Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım Edin Ağrı Kesici Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Beyler Çok pis dişim ağrıyor dişim ağrıyınca başım da ağrıyor bu ikisi ağrıyınca ben pert oluyorum.
    Anlatamam neler çektiğimi 2-3 tane peş peşe ağrı kesici içiyorum anca biraz faydası oluyor.
    Bu ağrı kesiciler 225 mg eski ağrı kesicim 100 mg idi ama eski olan sanki daha iyi kesiyordu ağrıyı.
    Şimdi size sorum bu ağrı kesicilerin mg'leri arttıkça mı yoksa azaldıkça mı daha etkili ?
    Bir de bana öğle bir ağrı kesici söyleyin ki böyle 1-2 tane içtiğim zaman ağrı diye bir şey kalmasın.
    Yardım edin.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    diş ağrısında alveres

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alveres oneriyorda dis agrisi hicbirseye benzemiyor ben 3 tane iciyordum kanal tedavi surecinde en son 1 gun bekleyemedim aglaya aglaya gittim doktora ayni gun icinde yaptirdim nane falan bastirmisti galiba hatirlamiyorum kactane igne soktuysa :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Dişçiye gidip bu işi halletseniz daha mantıklı güçlü ağrı kesicilerden 2 tane içmek midenizi delebilir, sonra hangi ağrının daha can sıkıcı olduğu arasında gidip gelir çıldırırsınız.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diş ağrısında alveres
    Sağol.

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alveres oneriyorda dis agrisi hicbirseye benzemiyor ben 3 tane iciyordum kanal tedavi surecinde en son 1 gun bekleyemedim aglaya aglaya gittim doktora ayni gun icinde yaptirdim nane falan bastirmisti galiba hatirlamiyorum kactane igne soktuysa :D
    Kanal tedavi deyince tırsıyorum ben yav çektiririm daha iyi.

Dişçiye gittim adam dolgu falan yapmadı burada olmaz dedi ağrı kesici yazıp başka hasteneye gönderdi tabi gitmedim keşke gitseydim Şuan için fırsat bulmam biraz sıkıntılı.
    Şu ilaçların Mg'leri arttıkça mı yoksa azaldıkça mı daha etkili bilen var mı ona göre kendime çeşit çeşit ilaç bulucam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Dişinde çürük varda ağrıyorsa Dişinol anında keser ağrıyı. Ama artık satılmıyor galiba. Emin değilim eczanelere bakman lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    kardeşim deli misin 2 tane diyosun git dişciye korktuğuna değmez,hap olarak apranax öneririm ölürsen benden değil 2 tane atma

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişinde çürük varda ağrıyorsa Dişinol anında keser ağrıyı. Ama artık satılmıyor galiba. Emin değilim eczanelere bakman lazım.
    Dişin yarısı yok ki kırıldı.
    tuhaf bir şey şimdi, doktorda o yüzden yapmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim deli misin 2 tane diyosun git dişciye korktuğuna değmez,hap olarak apranax öneririm ölürsen benden değil 2 tane atma
    Korkacak bir şey yok ortada gittim de diş biraz değişik bir halde doktorda burada olmaz dedi başka yere gönderdi bende gitmedim mal gibi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    doktora gittin ve yapmadıysa antibiyotik vermiştir sana çok karıştırma başına iş alma tavsiyem majezik 100 mg 20 dakkaya keser ama 8 saat sonra tekrar ağrır...
    kanal tedavisi korkulacak bir işlem değil doktorun iyiyse hiç bişey anlamazsın.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktora gittin ve yapmadıysa antibiyotik vermiştir sana çok karıştırma başına iş alma tavsiyem majezik 100 mg 20 dakkaya keser ama 8 saat sonra tekrar ağrır...
    kanal tedavisi korkulacak bir işlem değil doktorun iyiyse hiç bişey anlamazsın.
    işte eski ilacım oydu 100 mg idi kendisi şimdiki ilacım 225 mg ama eski ilacım majezik sanki daha iyi kesiyordu ağrıyı bu yüzden aklımda soru işareti oluştu bu mg'ler arttıkça mı yoksa azaldıkça mı daha etkili ?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    doktor daha iyi bilir ben cahil bilgimle azı karar dengeli yarar çoğu zarar diyorum son kararım..

shizofren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arıyor..
    Diş ağrısı için önerebileceğim tek ağrı kesici "ketesse"

Çoğu eczanede vardır, eczacı muadili deyip başka marka satmaya kalkarsa alma.

Operasyonla gömülü 20lik diş çektirmiştim, böyle bir çene ağrısı olamaz, uyumak mümkün değil, haptan 15-20 dk sonra vur kafayı yat, 12 saatten kısa sürede 1 den fazla yutma ama.

Geçmiş olsun

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı shizofren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diş ağrısı için önerebileceğim tek ağrı kesici "ketesse"

Çoğu eczanede vardır, eczacı muadili deyip başka marka satmaya kalkarsa alma.

Operasyonla gömülü 20lik diş çektirmiştim, böyle bir çene ağrısı olamaz, uyumak mümkün değil, haptan 15-20 dk sonra vur kafayı yat, 12 saatten kısa sürede 1 den fazla yutma ama.

Geçmiş olsun
    sağolun önerdiğiniz ilaç 20 mg ve bu kadar etkiliyse sorumun cevabınıda bulmuş oldum mg'ler düştükçe etkisi de artıyor.

svgblg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Mg arttıkça etki artıyor. Apranax , aprol. Mg yanında içeriğide de önemli 500 mg bir parasetemol pek bi etki yapmaz

GhostTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    [QUOTE=Freye;3808644]Dişin yarısı yok ki kırıldı.
    tuhaf bir şey şimdi, doktorda o yüzden yapmadı.[COLOR="Silver"]

Benim de dişimin yarısı kırık ve içi boştu. iğneden korktugum için yıllarca hafif hafif agrısını çektim son günlerde de iyice kıvrandırmaya başladı.Özel dişçiye gidip kanal tedavi ve dolgu yaptırdım. 1 gram ağrı veya acı hissetmedim. tavsiyem ağrı kesici değil.çünkü ağrı kesiciler bir süre sonra vücuda zarar veriyor. o yüzden düzgün bir dişçi bul ve ona tedavi yaptır. emin ol sende memnun kalıcaksın.

Ketesse ilacını eczacına sorup iyice araştırıp kullanmalısın. Sinüzit tedavisi için yazdılar böyle etkili ağrı kesici daha önce görmemiştim. Ketesse bi sor araştır öyle al dene muhtemel işe yarayacak

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Arveles iyi bir agri kesicidir ancak hicbir agri kesici dis agrisini temelli kesmez. Gidip tedavi olmaniz gerekir. Arveles bas agriniz icin yardimci olacaktir ancak dis agriniz icin guclu bir etkisi olmayacaktir. Asiri doz da almayin sakin. Karacigerinizi tahrip eder.
    dental_land bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)