Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Köpekler gerçekten insanların dostu mudur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bende hayvan severim ve sokak hayvanlarının neredeyse her gördugumle oynarım yakınlasırım falan bu gune kadar saldırdıgını görmedım peşinden koşar halar ama parçalamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Bu yaşıma kadar yaş 26 beslediğim köpek sayısı 10u geçmiştir.Köpek durduk yere saldırmaz bizim sokak dan bir sürü insan geçer bizim köpek ona taş atan küçük veletlere ve bir üst komşu hariç kimseye karşı havlamazdı üst komşuda kürek fırlatmış o yüzden onu görünce durmazdı.
    Evimiz orman kenari belki hergün her akşam 10-15 köpek çıkıyor yoluma dümdüz yürüyüp yoluma giderim bugüne dek bir tane köpek bana saldırmadı.Kopekleri görünce kaçmaya kalkmayın onlar sizin kalp rtimlerinizi duyacak kadar iyi kulağa sahip korktuğunuzu anladığı an size yönelecektir.
    Pitbull gibi köpeklere saygı duyun ve yolundan cekilin onların şakası olmuyor ...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yıllardır böyle bir haber duyduğumu hatırlamıyorum. Helede son 10 yılda internet ve sosyal medya patlamışken bile duymadım. Hep duyduğumuz insanların hayvanlara neler yaptıkları.

Hele hayvan eğitenler ve onları hoplatıp zıplatanlar varya nasıl uyuz oluyorum anlatamam.

Aşağıdaki örnekte olduğu gibi keçiye yaptıklarını adama aynen yapmak istiyorum.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İnsan herşeyi yapar....
    Köpek ısırır...
    Kedi tırmalar...

Timsah direk yer...
    O zaman en tehlikeli timsah mı oluyor..

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş Google'da her okuduğuna inanma. Özellikle Türk ana akım medyaya hiç inanma. Bir çoğunluğu manipüle edilen bilgi ve yalan yanlış.

Otopsi sonucu ile doğrulanmış deniyor. Burada yazanların da hala neyi savunduklarını merak ediyorum doğrusu.
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28461496.asp

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250

Üzgünüm beyler, kopekler güvenilir değil..

Burada bahse konu timsah karga veya insan değil..
    Burada benim anladığım köpeklerin elinle kolunla da beslesen güvenilir olmadığı..

Lütfen kopek sahipleri gezdirmeye çıkardıkları da taşma ve boyunluk giydirmeyi unutmasinlar ..

Bu haberdeki kıza çok üzüldüm yazık.. Belediyenin yapmadığı yapmaya çalışırken acılı bir şekilde can verdi..

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpekler sürü halinde ise ve açsa , karşılaştıkları kişi minyon tipli yada çocuk ise tehlikeli olabilir,tamam hepimiz hayvanları seviyoruz ama böylede bir durum var. Hayvana sizden kuvvetli olduğu hissini vermeyeceksiniz. Ölümlü olmasa da bu tür olaylarla daha öncede karşılaştım , dikkatli olmak gerekiyor.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    bisiklet süren, kanatlı, pembe filler gördüğünüzü söyleseniz belki ona bile inanırım. Ama bir köpeğin kendisini besleyen birine böyle zarar vereceğine hayatta inanmam. ilk çocukluk arkadaşı bir köpek olan, bu yaşıma kadar sürekli köpeklerle iç içe olan ve hali hazırda köpekler birlikte aynı evde yaşayan biri olarak söylüyorum bunu.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet süren, kanatlı, pembe filler gördüğünüzü söyleseniz belki ona bile inanırım. Ama bir köpeğin kendisini besleyen birine böyle zarar vereceğine hayatta inanmam. ilk çocukluk arkadaşı bir köpek olan, bu yaşıma kadar sürekli köpeklerle iç içe olan ve hali hazırda köpekler birlikte aynı evde yaşayan biri olarak söylüyorum bunu.
    Peki bu olayın mantıklı bir açıklaması var mi?

Otopsi sonucu da ortamdayken..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bende hayvanseverim ama sonuç gayet ortada iken hala inanmamak çok garip. Köpekler gruplaşınca saldırganlaşıyor,tamam şehir merkezinde pek göremezsiniz ama yıllardır dağ bisikletçiliği yapan biri olarak şehrin biraz dışında bu tip saldırılara maruz kalmanız gayet olağan. Öyle kuyruk sallayıp,sizi koklayan köpekler kadar direk bölgesinden uzaklaştırmak isteyen,gerekirse yaralamaya yönelik ataklar yapan köpeklerde bolca mevcut. Toz pempe bakmayın pek derim.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu olayın mantıklı bir açıklaması var mi?

Otopsi sonucu da ortamdayken..
    insanlara nazaran hayvanlar daha dürüst ve doğrudan davranırlar. hiç bir hayvan (zaman zaman vahşi olanlar dahil) karşılarındaki canlılara keyfi olarak saldırmaz. insandır keyfi olarak karşısındaki canlıya saldıran. hayvanların durumu daha iç güdüseldir.

öncelikli olarak bölgesini korumak, açlığını gidermek, kendini veya sürüsünü veya yavrularını savunmak için saldırır. dahada ötesi vahşi hayvanlarda dahil olmak üzere (sıcak kanlı ve memeli olanlardan bahsediyoruz) bir çok hayvanın av olarak gördükleri hayvanların yavrularına karşı korumacı veya sahiplenici tavır sergiledikleri bir çok sefer görülmüştür.

bu kızcağızın durumunun neden kaynaklandığı ise belli değil, o yüzden bir tek olaydan yola çıkarak genelleme yapmak çokta sağlıklı olmaz. Allah amelince rahmet eylesin ve ailesine sabır versin.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sürü halinde gezen köpekler tek başlarına uysal olsalar bile ALFA ( lider) nın bir havlamasıyla saldırıya geçerler. Daha geçen cuma 7-8 köpeğin saldırısına uğradım sahilde koşarken. Akşam belediyeye şikayet ettim. Hemen arkasından barınaktan aradılar köpek toplama aracı gönderdiklerini söylediler. Artık beni mi oyaladılar yoksa gerçekten topladılar mı bilmiyorum. Bir sonraki saldırıya kadar bilemeyiz. Ama ben ilçemi köpeklerden temizleyene kadar her makamı dilekçe yağmuruna tutacağım.
    retox70 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    kedi,köpek eşşek,koç,keçi,öküz,domuz,tavuk,insanoğlu,at vsvsvhepsi size dosttur.
    peki zarar verebilirler mi?
    verebilirler

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürü halinde gezen köpekler tek başlarına uysal olsalar bile ALFA ( lider) nın bir havlamasıyla saldırıya geçerler. Daha geçen cuma 7-8 köpeğin saldırısına uğradım sahilde koşarken. Akşam belediyeye şikayet ettim. Hemen arkasından barınaktan aradılar köpek toplama aracı gönderdiklerini söylediler. Artık beni mi oyaladılar yoksa gerçekten topladılar mı bilmiyorum. Bir sonraki saldırıya kadar bilemeyiz. Ama ben ilçemi köpeklerden temizleyene kadar her makamı dilekçe yağmuruna tutacağım.
    peki ya köpekler insanları doğal ortamlarından uzaklaştırana kadar dilekçe yazabilecek durumda olsalar idi?

insanoğlu öyle pis bir mahlukat ki, bütün canlılar yaşadıkları yere uyum sağlar iken insan bencilliğinden dolayı yaşadığı çevreyi kendine uydurmaya çalışıyor. yanlış anlamayın laf sadece size değil, ben dahil herkese!

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yav beyler herkes habere inanmak istemiyor. Bende istemiyorum.
    Ama hala diretenler var.

Ama bu ney abi

Kendimizde besliyoruz. Şu an kangal'a benzer köpeğimiz var. Hiç ters hareketini görmedik. 6-7 tane alman kurdumuz olmuştu, onlar da da aynı şekilde.
    İşte o güvenlik görevlisine niye saldırmışlar. Veya o kadına niye saldırmışlar bilemiyoruz.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Köpekleri çok severim ama sokak köpekleri, özellikle de sürü halindeyken zaman zaman tahmin edilemez hareketler yapabiliyorlar. Sokaklarda kediler kesinlikle olmalı, ancak köpekler konusunda daha kontrollü davranılması gerekiyor.

Ama şu da var: Bizim "yetkililere" kalsa hepsini toplayıp öldürürler. Bu işe vakit ve para harcayıp adam gibi barınaklar yapılması ve sahipli hayvanların kayıt altında tutulması (mikroçip?), sokağa salınan sahipli hayvanlar içinse sahiplere caydırıcı cezalar verilmesi gerekiyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ya köpekler insanları doğal ortamlarından uzaklaştırana kadar dilekçe yazabilecek durumda olsalar idi?

insanoğlu öyle pis bir mahlukat ki, bütün canlılar yaşadıkları yere uyum sağlar iken insan bencilliğinden dolayı yaşadığı çevreyi kendine uydurmaya çalışıyor. yanlış anlamayın laf sadece size değil, ben dahil herkese!
    Şehirler köpeklerin doğal ortamı değildir insanların doğal ortamıdır. "Burada eskiden özgür köpek sürüleri yaşıyordu da biz onların yuvasına ev yaptık" gibi yaklaşım komik olur. Bu dediğiniz yaban domuzları geyikler vs için geçerli olabilir ama köpekler için değil. Köpeğin doğal ortamı sahibinin yanıdır, sahipsiz köpek ölü köpektir ( avrupada ve amerikada böyle).

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    sonuç olarak hayvan işte sağı solu belli olmuyor..

Bir de şu saldırgan ırklar var pitbull cinsi bu ırk komple yasaklanmalı..
    Yazık ki çocuklarımız her gün bu risk altında okula gidip geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav beyler herkes habere inanmak istemiyor. Bende istemiyorum.
    Ama hala diretenler var.

Ama bu ney abi
    https://www.youtube.com/watch?v=NS5iFRcb_mo

Kendimizde besliyoruz. Şu an kangal'a benzer köpeğimiz var. Hiç ters hareketini görmedik. 6-7 tane alman kurdumuz olmuştu, onlar da da aynı şekilde.
    İşte o güvenlik görevlisine niye saldırmışlar. Veya o kadına niye saldırmışlar bilemiyoruz.
    Bu görüntülerle dehşete düştüm inanılır gibi değil..

Hiç şakası yok .. kesinlikle..
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehirler köpeklerin doğal ortamı değildir insanların doğal ortamıdır. "Burada eskiden özgür köpek sürüleri yaşıyordu da biz onların yuvasına ev yaptık" gibi yaklaşım komik olur. Bu dediğiniz yaban domuzları geyikler vs için geçerli olabilir ama köpekler için değil. Köpeğin doğal ortamı sahibinin yanıdır, sahipsiz köpek ölü köpektir ( avrupada ve amerikada böyle).
    neresi komik pek anlamadım? istanbulun bütün ormanlarını tek tek kesip rant uğruna binalar diken bizleriz! akciğerlerimizi kesiyoruz komik olmuyor...
    yazlığa gidip çoluk cocuk eğlensin diye köpek alan bizleriz, sonra bakamıyoruz diyerek sokağa atan yine bizleriz. aldık eğlendik şimdide öldürelim demek komik olmuyor...
    şehirler bizim geri kalan canlılar kahrolsun demek komik olmuyor ama doğayı yok eden insanoğluda yok olmaya mahkumdur denilince komik oluyor...

Allahın verdiği canı ancak Allah alır demek bu mantıkta komik oluyor ama sorsak herkes elhamdülillah müslüman hatta cennetlik...

çevreniz ile doğa ile ya barışık olacaksınız yada yok olacaksınız (hepimiz) bu kadar basit bu iş.

o beğenmediğiniz köpekler, sizleri farelerden, sıçanlardan bilimum zararlı haşereden koruyor haberiniz yok. bu mantık ile bakıldığı zaman insanın kendi cinsinide aynı bencillik ile avlayıp öldürmesi lazım. sıkıntı bencil zihniyetin resmin tamamını değilde küçük bir parçasına işine geldiği açıdan bakmasından ibaret.

onun dışında hayvan bu, ne yapacağı belli olmaz derseniz o konuda hak veririm. lakin insanında ne yapacağı belli olmuyor. cinnet geçirip ailesini bir gecede doğruyor. hayvanların sakıncalı ve aşırı saldırgan cinsleri var tehlikeli olarak kabul edilir dünyanın her yerinde, sadece onlar ile başa çıkalım deseniz yine hak veririm.avrupada veya amerikada sokak köpekleri avlanıyor derseniz komik olur. adamlar hayvanlar için tesisler kuruyor onları topluyor, barınaklar vs hazırlayıp sahiplendiriyor. avrupada amerikada insanların büyük bir çoğunluğu gidip petshoplardan kedi köpek almıyor bile.

bzide ise barınakların durumu içler acısı...

ben öyle ateşli bir hayvan sever değilim, hatta kedi köpeği elimle bile sevemem. ama onların yaşama hakkınıda görmezden gelecek kadar cani bir insan değilim. allah kimseyi vicdandan ve akıldan yoksun bırakmasın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)