Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Yükseltme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pcx 125 , YZF R125
    Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum . Siz tecrübeli üyelere bir sorum olacaktı ben şuan Honda Pcx 125 kullanıcısıyım ve 4.000 km devirdim. Seneye ehliyet aldığımda ( ilçede yaşıyorum ehliyetsiz kullanıyorum malesef ama korumalarım var ) Cbr 125 alıp onunla yaklaşık 2 sene geçirdikten sonra 600'lük bir motor düşünüyorum.Sizce uygunmudur ? Uygun değilse ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 silindir düşünüyorsanız PCX ten sonra tek silindirli 650-660 cc bişeyler bakabilirsiniz veya 500-600 cc iki silindirden sonra sıra 4 é geçmek daha sağlıklı olur. Hem sürüş güvenliği, hemde kullanabilmek adına... En en olmadı 250cc yi uzun süreler kullanmak bana kalırsa daha iyi olur

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pcx ile 4000 km tecrüben varsa biraz daha tecrübe edip, cbr250 ile geçiş yapıp 15.000-20.000 km kullanıp daha sonra mt-07 gibi 2 silindir torklu bir motor ile 20.000 km tecrübe yapıp daha sonra 600 cc racing motorlara geçmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.. Toplamda zaten 50.000 km'ye yakın tecrübeniz olacaktır buda oldukça fazla bir tecrübedir.. Km'leri siz belirleyin ne kadar çok km yaparsanız düşük cc'de sizin için daha faydalı olacaktır..

Ben pcx'ten cbr250'ye geçiş yapmıştım açıkcası hiç zorlanmadım diyebilirim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)