Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Alınır mı

Katılımcı sayısı
13. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

5 38.46%
  • Hayır

8 61.54%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyundai Accent 1.3 LS 1998 Hakkında Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır araba almayı düşünüyorum , piyasayı uzun zamandır araştırıyorum ve biliyorsunuz şu sıralar fiyatlar yükseldi , ancak ocak ayında gelecek zamlardan vb etkilenmemek için bu ay içinde bir araç almayı düşünüyorum bütcem 12bin tl civarı çok fazla çıkamayacağım , aklımda hyundai accent 1.3 ls 1998-2000 modeli var araç donanım olarak boş fakat hem duruş hem fiyat olarak aklıma yattı , aracı tanıyanların kullananların kullanış , yedek parça , bakım , arıza olasılığı , yakıtı vb hakkında tüm yorumlarını bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Accent ten yana cok bi sorun olacagini sanmam,bu fiyatlara twingo bakabilirsin,ef kasa civic var,butceyi az daha zorlarsan eg kasa civic te alabilirsin,bide yanlis foruma sormussun bu soruyu,tech tekilerde gerci artik bu konulardan bikti ama,oncelikle techturkey disardan bi takip edip konularina bakmani tavsiye ederim,bu konuyla alakalida bi yazi illaki vardir,eger yoksa uye olup kendini tanitip sohbet bolumune ilistirebilirsin konunu,simdiden hayirli olsun

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    DH de proflar var orayada bakın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Başka forumlara yönlendirmek ayıp olur burada araba hakkında bilgili insanlar da var.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Parça yönünden pahalı araçlar diye biliyorum. Ben de 2001 clio II hachback var. Lpg'li. Gaz ayarlarını minimumda tutuyorum buna rağmen gücü hızı yerinde. Servis konusunda da üzmüyor fakat ben aldığımdan beri iyi prim yaptı. Benim ki full ve Sunroof'lu paket. Donanımı daha az olanlarını değerlendirebilirsin. En kötü tarafı tavan alçak olduğu için arkada oturanlar şikayet edebiliyor bazen ama ben duymuyorum, isteyen taksi tutsun

Motosikleti
    Yorumlar için teşekkür ederim , söylediğim gibi araştırdım , ben burada ki kullanıcı arkadaşların yorumlarını almak için yazmıştım , nette ki çoğu bilgi eski tarihli, evet kullananlar varsa yorumlarını bekliyorum çünkü iş ciddileşti 1 hafta içinde alacağım aracı

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    bende 2000 model 1,3 lx LPG li vardı, çekişi çok iyi değil, hidrolik direksiyon, klima yok. 2 sene önce 11.500 satmıştım. iyi araştırıp bence 1.5 gls almanızı tavsiye ederim, hem çekişi iyi, klima ve hidrolik direksiyon var.

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka forumlara yönlendirmek ayıp olur burada araba hakkında bilgili insanlar da var.
    Baskan motosiklet hastasi adamlarin arasindaki araba hastasini bulmakmi? Yoksa araba hastasi ve bu islerle icli disli bi forumdan direk dogru bilgileri almakmi? Burda bi yanlis yok bence dogru bilgi icin,yonlendirme yapiyoruz sadece,kim isterki adam burdaki tavsiyelerle alsin sonra yazdiklarimizin tam tersi ciksinda bize giydirsin?

Motosikleti
    Piyasaya baktığımda fiyatlar gerçekten çok yükseldi artık şahin doğan parası istiyorlar bu paralara 12 bin tl accent sizcede iyi değil mi , hiç yoktan şahine doğana göre daha sağlam ve daha iyi duruyor

Alıntı banno1957 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasaya baktığımda fiyatlar gerçekten çok yükseldi artık şahin doğan parası istiyorlar bu paralara 12 bin tl accent sizcede iyi değil mi , hiç yoktan şahine doğana göre daha sağlam ve daha iyi duruyor
    Tofasin fiyatinin yuksek olmasinin sebebi piyasasinin olmasi,arastirmadim ama yazilan yoruma gore hidrolik direksiyon ve klima yokmus? Doganda hidrolik direksiyon var,klimasida var,aslina bakarsaniz almaniz gereken araba dogan bile olabilir,bi kac apaci yuzunden kucuk gormeyin su arabalari yav

Edit; dogani perte cikar 1 gunde parcalarini toplarsin,ki tamponu 70 lira daha gecen gun aldik,oyuzden kucumsesenizde dogani bir dusunun derim,motoruda 1.6 dir bu arada

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Az daha ekle bajaj al

acemi60 bunu beğendi.

Bu fiyata alinabilecek mekanik sorun cikarmayacak araclardan birudir.Tofaslari gec metal yorgunlugundan dokuluyirlar uretim kaliteleri hyundai ile kiyaslanamaz..Hyundai cok cok iyi degil ancak 1300 motoru eski nesil ve canavardir.

İcer tekerlek gurultusu alir ve frenlerine cok guvenme hissiz ve isininca mesafeyi uzatir.

Ancak bakimi ,isletme maliyeti bu kasanin cok ucuzdur.Bununda tamponunu bedava fiyatlara bulabilirsin.Hyundai nin en ucuz parcadi olan arabadi budur.

Al bence.Kus serisinden uzak dur.

Hocam merhaba 1.5 yil once 1.5 gls olani vardi full olan modeliydi cok keyif alarak surdugum ve yakitida bir okadar az olan bir arabaydi. Ise git gel gunde 60km yol yapiyodum hic bir sorun yasamadim. Benim aldigim araba cok iyi kullanilmisti belki ondan dolayi ciddi bir sorun yasamamisimdir. Bende cok arastirdim herkez 1.5 gls olanindan al 1.3 u cok yakiyo ve cekisi iyi degil diyolardi. 1.3 olanina hic binmedim ama o model accent ler guzel arabalar.

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyata alinabilecek mekanik sorun cikarmayacak araclardan birudir.Tofaslari gec metal yorgunlugundan dokuluyirlar uretim kaliteleri hyundai ile kiyaslanamaz..Hyundai cok cok iyi degil ancak 1300 motoru eski nesil ve canavardir.

İcer tekerlek gurultusu alir ve frenlerine cok guvenme hissiz ve isininca mesafeyi uzatir.

Ancak bakimi ,isletme maliyeti bu kasanin cok ucuzdur.Bununda tamponunu bedava fiyatlara bulabilirsin.Hyundai nin en ucuz parcadi olan arabadi budur.

Al bence.Kus serisinden uzak dur.
    Iceri teker sesi alir diyosun,frenleri tutmaz diyosun isininca mesafe uzar diyosun,sehir icinde 9.2 litre yakan arabanin isletim maliyeti dusuktur diyosun,1300 motor nasil canavar olabiliyo 75hp ile? ustune ustluk bu motora 1026 kg lik kasa koymuslar,tofasin metal yorgunlugundan bahsetmissin,hyundai cokmu yeni? Begenmedigin tofasa gelelim,on camlar elektrikli,klima,hidrolik direksiyon ve sis fari var,arkada koltuk dayama bile var? Agirligi 1040kg ,1.6 motor 83 hp,hyundainin torkunun 118,doganin torkunun ise 125 oldugunuda soylemeden gecmiyim,simdi sen getirip nasil kiyasliyosun bu arabayla cidden merak ediyorum,bu arada doganin on frenler disktir bunuda belirtiyim,bilgiler ortada,piyasa ortada,bu adam satmaya kalksa hangisi once gidicek? Hangisiyle bi ustaya gittiginde usta gozu kapali tamir edicek arabayi? Yarin obur gun ailesiyle binicek,napicak o 1.3 motor? Nasil kalkicak bu adam rampalarda? Abanicak gaza,bu sefer araba olmasi gerekenden cok daha fazla yakmiycakmi? Hee sunuda soylemeden gecmiyim hyundai nin lastik ebati 175,doganin ebati 185 tir,hangisinin tutusu daha iyi ozaman? Birakin on yargilari,birakin arastirmadan konusmayi lutfen,bilgiler ortada,egerki aksini iddia edebiliyosaniz buyrun burdayim.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 2000 md. 1.3 yeni kasa var klima hd. direksiyon 86 hp lpg yok fazla kullanmadığımdan gerek yok parçaları diğer modelli araçlara göre ucuz ancak yanıltmayalım kimseyi ucuz olan yan sanayi. Orjinal yedek parça biraz pahalı ama uçuk değil süspansiyonu yumuşak bana göre iyi takoz gibi sert olunca aileye uygun olmuyor (yarışa çıkıp 160 ile viraja girmicez ya ) 2007 clio süspansiyonu çok sert örneğin. Biraz motor devrini yüksek tutup vites değiştirirsen çekişinde problem yok tabi 1.6 ile mukayese etmiyecen biraz sıkıştırırsan 1.vites 40 2.v 80 3.v120 km gibi daha ne olsun araba gidiyor 5vites 100 km hız ile cıkacağın rampayı 4vites 100 km ile cık 1.3 olduğunu kimse anlamaz ben memnunum nekadar yakıyor hesaplamıyorum daha az yakanı yoktur 1.3 dizeller hariç

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iceri teker sesi alir diyosun,frenleri tutmaz diyosun isininca mesafe uzar diyosun,sehir icinde 9.2 litre yakan arabanin isletim maliyeti dusuktur diyosun,1300 motor nasil canavar olabiliyo 75hp ile? ustune ustluk bu motora 1026 kg lik kasa koymuslar,tofasin metal yorgunlugundan bahsetmissin,hyundai cokmu yeni? Begenmedigin tofasa gelelim,on camlar elektrikli,klima,hidrolik direksiyon ve sis fari var,arkada koltuk dayama bile var? Agirligi 1040kg ,1.6 motor 83 hp,hyundainin torkunun 118,doganin torkunun ise 125 oldugunuda soylemeden gecmiyim,simdi sen getirip nasil kiyasliyosun bu arabayla cidden merak ediyorum,bu arada doganin on frenler disktir bunuda belirtiyim,bilgiler ortada,piyasa ortada,bu adam satmaya kalksa hangisi once gidicek? Hangisiyle bi ustaya gittiginde usta gozu kapali tamir edicek arabayi? Yarin obur gun ailesiyle binicek,napicak o 1.3 motor? Nasil kalkicak bu adam rampalarda? Abanicak gaza,bu sefer araba olmasi gerekenden cok daha fazla yakmiycakmi? Hee sunuda soylemeden gecmiyim hyundai nin lastik ebati 175,doganin ebati 185 tir,hangisinin tutusu daha iyi ozaman? Birakin on yargilari,birakin arastirmadan konusmayi lutfen,bilgiler ortada,egerki aksini iddia edebiliyosaniz buyrun burdayim.
    Arabalarla ilgiyi bilgiyi nerden ogrendiysen arkadasim.Lastik genusligiyle yol tutusun ne alakasi var hic anlam veremedim.

Otomotiv sektorunde 10 yili askin deneyimim var.Teknik egitimler aldim otomobil ve lastik ile ilgili..

Tofas dedigin arabanin sasisi eski fuat 131 uzerine bindurilmis cakma regata dir.Ayrica arkasi sabit diferansiyel karpuzlu akstir.Yol tutusu en berbat arabadir bu nedenle..Bu arabalarin bu kadar takla atmasinin tesaduf oldugumu saniyosun!

Hyundainin 1300 motoru verimli bir motordur.Frenleri tutmaz demedim Hyundai eralar dahil blue ye kadar hyundai frenlerinde isinmayla beraber frenaj mesafesi uzar.Blue de bu giderildi.
    Ayrica hyundai frenaj olarak tifastan kat kat daha iyidir.
    Tofas denen arabanin 131 fiatla motor harici hicbir benzerligi yoktur ve sacmasapan koc holding yumurtlamasidir.Bircok insanimuza mezar olmustur.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yillarca toyota kullanmis ozellikle 98 1.3 xl, 2001 vvti, 97 1.6 xei corolla, 12 ye alabilecegin bir corolla al. Das gibidir eskitemez bozamazsin. servise ustaya anca kaza yapip boya kaportaya gidersin bu kadar net.
    acemi60 bunu beğendi.

Arabalarla ilgiyi bilgiyi nerden ogrendiysen arkadasim.Lastik genusligiyle yol tutusun ne alakasi var hic anlam veremedim.

Otomotiv sektorunde 10 yili askin deneyimim var.Teknik egitimler aldim otomobil ve lastik ile ilgili..

Tofas dedigin arabanin sasisi eski fuat 131 uzerine bindurilmis cakma regata dir.Ayrica arkasi sabit diferansiyel karpuzlu akstir.Yol tutusu en berbat arabadir bu nedenle..Bu arabalarin bu kadar takla atmasinin tesaduf oldugumu saniyosun!

Hyundainin 1300 motoru verimli bir motordur.Frenleri tutmaz demedim Hyundai eralar dahil blue ye kadar hyundai frenlerinde isinmayla beraber frenaj mesafesi uzar.Blue de bu giderildi.
    Tofas denen arabanin 131 fiatla motor harici hicbir benzerligi yoktur ve sacmasapan koc holding yumurtlamasidir.Bircok insanimuza mezar olmustur.
    Araba yola nekadar genis basarsa okadar surtunme olur,okadarda yol tutar? Takla attigi dogrudur,amcam sifir olarak aldigi slx ini hala kullaniyor,ne taklasi var,ne agir bi kazasi,allah kimseye kaza belada vermesin,demem oki altindakinin bilincinde olan,arabasinin yapacaklarini bilen adamda sorun olacak araba degiller,yanliz motor nekadar verimli olursa olsun 1.3mjet linea bile rampada bayiliyosa,bu araba rampada her turlu bayilir

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.3 2005 accent kulandım yakıt performansı iyi ama araba güçsüz ben sakin kullanırım öyle perfonmans istemiyorum dersen çok canını sıkmaz

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    kardeşim bende bu aralar araç alıcam ama motorumu satmadan alacağımdan 14.000 tl'ye kadar bütçem var..ben 206 1.6 ya da 1.4 motorlu bir 206 düşünüyorum..bütçemiz yakın olduğundan accent 1.3 lx modellerine baktım hidrolik direksiyon ön cam elektrikli ve bazı modellerinde klima da var sonradan eklenmiş olabilirler. yumurta kasalar çok hoşuma gidiyor nedense.ben iç mekan+dış mekan+donanım yakınlığı hususunda accent 1.3 lx derim eğer çok yorulmamış bulabilirsen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

kardeşim arabalarla ilgin ve tecrüben vardır eyvAllah ama eksik bilgin olabilir ben tamamlayayım sana..aracın kaldırabileceği kadar bir lastik genişliği aracın fabrikasyon çıkışından daha iyi yol tutması demektir...bunu aklı başında sağlam bilgisi olan herkese sor aynı cevapları alıcaksın..
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)