Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pert araç satışı.. dikkat edin sizde dolandırılmayın !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar bir kaç ay önce araba satın aldık temiz güzel diye aldık ancak sorunlar bitmek bilmedi hep aynı yerden yürüyen aksamdan sorunlar vermeye başladı sigortacımızdan daha sonra öğrendikki araç perte çıkmış tabi başımızdan aşağı kaynar sular döküldü !! satıcı önce haberim yok dedi mahkeme filan diyince ben sana söylemiştim ucuza aldın gibi bahaneler üretti. bizim canımız yandı sizin yanmasın mahkemeye vermeyi dusunuyorum kazanma ıhtımalım yuksek dıyorlar ama arastırma asamasındayım. satıcı öncelikle yaptıracam dedı sımdı mesajlarıma cevap bıle vermıyor.

aşağıdaki linkte satıcının şu anda sattıgı baska bı arac ilanı incelerseniz hasar kaydının yanında rakam miktarı boş gözüküyor. ben mesaj gönderip sorgulama yaptıgımda ağırhasarlı yanı pert oldugu yazıyor. güya o mesaj gonderınce oyle cıkmıs böyle bi ihtimal sözkonusumudur ? bizede farklı aracı aynı yöntemle satmış..

buyrun ilan;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1.6-fsi-golf-ekranli-comfortline-dsg-otomatik-en-full-paket-213799700/detay

buyrun buda benim hasar sorgulamam.

böyle insanlara hakkımı helal etmiyorum allah inşallah misliyle çıkartır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Esnaflık adı altında dolandırıcılığın daniskasıdır. Mahkemeye vermen bu ve benzeri şahısların piyasada varolmalarını kısıtlayacak başkalarının canının yanmasını engelleyecektir.

Bu satıştan 1. dereceden sorumlu olan araç sahibidir. Satışı kimden aldıysan onun sorumluluğunda olduğunu ve mahkemeye vereceğin kişinin o olduğunu unutma.

Mahkemeye verdiğinde aracın bütün kayıtları ortaya çıkacak ve kimden kime nasıl el değiştirdiği izlenecek. büyük ihtimalle birileri sigortadan aldı ve yaptırıp sattı.

Satın aldığın rakam noter satışında beyan ettiğin rakammı ? bu çok önemli.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.
    adam bir tane emlak firmasının sahibi bana ilk başta çok düzgün birisi gibi gelmişti. adam bana vekalet ile sattı aracı eşinin adına almış noterde o şekilde sattı.

yalnız ortada bir durum var ben bütün önemli evrakları düzenli oalrak klasörlerim. 2 ay önce aldıgımız bu aracın noter satış kağıdı elimde yok, ya noter bana vermedi yada adam bize çaktırmadan o kağıdı kendisi aldı.
    şu anda yapacağım ilk iş notere gidip o evrağın aynısını çıkartmak olacak, çünkü adam ısrarla bizi o notere götürmüştü çünkü yakın tanıdığı bir noterdi, bu yüzden korkum var acaba haberim olmadan satışı düşük göstermiş olabilirlermi ? veya hasarlı araç aldığıma dair noter kağıdında ek bilgimi yazdılar bana sormadan bu durumlardan şüpheleniyorum. eğer şüphem asılsız olursa direkt ihbarname çekeceğim. param yok alamam dedi arabayı yaptırayım dedi şimdi telefonlarıma bile çıkmıyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.
    adam bir tane emlak firmasının sahibi bana ilk başta çok düzgün birisi gibi gelmişti. adam bana vekalet ile sattı aracı eşinin adına almış noterde o şekilde sattı.

yalnız ortada bir durum var ben bütün önemli evrakları düzenli oalrak klasörlerim. 2 ay önce aldıgımız bu aracın noter satış kağıdı elimde yok, ya noter bana vermedi yada adam bize çaktırmadan o kağıdı kendisi aldı.
    şu anda yapacağım ilk iş notere gidip o evrağın aynısını çıkartmak olacak, çünkü adam ısrarla bizi o notere götürmüştü çünkü yakın tanıdığı bir noterdi, bu yüzden korkum var acaba haberim olmadan satışı düşük göstermiş olabilirlermi ? veya hasarlı araç aldığıma dair noter kağıdında ek bilgimi yazdılar bana sormadan bu durumlardan şüpheleniyorum. eğer şüphem asılsız olursa direkt ihbarname çekeceğim. param yok alamam dedi arabayı yaptırayım dedi şimdi telefonlarıma bile çıkmıyor
    Sende sat kurtul. Zararı da sineye çek Mahkeme süreci masraflı olacak ve en az 2 yıl davası sürecek, temyiz vs derken 4 yılı bulur. Dava açtığın güne lanet edeceksin. Geçmiş olsun.
    okan4037 bunu beğendi.

Bana oyle bisey yapsalar mahkemeye veririm. Motor degil bu 2-3 bin zararda degil. Ne demek sineye cek. Dava ac kardesim.
    okan4037 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Şerefsiz herif. İnsanlar boşuna katil olmuyor abi...
    okan4037 bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    güzel kardeşim ağır hasar pert demek değil . bilip bilmeden yalnış bilgilendirme yapıyorsunuz . pert olunca araç direk pert kayıtlı oluyor.burda her göreni adama küfür ettiyorsun . benim aracımın arka bagaj kapağı ve tampon değişti çarpma yazdı , 2014 senesinde ön taraftan kaza yaptım ön tampon ve kaput değişti ağır hasar olarak işlendi . yani her aksakallıyı dedeniz sanmayın .
    okan4037 bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muayene tarihlerinden şuphelenmediniz mi?
    2011deki muayenesi 6 ay erken yapılmış. Bu durum genelde motor değişimine yada pert kaydından sonra olur. Yani Olağan dışı durumlarda erken muayene yapılır
    kurubuz ve okan4037 bunu beğendiler.
    112ciyiz

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim ağır hasar pert demek değil . bilip bilmeden yalnış bilgilendirme yapıyorsunuz . pert olunca araç direk pert kayıtlı oluyor.burda her göreni adama küfür ettiyorsun . benim aracımın arka bagaj kapağı ve tampon değişti çarpma yazdı , 2014 senesinde ön taraftan kaza yaptım ön tampon ve kaput değişti ağır hasar olarak işlendi . yani her aksakallıyı dedeniz sanmayın .
    hocam eskiden araçlarda pert yazmıyordu. şu anda pert yerine ağır hasarlı yazıyor. ağır hasarlı demek aynı zamanda pert olduğu sigortadan yaptırılıp satıldığı anlamına geliyor. zaten hasarındanda geçtim arabanın yürüyeni düzen tutmuyor. sadece bir aks fiyatı 3600 yedek parça olarak gerisini siz düşünün ve bu parçalar 1000 km de bir düzeni bozuyor. bende bu şekilde yakar top gibi olan bi arabayı satıp kimsenin ahını almak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayene tarihlerinden şuphelenmediniz mi?
    2011deki muayenesi 6 ay erken yapılmış. Bu durum genelde motor değişimine yada pert kaydından sonra olur. Yani Olağan dışı durumlarda erken muayene yapılır
    hocam benim aldığım araç jaguar.

ilan sayfasındaki golf aynı adamın satııgı ikinci araba. ben hsar kaydını mesaj ile gönderdim benim mesajımda agır hasarlı gozukuyor. ama kendisi ilanı incelersenız aynı mesajı gonderıp resımını ılana eklemıs orda agır hasarlı oldugu yazmıyor. ıkı sorgulamayı karsılastırırsanız aradaki farkı gorursunuz. ben muhtemelen paint ıle agır hasarlı yazısını sılıp ılana ekledıgını dusunuyorum. bunu mahkemeye verırsem delil olurmu bılmıyorum ama sunacagım nitelikli dolandırıcılıga gırmesı gerekır dıye dusunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende sat kurtul. Zararı da sineye çek Mahkeme süreci masraflı olacak ve en az 2 yıl davası sürecek, temyiz vs derken 4 yılı bulur. Dava açtığın güne lanet edeceksin. Geçmiş olsun.

hocam aracı bu şekilde satmaya gönlüm razı olmuyor. yaptırırsam belki satarım
    Yeni yine yeniden

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    O mesajı aracı almadan önce atacaksınız. Yani bunun için var bu. Neden insanlara güvenesiniz ki?
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O mesajı aracı almadan önce atacaksınız. Yani bunun için var bu. Neden insanlara güvenesiniz ki?
    aynı gönderdiğim ilandaki araç gibi hasar kaydını değiştirerek göstermiş bizede bende atma gereği duymamıştım orda ufak bir hatam oldu. zaten satıığı başka bi aracın sorgulamasını yapınca aynısını o şekildede sattığını gördüm ve mahkemede elimde bir kanıt oldu
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Honda Cbr
    dostum aynı olay basımıza geldı opel astra bır araç almıstık. 26.500 e arabanın pert oldugunu ogrendık sendekı gıbı adam bızımlede ılgılenmedı mahkemeye başvurdum arabaya taktırdıgım egzoza kadar parasını aldım artı avukat parasını ve tazmınat da aldım ustune gitmende fayda var
    okan4037 bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Araç Alım satımı çok sıkıntılı. Sizin gibi 30-40 milyarlık araçlarda değil.
    94 model skoda favoritim vardı. Hanımla duramadık değiştirelim dedik. Oto pazarında dolanırken 98 Felicia bulduk neyse adamla üste 4bin gibi anlaştık. Plaka sorgu vs tamamladık sonra olaylar başladı.

Adam galerici, yani tamirci al sat yapıyor. Kayınbabamda öyle tamirci ama 1-2 haftada hemen üzerine alır. buda öyle dedi, tamam bekleriz dedim. 3 ay geçti , telefonlarımı bile açmaz oldu al artık aracı üzerimden diye ki 2 kerede beni noterde ekti gelecem diyip gelmedi. sonradan öğrendim satmış aracı vadeli olarak alacağını beklermiş.

En sonunda benim sattığımın borcu olduğu bir komşusu varmış ona devrettim aracıda çıktı elimden. Allah korusun sigorta ruhsat benim üzerime kazaya karışır yaralamalı vs sonra uğraş dur.

Bu devirde 3-4 yere baktırmadan alınmaz ve takasda bile al gülüm ver gülüm...
    Kimse babanının oğlu değil. Kimseyede güven olmaz.
    okan4037 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı kn1ght93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aynı olay basımıza geldı opel astra bır araç almıstık. 26.500 e arabanın pert oldugunu ogrendık sendekı gıbı adam bızımlede ılgılenmedı mahkemeye başvurdum arabaya taktırdıgım egzoza kadar parasını aldım artı avukat parasını ve tazmınat da aldım ustune gitmende fayda var
    hocam noterden ihtarname çektirmeyle başlıyormuşuz sanırım. pazartesi günü noter satış kağıdımı çıkartıp ihtarname çektireceğim
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Çok geçmiş olsun dava mutlaka açın zararınız büyük ve vaktiniz varsa hiç zaman kaybetmeyin derim. Ama türkiyede 2.ci el araç satışı %75 böyle artık , hep hasarlı düzenbazlık diz boyu.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bu hafta işyerinde nayrılmam mümkün değil pazartesi yada salı günü notere gidip işlermleri halledeceğim. kredi çekerekte olsa bu davayı açacağım inşallah hakkımı alabilirim

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kesinlikle mahkemeye gidin, zararınızı telafi edersiniz ve o satıcı da ceza alır.
    okan4037 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ilanı kaldırabilir ekran çıktısını alın mutlaka
    okan4037 bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    valla adam yine iyi ilanı koymuş yine aynı şekilde

ben emniyette sadece satış işlemi yapılsın diye haciz ceza vs gibi kayıtları sistemden silip ( kısa bir süreliğine ) güncelleme diyerek ekleyen insanlarda gördüm

ne yazıkki böyle insanlar var ama bu aracı bu şekilde satanda da suç var satış sözleşmesinde belirtmesi gerek diye biliyorum bende
    okan4037 bunu beğendi.

Bence sizdede hata var. Bu kadar temiz çalismayan saticilarimiz oldugunu biliyosunuz. 4 sene once aldigimiz arabayi tanidiktan olmasina ve fiyatinin 5.5 milyar olmasina ragmen expertize sokmustus. Adam demisti arkadan kazali diye ama biz yine sokmak istedik. Yani babam motor ustasi olmasaydi motpr ustasinada goturcektik.

Bu arada pert kaydi/ agir hasar durumuna gelelim. Her ciddi kazada araba pert kaydina alinmaz. Yapilabilecek durumdakiler agir hasar olur.
    *ayrica kaza yapildiktan sonra sigortalar karistirilmadiysa yada bi bariyere felan carptiginizda sigortaya yada hasar kaydina islenmez. Yani sadece o mesaji gondermeklede olmaz !!.

Bu arada mahkemeden bisey cikcagini pek sanmam. Gecmis olsun..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)