Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şifre kirabilen arkadaslar yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar bir arkadasimin çalıştığı sirkette excel programini sifrelemisler ve acmak icin yüklü miktarda para istiyorlarmis eger yapabilicek bir arkadas varsa bahsettigim sirket makul bir ödeme yapabilirmis bunun karsiliginda yardimci olabilcek bir arkadas varsa bana ulasabilirmi ? Teşekkürler herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şunu bir dene bakalım. Ben daha önce benzer şekilde kırmıştım.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    O is ile biz de karsilastik, yedekledigimiz icin kurtardik.
    Ama bulasan pc de kileri kurtarmak icin, o para odendi, ve kurtarildi.
    Kurtarilisi yok diye biliyorum. Crypto.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    excel dosyasında neler var biliyor musun, sadece yazı olarak veriler mi vardı,
    yoksa visual basic kodları da var mıydı?
    excel dosyası açılmadan mı şifre istiyor?
    dosyayı göndermen mümkün mü bi bakayım?

Motosikleti
    Dominar D400
    Cryptolocker virüsü tarafından falan mı şifrelenmiş yoksa herhangi birisi mi şifrelemiş. Herhangi birisi ise shadowcopy'lerinden belgeyi geri alabilirsiniz belki, eğer cryptolocker virüsü ise istenilen meblayı ödemek zorunda kalacaksınız büyük ihtimal.
    Detaylı bilgi vermelisiniz ki yorum yapabilelim, verdiğiniz bilgi ile çok yardımcı olabiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cryptolocker ile yapilmis icerisinde hesap dökümleri rakamsal veriler varmis arkadaslar cok tesekkurler ilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cryptolocker virüsü tarafından falan mı şifrelenmiş yoksa herhangi birisi mi şifrelemiş. Herhangi birisi ise shadowcopy'lerinden belgeyi geri alabilirsiniz belki, eğer cryptolocker virüsü ise istenilen meblayı ödemek zorunda kalacaksınız büyük ihtimal.
    Detaylı bilgi vermelisiniz ki yorum yapabilelim, verdiğiniz bilgi ile çok yardımcı olabiliriz.
    Cryptoloc ile yapilmis peki bu durumda istenen meblayi odetmekten baska bir czaremiz yok mu ? Bu sefderden sonra boyle bi durum yasamamak icin hangi yolu izlemeliyiz simdiden teşekkür ediyorum

crypyo locker ise görünüşe göre şurada( belirtilen uzantılara sahip dosyaları şifreliyor imiş, benim kaynak kodların uzantısı yok bu listede sevindim açıkcası ) bulaşssada tınlamayacağım.

aynı şekilde linkdeki makalede, eğer birimin dosya sistemi yedeği var ise, onu kullanarak verilerin kurtarılmasınına yarayan shadowexplorer programının kullanılışıda açıklanmış, veya undelete programını yükleyip, sektör sektör taratıp excel vs gibi dosyaların datalarını manuelde kurtarabilirsiniz.

zararlının bilgisayalarını açmayın kullanmayın diski çıkarak başka bir sağlam makineye takarak undelete vs kurtarmaya çalışın, ki bence %80 ihtimalle excel dosyalarınızı kurtarırsınız.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    şurda çözüm önerileri var ama işe yarar mı bilmiyorum

http://uzmanim.net/soru/cryptolocker...#gonderi-19950

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ki bence %80 ihtimalle excel dosyalarınızı kurtarırsınız.
    Eğer cryptolocker virüsünün ilk sürümlerindense (ki kalmadı çok) kurtarma şansı var shadowcopy'lerden, ayrıca bir açıktan yararlanarak şifre çözmek için gerekli olan private key bulunup kurtarılıyordu. Ancak sonraki versiyonlar shadow kopyaları da siliyor ve diğer açık da kapatıldı. Yani eğer ilk versiyonlardan değilse %80 ihtimal dosyaları kurtaraMAZ.

Alıntı oguzyamann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Bu sefderden sonra boyle bi durum yasamamak icin hangi yolu izlemeliyiz simdiden teşekkür ediyorum
    Mailinize gelen her linki tıklayıp açmayın, linkin üstüne fareyle gidip en azından hangi adrese gittiğine bir bakın. Fatura vs gibi gelen maillerin içindeki linklere tıklamak yerine o faturayı gönderen sistemin sitesine direkt girin. Yani Turkcell^den "Faturanız 300tl" diye mail geldiyse ve sizin harcamanız genelde 50 tl ise panik yapmayın hemen uyanık olun biraz. maildeki linke tıklamayın, Turkcel'in sayfasına gidip işlemlerinizi. Ayrıca cyrptovirüsünü engellemek için çeşitli registry ayarlamaları var, güncel antivirüslerin bazıları da bu virüsü(aslında tam olarak virüs değil de ransomware/fidye yazılımı) tanıyor artık.

Fidyeyi verip şifreyi satın alacaksanız virüsü temizleme olayına ya da format atma olayına hiç girişmeyin, yoksa şifreyi de satın alamaz duruma gelebilirsiniz. Bu konuyu bu motosiklet forumunda değil de kendine özel cryptolocker forumlarında sorarsanız çok daha doğru ve detaylı bilgi alırsınız, hatta sizin sorduklarınızı/soracaklarınızı zaten daha önce sormuşlardır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Cryptolocker ise işiniz zor. Kuzu kuzu ödeyeceksiniz.. Bir daha bunlarla karşılaşmamak için günlük yedek alın, her günün kartuşu/kaseti ( veya her ne kullanıyorsanız ) ayrı olsun. Bizde bir kişi her sabah dat ( yedekleme kaseti) değiştirir ve sistem önemli dosyaları saat 20:00 de yedeklemeye başlar.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Kırabildiğim tek şifre o da 80-90 dakka sürüyor

ortam şenlensin diye yazdım trollemiyorum yanlış anlaşılmasın
    GezeGeze bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Su her gece kendisi yedek alma durumunu bi iyice arastirmak lazim ya.. ben kendim aliorum yedek uzunda surp meret...

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Şirket işlerinde bi driver satın almanın faydası çok olur sanırım normal insanlara dahi harddiskte bunu yapıyor bu ş..fsizler.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırabildiğim tek şifre o da 80-90 dakka sürüyor

http://i.hizliresim.com/48rdJL.jpg

ortam şenlensin diye yazdım trollemiyorum yanlış anlaşılmasın
    80-90 dakika mı? Çözme daha iyi ben 5 dakika da hallediyorum bu şekilde kilit kullanan çanta bavul araç direksiyon kilidi vs çözmem )

Diğer konuya gelince 4 sene önce bilişim sektöründe çalışmayı bırakmamış olsaydım bir kaç fikrim olurdu...

Şifre kirma olayı Hollywood efsanesidir, super bilgisayarlar dahil ortalama 12 haneli ve rakam operator harf vs içeren şifreyi kirabilmesi milyon yıl alir. Yanı yapılacak birşey yok, sunucu kiralayıp verilerinizi sanal ortamda koruyabilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    128 bit ile şifrendi ise eğer kırmanız bir süper bilgisayar ile 250 milyon yıl sürecektir.

parayı ödediğiniz taktirde açacaklarıda kesin değildir büyük ihtimalle ben olsam her halde iyi bir üniversitenin yazılım mühenliği bölümü öğrencileri ile iletişime geçer son sınıf öğrencilerine korsanların istediği ücretin yarısını açana vereceğim deyip uğraşırdım :D Yada direk polise gidip şikayetçi olun belki adamlar yakalanır şifrede elinize geçer adamlarda deşifre olur. Umarım çözersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Birde bunu buldum buyrun http://uzmanim.net/soru/cryptolocker...#gonderi-19950

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yurtdisi kaynaklarinida unutmayin. Bir keresinde sifreli md5 dosyasini cozdurmustum. Su an bilisimden uzagim ama bir kac uzman ark. Var seni yonlendirebiliriz fikir veya tavsiye edebilecegi bir sey olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ilgilenen yardimci olmaya çalışan yorum yapan herkese çok teşekkürler arkadaşlar bütün gün uğraştık çeşitli araştırmalar denemeler fakat bir sonuç elde edemedik artik kendileri ya istenen meblayi ödeyerek yada hukuki yollardan bir çözüm arayacaklar. Tavsiyeler uyarilar ve bilgilendirmeler icin teşekkür ediyorum iyi forumlar.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Akıllı davranın iş yerinde kullanmayın Windows. Zaten riski en başından almışsınız. Üstüne bir de excel'de data tutmak. Şaka gibi.

Dostum Allah kurtarsın o firmayı (:
    Zuzuuw bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)