Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kredi Karti Asgarisini 1 Ay ödemeyi Unutan Varmi,

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar ilginç bişi öğrendim bugün,
    Finansbankta kredi kartım var mart ayında bakiyem 420 YTL asgarisi 42 YTL
    Ben o ay ödemeyi unutmuşum ve finansbank anında merkez bankasına bildirmiş tebligatsız, diolarki bu bizim rutin uygulamamız. üstelik ilk defa ödeme unutmuşum bir ayı.

yani bu demek oluyorki önümdeki 5 sene sicilim karalandı, ben tesadüfen kredi başvurusu yaptığım bankadan bunu öğrendim sicilimde sorun göründüğünü.

VARMI BU ŞEKİLDE BİŞİ YAŞAYAN VEYA BELKİDE YAŞAYIPTA MERKEZ BANKASINDA Kİ SİCİLİNİZİN VARLIĞINDAN BİLE HABERİNİZ YOKTUR BENİM GİBİ.

KONU İLE İLGİLİ GEREK TÜKETİCİ MAHKEMELERİ GEREK İLGİLİ BİLGİLİ AVUKATLAR GEREKSE BASIN YAYIN ORGANLARI İLE İRTİBATA GEÇMEYE BAŞLADIM BİLE. YARDIMI VEYA BİLGİSİ VEYA BU ŞEKİLDE TECRÜBESİ OLANLARI BEKLİYORUM BURAYA.

TEŞEKKÜRLER...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CoSMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence kredi başvurunuz merkez bankasına bildirilen durumdan ötürü diil de zaten şu anda 420 ytl kredi borcunuzu görmüşlerdir ondan red almıştır gerçi rakam önemsiz ama başvurduğunuz kredi tutarı aylık geliriniz oturduğunuz ev bi sürü detay başvuruyu ilgilendirir
    aşk biter yol bitmez

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    geç ödemeler pek sorun oluşturmuyor da ödememezlikler sicilinde görününce kredi alımını engelleyebiliyor. ve bu uygulama her banka için geçerlidir.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

neptun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kredi kartlarıyla ilgili her türlü bilgi bildiğim kadarıyla kredi kartları merkezi aracılıyla MB bildiriliyor.Ancak senin dediğin gibi tebligat olayı ödememeni takiben 1 ay içinde sana gönderiliyor.Eğer bu tutarıda ödemezsen 2. bir ihtar çekilip seni kanuni takibe atabilirler.İşin özü seninle ilgili her türlü kredi bilgisi anında MB iletiliyor.Gecikmeler sık sık olmuyorsa pek bir anlam ifade etmiyor.Tabi ne kadar süre içerisinde bu gecikmeleri ödediğinde önemli.

arkadaşlar maalesef hepiniz eksik biliyorsunuz, çünkü namussuzlar bunu bilerek bilinçlendirmiyorlar
    bugün merkez bankasından cevap geldi, ayrıca finansbanktanda aradılar,

ayrıca şunu eklim ben borcumu ödedim ertesi ay yani sadece o ay unutulmuş + 420 milyon benim maaş kriterimde önemsiz sayılıyor banka için, operasyondan bunuda öğrendim ki bencede öyle olmalı

finansbanktan arayan yetkili dio ki merkez bankasından başka tüm bankaların ortak oldugu başka bir bilgi işlem sistemi var biz gecikme 1 ay bile olsa anında oraya bildiriyoruz diyor yani hikaye bu, ve 5 yıl değil 1 ay da bir ordaki bilgiler güncelleniyor ve siliniyormuş (sözde) bende dedim e 2,5 ay geçmiş nie hala görünüo
    araştırıp döncekmiş şerefsizler

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    not_fear
    kısaca seni bilgilendireyim; finansbanktaki kişi doğru bilgiler vermiş ama tam anlatamamış, bankalar iki farklı kuruma bilgi verirler
    ilki merkez bankası ve buraya çok istisna durumlar hariç avukata intikal etmiş hesaplar bildirilir yani çok uzun süre ödeme yapmamış kişiler artık yargı yolu ile borçlarının tahsili için işlem başlatılanlar
    digeride söyledigi gibi bankaların ortak kullandıgı bir bilgi sistemi, burada bankalar sahip oldukları müşterilerin kredi yada kredi kartı geçmişlerini ortak olarak tutarlar ve düzenli olarak bu bilgileri tazelerler
    o sistemden silinmek diye bir şey olmaz, sen bir kere dahi unutsan senin gecikmen diger tüm ödemelerin gibi burada görünür ama bu zannettigin kadar sorun olacak bir şey değil, temiz bir ödeme geçmişi olan birinin tek bir gecikme yapması öyle mb ye yönlendirilen ve kara listeye alınan hesaplar gibi değildir, eger seni mb ye bildirmemişler ise ki bu durumda böyle birşey olamaz , herhangi bir sıkıntı yaşamazsın, bundan sonraki ödemelerine dikkat et yeter
    nereden biliyorsun dersen eger, ben bankacıyım.......

UnSpokeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım valla
    o 2 ay önce kredime onay veren banka şimdi tık demiyo bende scooter a biniyorum napiiim =(
    İlla devr-ül alemin, bi kerametun red - line

Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    not_fear
    kısaca seni bilgilendireyim; finansbanktaki kişi doğru bilgiler vermiş ama tam anlatamamış, bankalar iki farklı kuruma bilgi verirler
    ilki merkez bankası ve buraya çok istisna durumlar hariç avukata intikal etmiş hesaplar bildirilir yani çok uzun süre ödeme yapmamış kişiler artık yargı yolu ile borçlarının tahsili için işlem başlatılanlar
    digeride söyledigi gibi bankaların ortak kullandıgı bir bilgi sistemi, burada bankalar sahip oldukları müşterilerin kredi yada kredi kartı geçmişlerini ortak olarak tutarlar ve düzenli olarak bu bilgileri tazelerler
    o sistemden silinmek diye bir şey olmaz, sen bir kere dahi unutsan senin gecikmen diger tüm ödemelerin gibi burada görünür ama bu zannettigin kadar sorun olacak bir şey değil, temiz bir ödeme geçmişi olan birinin tek bir gecikme yapması öyle mb ye yönlendirilen ve kara listeye alınan hesaplar gibi değildir, eger seni mb ye bildirmemişler ise ki bu durumda böyle birşey olamaz , herhangi bir sıkıntı yaşamazsın, bundan sonraki ödemelerine dikkat et yeter
    nereden biliyorsun dersen eger, ben bankacıyım.......
    teşekkürler arkadaşım, zaten benim meselede çözüldü şimdi temizmişim ekranda, gerçekten aylık temizlik yapılmış

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    gecen gün akbank a 3 milyarlık bi kredi basvurusunda bulundugumda tanıdık olan musteri temsilcisi ile birlikte anında bilgilerime bakıp sorusturma yapmıstık...

taa 2002 yılından kalma 1 aylık gec odeme ve aksatma bilgilerimden dolayı hiçbi sekilde kredi cıkmayacagını soylediler...
    topu topu 3 milyar istedim bu kadarcık parayı bile vermek icin burnumdan getiriyosunuz onu bile vermiyosunuz dedim.. nasıl oluyo 2002 deki bi odeme aksamasını bahane edip vermiyosunuz da iş bankasından 1 ay önce 8 milyarlık krediyi kefilsiz cekiyorum dedim?? apışıp kaldı tabi..
    lanet olsun bankalarınızada sizede, kafanıza göre işlem yapan banka adı altındaki tefecilerede...

bunlar boyle kafalarına gore iş yapıyolar... anlamak çok zor.
    KSK FOREVER ... 35½

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    abi ben 3 ay hiçbir şey ödemedim 3 ay sonra bankadan aradılar ne zaman ödeyecen die ben de tamam bi ara öderim dedim telefondaki bayan dalga geçmeyin lütfen dedi ben de tamam 1 haftaya öderim dedim ve gittim 1 hafta sonra ödedim. o değil de benim garibime giden şey şu olmuştu: 200ytl ye gelen faiz 3 ayda 4,5 ytl bu ne iştir yaw
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler