alabildiğin bir yerden, günde 3-4 saat açık olduğundan, hınca hınç dolu bir kantinin olduğu yere gidince afallanıyor.

İzmir falan deme pis eser, soğuk. Donarsın. İnsanlar gündüz İzmir sıcak diyor. Sen gece 3-4 de ayakta sabit dururken, bu mu sıcak İzmir diyorsun.

Varsa başka bir sorun yardımcı olurum.
    En güzel tespitler budur. Üstüne yazacak bir şey bulamadım
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)