Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Acilen...Böbrek taşına şifa bilenler???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Arkadaşlar,sadece motosikletlerimizle ilgili değil dertlerimizle ilgilide konuşalım istedim..

İlk başta da benim derdime derman olabilecek arkadaşlardan yardım istiyorum...

Yaklaşık 1 haftadır kelimelerle anlatılamayacak derecede böbrek sancısı çekiyorum.bugün röntgen ve tomografide taşın 10 mm çapında olduğunu ve normal yollarla düşemeyeceğini öğrendim.
    Kırma istedik ancak yeri yada yapısı nedeniyle net görünemediğini bu sebeple kırılamayacağını söylediler.

Bunun üzerine doktor 1 hafta bekleyelim,düşmezse ameliyata alacağız dedi..Açıkçası bugün hadi yat dese düşünmeden yatardım bıçak altına.Ama ameliyatın böbrekle ilgili olmasının bir sürü sıkıntıyı beraberinde getirebileceğini söylüyor herkes..Dolayısıyla taşı eriterek küçülterek en kısa sürede normal yollardan dökmek istiyorum şimdilik..Ameliyat ise 1 hafta 10 gün içinde tamamen çaresiz kalırsak başvuracağımız bir yol olarak kenarda durmalı diyorum.

Kısaca...

Afyonda gazlıgöl,kocaelide dümbüldek suyu çerkezköy taraflarında adını bilmediğim bir su varmış...Bunlara yakın olanlar yada başka yerlerde böbrek taşını erittiğini bildiğiniz bir su varsa bana karşı taraf ödemeli yollarsanız inanın duacınız olurum...
    Çünkü tüm mekanlara benim gidebilmem takdir edersiniz ki imkansız..hem madden hemde zaman açısından...

Evet arkadaşlar...Bu derdime derman olabilecek arkadaşların yardımlarını esirgememelerini istirham ediyorum..saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Şifa yok ona. Ben heryolu denedim yinede düşenleri ameliyat ile aldılar diğerleri böbrekte duruyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hint malı bütün motosikletler, balansörü olmayan çinliler böbrek taşı düşürebilir
    hayabussa, Sinan Er ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Enteresan bir durum aslında..şifa yok diyen birine karşı başka biri şunu dene olmazsa yüzüme tükür diyebiliyor..Demekki ilaçlar da kişilere göre işe yarıyor yada yaramıyor galiba...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ultrasonla kırıyolar abi, küçük bi ameliyatı var böbreğe yakın bi yerden ufak bi delik açıp patlatıyolar taşı. 2-3 hafta canın yanar sonra normalsin.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    geçmiş olsun
    yoğurt yapınca ortaya çıkan bir yeşil sıvı var ya, bir de sütten peynir yapıldıktan sonra arta kalan yeşil sıvı (aynılar sanırım) iyi geldiği söylenir
    Samet Ağır bunu beğendi.

Motosikleti
    Kırılma işi olmuyor..Doktorlar birbirine girdi bugün...Bikaç tabir kullandılar ama anlamadığım için fransız kaldım..Bana düşen tek şey kırma olmayacağıydı...
    Ülem bide adamlar gayet rahat düşer kendisi be hopla zıpla bol su iç demiyorlamı çıldırıyorum....

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    kaynamış maydanoz suyu . kaynamış avakado yaprağı suyu . muhtelif memleketlerde ekşi sular olur böbrek taşı için mümkünse tedarik edip kullanmanız iyi olacaktır. kayseriye özgü (gilaburu) meyvesi vişneye benzer bir üründür,kullanım şeklini tam bilmiyorum ama aktarlarda bulabilirsiniz.ayrıca asitli içeçek maddelerinden ve demli çaydan uzak durunuz. kışın ayaklarınızı ve böbrek kısmınızı sıcak tutmaya çalışınız.benden bukadar çok geçmiş olsun
    Samet Ağır ve HSGUL bunu beğendiler.

Motosikleti
    teşekkür ederim..dediklerinizden temin ettim bugün..Ayrıca eşkine balığından çıkan taşıda aldım..onuda hazırladım...

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim..dediklerinizden temin ettim bugün..Ayrıca eşkine balığından çıkan taşıda aldım..onuda hazırladım...
    baba tencereye su doldurup isitiyosun iyice kayniyo 5 6 tane bira koyuyosun 10 dakika kısık ateşte kutu biralar haşlanıyor sıcakken içip takir takir atıyosun

Motosikleti
    Malesef o dediğiniz benim evimde de olmaz,başka yerde de olmaz..İLginize teşekkür ederim ama hayatım boyunca elime bile almadığım bir şeyi şifa olarak kullanmam imkansız...

Acil şifalar dilerim , serde balık hobisi dolayısı ile okuduklarıma binaen Eşkina taşı diyecektimki, keşf etmişsiniz dilerim tez zamanda şifa bulursunuz. ( nedir nedeğildir işe yararmı gerçekten bilmiyorum, ancak eşkina taşı sanırım en ünlüsü.)
    Samet Ağır bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Samet usta öncelikle geçmiş olsun. Sizin çektiğiniz acıyı tahmin etmekle kalmayıp yaşamış birisi olarak ; doktorlarınızın verdiği ilaçları mutlaka kullanın ( bana taşın çözünmesi içi tylot gibi köpüren birşey vermişti).
    Tam söz vermeyeyim ama ; kayınpederimin bana getirdiği bir bitki vardı adını bilmiyorum ama hem idrar yollarını iyi geldiği hemde böbrekte bulunan taşın üzerinde yağlanma etkisi yaparak vücuttan kolay atılımı sağladığını,tekrar oluşmasını da geciktirdiğini söylemişti. (İlaçlarla kullanınca bir yan etkisi olmadı). Bende işe yaradı gibi. Çok şükür 2 defa taş düşürdüm başkada tekrar etmedi.
    Eğer o bitkiden bulabilirsek, temin ettiğim anda size göndermek isterim. Haftada 3-4 su bardağı kaynatıp içersiniz. Tekrardan geçmiş olsun
    Not : Doktorumun tavsiyesidir. Böbrek taşının oluşumunu engellemenin bir yoluda idrarınız koyu renkte geliyor ise, idrarınızın rengi normale dönene kadar su tüketiminizi artırın demişti ( Tabi abanarak değil )
    Samet Ağır bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Öncelikle geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

Aklıma gelen çözümleri yazayım, çünkü herkesin bünyesi ve iradesi farklıdır.

Fakat psikolojik olarak da güçlü olmanız lazım her önünüze gelen ot kök ilaç gibi şeyleri şifa diye kullanmanızda sakıncalıdır.

Böbreklerdeki taş/kum vb. şeyler idrar yoluyla idrar kanallarıyla atıldıkları için bizim yapmamız gereken şey taşı hareket ettirip idrar kanallarından rahatça dışarı atılmasını sağlamaktır.

İlk öncelikle böbrekleri sıcak tutup gevşetmek lazım ve taşı söktürücü sıvılar içmemiz lazım.

Bu sıvılar veya ilaç diye dediğimiz doğal içeceklerden örnek verecek olursak;

- Limon + zeytin yağı + elma sirkesi : bu üçünü karıştırıp yaklaşık bir çay bardağı kadar içmen gayet güzel olur. Tadını kokusunu miden ve bünyen kaldırırsa günde 2 defa içebilirsin.

- %100 nar yiyip veya nar suyu içebilirsin.

Fakat limon+zeytinyağı ve elma sirkesi karışımındaki yağ ve sirkenin söktürücü kayganlaştırıcı etkisi olduğu için bu sıvı böbreklere ulaştığı zaman taşlarda hareketlenme olabilir.

Bu durum ağrıya sebep olabilir fakat bu karışımı içip beline sıcak havlu bağlarsan eğer böbrek damarları gevşeyeceği için ağrını dindirir.

Hamam gidip orada da böbreklerini ve vücudunu iyice gevşetip yanına şişe içerisinde bu sirke limon yağ karışımından alıp içebilirsin. Hatta havluyu da sıcak suyla ıslatıp bağlarsan direk sıcak böbreklere temas eder.

Tabi en temel ihtiyacımız olan suyu bol bol içip idrara çıkman lazım ki böbreklerden sökülen kum/taş vs gibi maddeleri dışarı atman kolay olsun.

Eğer imkanın var ise sirke karışımı içtikten sonra 20-30 dk kadar tempolu hafif koşu ve ip atlayabilirsin. Çünkü hareket lazım ki vücut dışarı toksinleri atabilsin.

Tekrar geçmiş olsun.
    Samet Ağır, mehmetenis ve sereye bunu beğendiler.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Aynı dert birader de de var. Bugün tlf la görüşürken yanında bulunduğum esnaf :

Bende ayni dertteydim amaliyatlik olmuştum. Bana :

Yarım Su bardağı limon suyu ve yarım Su bardağı sızma zeytin yağını karıştır üstüne icebildigin kadar oda sicakliginda Su ic dediler bende yaptım. Aynı gun kesildi 4 aydır cekmiyorum dedi.

Bende aynı öneriyi kardeşime yaptım. Sana da yaparım. Dene bakalim. Aciyi cekmektense hiç bir zarari olmayan limon ve zeytin yağı

Geçmiş olsun.
    Samet Ağır bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynamış maydanoz suyu . kaynamış avakado yaprağı suyu . muhtelif memleketlerde ekşi sular olur böbrek taşı için mümkünse tedarik edip kullanmanız iyi olacaktır. kayseriye özgü (gilaburu) meyvesi vişneye benzer bir üründür,kullanım şeklini tam bilmiyorum ama aktarlarda bulabilirsiniz.ayrıca asitli içeçek maddelerinden ve demli çaydan uzak durunuz. kışın ayaklarınızı ve böbrek kısmınızı sıcak tutmaya çalışınız.benden bukadar çok geçmiş olsun
    Evet buna katılıyorum kaynamış maydonoz..gilaburu böbrek taşına iyi gelen şeyler..benimde vücudum böbrek taşına çok müsait iki üç sefer düşürdüm şifayı sürekli su içmekte buldum sürekli su içmek gerekiyor içme isteği olsun olmasın günde 2 litreden az olmayacak şekilde.
    Samet Ağır bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin inşallah. Amin.
    Samet Ağır bunu beğendi.

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef o dediğiniz benim evimde de olmaz,başka yerde de olmaz..İLginize teşekkür ederim ama hayatım boyunca elime bile almadığım bir şeyi şifa olarak kullanmam imkansız...
    alkolsüz biralar var onları kast ediyorum zaten abi 😀😀:D

Allah sifa versin. En iyisi orjinal GİLABORU suyudur. Kayseri civarinda yetisir. tas dusene kadar her gun 3-4 bardak gilaboru suyu icmen lazim % 100 olmasada % 90 dusurur temizler
    Samet Ağır bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim arkadaşlar...Eksik olmayın...bilmediğim bazı şeyleri de öğrenmiş oldum...
    Allah düşmanıma vermesin,çok kötü bişey...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)