Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza Sonrası Başıma Gelen Talihsizlikler

Motovento
    REKLAM ALANI
    atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Merhaba iki tekere gönül vermiş kardeşlerim.

Ocak ayının sonlarına doğru bir kaza geçirdim. Çok şükür şuan için önemli bir şeyim yok. Mevzu aslında kaza geçirmem değil. Kazadan sonra başıma gelen talihsizlikler. Biraz uzun bir yazı olabilir. Vakit ayırıp okuduğunuz için şimdiden tşk ederim.

Kazayı geçirdiğim an karşı yolda giden bir kurye arkadaş beni görüyor ve yardım etmek için geliyor. 5 Dakka içinde ambulans geldi ve ben hastaneye gitmek için bindim. Binerken benim telefon numaramı aldı . Mahkemede bana yardımcı olacağını söyledi. Kolum ve ayağıma dikişler atıldı o gün taburcu oldum ve eve geldim. Bana yardımcı olmak isteyen kurye arkdaş kendisinin motorsiklet servisi oldugunu ve motoru yapabileceğini söyledi. (Motor honda 600rr 2009 model) Neyse bende iyi niyetli bir insanım sen bana mahkemede yardımcı olcaksın tamam dedim gel al motoru. O gün içinde abisini yollayarak motoru evimden alıp servisine götürdüler. Motorun mekanık aksamında gözle görünen bir arıza yoktu. Yurt dısından granaj getirip diğer ufak tefek masraflar için abisine bir miktar para havale ettim. 1 ay oldu arayıp soruyorum usta bizim makina ne oldu bitiyor az kaldı . 2 ay oldu usta bizim makinın durumu nedir diye soruyorum granajları bekliyorum daha gelmedi. 3 ay oldu usta bitti makina diye soruyorum granajlar geldi antrepoda kayboldu. Bakın Bakın yalana dolana bakın sayın kardeşlerim. Bunu söyleyen adam dinden imandan Allaktan Kitaptan bahseden birisi. Artık canıma tak dedi ve habersiz dükkanı bastım. Bir de ne göreyim benim makinayı adam kendi malı gibi sağa sola kullanıyor. Bir takım lastik almıstım onları takmış oraya buraya makanayi kullaniyor. Granajlar sökülmüş ne farı var ne siyali var düşünün. Beynimden vurulmusa döndüm. Saten büyük bir kaza atlatmışım ve bu durumdan yararlanmaya çalışan karaktersiz bir adam. Orda yaşadıgım olayları yazmak bile istemiyorum. Neyse bir esnaf abimiz araya girdi ve motoru ordan aldık. Esnaf abimizin yanınıdada söz verdi 1 hafta içinde ona verdiğim parayı geri vereceğini söyledi. Masraflar için tekrar cebimden bi o kadar daha para harcamak zorunda kaldım. Emanet para aldım ordan burdan birşeyler yapıp makınayı 1 haftada topladık. 1 hafta geldi cattı ve bizim usta telefonları açmıyor msjlara cevap vermiyor. 1 hafta 1 hafta şuana kadar 4 ay geçti ve hala uğraşıyorum. Malesef hala verdiğim parayı alamadım. Adamın amacınıda size söylemek istiyorum. Motoru ucuza kapatıp saten makul bir fiyata toplayıp bu işten para kazanmak. Adamda ki düşünceyi görüyürmsunuz arkadaşlar. Tekrar ediyorum. Bunu bana yapan adam ağzından Allah kitap namaz abdest kelimesi düşmeyen bir kişilik.

Sonuç olarak bu adamdan bu parayı almam biraz zor olacak. Nasıl bir yol izlemeyelim. içinizde kendisi avukat veya tanıdığı bana fikir verebilecek birisi var mı . uzun bir yazı oldu . tekrar ukuyup zaman ayırdığınız için tşk ederim.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Avukatlık birşey yapabilirmi bilmiyrum, Sonuçta ortada hani senet benzeri bir resmi belge yok. Belki havale yaparken, açıklamaya motosiklet tamir parası falan yazdıysanız gösterebilirsiniz ama ne kadar yararlı olur bilmiyorum.
    Pek alınabilecek gibi gelmedi para bana. Geçmiş olsun.
    Yeri yurdu bilinebiliyorsa, güzel bir görüşme ayarlanabilir.
    atilla_hakan bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial x treme, mondial 100 uag (calindi)
    Avukat ile git parayi vermezse dava acacagini soyle, yine vermiyorsa davadan sonuc cikmaz. Adami biraz sevmen lazim.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Zaten agzindan namaz abdest allah kelimeleri dusmeyenlerden korkacaksin bu devirde. Eskiler sadece cebe atardi, bunlar bismillah diyerek cebe atiyor.
    jackonbir, aquarist4, Ekrem_06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Kimisi kaza yapan adam gorur yardim etmeyi dusunur, kimisi gorur firsata cevirmeyi dusunur... Bir insanin beyni nasil bu kadar hizli kotuluge calisir gercekten uzuluyorum.

Gecmis olsun. O para kavgasiz alinmaz. Avukat vs bir sonuc cikmaz.

Motosikleti
    yamaha r25
    kocaelinde nerde burası söylede en azından kapısından içeri girmeyelim . gebzedeyse gmk dan arkadaşlar var onlar bişiler yapabilirlermi bakarız.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Dükkanın ve elemanın fotoğrafını çek burada yayınla. Hatta sosyal medyayı da kullan. Tabi burada yazdıklarının ispatı da olsun. İspat edemezsen başını ağrıtır, haklıyken haksız duruma düşersin.

Kerem T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr600F
    Dukkan kocaelinin hangi bolgesinde ? elimden geldigince yardimci olurum insallah surekli sohbet halinde oldugumuz ustalardan biri bu yanlisi yapmamistir...

Motosikleti
    Arkadaslar Dukkan istanbul Şirinevler de . İsim ve şahıs yer ismi suan için vermek istemiyorum . Çünkü suan devam eden bir kamu davam var . Manevi tazminat davası açabilme imkanım olabilir mi

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu bana yapan adam ağzından Allah kitap namaz abdest kelimesi düşmeyen bir kişilik.
    şimdi ne yazılır ki buraya ? yazıklar olsun işte. Ama ne olacak ki balık baştan kokar !

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun ama mal kimseye emanet edilmez bu konularda. hele para hiç verilmez. arkadaşımıza bile para verip geri alamıyoruz bu dönemde. savcılıktan ihtar çekerseniz belki adamın gözü korkar.

Adam boynuna kuran bile assa yüce dinimizin temsilcisi olamaz. Lafım konuyu açana değil ama kimse din üzerinden ağız yapmasın burda.
    emrepamukcu ve biosferist bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi öncelikle geçmiş olsun, tekrarını ömrün boyunca yaşamazsın inşallah.

Para olayına gelince, bu gibi durumlarda hak hukuk pek fayda etmez. Afyonlu arkadaşlarımdan duyduğum bir sözü yazayım. "Güç yetenin, .öt ......." diyorlar. Bu gibi durumlarda adamı yakaladığın yerde çökeceksin üzerine, arabasının ruhsatı, telefonu ne varsa alacaksın elinden. Parayı vermezse yine de kol bacak bırakmamak sureti ile iyice dövüp paranın üzerine su içeceksin.

Şirinevler pek tekin bir yer değil şu aralar ama kıyıda köşede şu adamı bulun ve kendinize rayiç bedel belirleyin. Mesela kol 100 lira, bacak 250 lira gibi. Kaç para aldıysa sizden o kadar kırık çıkık bırakın arkadaşa. Çiftli kırıklar hariçtir yalnız bu tarifede.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi öncelikle geçmiş olsun, tekrarını ömrün boyunca yaşamazsın inşallah.

Para olayına gelince, bu gibi durumlarda hak hukuk pek fayda etmez. Afyonlu arkadaşlarımdan duyduğum bir sözü yazayım. "Güç yetenin, .öt ......." diyorlar. Bu gibi durumlarda adamı yakaladığın yerde çökeceksin üzerine, arabasının ruhsatı, telefonu ne varsa alacaksın elinden. Parayı vermezse yine de kol bacak bırakmamak sureti ile iyice dövüp paranın üzerine su içeceksin.

Şirinevler pek tekin bir yer değil şu aralar ama kıyıda köşede şu adamı bulun ve kendinize rayiç bedel belirleyin. Mesela kol 100 lira, bacak 250 lira gibi. Kaç para aldıysa sizden o kadar kırık çıkık bırakın arkadaşa. Çiftli kırıklar hariçtir yalnız bu tarifede.
    o dediğin afyonda kaldı kardeşim adamı durduk yere haklıyken haksız durumuna düşüreceksin.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçmiş olsun da bence sen motoru aldığına şükret, benim kapımdan birisi motoru alacak bende arkasından el mi sallayacağım? En basitinden bi a4 kağıda kişilerin isimleri ne amaçla neden aldığı ne zaman teslim edeceği yazılır. babanın oğluna güvenmeyeceksin bu devirde. Kardeşim ne senin başın ağrısın ne benim bi fotokopisi sende kalsın orjinali bende diyeceksin işine geliyorsa gerçekten yapacak adamsa zaten dert etmez ama böyle çakallar yan basar kaçar.

Neyse bir müsibet bin nasihatten evladır demişler bu da bi hayat dersi olur bundan sonra

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Din kitap diyen adama güvenmeyeceksin. Ben bunu bilir bunu söylerim
    mozgur, Mengu16 ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sayin kardeşlerim kazada saten ölümden dönmusum . Adam gelmiş kazada bana yardım etmiş . İster istemez bi güven sağlamış . Beni kendi yerinize bi koyun . Mahkeme de de her türlü yardimci olacağını söylemiş . O anlarda ku psikoloji mi siz düşünün . Saten normal şartlarda motoru mu babamın oğluna vermem. Bu olayı hukuk yoluyla çözmem lazım. Başka bir türlü ise giremem elim kolum bağlı çünkü

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Hukuk yoluyla alacağın tek şey bir bardak soğuk su olur dostum benin gördüğüm. Ha illa emin olmak istiyorsan burada oyalanma hiç git bir avukatla konuş.

Yalnız bir şey benim kafama yatmadı. Makinan 3 ay tamircide kaldı ve sen gidip bakmadın mı ne alemde diye? Sebep?

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Herşeyden önce hakan kardeşimizin küçük bir kızı ve ailesi var. 3000 lira için gidip başını belaya sokmamasi için kendini şuana kadar durduran kisi benim. Bu adamlar öyle laftan sözden anlayacak insanlar değil. Gittiğinde ya oldureceksin ya Öleceksin cinsinden. Özetle durumu anlatmaya çalıştım kendimce.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçmiş olsun, motoru alabildigine sukret bence de.

Fakat konunun, islam dini ya da müslümanlikla ne alakasi var?

Bunun uzerinden dinimize çatmaya çalışan ve çalışacak olan arkadaşları eshefle kınıyorum.

Ya hu adam dolandirici, elbette yalan yere yemin edecek, telefonu geç açıp namazdaydım diyecek.

Bu adam hristiyan bir ulkede yasasa istavroz çıkarıp yuce isa ile baslayan yeminler edecek.

Hindistanda yaşasa dükkanda yogo yapacak.

inandirici olabilmek icin her turlu din ve ideolojik yani kullanacak.

Ayrica her musluman kesin durusttur diye bir kaide mi var? ya da her dinsiz uckagitcidir diye?

Durust ve iyi niyetli ateist insanlar tanıdığım gibi serefsizin onde gideni cok müslüman arkadasim var.

insanlarin bıreysel yaptigi serefsizlikleri bagli bulunduğu, ya da bulunduğunu soyledigi dine genelliyerek neden o dini kotuleme cabasindayiz?

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin kardeşlerim kazada saten ölümden dönmusum . Adam gelmiş kazada bana yardım etmiş . İster istemez bi güven sağlamış . Beni kendi yerinize bi koyun . Mahkeme de de her türlü yardimci olacağını söylemiş . O anlarda ku psikoloji mi siz düşünün . Saten normal şartlarda motoru mu babamın oğluna vermem. Bu olayı hukuk yoluyla çözmem lazım. Başka bir türlü ise giremem elim kolum bağlı çünkü
    Geçmiş olsun. Ne kadar para kaybettin? Birde bu iş için en azından para verdiğine dair şahidin var mı?

Eğer şahidin bile yoksa hukukla vs olmaz. Hukuk kanıt ister. Mahkemeye verdin diyelim bir ümitle bekleyeceksin paramı alacağım diye kanıt olmayınca dava kapanır hatta karşı taraf seni mahkemeye verebilir.

Kavga dövüşle bişey kazanamazsın yok yere zararın artar. Baktın olmuyor sineye çekeceksin. Biraz ucuza tamir ettireceğim diye riske girdin fakat olmadı ama herşey yolundada gidebilirdi. Sayenizde tecrübe oldu size bize..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)