Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emniyet şeridini kullananlara ceza yazmaya başladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Akşam eve giderken sağ tarafımdan bizi enayi yerine koyarak tek tük geçen 4 tekerler en sonunda kafamı bozdular...

Aldım elime kağıt kalemi... Trafik sıkışık zaten... Adım adım gidiyoruz...

Emniyet şeridi ihlali yapan her arabanın plakasını yazdım... Saati de kaydettim.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü' ne doğru gidiyoruz ama ben Levent ayrımından döneceğim...

50-60 kültürsüz araba kullanıcısının plakasını, Levent ayrımına gelmeden önce yolun sağındaki Trafik Polisi ekip otosunun yanında durarak memur arkadaşa verdim... gülerek dediki bende bu plakalardan 500 tane daha var... Geride arkadaş bize zaten bildiriyor zaman zaman dedi... Biz de daha sonra bu plakalara cezalarını gönderiyoruz dedi... Benim yazdığım saatlere bakınca bu saatte plaka bildiren arkadaş oradan ayrıldı dedi ve plaka bilgileri için teşekkür etti...

Hemen ekip otosunun yanına giderek içerde oturan arkadaşa plaka bilgilerini verdik ve arkadaş zaman kaybetmeden cezaları yazmaya başladı...

Bu arada bir çok motosiklet te emniyet şeridini kullanıyordu... Onların plakalarını yazmadım ... Çünkü az ilerde önümüze girerek bizi yavaşlatmayacaklardı....
    Ama arabalar emniyet şeridini kullanarak hem bizi enayi yerine koyuyorlar hemde az ilerde polis gibi bir siluet görünce önümüze girmeye çalışarak kargaşaya yol açıyorlar...

Ben memur arkadaş ile konuşurken bir çok motosiklet yanımızdan yani emniyet şeridinden geçti gitti... Onlara bir şey denmedi...

Bu demek oluyor ki benim gibi birisi birgün kağıt kalemi eline alarak emniyet şeridini kullanan her motosikletlinin plaka numarasını yazarak ceza almasına sebep olabilir...

EMNİYET ŞERİDİNİ kullanan arabaların plakalarını almaya ve ceza yemelerini sağlamaya devam edeceğim arkadaşlar...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İyi yapmışsın

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    budur
    KAMP ADAMLARI

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    helal olsun kardeş sana ellerine sağlık

emniyet şeridini gereksiz olarak ihlal eden bu arkadaşlara aynı taktiği bende uygulayayım bari sevdim kavga etmenin bi alemi yok
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Benim babam taxici gerçi emniyet şeridini kullanmaz ama babam böyle bişeyden ceza yese çok kızardım.

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    60 kadar plaka arasında inanır mısınız % 30 İstanbul dışı plaka vardı...

Hiç taksi yoktu...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aga.. böyle yaptığını tüm dünyaya yayınlarsan.. forumda yazıldığı gibi.. diğer sürücüler motosikletçileri yine adam yerine koymazlar.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

cyprus_uA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef...
    ii tamam güzel yapmışın da keşke motorları da yazsaydın.Sonuçta motorda orayı işgal edio.O şeridi kullanmak motorada arabayada yasak benım bıldıgım kadarıyla...

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı cyprus_uA adlı üyeden alıntı
    ii tamam güzel yapmışın da keşke motorları da yazsaydın.Sonuçta motorda orayı işgal edio.O şeridi kullanmak motorada arabayada yasak benım bıldıgım kadarıyla...
    insiyatif ve muhakeme... motosikletin emniyet şeridini kullanması yasak olabilir ama bunun bir zararı olmadığını sen de ben de biliyoruz..
    İlle de kanun diyorsan; şapka kanunu örnek gösterebilirim.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Trafik tıkalı, emniyet şeridine girdiniz paşa paşa gidiyosunuz 40 km/s hızla falan...İlerde sol bir viraja giriyosunuz ve en sağ şeritte ağır ağır ilerleyen 2 kamyon görüşünüzü engelliyor.Bu kamyonların önündeki bir araba arızalanıyor ve emniyet şeridine kaçmaya karar veriyor.

Ve sonraaaaa ... GÜM !

Pek de mantıksız bir yasa değil bence
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Trafik normal akıyor, kurallara uymak adına 70km/s hızda en sağ şeritte iki kamyon arasında gidiyorsunuz. Gişelere gelirken arkadaki kamyonun freni patlıyor.

Güm! Tost oldunuz...

(Artçınız varsa çift kaşarlı )

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yukarda, her halukarda emniyet şeridi yasağının neden "mantıklı" olduğunu anlatmaya çalıştım.

Ben bütün yasaların mantıklı olduğunu iddia etmedim... Arabalara 90 motorlara 70 tabi ki saçma ve şüphesiz kazalara sebep olacaktır.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    greatwhiteshark babacım bide benim ruhsat plaka işine el atsan be
    tamam senin gibi birçok vatandaş var polise devletin birimlerine yardımcı olarka işlerin daha iyi yürümesini sağlamaya çalışan ama kendi hatası yüzünden benim ruhsat ve plakamı 6 aydır vermeyen trafik müüdürlüğüne ne diyeceğiz keşke destek gören arkadaşlarda destek gösterenler kadar bilinçli olsa
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

SHARK baba ellerine sağlık bu vatan senin gibi evlatlara aç kesinlikle

bi çoğunun yabancı plaka olmasına şaşırmadım
    antalya, izmir, manisa ve ankarada araç kullanmak zorunda kaldım her birinde 2-3 çer gün anaaaa bi de ne farkedim valla istanbula kızıyorum ama istanbuldan aşağı deiller o iller
    hatta daha kötü kullanıolardı mesela trafikte şerit değiştirme veya şeride riayet etme mevzu aman amannn korkunçlardı valla
    he bide izmirde ceza yedim ama niye yediğimi hala anlamadım polis bişiler dedi ama ben ki kural düşkünü biriyim valla billa anlam hala veremiyroum
    sanırım ist plaka oldugum için yedim di hehehe :D

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    ARKADAŞLAR EĞER BENİ BAŞBAKAN SEÇERSENİZ 4 TEKER VE ÜSTÜNÜ YASAKLAYACAM

Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler