Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İphone 6 Ekran Kırıldı :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Merhabalar sevgili MT gezginleri,telefonum arka cebimdeyken sandalyeye oturmam sonucunda üst cam çatladı.Servis 1200 liraya cihazın sıfırını verebileceklerini söyledi acaba bunun sadece üst camı değişmez mi konu hakkında bilgisi olan yada başına gelmiş arkadaşlar yardım edin.
    ''HER şey gelip Geçici ey Gönül,Bak az ÖNCE aldığın NeFeS bile geldi Geçti...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Zorlu ya da Akasya Avm'deki Apple Store'larda 300 TL'ye yeni cihazla değiştirebilirsiniz. Servise boşuna para ödemeyin.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlu ya da Akasya Avm'deki Apple Store'larda 300 TL'ye yeni cihazla değiştirebilirsiniz. Servise boşuna para ödemeyin.
    O nasıl oluyor yahu? ekran kırılmış ise tamir ücreti almıyorlar mı ? yada arızalı bir afyon verip sıfırnı 300 tl farkla alabılıyor muyuz?

Motosikleti
    Hocam o avm ler nerde ki ben Konya'dayım.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İstanbulda ikiside ıphone direk yenisini veriyo diye biliyorum ben fakat 1.200 tl cok be abi iyice bi arastır değişimi varmı yokmu diye

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    İki hafta önce ben de kırdım. Apple zorlu'dan randevu aldım (Denizli'de yaşıyorum) ordan bir arkadaşıma kargo ile gönderdim o gitti randevuya. 290 tl'ye ekran tamiratı yapıldı. Apple ile görüştüğümde yetkili servislerin dahi ekran değişimi yapmasına apple izin vermiyormuş ve sadece iki şubede yapılabiliyor, yani servislerin orjinal diye sattığı ekranlar kaliteli yan sanayi ekranlar.

Motosikleti
    Banada servisi öyle dedi biz ekran değişimi yapamıyoruz 1200 liraya sıfırını veriyoruz dedi kendi kendime bu nasıl servis dedim.İstanbulla bir görüşeyim hafta içi yarın açık değildir sanırım.Bu arada cihaz yurt dışından geldi sözde uyguna aldık.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl oluyor yahu? ekran kırılmış ise tamir ücreti almıyorlar mı ? yada arızalı bir afyon verip sıfırnı 300 tl farkla alabılıyor muyuz?
    Apple'ın Türkiye'de 2 tane Apple Store'u var. Kırık camlı iPhone'ları 279 TL karşılığında sıfır iPhone'larla değiştiriyorlar. Tabii bir defaya mahsus bu işlem. Aynı cihazı ikinci kez camını kırarsanız tamir edip, tamir bedelini istiyorlar. Tabii Türkiye'de iki tane olduğu için randevu almak biraz problem. Apple Store'dan randevu alıp internetten satanlar bile var. Arızalı iPhone'ları verip sıfırını alabiliyor musunuz bilmiyorum. Genius Bar'la görüşün, belki bir yol bulabilirler. Bu işlem için Apple'ın 1 senelik tüm dünyada geçerli garantisi olması gerekli tabii. iPhone 6 piyasaya çıkalı 1 sene olmadığı için direkt yapılabilir dedim.

Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlu Center İstanbul Zincirlikuyu'da, Akasya Avm Kadıköy'de. Aradaki 900 TL'lik fark için bir günlük otobüs yolculuğu yapılır bence. Randevular sanırım cumartesi açılıyordu, tam emin değilim. apple.com.tr'den bir bakın isterseniz.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Randevular amerika merkezli serverlardan yenileniyor. Sabah 8-9 arası Gece 12.00-12.30 arası takip et. Ben apple ile konuştuğumun akşamına ilk girişimde denk getirdim.

Motosikleti
    Yarın sabah 10 dan sonra arayabiliyormuşum,birde kargoyla gönderim olmuyor mu illa gitmem mi lazım istanbula ?

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    O ilk yöntem den bi şekilde sonuc alamaz iseniz cihazın disbiratörüne bakın bi muhtemelen kutuda yazar ( KVK, genpa Vs) yetkili servis de ekran fiyatı 300-350 arası idi. Normal twlwfoncular 400-600 arası takıyor şuan piyasada. Samsung serisinde sadece üst cam olayı var ama Apple için malesef yoK. Garanti yada servis de kargo süresi var sanırım gitti geldi zaten 1 hafta geciyor duruma göre 15 gün ortalama ile elinizde oluyor. Telefofoncu 1 saate yapar verir. Yedek cihaz varsa acil değilse istanbul yada sevise gönderin bence

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    25 tl kıyıp bir kırılmaz cam filmi takın neyse geçmiş olsun

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    iphone genelde eskiyi alıp yenisini veriyor, tamirat ile uğraşmıyor.
    appstore varsa oraya bir sorun yada mail atın.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    S4 mini kullanıyorum 2 yıldır başına gelmeyen kalmadı. Çok şükür en ufak arıza vermedi kırılmadı. 2500 tl lik bir telefonun tamir fiyatı bile çok yüksek. İyiki ayfon merakım yok. Geçmiş olsun kardeşim.

Motosikleti
    Teşekkür ederim,apple genel merkezle görüştüm 330 liraya sorunumun halledilebileceğini söylediler yalnız elden ulaştırmam gerekiyormuş.Acaba gelmek istesem bana oraya ulaşmam konusunda yardım edebilecek arkadaş,dost yada büyüğüm var mı?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S4 mini kullanıyorum 2 yıldır başına gelmeyen kalmadı. Çok şükür en ufak arıza vermedi kırılmadı. 2500 tl lik bir telefonun tamir fiyatı bile çok yüksek. İyiki ayfon merakım yok. Geçmiş olsun kardeşim.
    S4 mini çok dandik bir telefon, dokunmatiği çok sorunlu. S4 mini 980 lirayken GM Discovery 699 liraydı ben Discovery'i aldım 14 aydır en ufak sorun yaşamadım. Sadece ahize sesi ve titreşimi zayıf, onlar da iyi olsaydı üzerine telefon yok bu fiyat aralığında.

Motosikleti
    Birde telefon yurt dışından geldiği için yerli bir garanti kaynağı yok telefoncunun biri 430 lira ücret verdi fakat orjinal ekran olmayacak ne anlamı var değil mi?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bir kaska 300 lira para vermeyiz ama "ayfon altı" diyince 2500 lirayı haşırt diye çıkartıveririz.
    Alisilin bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar atlanılan birşey var donanımhaberdeki test yapan insanların ve bu konuda üstün bilgiye dayanan insanların söylediği sadece 6 ayını aşmamış telefonlar 300TL karşılığında değişebiliyor. buda yeni aldımı kırılmasın diye geçerli bir süreç. yani kırılırsa çok can yanmasın diye.
    tabi benim başıma böyle birşey gelmedi. umarımda gelmez. 2700 TL verdim 64 gb'ına..

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaska 300 lira para vermeyiz ama "ayfon altı" diyince 2500 lirayı haşırt diye çıkartıveririz.
    Hocam taş bana mı emin değilim ama türkiye fiyati 1700 lira olan bir kask aldim.Motor hala yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar atlanılan birşey var donanımhaberdeki test yapan insanların ve bu konuda üstün bilgiye dayanan insanların söylediği sadece 6 ayını aşmamış telefonlar 300TL karşılığında değişebiliyor. buda yeni aldımı kırılmasın diye geçerli bir süreç. yani kırılırsa çok can yanmasın diye.
    tabi benim başıma böyle birşey gelmedi. umarımda gelmez. 2700 TL verdim 64 gb'ına..
    İnşallah gelmez aslında benim hatam kılıfından çıkarttım aksilik ya başıma geldi aslinda sistem güzel kasko yapmış gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)