Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İP Camera veya DVR hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar efem.
    Şimdi özetle şöyle bir sorunumuz var. Her işten az buçuk anladığımdan bir kaç kez DVR cihazı kurmuşluğum var. Statik ip yada normal ip ile duckdns, 81110.net vb sistemlerle ip'yi sabitleyip DVR cihazından Android yada İos sistemlerle görüntüyü alabiliyorum.
    Fakat şimdi sorun tam da şöyle,
    Android bir telefonu ipcam olarak kullanıp, başka bir android telefondan veya browser'dan görüntü almak istiyorum. Duckdns sayesinde ip adresimi hallettim. Android telefona İpwebcam programını kurdum. Wifi ağından görüntüyü alabiliyorum, ama başka bir android cihazdan alamıyorum. Modem portlarını da yönlendirdim (belki de yönlendirdiğimi sanıyorum). İpcam olarak kullanılacak Android cihazından ip'lerini sabitledim (belki de sabitlediğimi sanıyorum). Bunun için illa DVR sistemi mi kullanmak lazım? Bir android telefonu camera başka bir android telefonu görüntüleyici olarak kullanabilen var mı? (Local ağ'da değil, onda bir sorun yok zaten)Valla çok araştırdım ama bulamadım, belki benim gibi aramızda bir sıyırmış vardır diye konu açıp sorayım dedim
    kahve bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Mucit macit kardeşim ;)

DVR zaten IP sistemlerde çalışmaz , o aletin adı NVR.

Yerel ağda görüntüyü alabildiysen sorun modem ayarlarındadır. NAT ayarlarını kontrol et .

Sevgilerimle
    kahve bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

40 yıllık kameracıyım böyle bir talebi ilk defa gördüm seni tebrik ederim oocan arkadaşımızın dediği gibi telefonun yerel ip sini sabitlemeyi başardıysan ki zannetmiyorum bunu yapabileceğini, modemden telefonun yerel ip sine port acman yeterli olacaktır. Portu açıp açamadığınıda canyouseeme.org üzerinden kontrol edebilirsin. Birini takip amaçlı kullanmak istiyorsan, yasal olmamakla birlikte o iş için prof programlar mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın verdiği programa port acıp uzaktan izleyebildim. Bu arada sabit ip ve port acmaya gerek olmadan izlemek için p2p dye bir sistem mevcut artık bu programda varmı bilemiyorum.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ben yorumu şuraya park edeyim :D

hocam bu arada bi sorum var.
    bildiğimiz normal modemin ip'sini sabitlediniz demi yanlış anlamadıysam. bi açabilir misiniz bu konuyu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Bu arada android cihaz'ı ipcam yapana kadar uğraşmaktansa bi raspberry pi alıp daha rahat ve stabil halde kullansanız?

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yorumu şuraya park edeyim :D

hocam bu arada bi sorum var.
    bildiğimiz normal modemin ip'sini sabitlediniz demi yanlış anlamadıysam. bi açabilir misiniz bu konuyu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Bu arada android cihaz'ı ipcam yapana kadar uğraşmaktansa bi raspberry pi alıp daha rahat ve stabil halde kullansanız?
    Raspberyy muhabbetini daha 2 ay önce keşfettim. İşten güçten en önemlisi veletten böyle teknolojik aletleri takip edemiyoruz
    Raspberyy ile akıllı ev projesi yapmayı düşünüyorum ama şimdi değil, velet biraz büyümeden bana proje mroje yok
    Modemin ip'sini sabitlemekten kastım, android cihazının bağlı olduğu ağın ip adresini http://subdomainadı.ducksns.org olarak sabitledim. Yani dünyanın neresinden http://belirlediğinsubdomain.duckdns.org olarak girersen, modem ayar sayfasına ulaşabiliyorum. (Henüz android kameraya ulaşmayı beceremedim sorun da o zaten)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mucit macit kardeşim ;)

DVR zaten IP sistemlerde çalışmaz , o aletin adı NVR.

Yerel ağda görüntüyü alabildiysen sorun modem ayarlarındadır. NAT ayarlarını kontrol et .

Sevgilerimle
    Abi sağolasın, nat ayarlarımı kontrol ede ede nato kafa nato mermer oldum zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 yıllık kameracıyım böyle bir talebi ilk defa gördüm seni tebrik ederim oocan arkadaşımızın dediği gibi telefonun yerel ip sini sabitlemeyi başardıysan ki zannetmiyorum bunu yapabileceğini, modemden telefonun yerel ip sine port acman yeterli olacaktır. Portu açıp açamadığınıda canyouseeme.org üzerinden kontrol edebilirsin. Birini takip amaçlı kullanmak istiyorsan, yasal olmamakla birlikte o iş için prof programlar mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Arkadaşın verdiği programa port acıp uzaktan izleyebildim. Bu arada sabit ip ve port acmaya gerek olmadan izlemek için p2p dye bir sistem mevcut artık bu programda varmı bilemiyorum.
    Birini takip etmek gibi kötü niyetim yok henüz
    20-30 $ verip Çinlilerden ip camera alacağıma, eski android telefonu değerlendirmek istedim sadece.
    Velet'i kontrol kamerası olarak kullanmayı amaçlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam
    Şu program daha komplike birşey, aslında tam da istediğim şeyleri yapabiliyor. Ama modemi mi ayarlayamadım ki ben acaba

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Raspberyy muhabbetini daha 2 ay önce keşfettim. İşten güçten en önemlisi veletten böyle teknolojik aletleri takip edemiyoruz
    Raspberyy ile akıllı ev projesi yapmayı düşünüyorum ama şimdi değil, velet biraz büyümeden bana proje mroje yok
    Merhaba,
    Küçük bir projem olmuştu RasPi ile
    RasPI B + orjinal modül kamerası ile test yayınını, yine test networkünden başlatıp, izleme imkanı buldum ama yayın linux üzerinde çalışan VCR programına 8 sn gecikmeli olarak geldi.
    Sonuçta RasPI B Alırken yüksek modeline + RAM'e ve daha yetenekli modüler lenslere bakmakta fayda olabilir.
    naçizane görüşümdür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

(Local ağ'da değil, onda bir sorun yok zaten)Valla çok araştırdım ama bulamadım, belki benim gibi aramızda bir sıyırmış vardır diye konu açıp sorayım dedim
    Cihazları L3 test edebilmen için ping atabileceğin bir program kurabiliyorsan en azından
    iletişimin L3 katmanında düzgün olup/olmadığını görebilirsin

Android play de ping atabilmeni sağlayan programlar vardır diye umuyorum

ping varsa uçtan uca iletişim var
    NAT üzerine yoğunlaşmakta fayda olabilir.

Evlerde kullanılan Network cihazlarının nat session kapasiteleri sınırlıdır
    ve yayın sırasında NAT session ları drop alıp / düzgün çalışmıyor da olabilir.
    скиталец

rasberypi ile ilgili şurada deneyimlerimiz var.

modem ayarlarından dhcp den otomatik ip alan telefon için static ip de set edebilirsin mac iyle.

eğer kullandığın android programının hangi portları kullandığını bilmiyor isen,
    şu uygulama ile paket sniffer açarak arkada ağ trafiğinde ne yaptığını bağlantıları vs görebilirsin.

android den android e kamera izlemek için bağlanmak istiyorum dersen, şurada yazdığım apk mevcut duruma göre kişiselleştirilebilir, modemden tcp port açman yeter. yükleyebilmen için bilinmeyen kaynakları açman gerek.

rasberypi nin güzel hd kameraları var full hd görüntü alabilirsin, dvr lerin dandik sony cipsetli pahalı kameraları ile uğraşmaya gerek yok..

bunlar belki yardımcı olur.

ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Benim de daha farklı bir problemim var. Belki çözüme ulaşabiliriz.

Kayıt cihazını ağa bağladığımız zaman ip kameralardan görüntü alabiliyoruz hiçbir problşem yok ancak kayıt cihazı sürekli ağda çalışan tüm ip alan cihazlara ping atıyor. Ve sistemdeki ip üzerinden çalışan tüm yazıcılar kayıt cihazından ping yediği için saldırı olarak algılayıp hataya düşüyor.

Önce fotokopi makinalarının ayarlarını değiştirmeye çalıştık ancak bu yapılamadı. Ve belli ki bunun fotokopi cihazlarıyla bir alakası yok çünkü kayıt cihazlarını bağlamadan önce bir sorun yoktu.

Bu problemi nasıl aşabileceğimiz hakkında bir fikri olan var mı?

Alfred Home Security... Hiç birşeyle uğraşmaya gerek yok.
    Programı her iki telefona indiriyorsun, ister viewer ister webcam olarak seçiyorsun.
    Adamlar yapmış kısaca.
    Daha da kısası aynı şeyi düşünen benim gibi birileri varsa, modemdi porttu nattı uğraşmadan eski telefona da yenisine de bu programı yükleyin
    *Heka bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı ugur377 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kayıt cihazını ağa bağladığımız zaman ip kameralardan görüntü alabiliyoruz hiçbir problşem yok ancak kayıt cihazı sürekli ağda çalışan tüm ip alan cihazlara ping atıyor. Ve sistemdeki ip üzerinden çalışan tüm yazıcılar kayıt cihazından ping yediği için saldırı olarak algılayıp hataya düşüyor.

Önce fotokopi makinalarının ayarlarını değiştirmeye çalıştık ancak bu yapılamadı. Ve belli ki bunun fotokopi cihazlarıyla bir alakası yok çünkü kayıt cihazlarını bağlamadan önce bir sorun yoktu.

2 farklı çözüm olabilir sorunuza.

1
    Networkünüzde ayrı bir vlan oluşturun broadcasti bölerseniz nvr dı kameraydı onları izole etmiş olursunuz

2
    Ping değilde belkide multicast 224.0.0.* adresine sorugu yolluyor olabilir kameraları bulmak için
    Bunu kapatıp elle kameraları tanıtabilirsiniz
    Otomatik camera bulma yetisi olsa gerek nvr cihazınızın.
    Furkan Tarık bunu beğendi.
    скиталец

unutmamanız gereken bir konu, android cihazlar için network broadcast paketleri, yazılım seviyesinde ağ bağlantısı anında iptal ediliyor, bunun nedenide, wireless in aşırı enerji tüketimine neden olduğu, yani hiçbir düz app telefonda broadcast paketleri alamaz, özel olarak multicast socket açmak zorundadır, sisteme bildirmelidir.
    kahve bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kafamın gözümün giremediği yerlere AIR DROID i açıp telefonumu sokuyorum flaş açık portatif kamera olarak kullanıyorum.
    Görüntüyü herhangi bir PC den izleyebiliyorsunuz.
    Ayrıca Bu program ile teli elinize almadan konuşma hariç herşeyi yapabilirsiniz.
    Görüntü alma dahil..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bilgilenmiş olduk

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafamın gözümün giremediği yerlere AIR DROID i açıp telefonumu sokuyorum flaş açık portatif kamera olarak kullanıyorum.
    Görüntüyü herhangi bir PC den izleyebiliyorsunuz.
    Ayrıca Bu program ile teli elinize almadan konuşma hariç herşeyi yapabilirsiniz.
    Görüntü alma dahil..
    http://www.gearbest.com/microscopes-...pp_229387.html

Şöyle bir mevzu çıkarmış adamlar. Zırt pırt reklamı çıkıyor karşıma aldıracaklar zorla

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    http://www.gearbest.com/microscopes-...pp_229387.html

Şöyle bir mevzu çıkarmış adamlar. Zırt pırt reklamı çıkıyor karşıma aldıracaklar zorla
    Süper bi şey..
    Endoskopik kamera
    Amaç dışı düşünürsek kaskın motorun herhangi bir köşesine takıp telefondan kayıt yapılabilir.
    12$ action cam..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Android play de ping atabilmeni sağlayan programlar vardır diye umuyorum

ping varsa uçtan uca iletişim var
    Android terminal işinize yarayacaktır (play store'de var :D)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı ugur377 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam henüz network'ü çözemedim ama switch kullanmak işinizi çözecektir galiba (yine de bilenler bir el atsın)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Hocam bir de uzmanları bulmuşken sorayım mazur görün :D

" Şimdi hocam Bizim modem'in ip adresi modemi açıp kapatınca yada başka sebebler ile değişiyor mu? yoksa bize verilen ip sürekli sabit mi?"

Motosikleti
    KZGN
    Android terminal işinize yarayacaktır (play store'de var :D)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Hocam henüz network'ü çözemedim ama switch kullanmak işinizi çözecektir galiba (yine de bilenler bir el atsın)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Hocam bir de uzmanları bulmuşken sorayım mazur görün :D

" Şimdi hocam Bizim modem'in ip adresi modemi açıp kapatınca yada başka sebebler ile değişiyor mu? yoksa bize verilen ip sürekli sabit mi?"
    Merhaba,
    ISP size onlara bakan tarafta (WAN) sabit IP veriyorsa ücret alır.
    Ama iç (LAN) tarafta modeminizin IP si sabittir.
    192.168.0.0/16 bloğundan üreticiye göre değişiklik gösterir

Dış bacakta sabit Ip için para ödemiiyorsanız otomatik olarak farklı ıp alma ihtimali var.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    ISP size onlara bakan tarafta (WAN) sabit IP veriyorsa ücret alır.
    Ama iç (LAN) tarafta modeminizin IP si sabittir.
    192.168.0.0/16 bloğundan üreticiye göre değişiklik gösterir

Dış bacakta sabit Ip için para ödemiiyorsanız otomatik olarak farklı ıp alma ihtimali var.
    İşte o dış bacaktan bahsediyorum. Yani sabit olarak kalması sizce de mantıklı değil mi? bide bu hizmeti alanınız var mı fiyatı nedir?

Motosikleti
    KZGN
    İşte o dış bacaktan bahsediyorum. Yani sabit olarak kalması sizce de mantıklı değil mi? bide bu hizmeti alanınız var mı fiyatı nedir?
    Sabit olarak kalması sizin projenizde kullanacağınız yapıya uyabilir elbette...
    Ama işin mantık kısmına gelince tek taraflı olarak bakmamak lazım aslında.

ISP açısından belki müşteri için verdiği IP blokların içinde hareket kabiliyeti kısıtlıyor olabilir.
    bu nedenle başka bir bloktan IP dağıtır ve bu durum içinde ücretlendirme yapar.

Sabit IP fiyatlandırması için ISP ile konuşmanız gerekiyor.

Küçük bir hatırlatma yapmakta fayda olabilir.
    Sabit IP sizi sanal tehditlere açık hale getirebilir koruyabilecek donanım ile bunu yönetmeniz ayrıca 7/24 takibini yapabilmeniz gerekebilir.
    unutmayın ki son kullanıcı olmanın bir adım ötesine geçmiş oluyorsunuz
    Aldığınız hizmetin denetlemesini eğer yapamıyorsanız boşuna ücret ödüyor ve risk alıyor olabilirsiniz.
    Furkan Tarık bunu beğendi.
    скиталец

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)