Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman önerisi lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Merhabalar,

Kask, mont ve eldiven almayı planlıyorum ilk olarak. Para durumuna göre bot da olabilir. Halen yazdayız; ama 4 mevsim montların mevsim uyumları konusunda pek iyi olacaklarını sanmıyorum. Şu an uzun süre kar gören-tutan bir yerde değilim. Bardaktan boşanırcasına yağmadıkça, yağmurda da motosiklete binmeyi düşünüyorum; sadece kuru hava değil yani.

Alacağım motor da en fazla 250cc'lik naked bir makina olacak, o yüzden sürat tutkum pek yok. Aklımda Duke 250 var. Motorda turuncu renkler ağırlıkta; renk uyumu olursa ekipmanlarla daha da iyi olur.

Şimdi tavsiye istediğim şeyler;

Kask: Denemeden almamak lazım; ama şu an bulunduğum yerde böyle bir mağaza falan yok. En yakın Antep'te bildiğiniz yer varsa bi söyleyiverin bakayım. Gerekirse yurtdışından da alırım; 1000 liraya kadar çıkabilirim.

Mont: Yağmurda da giyeceğim, kışa da yaklaşıyoruz. Mümkünse su geçirmeyen ve sıcak tutan bir mont almam gerek. Yurtdışından da alabilirim; 500-600 lira verebilirim.

Eldiven: Soğuk geçirmemesi ilk kıstasım; pek kanlı-canlı olmadığımdan ellerim çabuk üşüyor. 200-300 lira olabilir.

Bot: Gene su geçirmesin. Çok allengirli, yarışçı botu gibi olmasın. 300-400 olabilir.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    1. Kask: Işıklandırmalı ve bu fiyattaki bandındaki en iyi kask denebilir. Renk uyumu açısından da motorunuza uyacaktır. Ama kaskta önceliğiniz renk uyumu olmasın mümkünse bundan sonra.

2. Mont: Bizzat kullanıyorum. Özellikle de kışın. Malzemesi diğer tekstil montlara göre gayet üst seviyede. Beli uzun, sırtındaki cepte reflektör yeleği var. Omuz, sırt ve dirsek korumaları var. Sağ kolumun üstünde düşüp süründüm ve sadece ufacık bir delik oluştu. O kadar sağlam. İnanılmaz sıcak tutuyor. Kışın bile iç astarını çıkarıp kullanırım. Yağmur altında hiç su geçirmedi bugüne dek. Hava kanalları oldukça yeterli ve gece görülebilirliği açısından kesinlikle çok iyi. Sitedeki profil resmimde görebilirsiniz.

3. Eldiven: Bu fiyata kesinlikle daha iyisini bulamazsınız.

4. Bot: Bu 3'ünden birini seçebilirsiniz. Ben 7.2 GTX kullanıyordum. Hem yerli, hem kaliteli, hem de yazın ayağımı terletmediği gibi kışın da üşütmüyor. Korumaları oldukça yeterli.

5. Dizlik (*Bonus): Piyasadaki en kaliteli yumuşak dizlikler. Mutlaka kullanınız veya daha ucuzlarına bakabilirsiniz. Ama ekipmana ayırdığınız para içinde mutlaka dizlik veya pantolon olsun.

Sizin maksimum bütçeniz ile 1000 + 600 + 300 + 400 = 2300 TL

Benim önerilerimle çıkan bütçe 820,43 + 869,85 + 334 + 329 + 149,90 = 2503,18 TL

Bütçenizi biraz aşmış olsa da uzun süre kullanabileceğiniz yüksek kalitede fiyat/performans oranı ve dengesi sunan ve özellikle kendi kullanmış olduğum ekipmanlardan (kask haricinde hepsi) örnek vermeye gayret ettim.

Şimdiden motosikletiniz ve ekipmanınız da hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bütçem +- 500 civarı olabilir, sorun değil. Renk uyumu, ne bileyim, öyle cartlak bi renk de olmasın dedim

Bi bakayım bunlara ben, teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)