Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Akvaristler Yardımcı Olun Lütfen :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın market suyu kullanma
    sizin oranın suyu süper
    suyu ağzı açık bir kapta bir gün dinlendirmen yeterli
    klor kokusu yok ise dinlendirmene de gerek yok
    Hemen su dolduruyorum ve 1 gün sonra 10 litre değişim yapıyorum bu altın bilgiler çok işime yaradı Başka ne önerirsin abi? Tepe filtre önerebilir misin?
    Ben bütün balıklarımı ve ekipmanlarımı canlipetshop.com adresinden aldım. Hatay/İskenderun'dan zonguldak/ereğli ye sorunsuz geldi balıklarım herşey çok uygun sitede. O sitede tepe filtreler var benim akvaryuma göre olanları hangileri acaba ?

Tepe filtrenin o üstteki kısmı akvaryum kapağının içine mi monte ediliyor ? Yerin müsait dedin ya abi onun için sordum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    alışveriş yaptığın site çok iyi bir site
    benim bir kaç arkadaş da oradan alışveriş yapıyor
    sitede zaten 2 tane tek tepe filtre var 2 si de senin akvaryuma uyar
    evet filtre üst kısma monte ediliyor fakat senin akvaryumun kapağına uyar mı bilmem
    eğer uymazsa benim yaptığım gibi arkopan(alüminyum kompozit) dan yeni kapak yaparsın en fazla 20 tl tutar
    sadece iç malzeme seçerken iyi malzeme seç yeter
    filtreye mutlaka karbon filtre koy akvaryumun kokusunu alır(ağır metal ve zehirli atıkları tuttuğundan)
    ben esas filtre malzemesi olarak seramik halka ve lav taşı kırığı kullanıyorum
    filtre içinde sıralamam şu şekilde
    1 elyaf
    2 seramik ve lav taşı kırığı
    3 karbon
    4 tekrar elyaf
    ilk sıra elyaf kaba kirlerinden arındırmak için böylece seramik ve lav kırığını uzun süre temizlemek zorunda kalmıyorum

alışveriş yaptığın site çok iyi bir site
    benim bir kaç arkadaş da oradan alışveriş yapıyor
    sitede zaten 2 tane tek tepe filtre var 2 si de senin akvaryuma uyar
    evet filtre üst kısma monte ediliyor fakat senin akvaryumun kapağına uyar mı bilmem
    eğer uymazsa benim yaptığım gibi arkopan(alüminyum kompozit) dan yeni kapak yaparsın en fazla 20 tl tutar
    sadece iç malzeme seçerken iyi malzeme seç yeter
    filtreye mutlaka karbon filtre koy akvaryumun kokusunu alır(ağır metal ve zehirli atıkları tuttuğundan)
    ben esas filtre malzemesi olarak seramik halka ve lav taşı kırığı kullanıyorum
    filtre içinde sıralamam şu şekilde
    1 elyaf
    2 seramik ve lav taşı kırığı
    3 karbon
    4 tekrar elyaf
    ilk sıra elyaf kaba kirlerinden arındırmak için böylece seramik ve lav kırığını uzun süre temizlemek zorunda kalmıyorum
    Filtreyi akvaryuma monte ederim o problem değil. Bu içindeki malzemeleri siteden temin edebilir miyim acaba... Karbon filtre ayrı olarak satılır mı ki ?

Ayrıca içi boş mu geliyor filtrenin ? Yoksa fabrikasyon sünger mi var? Onu çıkarıp yerine karbon filtre mi koymalıyım? Karbon filtre koyarsam bu saydıklarını eklemeye gerek var mı?

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    20 lt akvaryum çok küçük lepistes veya Beta dışı balık beslemeyin.

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 lt akvaryum çok küçük lepistes veya Beta dışı balık beslemeyin.
    Değiştirdim akvaryumumu resimleri 2. sayfada olması gerek

Motosikleti
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtreyi akvaryuma monte ederim o problem değil. Bu içindeki malzemeleri siteden temin edebilir miyim acaba... Karbon filtre ayrı olarak satılır mı ki ?

Ayrıca içi boş mu geliyor filtrenin ? Yoksa fabrikasyon sünger mi var? Onu çıkarıp yerine karbon filtre mi koymalıyım? Karbon filtre koyarsam bu saydıklarını eklemeye gerek var mı?
    tepe filtre içerisinde ne geliyor bilmiyorum
    ben malzemeleri genelde dışarıdan aldığım için (akvaryumcular 2-3 katına satıyor)
    karbon hazır file içerisinde satılıyor 5 veya 6 lira bişeydir
    zaten akvaryumdan koku gelmeye başladığında anlarsın değişim zamanı geldiğini
    bende şu an bitkili akvaryum olduğundan karbon kullanmıyorum
    bitkiler için gerekli besin maddelerini de tutuyor çünkü
    elyafı bildiğin yorgancılardan alıyorum yıkamıyorum tamamen kirlendiğinde direk çöpe atıp yenisini koyuyorum
    lav taşı kırığını bütün akvaryumcu sitelerinde bulabilirsin
    eğer bulunduğunuz yerde priketçiler varsa onlardan pomza taşı da alıp kullanabilirsiniz
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

tepe filtre içerisinde ne geliyor bilmiyorum
    ben malzemeleri genelde dışarıdan aldığım için (akvaryumcular 2-3 katına satıyor)
    karbon hazır file içerisinde satılıyor 5 veya 6 lira bişeydir
    zaten akvaryumdan koku gelmeye başladığında anlarsın değişim zamanı geldiğini
    bende şu an bitkili akvaryum olduğundan karbon kullanmıyorum
    bitkiler için gerekli besin maddelerini de tutuyor çünkü
    elyafı bildiğin yorgancılardan alıyorum yıkamıyorum tamamen kirlendiğinde direk çöpe atıp yenisini koyuyorum
    lav taşı kırığını bütün akvaryumcu sitelerinde bulabilirsin
    eğer bulunduğunuz yerde priketçiler varsa onlardan pomza taşı da alıp kullanabilirsiniz
    Tamamdır bugün su değişimi yaptım. Hep dip çekimiyle birlikte yaptım kumuda temizlemiş oldum. Su yarıdan biraz fazlaydı . Sonra dün dinlendirmek için şebekeden aldığım suyu ekledim. Her hafta yapacağım bunu

Tepe filtre de alacağım karbon filtre canlipetshopta satılıyor onu da alacağım. Aslında istakozda düşünüyorumda balıklarıma zarar verir mi ?? Dereden toplayıp koyduğum kaya ve taşları akvaryuma koyuyorum gece onun dibinde uyuyolar. bitanede kapalı oyun bi taş bulmalıyım. Su testisi gibi bişey olmalı içinde uyusunlar. Geceleri ışığı kapatıyorum dediğin gibi. Balıkların rengi daha canlı hale geldi ışıkları kapattığımdan beri. Ancak istakoz işini düşünüyorum zarar verirler mi diye düşünmeden edemiyorum..

anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Akvarumun fotoğraflarına baktım.Ölçüleri göremedim ama 50 litre sanırım.Balık olarakta yunus ve sarı prenses gördüm.Fotoğraflar tam net değil arkada da sanki bir tane iceman gördüm.
    1.50 litre o balıklar için tamamen yetersiz.3 tür için imkansız
    2.Sarı prensesler kayalıkları, yunuslar kumlukları sever.
    3.Arka fonu tek renk yaparsan akvaryum daha derin gözükür.
    Sağlıklı balıklar dilerim
    otopsici bunu beğendi.

Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akvarumun fotoğraflarına baktım.Ölçüleri göremedim ama 50 litre sanırım.Balık olarakta yunus ve sarı prenses gördüm.Fotoğraflar tam net değil arkada da sanki bir tane iceman gördüm.
    1.50 litre o balıklar için tamamen yetersiz.3 tür için imkansız
    2.Sarı prensesler kayalıkları, yunuslar kumlukları sever.
    3.Arka fonu tek renk yaparsan akvaryum daha derin gözükür.
    Sağlıklı balıklar dilerim
    Çok teşekkür ederim akvaryumun içine kayalar attım biraz yunuslar gece onların dibine yaslanıp uyuyor çok hırçınlar ama yerinde durmuyorlar o iki küçük balığın türü mpunga diye geçiyor bir diğer adıyla iceman mı ?

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Mpanga diye nerden aldınız acaba ?.Net bir fotoğraf yok yanlış yönlendirmeyeyim

Mpanga diye nerden aldınız acaba ?.Net bir fotoğraf yok yanlış yönlendirmeyeyim
    Aldığım adres ve aldığım balık ;

http://www.canlipetshop.com/product_...oducts_id=3383

bendekiler daha yavru 2 cm falan. Ancak siyah şeritleri oluşmaya başladı

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Ben yanlış görmüşüm o zaman kusura bakma.Ama dediğim gibi 50 litre çok yetersiz.Balıkların yanık kalacaktır (tam büyümeyecekler).Yavru alman çok çok zor

Ben yanlış görmüşüm o zaman kusura bakma.Ama dediğim gibi 50 litre çok yetersiz.Balıkların yanık kalacaktır (tam büyümeyecekler).Yavru alman çok çok zor

Daha küçük akvaryumlarda bu balıklara bakanlar var. Balıkları 12 13 cmye ulaşmış onlarda bile hiç kayıp görmedim. Bir arkadaşım var bu akvaryumda 200 küsür lepistes bakıyor. Akvaryumun içi çarşamba pazarı gibi onlarda da sorun yok. Neden bu akvaryum için öyle dedin balıklarım yan bakmaya başladı sana büyüdüklerinde manevra yapamazlar diye mi olmaz ki ?

Motosikleti
    zavallı ıstakozlara verdiğin paraya yazık olur malavi chiclid ler her ne kadar otçul türler olsa da kendinden küçük bütün yumuşakçaları da hiç acımadan götürürler
    bu arada akvaryumda çok fazla balık bakabilirsin fakat hem görsel olarak kötü hemde hayvanlara eziyet etmiş olursun
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Ben şöyle açıklayayım size.Kendimi bildim bileli akvaryumum vardır.2007 den beride kendimce daha bilinçli ve profesyonel olarak yapıyorum bu hobiyi.20 mkare odamda bir ara akvaryum sayısı 7 ye çıkmış ve toplam su kapasitem 2 ton a ulaşmıştı .
    Sarı prensesler kayalık ortamları sever ve koloni şeklinde bakılmalıdır. örn: 1 erkek 4 dişi gibi.
    Yunuslar kumluk geniş alanları severler ve yine koloni şeklinde bakılmalıdır. örn: 1 erkek 4 dişi gibi.Bu koloni sistemi hemen hemen bütün malawi cikletleri için geçerli.
    Benim gözlemlerim doğrultusunda ufak akvaryumların derdi büyük olur.(Su çabuk kirlenir,dip çekimi sıklığın artar,balıklar arası kavga çoğalır).
    Büyük akvaryumun derdi küçük olur(uygun malzemeler ile kurulum gerçekleştirildiğinde).
    Dediğiniz gibi ufak akvarumda besleyen yok mu ? tabiki var.
    Fakat bizim akvaristler olarak tek amacımız beslediğimiz balıklara yaşadığı doğaya en yakın koşulları sağlayabilmektir.

Saygılar
    oguzhan6161 bunu beğendi.

zavallı ıstakozlara verdiğin paraya yazık olur malavi chiclid ler her ne kadar otçul türler olsa da kendinden küçük bütün yumuşakçaları da hiç acımadan götürürler
    bu arada akvaryumda çok fazla balık bakabilirsin fakat hem görsel olarak kötü hemde hayvanlara eziyet etmiş olursun
    Yunuslarım etçil. Midyelerden bitanesini çekip çıkarmışlar yiyip bitirmişler bile diğeri korkudan kabuğunu bile açmıyor

Ben şöyle açıklayayım size.Kendimi bildim bileli akvaryumum vardır.2007 den beride kendimce daha bilinçli ve profesyonel olarak yapıyorum bu hobiyi.20 mkare odamda bir ara akvaryum sayısı 7 ye çıkmış ve toplam su kapasitem 2 ton a ulaşmıştı .
    Sarı prensesler kayalık ortamları sever ve koloni şeklinde bakılmalıdır. örn: 1 erkek 4 dişi gibi.
    Yunuslar kumluk geniş alanları severler ve yine koloni şeklinde bakılmalıdır. örn: 1 erkek 4 dişi gibi.Bu koloni sistemi hemen hemen bütün malawi cikletleri için geçerli.
    Benim gözlemlerim doğrultusunda ufak akvaryumların derdi büyük olur.(Su çabuk kirlenir,dip çekimi sıklığın artar,balıklar arası kavga çoğalır).
    Büyük akvaryumun derdi küçük olur(uygun malzemeler ile kurulum gerçekleştirildiğinde).
    Dediğiniz gibi ufak akvarumda besleyen yok mu ? tabiki var.
    Fakat bizim akvaristler olarak tek amacımız beslediğimiz balıklara yaşadığı doğaya en yakın koşulları sağlayabilmektir.

Saygılar
    Evet bunları internette okumuştum. Haftalık dip çekimi ve %15 su değişimi yapacağım. Dün yaptım mesela. Balıklarım canavar gibi hiç yerinde durmuyorlar. Büyüdüklerinde daha byük bir akvaryuma geçiririm zannediyorum.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Dolabı güçlendirdiniz mi? O rafı 4 çivi taşıyor.

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolabı güçlendirdiniz mi? O rafı 4 çivi taşıyor.
    Evet dolabı güçlendirdim. Alt bacaklar güçlendi , 4 çiviyi çıkardım yerine kalın alyanla sıkılacak vidalar taktım 4 solda 4 sağda olmak üzere toplamda 8 vida tutuyor. O konuda sıkıntı yok zaten normalde orası alttaki kitapların boyundaydı biraz genişlettim Yoksa çoktan çökmüştü tespit güzel ama

Motosikleti

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)