Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ekonomi sohbeti etmek isteyenler içeri buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce yamaha 2016 fiyatlarını açıklamış ister istemez yine hüzünle doldum. 2015 basinda kawa versys alirim diye düşünürken simdi cbf150 mi öpüp basima koyasim geliyor. Biara NC700 e yoneldim ekonomik olsun diye bu sefer trafik sigortalari patlama yaptı. Simdi ne hevesim kaldi ne umudum. Kredi ile motor almak istedim yok arkadaş akıl işi değil. Kapalicarsida esnafim ve emlakcilik yapiyorum, ekonomiyle içli dışlıyım. Ne yazik ki önümüz karanlik arkadaşlar. Son 3 yıldır özelleştirme ile sıcak para girisi saglandi ama patlayacagi belliydi. Ekonominin E sinden anlamayanlar bu sistemi savundu. Simdi ise bu haldeyiz ve esas kriz haziranda kendini gösterecek. Demedi demeyin!! Turistler, yani sıcak para girisi olmayinca dolar 3.5 euro 4 u görecek. . Yazik bize yazik asgari ucretliye, emekliye... yasanmaz hale geldik...
    Uykusuzcorap ve splendid bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Artık daha değiştirme kararını bir dahaki seneye fiyatları 3-5 bin tl yükseltip öyle düşünücem. En azından fiyatlar geldiğinde şaşırmam rahat rahat gidip alırım

ekmek 1,25 olmuş istanbulda, daha henüz burada hala 1 tl )) gramajlarıda düşük..

ben bu ekonomi durumunu çok uzun süre yaşadım 2014 ün ortasında kapattım dükkanımı, ondan önceki 4 yıldada 2009 dan itibaren işlerde düşüş vardı, bir dünya vergisi şusu busu baya adamın belini büküyor, devlette yazıyor çiziyor yeni vergi kalemleri ezdikçe eziyor esnafı insanları.. sorsan zenginiz ) hatta 2000 bilmem kaçda motor takıcakmışız tr ye uçuşa geçecekmişik.. hiç umudum yok karamsarım son derece..

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Yeni aldıgım pcx e üni sona kadar bineceğim. Beni yolda koymaz düzgün binersem bakım yaparsam. Fiyatlardan sonra 😠😠

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam dolar 3.5 görecek demişsiniz, gidip dolar yaptırayım mı paramı? :D
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Sorun üretmiyoruz , hoş ülkede üretmek dert , üretene destek yok - beton üretiyorsanız ayrı , dünyada sıcak para varken kraldık , şimdi deniz bitiyor gibi (Ama bu iktidar partisinde bir kısmet var yine birşey çıkar) , diğer sorunda hukuk bugün yolsuzluk operasyonu yapan polisler , savcılar , hakimler içerde , muhalefet yapanın artık malına dokunuluyor , gerginlik artıyor yavaş yavaş sadece öteliyoruz , eğer ani bir denge değişikliği olursa hiç ümitli değilim gidişattan.Firmalara el konuldu bunların zamanla yansımaları olacak piyasalara.
    2move bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bence zevk almaya bakın

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce yamaha 2016 fiyatlarını açıklamış ister istemez yine hüzünle doldum. 2015 basinda kawa versys alirim diye düşünürken simdi cbf150 mi öpüp basima koyasim geliyor. Biara NC700 e yoneldim ekonomik olsun diye bu sefer trafik sigortalari patlama yaptı. Simdi ne hevesim kaldi ne umudum. Kredi ile motor almak istedim yok arkadaş akıl işi değil. Kapalicarsida esnafim ve emlakcilik yapiyorum, ekonomiyle içli dışlıyım. Ne yazik ki önümüz karanlik arkadaşlar. Son 3 yıldır özelleştirme ile sıcak para girisi saglandi ama patlayacagi belliydi. Ekonominin E sinden anlamayanlar bu sistemi savundu. Simdi ise bu haldeyiz ve esas kriz haziranda kendini gösterecek. Demedi demeyin!! Turistler, yani sıcak para girisi olmayinca dolar 3.5 euro 4 u görecek. . Yazik bize yazik asgari ucretliye, emekliye... yasanmaz hale geldik...
    demokrasi karşıtı söylemler gene ülke refah içinde İMF borç verebilcek gücümüz var suyumuz ucuz katarda su çok pahalı bizdede benzin. devlet açmı kalsın istiyorsunuz. bu söylemler paralel yapının marifetleri dünya liderimizi yedirtmicez sizlere hepiniz secde ediceksiniz huzuru bulucaksınız.
    paramız günden güne büyüyor asgari ücreti bile 1300 tl yaptık kimin sayesinde he kimin sayesinde tabiki büyük liderimiz sayesinde hatalar yapmadımı elbette yaptı ama peygamberde hata yaptı bunu niye görmüyorsunuz. zındıklar sizi...
    tanertc ve VESPERA bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende nc yi satıp gidip başka bi motor alacaktım fakat bu yeni zamları gördükten son ben bildiğim kullandığım motoru satsam
    gidip v storm alsam en az 15000 tl para lazım ne gerek var
    veya aradaki fark a bakıyorum nerden baksan orta halli bi transalp parası
    yani gidip v storm alacağıma bi tane daha transalp alsam daha karlı en azında kapıda 3 motorum olur
    veya gideyim 1000 cc bişey alsam gene hesap ortada en güzeli elindekinin kıymetini bilmek ve satmamak olduğunu anladım
    yeni motor alacaklara kolay gelsin
    bende borçsuz harçsız motorumla mutlu mesut gezeyim festivallere akayım
    yeni motor alacağım parayla da ben çekeyim rakı yı şarap ı oh mis
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demokrasi karşıtı söylemler gene ülke refah içinde İMF borç verebilcek gücümüz var suyumuz ucuz katarda su çok pahalı bizdede benzin. devlet açmı kalsın istiyorsunuz. bu söylemler paralel yapının marifetleri dünya liderimizi yedirtmicez sizlere hepiniz secde ediceksiniz huzuru bulucaksınız.
    paramız günden güne büyüyor asgari ücreti bile 1300 tl yaptık kimin sayesinde he kimin sayesinde tabiki büyük liderimiz sayesinde hatalar yapmadımı elbette yaptı ama peygamberde hata yaptı bunu niye görmüyorsunuz. zındıklar sizi...
    Lütfen şaka yaptığınızı söyleyin.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bektanist dostum bir iki soru soracağım.

-Aylık Maaşın ne kadar?
    -Evin araban var mı? Ne iş yapıyorsun?
    bektanist ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bektanist dostum bir iki soru soracağım.

-Aylık Maaşın ne kadar?
    -Evin araban var mı? Ne iş yapıyorsun?
    dedimki sazan düşermi sen geldin be dostum avatardamı dikkatini çekmedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı TrailBraking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen şaka yaptığınızı söyleyin.
    şaka olsa keşke güzel kardeşim malesef bu şekilde düşünenler var hatta %50 ye yakını

Arkadaşlar talep olmassa arz da olmaz.Bizler talep ediyoruz hep daha fazlasını almak için.düşük motorun yukseğini almak istiyorum maliyetler artıyor ve hep daha fazlasını istiyoruz.Aslında burada kendimizi sorgulamamız lazım.

Ekonomik açıdan kabataslak bir hesapla asgarü ücret üzerinden gidersek
    ev (kira) = 500-600
    fatura = 150 -200
    yiyecek masrafı: 200 (minimum )
    yol gideri (otobus vs. )= 250
    1250 lira yaptı burası peki bu insan hiç mi giymeyecek hiç mi sosyal hayatı olmayacak hiç mi gezmeyecek ?

sorun fiyatların anormal artması ve maaşlara bu oranla artış olmaması. sorun bizlerin suru gibi davranma psikolojisi.

evi kira olan bir kişinin motosiklete binmesi bile lüks.arabayı hiç karıştırmıyorum olaya.ki artık araba ihtiyac olmuşken bizlerin bunu elde etmesinn epey güç olması sorun.Avrupa birliğine girmeye çalışıyoruz senelerdir.Kurallar avrupa birlğine göre yavaş yavaş revize edildi.Fakat ücretler , yaşam refahı ?

Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu durum ( terorizm v.s. ) ?

Bir de fiyatlar yükselse daha burada çıkıyoruz çok yukseldi almayacağım artık v.s. şeyler peki bu araçları kimler alıyor ? satışlar her geçen sene artışta.

Sorun bizleriz.Talep eden bizler talep çok olunca fiyatlar yükseliyor.

Vergilendirme politikalarına hiç girmiyorum.Akaryakıttan verginin vergisi alınıyor.

Şimdilik diyeceklerim bunlar.

Option - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse YBR125
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi fiyat listesinin linkini atabilirmisin zahmet olmassa
    "Yanımda yürüyordun Milena, düşünsene, yanımda yürümüştün."
    Franz Kafka

Motosikleti
    Alıntı cagriaktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar talep olmassa arz da olmaz.Bizler talep ediyoruz hep daha fazlasını almak için.düşük motorun yukseğini almak istiyorum maliyetler artıyor ve hep daha fazlasını istiyoruz.Aslında burada kendimizi sorgulamamız lazım.

Ekonomik açıdan kabataslak bir hesapla asgarü ücret üzerinden gidersek
    ev (kira) = 500-600
    fatura = 150 -200
    yiyecek masrafı: 200 (minimum )
    yol gideri (otobus vs. )= 250
    1250 lira yaptı burası peki bu insan hiç mi giymeyecek hiç mi sosyal hayatı olmayacak hiç mi gezmeyecek ?

sorun fiyatların anormal artması ve maaşlara bu oranla artış olmaması. sorun bizlerin suru gibi davranma psikolojisi.

evi kira olan bir kişinin motosiklete binmesi bile lüks.arabayı hiç karıştırmıyorum olaya.ki artık araba ihtiyac olmuşken bizlerin bunu elde etmesinn epey güç olması sorun.Avrupa birliğine girmeye çalışıyoruz senelerdir.Kurallar avrupa birlğine göre yavaş yavaş revize edildi.Fakat ücretler , yaşam refahı ?

Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu durum ( terorizm v.s. ) ?

Bir de fiyatlar yükselse daha burada çıkıyoruz çok yukseldi almayacağım artık v.s. şeyler peki bu araçları kimler alıyor ? satışlar her geçen sene artışta.

Sorun bizleriz.Talep eden bizler talep çok olunca fiyatlar yükseliyor.

Vergilendirme politikalarına hiç girmiyorum.Akaryakıttan verginin vergisi alınıyor.

Şimdilik diyeceklerim bunlar.
    peki napmak lazım halimize şükredip daha fazlasını istememekmi mesela ? kira vermemek için kulubedemi yaşasak elektirik lüks biz onuda kullanmıyalım başka altarnetifleremi yönelsek ??
    tabiki ironi yapıyorum ben şahsen anarşizme yakın bir karakterim. bir insanın ülkenin zenginleştiğinden bahsedip insanı fakirleşiyorsa bir sorun vardır. bazen diyorumki beter olalım ben dahil herkes anlasın ama bakıyorum anlamada bir problem var. yaşı büyük olanlar hatırlar eskiden bir orta direk vardı bir tabirdi şimdi fakir ve zengin var orta direk direğiyle kayboldu. o zamanda bir tontonumuz vardıki sorma gitsin şimdi uzun adamımız var ülkedeki insanları dilenci yaptı millet anlamadı nasılsa kömürüde geldi makarnasıda niye dert etsin...

Az önce epey uzun bir yazı yazmıştım nedense gönderemedim.

Orta direk konusunu konu alan kemal sunal filmi de vardı.Filmden yola çıkarak aslında gerçekler o senelerden beri belliymiş.

Zenginleşme konusu soru işaretli bir konu.Eger asgari ücret bir kişinin temel gereksinimlerini karşılamıyorsa ( temel gereksinim konusu sadece yemek ve barınma değil) o ücretin ne kadar doğru olduğu tartışılır.aynı şekilde ülkenin ekonomisinin iyiye gitmesi somut olarak halk üzerinden desteklenemiyorsa sorunlar/sıkıntılar var demektir.

Ben farklı açıdan yaklaşmak istiyorum.Ülkemizde kendisini çok iyi gelitirmiş bilim insanları gelişmiş ülkelere gidiyor neden ? neden bizim kendi motosiklet markamız ve otomobil markamız yok ?

Yıllardır avrupa birliğine girmek istiyoruz.Bunun için birçok değişikliklerde bulunuyoruz.Cezalar , kontroller v.s. peki neden refah düzeyimiz artmıyor ? Neden çiftçimiz aclık sınırında ?

siyasete çok da bağlamak istemiyorum fakat biz boyle diyoruz belki fakat 2 kişiden 1 i durumdan memnun ne diyelim ?

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cagriaktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce epey uzun bir yazı yazmıştım nedense gönderemedim.

Orta direk konusunu konu alan kemal sunal filmi de vardı.Filmden yola çıkarak aslında gerçekler o senelerden beri belliymiş.

Zenginleşme konusu soru işaretli bir konu.Eger asgari ücret bir kişinin temel gereksinimlerini karşılamıyorsa ( temel gereksinim konusu sadece yemek ve barınma değil) o ücretin ne kadar doğru olduğu tartışılır.aynı şekilde ülkenin ekonomisinin iyiye gitmesi somut olarak halk üzerinden desteklenemiyorsa sorunlar/sıkıntılar var demektir.

Ben farklı açıdan yaklaşmak istiyorum.Ülkemizde kendisini çok iyi gelitirmiş bilim insanları gelişmiş ülkelere gidiyor neden ? neden bizim kendi motosiklet markamız ve otomobil markamız yok ?

Yıllardır avrupa birliğine girmek istiyoruz.Bunun için birçok değişikliklerde bulunuyoruz.Cezalar , kontroller v.s. peki neden refah düzeyimiz artmıyor ? Neden çiftçimiz aclık sınırında ?

siyasete çok da bağlamak istemiyorum fakat biz boyle diyoruz belki fakat 2 kişiden 1 i durumdan memnun ne diyelim ?
    Dogru dediniz hocam, % 50 hayatından memnun. Bizede aval aval bakmak düşer. Adamlar ac kalsada mantik ayni
    Benzine zam gelince; "önemli degil ben yine 50 liralik alıyorum" diyen cahil beyinleriz. Prof olmus adamin hakkıdır ulkeyi terk etmek.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

splendid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Akape Çalışıyor Adamım!

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    şubatta bizde alıyoruz motoru ktm duke 200 2. elyada rc 250 sıfır alıcaz bizimkiler eniştemin baskısıyla sıfır almaktan yana oldular . inşallah daha zam gelmez .ama dolar ve euro düşücek bence zanılanın aksine . petrolun fiyatının dusmesı buna etken ulkemızdekı savaşta bir an once biter inşallah yatırımlar farklı yonlere olursa yabancı girişimciler gene döviz sokar borsaya . düşüşe geçer tabi bu sadece varsayım ne politikacıyız ne ekonimiciyiz sonuçta kişisel görüş

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şubatta bizde alıyoruz motoru ktm duke 200 2. elyada rc 250 sıfır alıcaz bizimkiler eniştemin baskısıyla sıfır almaktan yana oldular . inşallah daha zam gelmez .ama dolar ve euro düşücek bence zanılanın aksine . petrolun fiyatının dusmesı buna etken ulkemızdekı savaşta bir an once biter inşallah yatırımlar farklı yonlere olursa yabancı girişimciler gene döviz sokar borsaya . düşüşe geçer tabi bu sadece varsayım ne politikacıyız ne ekonimiciyiz sonuçta kişisel görüş
    KTM Fiyat guncellemesini yazın ağustosta yapıyor diye biliyorum
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)