Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Köpekler gerçekten insanların dostu mudur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bu tür bir şey olmuş olabilir mi? Evet olmuş olabilir.
    Keşke dilleri olsalar da anlatsalar. Bu tür bir şey oldu diyerek köpekler böyledir diyebilirmiyiz? Bence hayır.
    Bazıları canı istediğinde mal gibi alıp eğlenirler, sıkılınca tekmeyi basar atarlar, bazıları malı çalınmasın diyerek bekçi diye kullanırlar, işi bitince atarlar. Bazıları yolda ezip geçer arkasına bile bakmaz, bir başkası çiftleştirip yavrularını satıp o parayı utanmadan babalar gibi yer.
    Diğeri abazalıktan ırzına geçer, bir başkası bu tür sapıkları "neyse sevdiğimiz birisine olmaması için köpeğin ırzına geçilmesi daha uygun" der.

Ülkede adalet kalmamış, hırsıza tapan mı dersin secdeya yatanmı, çoluk çocuk ırzına geçip kesip atıp yakan mı, Kadın cinayetlerin yüzde kaç yüz arttığı belli değil, her yanımızdan pislik akar olmuş. Sanarsın ki hepimiz meleğiz bir kanatlarımız eksikti de bu köpekleri bir ortadan kaldırsak tam olacak

2014 yılında 294 kadın cinayeti işlendiği ve yüzde 47’sinin kadınların kendi hayatlarına dair kararlar almak isterken öldürüldüğü açıklandı.
    2013 yılında 237 kadın erkek şiddeti sonucu yaşamını yitirmişti.
    Kaçınızın umurunda?

Şimdi bu köpeklere düşmanlık besleyenler var ya (sevmeyenleri kastetmiyorum), hani şu semtini köpeklerden temizletmeye çalışanlar gibi, ilk o temizliği kendilerinden başlatsalar, canlılar için çok hayırlı olacağına inanıyorum.

Yıl 1910
    İstanbul’dan toplanan 80 bin köpek adaya bırakılarak ölüme terk edildi. Köpekler bir süre sonra açlıktan birbirlerini parçalamaya başladılar. O günlerde onların acı sesleri ve ulumaları İstanbul sahillerine kadar ulaşmaktaydı. Bir süre sonra ise sesler kesildi. Çünkü açlığa ve susuzluğa dayanamayarak öldüler.

Kim dost kim düşman acaba.

Köpekleri sevmeyen insanlara güvenmiyorum
    Fakat bir köpek bir insanı sevmezse o köpeğin hislerine güvenirim …
    Albert Einstein
    Murat.K., krmzhr, draggy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Eskişehir'deki olaya hala kuşkuyla bakıyorum. Kurtköy ormanlarında binlerce (evet tüm belediyeler gelip ormana atmışlar 5 bine yakın köpek var) köpek var ve en azından düzenli beslemeler arası 3 gün aç kalıyorlar. Bu kuçulara mama vermeye gittiğinizde, mamaya saldırmıyorlar önce kendilerini sevdiriyorlar.

Güvenlik görevlisi olayı çok tartışıldı. O köpekler bekçi olarak eğitilmiş ve saldırgan olmaları teşvik edilmiş köpekler. Sokak köpeklerini buna teşvik edecek insanlar yok. O kuçuların tek derdi, dayak yememek, öldürülmemek, karınlarının doyması..
    Murat.K. bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    köpekler insanları sever fakat bisiklet-motosikletten nefret eder. motosiklete binmiş adama napucağı belli olmaz

şaka bir yana, köpek ancak iki sebepten insana saldırır:
    yavrularını korumak için ve yiyeceğini korumak için.. bekçilik görevini yapan köpeği saymıyorum.
    yemek yiyen köpeğe temkinle yaklaşın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800

[IMG][/IMG]

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Nasıl ki bir tarafta karınca incitmekten bile kaçınan insan varken, diğer taraftan cinayet işleyen tecavüz eden çalan insan varsa köpekler de öyle.

Tüm köpekler insanın dostu diyenler hiç köpekler tarafından ısırılmamış belliki. Tüm köpekler kötü diyenler de hayvan sevgisinden nasip olmamıştır.

Benim tavsiyem tanımadığınız köpeklere temkinli davranın.

Not: bu zamana kadar köpeklerim ve kedilerim oldu. Hayvanları insanlardan daha çok severim bazen. Ama 100 tane köpeğin hayatı da bir insanın serçe parmağından daha değerli olamaz.
    EmirhanCoskun ve retox70 bunu beğendiler.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu olayın mantıklı bir açıklaması var mi?

Otopsi sonucu da ortamdayken..
    Benim mantığıma göre bunun gerçekten bir açıklaması yok. Ceset üzerinde yapılan incelemede köpek saldırısı izi görmüşler. Açıkçası ben, köpekler mi kadını parçaladı, yoksa köpekler parçalanmış cesede mi saldırdı bilemiyorum, adli tıp raporuna da tam anlamıyla güvenemiyorum. Eskişehir'deki hayvanseverler, o bölgedeki köpeklere baktıkları için çokça rahatsız edildiklerini, olayın araştırılması gerektiğini dile getiriyorlar ısrarla. Benim bu memlekette güvenmediğim kurumların başında adli tıp gelir. Bunun için de kendime göre haklı sebeplerim var. Bizzat katıldığım otopsilerde bile neyin nasıl yapıldığını, cesedi görmeden sorumlu hekimin nasıl raporu imzaladığını, üç vücut boşluğu (kafatası-göğüs-karın) açılmadığı halde açılmış gibi rapor yazıldığını gördüm. adli tıp raporunun gerçeği yansıtmadığının sonradan ortaya çıktığı yüzlerce olay hatırlıyorum. en basitinden münevver garipoğlu cinayetinde bile garipoğlunun dokularını bulAmadı ilk başta, yoğun kamuoyu baskısı sonucunda 3. incelemede "buldular". Festus okey'in üzerinde beyaz gömleği olduğu polis kamerasında kayıtlı olduğu halde adli tıp üzerinde başka bir giysinin bulunmasının mümkün olmadığı yönünde rapor vermişti, çünkü üzerindeki gömlek bulunsa intihar mı etmiş yoksa polis tarafından mı vurulduğu barut artığının sıçrama yönüne göre belirlenebilecekti ve bu da katillerin aleyhineydi. Balyozda, odatv'de, askeri casuslukta verdiği raporların tam tersi yönünde rapor veren de yine bu adli tıp. Daha nicelerini sayabilirim. Bu ülkenin en namussuz, eli katil kanına bulaşmış, ve en kolay satın alınabilecek kurumlarından biridir adli tıp, adının "adli" olmasına bakarak adil olduğunu kimse sanmasın sakın. Yine de adli tıp raporunun gerçeği yansıtmadığını söyleyemiyorum. ama mutlaka gerçeği yansıttığını da söyleyemiyorum. Lakin, hem bu memlekette adli tıbbın nasıl işlediğini hem de köpeklerin nasıl davrandığını bilen biri olarak köpeklere adli tıptan daha çok güvendiğimi söyleyebilirim. belki o güven/güvensizlik ilişkisinin bir sonucudur yazdıklarım, bilemiyorum.
    Allah rahmet eylesin yine de, ışıklar içinde uyusun.
    Sağlıcakla kalın
    Ertugyigit ve retox70 bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yemek vermeye gitmis bir insana saldirmalari pek inandirici degil.
    Yani yemege saldirirlarniye insana saldirsinlar.
    Bu isin içinde baska bir is var gibi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemek vermeye gitmis bir insana saldirmalari pek inandirici degil.
    Yani yemege saldirirlarniye insana saldirsinlar.
    Bu isin içinde baska bir is var gibi.
    Köpekler paralel yapıya hizmet ediyor olabilir mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    https://youtu.be/MYhH06pY0jU" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Bu videoları da koyun...
    Kıyaslamaları ona göre yapalım...

https://youtu.be/MYhH06pY0jU

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [video]https://youtu.be/MYhH06pY0jU[/url]

Bu videoları da koyun...
    Kıyaslamaları ona göre yapalım...

https://youtu.be/MYhH06pY0jU
    Ben bu videoları kıyaslama yapmak için eklemedim. İnsan ile köpek arasındaki durumun nasıl olması gerektiğini anlamanız için ekledim.

Evet o çocuğa saldıran köpek katil ve bu yüzden bütün köpekler katil ve insan düşmanı(o köpeği o şekilde yetiştiren kim). Buradan şu manayıda çıkartabiliriz. Özgecana tecavüz edip yakıp öldüren, münevveri kesip öldüren, damacanaya hallenen sapık erkek ve bu yüzden hepiniz sapıksınız.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o çocuğa saldıran köpek katil ve bu yüzden bütün köpekler katil ve insan düşmanı(o köpeği o şekilde yetiştiren kim). Buradan şu manayıda çıkartabiliriz. Özgecana tecavüz edip yakıp öldüren, münevveri kesip öldüren, damacanaya hallenen sapık erkek ve bu yüzden hepiniz sapıksınız.
    Ustam şimdi yaptığın olmadı...
    Hep tek taraflı eleştiriyorsun...
    Senin düşüncene göre hepsi birer melek, masum...
    Ama ortada bir de gerçek var...
    Neden görmezden geliniyor ?..

İnsanlarında pislik olanı , sadece görünüşü insana benzeyeni de var...
    Buna karşın hepsi aynı mı ?... İyisi yok mu ?...

Sadece körü körüne birşeyleri savunmak yerine , İNSAN lığımızı kullanarak çözümler üretmeliyiz...
    Öyle bir kaç kişi kedi köpek seviyor diye hiç bir insanı tehlikeye atamayız...
    En dip not : Benimde köpeklerim var....
    Ayrıca evde ne artarsa kedilere köpeklere veriyorum...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam şimdi yaptığın olmadı...
    Hep tek taraflı eleştiriyorsun...
    Senin düşüncene göre hepsi birer melek, masum...
    Ama ortada bir de gerçek var...
    Neden görmezden geliniyor ?..

İnsanlarında pislik olanı , sadece görünüşü insana benzeyeni de var...
    Buna karşın hepsi aynı mı ?... İyisi yok mu ?...

Sadece körü körüne birşeyleri savunmak yerine , İNSAN lığımızı kullanarak çözümler üretmeliyiz...
    Öyle bir kaç kişi kedi köpek seviyor diye hiç bir insanı tehlikeye atamayız...
    En dip not : Benimde köpeklerim var....
    Ayrıca evde ne artarsa kedilere köpeklere veriyorum...

Bu eklediğin videodaki köpekten (retriever) iki tane baktık. Biri evde diğerine babam çalıştığı firmada baktı. Ve o firmada baktığı köpek benim ömrü hayatımda yaklaşıp sevmediğim tek köpekti. İkiside aynı köpekti. Evdeki serbest sokakta çoluk çocukla oynardı ya diğeri! Neden farklıydılar. Diğerinin saldırgan olmasına kim sebep oldu? Tek taraflı bakmıyorum. Köpek hayvanlar içerisinde insana dostluk yapabilecek en uygun hayvanlardandır. Bu hayvanı canavarlaştırmak yine insanların elinde olan bir şey. Kendi suçunuzu hayvanlara yüklemeyin. Paylaştığın videoda çocuğa saldıran köpek egosu bozuk sahibinin ürünü o sahibide insan.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    mesele vahşi bir hayvanın bir insanı öldürmesi değil,
    şehir içinde bu şekilde bir olay olması.

yerel yönetimlerin sokak köpekleri sorununa çözüm bulabileceğini sanmıyorum zira onların hükmünden çok evcil hayvan besleme hevesi ile bu hayvanlara kıyanlar esas sorun.

hayvanın ihtiyaçlarını karşılayamayınca sokağa atanlar bu sorunun temel sebebi,
    nihayetinde sorun köpek sorunu değil insan sorunu.

hayvan aç ise, tehdit hissediyor ise doğasının gerektirdiğini yapar.
    bunda yadsınacak bir şey yok.
    onlarca aç hayvanın içine besleme amacı ile giren kişinin ne ile karşı karşıya olduğunu bildiğini sanmıyorum.
    köpek doğası itibari ile dost değil söz dinleyen hayvandır.

kardeşim köpek besliyordu,
    ben bir hayvanın kısıtlanmasına karşıyım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)