Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Allah'ın kudreti ne kadar BÜYÜK.Çok mutluyum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Selam arkadaşlar.Şimdi yazacaklarım biraz inanç meselesi ama yorumlarınız size ait ,,,Dün Edirne'den Dupnisa mağaralarına gittik.Dönüşte yenice(kırklareli) ,ürünlü köyü arasında bir bey ile hanımı yolda benzinleri bittiğinden dolayı motorlarını iterek götürüyorlardı.Bana mondial motoru ile eşlik eden arkadaşım yanlarından umursamadan yoluna devam ederken ,ben içime sindiremeyip durdum ve bir yardıma ihtiyaçlarının olup olmadığını sordum şahıs benzinimiz bitti motoruda yeni aldık bilmiyordum özelliklerini falan dedi.Bende hemen geriye 15 km lik bir mesafeye döndüm ve benzin alıp geldim.Adamın yüzündeki mutluluk ifadesini görünce içim burkuldu ve sevinerek oradan ayrıldık.Havsa Osmanlı köyü çıkışında tahmini 15-20 dk önce olan kazayı görünce aklıma Allah'ım sana şükürler olsun dedim.Belkide benzini bitip 15-20 dk oyalandığımız süreç içerisinde dedim acaba yola devam etse idik bu şarhoş olarak ağaca çarpıp yolu kapatan minübüs kazasına karışırmı idik dedim Kendimce.
    Havsaya vardığımda arkadaşımla vedalaşıp direk çanakkale ye doğru yola çıktım.Ve hiç gaz kesmeden keşan koru dağlarını inip Evreşe yol ayrımına 1 km kala bir araç topluluğunu görüp vites küçültmeye başladım.(saat 21:30 suları idi sanırsam) ki yolun sol tarafında ve benim geldiğim istikametten gelip ,taklalar atmak süreci ile yine keşan istikemeti tarafına takla atmış vaziyette dönmüş bir araç fark ettim ve kaza daha yeni olmuştu(tahmini 5-10 dk) hemen indim motordan ve koşarak tarla içerisine uçmuş aracın içerisinden acaba canlılarmı yoksa öldülermi düşünceleri ile koştum.Şükür her ikiside yaşıyordu ama araç kağıda dönmüştü.Her 2 adamıda araçtan çıkartık ne yazıkki araç şoförü ağır yaralı idi ve her tarafı kanlar içinde idi,onu olay yerine hemen gelen bir ambulansla gelibolu hastanesine sevk ettik fakat diğeri ise o kadar ağır yaralı olmasına rağmen ve şuuru da açık ve konuşurken birden kalbi durdu ve vefat etti.Çok üzüldüm elimizde yapacak bir şey yoktu vadesi yetmedi..Allah rahmet eylesin.
    Arkadaşlar bunları yazmamın sebebi.Olaylar zincirinde süre olarak bir hesaplama yaptığımda bir kişiye yardım etmek için durdum ve 15-20 dk lık beni gittiğim yoldan alıkoyan zaman sürecinin beni nelere ve hangi olaylara uzak tuttuğunu anlatabilmektir.Allah'ne kadar büyük ve kadir ki belkide ben o insana yardım ettim ve beni o iki kazaya belkide karışmaktan korudu.Teşekkür ederim ve yardıma ihtiyacı olanları her zaman yardımlarımızla sevindirelim.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    herkesin yaptığı iyilik de kötülük de ne olursa olsun kendine dönermiş
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Hemen hemen hergün buna benzer şeyler yaşıyoruz.. Ne mutlu bunun arkasındaki gücü farkedene... Şükürler olsun ona...

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamen tesadüf, iyilikler kendin içindir, ama olması gerekeni yaptığın için yüreğine sağlık.

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Her şeyin Allaha bağlanması taraftarı değilim ama bazı olaylar oluyorki (seninde yaşadığın gibi) akıl bile erdiremiyorsun. Senin yanından geçen bir araç 500 metre sonra kaza yapmış oluyor. Bazılarımız buna şans, bazılarımızda Allahın adaleti diyor.
    -ben olaylara hep bir yönden bakma taraftarı değilim. Sen şimdi hiç yardım etmeyip gitseydin araç sen geçtikten sonra da kaza yapabilirdi ve sen bu olayı göremezdin, dağ yolundan 5 dk önce geçmiş olurdun ve kaza senden 5 dk sonra olurdu ama senin hiç haberin olmazdı. ve bunun gibi 100lerce olasılık yaratabilirim...
    -Peki bunu hiç düşündün mü?

*birde şu yaralılara yardım olayı var o konuya girmek dahi istemiyorum...
    - Belli bir ilk yardım eğitimi almayan kişilerin yaralılara dokunması hatta 1 metre yaklaşması taraftarı değilim.
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı heytbecom adlı üyeden alıntı
    Her şeyin Allaha bağlanması taraftarı değilim ama bazı olaylar oluyorki (seninde yaşadığın gibi) akıl bile erdiremiyorsun. Senin yanından geçen bir araç 500 metre sonra kaza yapmış oluyor. Bazılarımız buna şans, bazılarımızda Allahın adaleti diyor.
    -ben olaylara hep bir yönden bakma taraftarı değilim. Sen şimdi hiç yardım etmeyip gitseydin araç sen geçtikten sonra da kaza yapabilirdi ve sen bu olayı göremezdin, dağ yolundan 5 dk önce geçmiş olurdun ve kaza senden 5 dk sonra olurdu ama senin hiç haberin olmazdı. ve bunun gibi 100lerce olasılık yaratabilirim...
    -Peki bunu hiç düşündün mü?

*birde şu yaralılara yardım olayı var o konuya girmek dahi istemiyorum...
    - Belli bir ilk yardım eğitimi almayan kişilerin yaralılara dokunması hatta 1 metre yaklaşması taraftarı değilim.
    2 zamanlı motorlara iğrenç diyerek beni üzmüş olsada,bu yazısına kelimesi kelimesine katılıyorum.

ben çok muhafazakar(dininin gerekliliklerini yapan) biri değilim ama birine yardım ettiğinde karşılığını mutlaka alacağına inanırım
    Kask tak!

SHADOW MAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar tartışma yapmıcam ama cevaplarda tesadüf diye bi şey yazılmış.Sizce bi yaprağın dökülmesi tesadüf müdür?Birazcık bi bilgimiz varsa bitkiler donmamak için kışa sonbahar aylarında gövdesi donarak ölmesin diye su almayı keserler bu da yaprakların dökülmesine sebeb olur.şimdi size soruyorum bir yaprağın düşmesi tesadüf müdür?kardeşim sana gelince sen hiç bi karşılık beklemeden yaptığın yardımı hem bu dünyada hem de ahirettede görüçeksindair.İnşaallah.

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Alıntı kuvva adlı üyeden alıntı
    tamamen tesadüf, iyilikler kendin içindir, ama olması gerekeni yaptığın için yüreğine sağlık.

Ben hayatta tesadüf diye birşey olduğuna inanmıyorum.
    Her anın her hareketin mutlaka bir sebebi vardır Mutlaka

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tesadüf lafına oldum olası kıl olmuşumdur
    ==============================
    ==============================

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    yolda kalan birine her zaman yardım etmek gerekir. yardımlaşma insanlar arasındaki sevgi bağlarını arttırır. kaderci yaklaşımları sevmem ama şu bir gerçek ki bu dünyada olan her şey Allahın izni ile olur. yapılan iyilikleri Allah hiçbir zaman karşılıksız bırakmaz
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    bende muhfazakar birisi deilimdir. Ama hayatta hiçbirşey tesadüfe bağlanamaz diyorum. Dünyanın güneş etrafında sabit ve sistematik dönüşünü bana tesadüfle açıklabilecek varmı?.
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Helal olsun sana! Bu arada neyi, niçin tartıştığınızı anlamaya çalışıyorum, ama anlayamıyorum...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en başında bu yaptığın olayın idrakına vardığın için seni kutluyorum herbirimiz yaptığımız iyiliklerin mükafetını yada cezasını bu dünyada görüyoruz ama farkında bazen oluyoruz bazen olmuyoruz herbirimiz bu düşüncede olmalıyız kimbilir belki birgün biryerde karşılarız ve birbirimize farkında olmadan yardım ederiz

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Tamamen yorum meselesi, arkadaşım olaya kendi penceresinden bakmış. Siz de kendi pencerenizden.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns

Arkadaşım charls darwin de senin gibi herşeyin tesadüfen gerçekleştiğini savunurdu vede bu düşünce ile birçok da taraftar edindi ama ölüm döşeğinde iken kendiside itiraf etti ki "bu evrende hiçbirşey tesadüf değil ve herşeyin bir yaratıcısı vardır" dedi. Evet öyleki bir yaprağın düşüşü bile tesadüf değildir. Olayları yaşayan arkadaşımıza gelince Allah yaptığın iylikleri hem bu dünyada hemde diğer dünyada mükafatlandıracaktır ki kaldırımdaki bir taşı kenara almak bile birçok günahlarının silinmesine neden olacaktır. Seni taktir ve tebrik ediyorum. Keşke tüm insanlar senin gibi iyliksever olsa. Saygı ve selamlar

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    benim tek yorumumum, ilk yardım üzerine olacak. ambulans gelmeden yaralılara müdahale edilmesine son derece karşıyım.
    adamın birşeyi yokmuş gibi görünürken birden kalbi durmuş. neden acaba?

ayrıca olay din tartışmasına dönüyor, lütfen bu olmasın.
    lüzumsuz siyasetçilerimiz yeterince tartışıyor zaten!!
    herkesin düşüncesi kendinedir, kimse kimseye bişey ispat etmek zorunda değildir. ayrıca kimse ikna olmak zorunda da değildir.
    kimse başka birisi söyledi diye düşüncelerini değiştirmez.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

sevgili lespaul arkadaşıma son 2 satırı ile katılıyorum bencede bu şekilde bu tip ortamlarda tartışma konumuz olmasın din gibi özel mahrem ve çok önemli bir konu.
    "elbetteki herbirimiz herbirimizden sorumlu tutulacağız ahirette"
    (bu cümleyi dinler hakkında ve islamiyet hakkında bilgisi çeşitli sebeblerden eksik arkadaşlarım lütfen olumsuz algılamasınlar kastedilen şey iyilik amaçlıdır yardım amaçlıdır paylaşım amaçlıdır)

topiği açan kardeşim yaptığın şeyden çok ama çok duygulandım, ALLAH senin için herşeyin hayırlısını nasip etsin ve kalbindeki hidayeti artırsın. Amin.
    Başlık ile ilgilenerek zamanını ayırıp iki satır yazı yazmış TüM arkadaşlarım SAĞLICAKLA KALIN.

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    çok doğru herkes yaptığı iyilik veya kötülük en yakın zamanda kendine geri döner

BRAVO BLACKHAWk
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    tartışmaya gerek yok.. herkesin düşüncesi kendine..

Alıntı ustaoglu4840 adlı üyeden alıntı
    BRAVO BLACKHAWk
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler