Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kırmızıda geçen ayı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ne zaman sakin sakin sürsem başıma böyle olaylar geliyor.

Soldaki araç nedense önüme kırdı, hafif frenledim arkamdaki araç kornaya bastı bu sefer. Araç ışıklardan sağa dönecek o yüzden sağ şeride girdi diye düşündüm, fakat ikinci ışıklara doğru gitti ve kırmızıda durmadı.

https://youtu.be/g8U_nfamxeQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    bu görüntüleri emniyet'e göndersen acaba ceza yerler mi, velev ki yediler akıllanırlar mı yada bu işin fıtratında bu var diyip hayatlarına devam mı ederler. bir bilinmezin içindeyim allahım sen bizlere bu motorcu kullarına yardım et :(
    hfz61 bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bir değil onun önündekide kırmızıda geçti yani ayılar
    hfz61 ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    kornayı duyunca yanlış bişe mi yaptım diye düşündüm :D takip mesafesi bırakmaya çalışıyorum dibime kadar geliyolar bu sefer. gaz acınca uzayan bir motor gerek ki bunlardan kurtulasın.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    dis is yenidoğan
    hfz61 bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Videoyu mutlaka emniyete gonderin.
    hfz61 bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    aynen öyle dostum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu mutlaka emniyete gonderin.
    dün aklımdaydı işten dolayı fırsatım olmadı şimdi göndereceğim.

Emniyete gönderdim ama video upload olmadan ihbar alınmıştır dedi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Sağ şeridin en sağını kullanıp soldaki arabaya senin şeridine geçecek fırsat ve zaman bırakıyorsun , bence şeridi biraz daha kaplayarak kendine güvenli bir alan yaratabilirsin. Nacizane bir tavsiye : ))
    hfz61 bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ şeridin e2n sağını kullanıp soldaki arabaya senin şeridine geçecek fırsat ve zaman bırakıyorsun , bence şeridi biraz daha kaplayarak kendine güvenli bir alan yaratabilirsin. Nacizane bir tavsiye : ))
    +1. Korna cal tepki goster yerini belli et seridini ortala. Tabiki adamin seni gordugunu anladigin durumda.
    kimse gore gore gelip carpmaz. Yerini belli etmeyince bazi s. kafalilar boyle girmeye calisir.
    hfz61 bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Sağ şeridin en sağını kullanıp soldaki arabaya senin şeridine geçecek fırsat ve zaman bırakıyorsun , bence şeridi biraz daha kaplayarak kendine güvenli bir alan yaratabilirsin. Nacizane bir tavsiye : ))
    tamam da sonuçta şerit bana ait. otobanda 100 le giderken bile adam sıfır geçiyo. 3 şeritli yolda ne yapıcam? :D sağa mı yanaşim sola mı? :D
    Pekbipicadam bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Şerit kurallara göre sana ait bunda sıkıntı yok ancak sen şeridin sağında kaldığın zaman soldaki araç ile senin bulunduğun nokta arasında tabiri caizse makas atılacak alan kalıyor ve güzel ülkem de bunu değerkendirmek isteyecek ve sana zarar vermeyeceğini düşünen insan sayısı hayli fazla bu sebepten şeridi doğru biçimde kaplayıp o araca o hamleyi yaptırmamak lazım.

3 şeritli yol da o yolun akış hızına göre kendini konumlaman gerekiyor , şehir kısmındaki sancaktepe kısmından yola çıktığımda izmit otobanı için bu soruyu sorduğunu varsayıyorum o yolda 125 cc bir motor için bence hiç bir şerit güvenli değil, yanlış anlama art niyetle söylemiyorum bunu. Çünkü kamyonlar bile 120-130 km süratlere çıkabiliyorlar emniyetten gidicem desen orası daha sakat millet kamyon arkası görmeden emniyetten makasa giriyor. Yani buradaki durum zorda kalmadıkça e-5 kullanmak gerek , şerit konusunuda spontane neresi uygunsa ordan. Önemli olan şeriti sahiplen aynadan arkanı kolla baktın adam senin sahiplenmene izin vermiyor direnme yol ver gitsin evdeki hesap her zaman çarşıya uymuyor. Biz motorcuyuz her koşula ayak uydurabilmeliyiz. Bu arada herhangi bir eğitimim veya söylediğimin doğrulunu savunacak kaynağım yok. Tamamen şahsi görüşlerimdir.
    Tekerin düz bassın.
    hfz61 bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    -
    Şerit kurallara göre sana ait bunda sıkıntı yok ancak sen şeridin sağında kaldığın zaman soldaki araç ile senin bulunduğun nokta arasında tabiri caizse makas atılacak alan kalıyor ve güzel ülkem de bunu değerkendirmek isteyecek ve sana zarar vermeyeceğini düşünen insan sayısı hayli fazla bu sebepten şeridi doğru biçimde kaplayıp o araca o hamleyi yaptırmamak lazım.

3 şeritli yol da o yolun akış hızına göre kendini konumlaman gerekiyor , şehir kısmındaki sancaktepe kısmından yola çıktığımda izmit otobanı için bu soruyu sorduğunu varsayıyorum o yolda 125 cc bir motor için bence hiç bir şerit güvenli değil, yanlış anlama art niyetle söylemiyorum bunu. Çünkü kamyonlar bile 120-130 km süratlere çıkabiliyorlar emniyetten gidicem desen orası daha sakat millet kamyon arkası görmeden emniyetten makasa giriyor. Yani buradaki durum zorda kalmadıkça e-5 kullanmak gerek , şerit konusunuda spontane neresi uygunsa ordan. Önemli olan şeriti sahiplen aynadan arkanı kolla baktın adam senin sahiplenmene izin vermiyor direnme yol ver gitsin evdeki hesap her zaman çarşıya uymuyor. Biz motorcuyuz her koşula ayak uydurabilmeliyiz. Bu arada herhangi bir eğitimim veya söylediğimin doğrulunu savunacak kaynağım yok. Tamamen şahsi görüşlerimdir.
    Tekerin düz bassın.
    yok estagfirullah. sağdan gitmemin sebebi sıkıştıracaklarını bildiğimden :D panik yapıp sağa kaçmaktansa sağdan tın tın gitmek mantıklı geliyor bana. biraz daha ybr kullandıktan sonra mt 07 ya da mt 25 almayı düşünüyorum zaten. o zaman her şerit benim ulan :D
    Pekbipicadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)