Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cep telefonu alicam anlayan bakabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Herkese merhaba. Galaxy s3 mini kullaniyodum ta ki donunca parcalayana kadar. 850 - 900 TL gibi bi bütçe ayırabilirim. General mobile 4g ve asus zen phone 6 arasında kaldım suanlik. Reklamlarda falan casper VIA veya vestel Venüs gibi telefonları görüyorum fiyatları özellikleri nedir bilemem.

Benim için önemli olan telefonun donanmamasi yani İyi bi işlemci. Ondan sonra da iyi bi kamera istiyorum. Belirttiğim bütçede işlemcisi ve kamerası iyi olan hangi telefonu önerisiniz? Butcemi arttiramam onu da belirtiyim

Şimdiden tesekkur ederim
    2M is my life
    Music & Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tercihlerin bence mantıklı ben pek anlamam zaten telefon olarakta Grand 2 LTE kullanıyorum Zen phone 6' yı telefon merakım başladığında hemen herkes zen phone 6 diyordu.General mobile discovery çıktığı sene 2 arkadaşım aldı biri generalden memnun değiller.Sanırım servis sıkıntılı.Birisinin telefon cebindeyken ekranı patladı 180 lira masraf çıktı diğerinin telefonuda göçtü servise gitti.Ama GM yeni telefonlarında bu tarz basit hataları düzelttimi bilmiyorum.GM ucuza çok iyi özellikler veriyor.En iyisi ben daha fazla konuşmayayım.Cahilin lafına mı uyulur demi

Motosikleti
    Mondial Drift
    İnternetten alman lazim alabilirsen Meizu derim acik ara baktin daha saglam bi marka istersin al bi s4 parcalanana kadar kullan ama meizuda iyidir yeni girdi piyasaya bide google in var nexus 5 ama fiyat asabilir

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Zenfone 6 doğru karar. ikinci ele güveniyorsan lg g3 al. Casper ve vesteli boşver.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Zenphone fena değil gibi ama şu var general mobile 4g android one projesinde yani ilk çıkan yazılım direkt gelecek buda saf android demek çok fazla kasma yapacağını düşümmüyorum nexus vs saf android kullanır
    Sakın o paraya iphone almayın pişman olursunuz
    Aslında biraz daha çıksanız zenfone 2 derim

Motosikleti
    Mondial Drift
    Usta bende gm elite var 1300 lira verdim telefon harika yazilim 4.4 kitkat zor geldi servis desen iyi gibi ama cok kalabalik kilit tusu iceri kacti onu yaptirmaya gittim ekranin yarisi takik halde geldi oyle kullaniyorum 380 lira ekran fiyati var bide usendim goturmedim kapla idare ediyoruz GM disinda ne alirsan al oyle diyim hayirli geceler

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Samsung S5 mini al

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Güncelleme fetişisti olma. Her telefon zamanı gelince son güncellemeyi alamayacak zaten.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Android ram yiyen bir yazılımdır bu yüzden sürekli yeniliyorlar yazılımları özellikle 5 için art( android run time) a geçildi
    Şimdi senin aldığın bir telefon android 5 olmazsa sıkınto çıkarması muhtemel (samsungsa rehbere geç girme) bazı cihazlarda donma gibi
    Onun için benim önerim gm 4g ama incelemelerine bakıp da al ben incelemedim sadece bakıp söyledim
    Ama dediğim gibi şu anda 2 sene güncelleme alacak o telefon

Motosikleti
    Mondial Drift
    General Mobile pismanliktir

Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Galaxy s3 mini kullaniyodum ta ki donunca parcalayana kadar. 850 - 900 TL gibi bi bütçe ayırabilirim. General mobile 4g ve asus zen phone 6 arasında kaldım suanlik. Reklamlarda falan casper VIA veya vestel Venüs gibi telefonları görüyorum fiyatları özellikleri nedir bilemem.

Benim için önemli olan telefonun donanmamasi yani İyi bi işlemci. Ondan sonra da iyi bi kamera istiyorum. Belirttiğim bütçede işlemcisi ve kamerası iyi olan hangi telefonu önerisiniz? Butcemi arttiramam onu da belirtiyim

Şimdiden tesekkur ederim
    Bahsettiğin fiyatlardaki telefonların hemen hepsi kamera performansı olarak benzer olur. Bu konuda MP sayılarıyla satış yapmaya çalışan markalara da çok itibar etmemeni öneririm, MP sadece fotoğrafın 'boyutunu' belirten bir birimdir, netliğini ve detayları değil.
    İşlemci olarak en iyisi Snadragon tabi ama bahsettiğin fiyatlardaki telefonların işlemcileri genellikle Mediatek olur. Bunu iyi araştırıp Mediatek'in daha başarılı çiplerinin kullanıldığı cihazları almanı tavsiye ederim.

General Mobile benim tavsiye edeceğim bir telefon değil, bunu yerine Asus daha mantıklı olacaktır. Eğer sıfır takıntın yoksa LG G2 de bu fiyatlara bulabileceğin bir telefon. Fakat ne yaparsan yap büyük firmaların mini model telefonlarından uzak dur, güncelleme de alamazsın zaman içinde performans sorunları da yaşarsın.

Dipnot: Güncelleme konusunu sorun etmeyeceksen root olayına hakim olman gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:52 ----------

Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Android ram yiyen bir yazılımdır bu yüzden sürekli yeniliyorlar yazılımları özellikle 5 için art( android run time) a geçildi
    Şimdi senin aldığın bir telefon android 5 olmazsa sıkınto çıkarması muhtemel (samsungsa rehbere geç girme) bazı cihazlarda donma gibi
    Onun için benim önerim gm 4g ama incelemelerine bakıp da al ben incelemedim sadece bakıp söyledim
    Ama dediğim gibi şu anda 2 sene güncelleme alacak o telefon

Android çok fazla ram yiyen bir işletim sistemidir çünkü kullanıcı odaklıdır, açık kodlu bir yazılımdır. Sen telefona root işlemi uygulayıp marketteki her programı yükler, performans testlerine sokarsan elbette problem yaşarsın. Fakat bahsettiğin rehberdeki donma gibi kronik sorunlar markalarla alakalı, bahsettiğin Samsung cihazların Android sistemi stock olmaz, yani marka kendi yazılım eklemelerini yapar. Ayrıca GM'a hangi güncellemeler ne zaman gelmiş ona da bakabilirsin.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Asus zen 5 kullanıyorum. Mevcut işlemci,dahili hafızası,ram'i ve fiyatı ile gerçekten iyi bir telefon.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    benim sana tavsiyem. telefoncuları gez 1 aylık. hatta 1 haftalık garantili telefon oluyor onlardan düşürmeye çalış. general mobile. asus falan hikaye. samsung yada lg. htc. al bunların dışına cıkma. cıkarsan %90 pişman olursun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Htc lg veya sony al hangisi bütçeye uyarsa model veremeyeceğim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    gm alınmaz fakat gm g4 ün arkasında google var asus lar iyi telefon ama intel işlemcisi uykuda çok şarj yiyor bilemedim şimdi

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Sorgusuz sualsiz,zenfone 6 general mobile kullanısıyım.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    iphone almaya çalış bana kalırsa.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    htc 616 al kardeşim taş gibi cihaz sağlam ve hızlı idare eder

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    cevaplarınız için teşekkür ederim. biraz daha araştırmak lazım o zaman tam emin olmadan para vermemek lazım
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Asus zenfone 6 batarya konusnda zenfone 5 ten bi tık daha iyi fakat ben zenfone 5 kullanıyorum aga telefon 5 inc benim için büyük kalıyo zenfone 6 yı düşünemiyorum bile.. ıphone 4s ler indirimde stabil çalışsın istersen donma falan yaşamadan kullanırsın baya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)