Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lazer Göz Ameliyatı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, lazer ameliyatı olan var mı ? Bu haftalarda olmayı düşünüyorum - olduktan sonra motor kullanırken sıkıntı çıkarır mı acaba ? Gözlükle kullanmak artık pek hoşuma gitmiyor.

İstanbul anadolu yakası doktor tavsiyesi vs verebilen de olursa memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Bilyoraun değilmi sonradan tekrar göz numaralarında artma olabiliyor

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Ben oldum nerdeyse 10 yıl oluyo.Tekrardan numarada artış falan olmadı.olduğun ilk gün motor kullanamassın hatta eve yanında biri olmadan gidemessin.Çünkü çok bulanık göreceksin.İlk 1 haftayla 15 gün arasaı yakını görmede sorun olacak.1 ay sonunda kusursuz görüşe kavuşacaksın.
    Ben olduktan sonra bana böyle söylendi ve yazdıklarımın aynısını yaşadım.Umarım yardımcı olabilmişimdir..
    geeklanx ve DamienRice bunu beğendiler.

Evet ancak benim göz değerleri neredeyse 10 yıldır sabit. 1.75 miyop oldular kaldılar. O nedenle olma niyetim var - oynasalar yaptırmam.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Bir hafta motor kullanmazsın, sonrasında da sıkıntı değil mutlu bişekilde sürersin motorunu. Gözlük kullanmanın zorluğunu bilirim. Ben Altunizade dünya göz de olmuştum, memnun kaldım.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Hastaligin cinsine gore degismekle beraber neredeyse tum goz rahatsizliklarina lazer uygulaniyo. Abim keratakonus hastaligi icin lazer ameliyati olmus, 1 gece hastanede kalmisti. Cok basarili bir sonuc alinamamasi nedeniyle cross-over ameliyatina girecek, randevu tarihini bekliyo. Cross-over'da amac goz merceginin icinde kanallar acarak yarim ay seklindeki inorganik malzemenin yerlestirilerek goz merceginin biraz daha kalinlasmasiymis. Bundan da verim alinamazsa baska tedavi teknigi yokmus. Yani son sans denebilir.

Sizinki de benzer bi durumsa operator doktoru iyi secmeniz gerekir. Allah sifa versin.

Hayır benimkisi hastalıktan çok gözlükten kurtulma derdi.Abinize geçmiş olsun - umarım düzelir.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    cesaret edemiyorum ben lens kullanıyorum 4 yıldır

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Bende 10_seneden fazla oldu olali. Bilgisayar basinda dinlendirici takmaya devam ediyorum. Goz.kurulugu var. Ameliyatla ilgilimi bilmiyorum. Sadece bilgisayar basinda kullaniyorum. Onun disinda isiga daha duyarli oldugumu , gunesli havalarda gunes gozluksuz duramadigimi farkettim. Benimle ilgili olabilir. Dedigim gibi ameliyatla ilgili olmayabilir. Yakin zamanda biraz bozuldugunu hissediyorum gozlerimin. Yarim numara filandir herhalde. Bide nasil bir ameliyatmis diye izleme ;) bunu soyledim diye merak edip sakin acma
    bilginozi bunu beğendi.

kestirmeden yapılan bir türü bir de keserek yapılan var sanırım. keserek yapılacak ( mecburi ) derlerse gözlüğe devam ya da lens alırım. kesmeden yapılabilecek durumda ise fiyatı bir konuşacağız artık

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Lazer ameliyatlar sonrasında bazı göz hastalıklarına denk gelirsen birşey yapılamıyor.
    Maalesef anneannemde bu sorun oluştu ve gittikçe görme kaybı yaşıyor. Bu riskleri iyi araştırın derim.

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    Tam 11 yıl önce oldum. Bir kac gün sonra kullanabilirsin. Lakin gunese karşı surersen biraz sıkıntı yapabilir. Genellikle ameliyat sonrası goz kuruluğu ve uzun süreli özellikle floresan isigi biraz rahatsiz edebilir. Ancak gözlük kullanmamanın verdiği rahatligi bunu hemen unutturur. Bu tarz ameliyatlardan sonra göz tamamen iyilesse bile güneşli havalarda mutlaka kaliteli güneş gözlüğü kullanin. Ayrica son olarak. Ameliyati yapan doktor ne kadar tecrubeli ve ne kadar son teknoloji cihazları kullanirsa kullansin bu tarz operasyonlarin iyi gecmesi hastaya da önemli miktarda bağlıdır. Doktorunuzun talimatlarini harfiyen uygulayin ve ameliyat esnasinda panikleyip gözünüzü oynatmayin. Umarim basarili bir operasyon olur. Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)