Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt Otomobil Alım-Satım & Modeller Hakkında Yorum/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    araba almak ve satmak isteyenler bu başlık ta buluşsa kullandığımız modeller hakkında bilgi alışverişinde bulunsa fena olmaz mı

ilk soru benden gelsin kış gelmeden bir araba almam lazım malum tatlı su motorcusuyum opel astra 1.3 cdti sedan olabilecek modellerden (http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06956541/detay) kullanan var mı alınır mı artı ve eksi yönleri nelerdir ve beni en çok düşündüren 90 bg motor çok güçsüz gelir mi

veya bana 1.6 motora kadar dizel olması ve maksimum 80.000 km de olması şartıyla 35 ila 50 bin tl arası tavsiye edeceğiniz modeller nelerdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Bana da (daha doğrusu hanıma) şehir içi için küçük, tam otomatik bir araba lazım.. 25-30 aralığında.. Şu aralar favorim hyundai getz 1.3 yada 1.4. Tavsiye ve tecrübelere açığım.
    Bu arabayı seçmemdeki sebep;
    1-Modelinin yüksek alabiliyor olmak,
    2-Otomatiğinden memnun olunması. Elbette bir japon, alman değil ama iyi diyorlar
    3-Parça fiyatlarının biraz daha uygun olması,
    4-İleride değiştirmek isteyince satılabilirliğinin yüksek olması.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    hani derler ya az yakan çok kaçan bir araba arıyorum diye... Seat Ibiza 1.2 TSİ motor benzinli bakabilirsin. 90 beygirdir lakin torku iyidir. fazla yakmaz, km de 30 kuruş civarı tüketimi vardır. Şu anda sıfırı dolusu 44.000 TL. plus paketi ile 46.750 ye geliyor. Biraz pazarlık ile 45.500/46.000 ya alabilirsin. düşünür isen AVEK otomotiv den Şule hanım ile görüşebilirsin. Daha yeni aldım çok memnun kaldım.

STYLE Plus olarak ekstralar ile geliyor bir tek otomatik vites ve cam tavan almadım... direksiyon çok rahat, debriyaj yormuyor, renkli ekranlı teyp, cruise kontrol, katlanabilir yan aynalar, otomatik klima (araç performansını etkilemiyor), park sensör, fonksiyonel direksiyon, bluetooth araç kiti, kapsamlı yol bilgisayarı.... açıkcası alırken bu kadar beğeneceğimi hiç düşünmemiş idim.

Otomatik vitesli aracım şanzıman sorunu çıkarınca yaptırmak yerine apar topar satmaya karar verdiğimde bir ahbabım beni AVEK otoya Seat için yönlendirdi, açıkcası aklımda Skoda Rapid var idi. Fuarda çok beğenmiş idik aracı, gayet dolu güzel bir alet idi. Birde sedan araba kullanırken bir anda daha küçük araba bakmak düşündürüyor adamı... sığar mıyım, bagaj hacmi keser mi vs vs vs... en çok kafaya takılan şey yakıt oluyor. Bundan önceki aracım Benzinli idi 1.6 motor ve bildiğin kaşık düşmanı. Öyle çok araba kullanayım, her yere araba ile gideyim diyen bir adam değilim. Alet o kadar keyifli ki hafta sonu envai çeşit bahane ile bütün hafta sonu kullandım... Depoyu ağzına kadar doldurdum ve dün akşam park ettiğimde daha 1 çentik bile oynamamış idi. 150-200 km yol yaptı araç. depo dolduktan sonra kalan boş yeri de doldurttum. eğer eski aracım olsa idi çoktan ekstra dolum hariç 1 çeyrek depo daha yerdi...

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba almak ve satmak isteyenler bu başlık ta buluşsa kullandığımız modeller hakkında bilgi alışverişinde bulunsa fena olmaz mı

ilk soru benden gelsin kış gelmeden bir araba almam lazım malum tatlı su motorcusuyum opel astra 1.3 cdti sedan olabilecek modellerden (http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06956541/detay) kullanan var mı alınır mı artı ve eksi yönleri nelerdir ve beni en çok düşündüren 90 bg motor çok güçsüz gelir mi

veya bana 1.6 motora kadar dizel olması ve maksimum 80.000 km de olması şartıyla 35 ila 50 bin tl arası tavsiye edeceğiniz modeller nelerdir
    Aynısının hatchback olanı var yani kıçı kısa olanı 60 bine yakın hiç bir sorun sıkıntısı yok
    90 bg şehir içinde rahattır az yakar kalkışı ağır olur ama 2 3 4 iyidir 1.6 araçlarla (bmw mercedes hariç) 140 a kadar kafa kafaya
    Amarok tokatlamıştım 2 3 kere sürücüsü gençti yani bildiğimiz kalkış yaptık. Cok performans istersen size göre değil ama az yaksın ama çokta ölü olmasın derseniz sizlik bir alman aracı otomatiği yarı otomatik easytronic tir yani bir beyin sizin yerinize debriyaja basıyor ve çekiyor biraz sarsıntılı olarak fakat atacağı vakit gazı biraz çekerseniz hiç sarsmaz. Hayırlısı olsun

Motosikleti
    Kymco CK 125
    benim bacanakta bi araba var. 46000 kilometrede 2009 model hyundai accent era. ne kazası ne boyası ne de değişeni var. sıkıştı satıyor, ilgilenirsen numarasını veririm. ekspertiz raporlu orijinal otomobil. en son 32000 tl istiyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

getzlerin iki modeli var biri 4 silindir diğeri 3 silindirli. tutulmayan modeli 3 silindirli olanı, bu ayrıntıya dikkat edin derim. ayrıca honda jazz'ın otomatik olanlarına bakarsanız onlar daha iyidir.
    Salih_T bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Aracı kullanma fırsatım olmadı ama kaliteli bir araç. Vw kalitesi var tam bir alman. Tanıdıklarımda 1.3 dizel, 1.4 turbo 140 beygir olanlarından var gayet memnunlar.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı ErdemB. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bacanakta bi araba var. 46000 kilometrede 2009 model hyundai accent era. ne kazası ne boyası ne de değişeni var. sıkıştı satıyor, ilgilenirsen numarasını veririm. ekspertiz raporlu orijinal otomobil. en son 32000 tl istiyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

getzlerin iki modeli var biri 4 silindir diğeri 3 silindirli. tutulmayan modeli 3 silindirli olanı, bu ayrıntıya dikkat edin derim. ayrıca honda jazz'ın otomatik olanlarına bakarsanız onlar daha iyidir.
    cevap benim için ise otomatik olması lazım.. birde max 30.000 TL, hatta bulabilir isem daha aşağı fiyatlarda bir araba bakıyorum..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu arabayı yaklaşık 15 km kadar sürdüm tek diyebileceğim yol tutuşunun mükemmel olması.Sürüşü vesaire çok rahat.Çok sağlam ve güvenlikli bir araç.

Motosikleti
    Kymco CK 125
    inşAllah bulabilirsin ancak ucuz otomatikler üzebiliyor.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4203786/detay/ bu araba alınır mı ve birde bu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35215152/detay aynı özelliklerinde (sadece rengi siyah ve hatasız ve boyasız ) olanını komşumda buldum oda 1 aydır arabayı satmaya çalışıyormuş 49 dedi de 48 e rahat alınır fikri olan var mı
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4203786/detay/ bu araba alınır mı ve birde bu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35215152/detay aynı özelliklerinde (sadece rengi siyah ve hatasız ve boyasız ) olanını komşumda buldum oda 1 aydır arabayı satmaya çalışıyormuş 49 dedi de 48 e rahat alınır fikri olan var mı
    Hocam senin kafa baya karışmış. Şimdi arabayı yılda kaç bin kullanacağını hesapla ve ne beklediğine karar ver. sonra araç al derim. yoksa sonucu tatmin etmez.

dizele ihtiyacın yoksa şişik sıfır ve ikinci ellerine girme, araçtan gösteriş(marka prestiji) veya kalite hissi istiyormusun. sedan şartmı(bagaj)

Mesala benim bir motorcu olarak tüm ihtiyaçlarımı, murat K nin dediği ibiza 1.2 tsi full araç karşılıyor. 45 e sıfır alır geçerim. 2. elle uğraşmam 45-50 ye çıkıyorsam.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam BMW yi direkt ele. İnan masraf çıkarırsa insani bir masraf olmuyor, pimi çekilmiş bomba gibi araba almak... Aman diyeyim.

Ben hep dizel dizel der dururdum. Yeni vw grubu 1.2 tsi 90bg benzinli motoruyla tanıştım, huzuru ve aradığım ekonomiyi bunda buldum diyebilirim.
    Arkadaşın size önerdiği ibiza çok mantıklı bir tercih olacaktır. Karma 6 - 6,5 lt civarı yakıyor ve şehir dışı uzun yolda 5 lt ye kadar inebiliyor. Performansı da harika.

Yıllık ortalama 15bin km altı yapıyorsanız dizel çok önermiyorum. Ben şahsen bir dizel fanatiği olarak kendime dizel arabayı gereksiz buldum. Çünkü yıllık 10bin km altı yol yapıyorum.

Opel astralar gerçekten yol tutuşu ve konforu çok iyi arabalar. Ancak 1.6 benzinli 115bg atmosferik modelleri çok yakar. Az km yapıyorum derseniz alınabilinecek güzel arabadır. Ama yeni teknoloji diğer turbo benzinli araçlara göre tüketimi fazladır. (9lt leri göze alın)

Açıkçası bende arabamı almadna önce 1.6 astrayı çok düşündüm. Opel bayiindeki satış görevlisi arkadaş durumu şöyle çok güzel özetlediydi : "Hem ucuz hem az yakan hem aşırı konforlu hemde gösterişli bir araba yok" dediydi.

Ekonomi ön planda ve ucuz olsun derseniz corsa, para mühim değil ekonomik ve konforlu derseniz dizel astra, ekonomi öenmli değil konforlu olsun makul fiyatlı olsun derseniz 1.6 benzinli astra dediydi.

Bu sözlerden sonra benim arkadaşa yeni corsa aldık. Çünkü az yaksın çok kaçsın ve fiyatı da uygun olsun diyordu. Bayiden çıkarken hala bir yandan 1.6 astrayı kesiyorduk

Bu işler böyle hocam. Umarım aradığınız gönlünüze göre arabayı bulursunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)