Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Alın Size Fikir Özgürlüğü! Ekşisözlük Kapatıldı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sevgili arkadaşlar,

Biliyorsunuz forum mesajlarımda sık sık alıntı kaynağı olarak ekşisözlüğü kullanıyorum. Ama sansürcü zihniyet yine dayanamadı, özgürlüğü kaldıramadı, dava açmayı yine silah olarak kullandı.

Ekşisözlüğün yayını durduruldu.

bkz: http://sozluk.sourtimes.org/

İlk önce ilk ve orta öğretime bedava internet bağlantısı sağladılar. İlk bakışta bu olay devletin okullara yardımıydı, ancak daha sonra okullardan bazı sitelere girilmesi engellenmeye başladı. Daha sonra Telekom kafasına göre erişim engellemeye de başladı. En son adım olarak ekşi'yi tamamen engellemeye çalıştılar.

Yayınının durdurulmasındaki en büyük etmen Telekom ile ilgili girilen entrylerde herkesin telekomu eleştirmesi, üzerine bunu hazmedemeyen bazı (!) kişiler. Ekşi Sözlüğe dava açarak sitenin yayının RTÜK mantığı ile durdurulmasına, internetin kararmasına karar verilmiş...

Arkadaşlar, geleceği hiç de iyi görmüyorum. Robotlaştırılmış insanlar olarak hayatımızı sürdürmeye çalışacak, hiç bir yerde düşünemeyecek, düşündüklerimizi özgürce söylemeyecek duruma geleceğiz. Zaten girilen entry'lerde kişilere yapılmış doğrudan hakaret yoktu. Böyle bir durumda entry'ler zaten siliniyor* gereği yapılıyordu.

Önce "Din özgürlüğü istiyoruz" diye bas bas bağıran adamları RTÜK, TRT, Telekom gibi kilit kurumların başına geçirdiler, şimdi de bizi özgür(!) kılıyorlar. Kanal 7'nin patronu Zahid Akman RTÜK'e başkan oldu. TRT'de son üç yılda din konulu yayınlar 5 (beş) kat süreye ulaştı. Telekom gerçek anlamda fikir özgürlüğü sunan en önemli siteyi kapattı. Hala utanmadan kendilerine uygulanan zulümden* bahsediyorlar.

Benzer bir olay 2003 yılı başında dönemin en popüler online oyun sitesi sanane.com'un da başına gelmişti. Forumda yazılanlar bazılarını rahatsız etmişti, kopya oyunlarla sunuculara bağlanılabidiği gerekçesiyle 2003 ocağında sanane kapatılmıştı. 2003 ekimde snn ekibi oynasana.com'u açtılar, ama eski özgür ortamı tekrar oluşturamadılar.

Yine de bu insanların gücü ekşi'yi susturmaya yetmeyecek gibi. Sözlüğe hala http://84.44.114.44 ip numarasından veya http://sourtimes.org adresinden ulaşılabiliyor. Görünen o ki Telekom sadece eksisozluk.com alan adını engelleyebilmiş.

Maalesef Fahrenheit 451'e doğru yol alıyoruz... Bu gidişe şimdiden dur demezsek başımıza gelenleri hakedeceğiz...

Not:Biraz dünkü haber gibi oldu, neyse.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    bakalım nereye kadar

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Allah Allah ben hacker saldırıları yüzünden aktif olan adresi değiştirdiklerini zannediyordum.
    Evet adım adım fahrenheit a gidiyoruz ve tahminim yanan sadece kitaplar olmayacak...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı
    bakalım nereye kadar

abi ben sonumuzu pek iyi görmüyorum..
    CBR 600F Honda,

ErbayXP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST200
    forumtr.com a girmeye çalıştım geçen gün.. aynı şekilde hata veriyordu. adresi yazar yazmaz hata mesajı.. bunu bir bloklama olduğunu anlamam lazımdı, hata olsa zaman alır hata mesajının dönmesi..

eksi sözlük kapanır yerine yenisi açılır.. napster gitti yerine 100lercesi geldi..

yazık, çok yazık.. yakında yeni bir yere taşınırlar.. okuyucuları yine ulaşır .. gerek ip adresi gerek başka adres..
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="RoyalBlue"]there are 10 types of people in this world, those who understant binary and those who don't[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Bu adamlar ekşi sözlüğün hala çalıştığını bilmiyorlar mı?
    Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz bu adamlar onu da bilmiyor herhalde.
    Devletin başında böyle geri kafalı insanlar oldukça Türkiye bir adım ileri gidemez.Yasakçı zihniyete lanet olsun.

Bolu Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    l Ekşi Sözlüğe dava açarak sitenin yayının RTÜK mantığı ile durdurulmasına, internetin kararmasına karar verilmiş...

Önce "Din özgürlüğü istiyoruz" diye bas bas bağıran adamları RTÜK, TRT, Telekom gibi kilit kurumların başına geçirdiler, şimdi de bizi özgür(!) kılıyorlar. Kanal 7'nin patronu Zahid Akman RTÜK'e başkan oldu. TRT'de son üç yılda din konulu yayınlar 5 (beş) kat süreye ulaştı. Telekom gerçek anlamda fikir özgürlüğü sunan en önemli siteyi kapattı. Hala utanmadan kendilerine uygulanan

.[/sizE]

basın özgürlüğünü ve düşünce özgürlüğünü muhakkak ki destekliyorum ama basın özgürlüğü adı altında hakareti değil. (bkz peygamber efendimize s.a.v. yapılan hakaret dolu sözde karikatürler.)

ekşisözlüğü çok takip etmiyordum hakaret varmı yok mu bilmiyorum. ama iş adli boyuta kavuşmuş sa adalete güveni olanlar için kararı eleştirmek yanlış olur. olaya tepki göstermek adalete güvenmemek olur...

trt de bir devlet televizyonu olduğu için büyük çoğunluğunun müslüman olduğu bir ülkede dini program saati bence az dı bile. daha azınlıkta olan diller için bile yapılan program sayısı ve saati daha fazla. 5 saat olması seni neden rahatsız etti bilemiyorum. o kadar çok kanal var ki isteyenler pkk nın kanalını bile izleyebilir. hoşuna gitmezse açarsın başka kanalı. trt illa sol yayın yapacak değil ya. bence yeni şekli eskisine göre daha kaliteli... dini program açısından değil genele bakarak değerlendirdiğim de...

bence sen ortalığı kızıştırmaya insanları taraf oluşturmaya itiyorsun gibi geliyor. bunları bırakalaım hoşgörülü olalım.

savaş zamanı silahlar barış zamanı insanlar konuşur. savaşmayalım şu hep bahsettiğiniz fikir ve düşünce özgürlüğünü konuşalım mı???

bu konuda sol kesim ne kadar acı çekiyor iyne kendisine batınca. peki çuvaldızı sokarken bunu hiç düşündümü dersiniz???

Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı
    Bu adamlar ekşi sözlüğün hala çalıştığını bilmiyorlar mı?
    Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz bu adamlar onu da bilmiyor herhalde.
    Devletin başında böyle geri kafalı insanlar oldukça Türkiye bir adım ileri gidemez.Yasakçı zihniyete lanet olsun.
    bence lanet okumak güzel bişi değil.

"Allah c.c. doğru yolu göstersin"

demeyi tercih ederim. bu bernim sevdiğim veya nefret ettiğim birisi dahi olsa. ne diyor mevlana "

"yaradılanı sev yaradandan ötürü"

yasakcı zihniyet diyorsunuz peki baş örtüsü yasağına konu gelince "yok o ayrı mesele" dememeliyiz. ekşisözlük gider eksisözlük olur geri gelir ama vatana millete açılan yaralar çabuk kapanmıyor.

iğne çuvaldız meselesini iyi tartalım...
    As technician As Possible

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Gerici, yeniliğe, kandinden olmayan fikre alerjik bir yönetim ve toplumuz yazık.

Şimdi bu konuyla, motosiklet.net'le baş örtüsü konusunun ne alakası var tamda konusuna yazmışınız Bolulu hocam. Bırakın başörtüsünü kasklardan bahsedin, ya da boşverin Allah korur zaten sizi.

Alıntı fraktal adlı üyeden alıntı
    Gerici, yeniliğe, kandinden olmayan fikre alerjik bir yönetim ve toplumuz yazık.

Şimdi bu konuyla, motosiklet.net'le baş örtüsü konusunun ne alakası var tamda konusuna yazmışınız Bolulu hocam. Bırakın başörtüsünü kasklardan bahsedin, ya da boşverin Allah korur zaten sizi.
    güzel demişsin kardeşim. bence de alakası yok ama oraya çekmek isteyenlere benim lafım.

tedbir takdiri değişltirmaz ama almak sünnettir. bol motosikletli bol kasklı bol gezmeli bol kazasız günler

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    msne kilit vururlarsa ilerde şaşmayın

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    kütük ne zamandır meraktayım senin bu siteyle alakan nedir? yanlış anlama sadece soruyorum yani sadece entry girenlerden biri misin

ben zaten pek sevmiyodum nedense bu siteye ama yasaklanması yanlış. arada bi girip bakardım sadece ya da google aradığım bişey de ekşi sözlük çıkarsa bakardım. ama aramadan otobüs yazip aratırsanız otobüsle ilgili bir çok macera çıkıyor gülmek isteyenlere tavsiyemdir
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Olayları boşuna türbana bağlamaya çalışma, konuyu anlamsız şekilde germe. Gerçekten özgürlük isteyen özgürlüğü engellemeye çalışmaz.

Hükümetin fikir özgürlüğü anlayışı Danıştay üyelerinin resimlerini basıp, "İşte O Üyeler" manşeti atan dinci gazeteyi kapatmazken (yargı Akit'i kapattı, Vakit çıktı. Vakit kapanırsa da Nakit olarak devam edecek bunlar zaten); sayılı özgür fikir ortamlarından sözlüğün kapatılması sana ilginç gelmiyor olabilir. TRT'nin din içerikli, daha açık olmak gerekirse sünni islam içerikli yayın saatinin beş katına çıkması sana bir şey ifade etmiyor olabilir. Pavarotti dinledikleri için sürülen TRT sanatçıları da anlamsız gelebilir. Ama bu olanlar bana ülkemin Malezya olma yolunda olduğunu anlatıyor.

Olay başörtüsü (not: Bu ülkede geleneksel başörtüsü yasak değil, siyasi türban yasak, ama anlayana...) olayı falan da değil, sisteme saldırı olayı.

70'lerdeki olayların nasıl başladığı ilgini çekmiyor olabilir (yaşım ufak olmasına rağmen benim çok ilgimi çekiyor); ama ben her gün o olaylara sürüklenişi görüyorum. İlk önce amaçsız şiddet başladı toplumda. "Polis nerede" diyoruz, polisin umurunda değil. Arkasından cami çıkışında şeriat isteyenler tekrar ortaya çıktı (çok değil, üç ay önce Fatih camii avlusunda). Sonra bölücü terör tırmanışa geçti. Başbakan memleketin sorununu sadece türbana indirgedi, eğitimi sadece İmam-Hatip olarak gördü.

Farkında mısınız bilmiyorum ama beş aydır AB lafı eden yok! Her şeyi Arap sermayesine bağlamaya başladık. Bunu söyleyince de "o değil de türban yasak" tepkisini almaktan da bıktım.

@xxxxx,
    Ekşisözlükte çok önemli bir yerim yok

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    ...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Motosikletle alakası olmayanlar gelip burayı da bulandırmaya çalışıyor anlaşılan.İyi olan şey hedeflerine asla ulaşamayacak olmaları.Beyinleri yıkanmış zavallılar ordusu, harcanmış hayatlar.Yazık çok yazık
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı
    Motosikletle alakası olmayanlar gelip burayı da bulandırmaya çalışıyor anlaşılan.İyi olan şey hedeflerine asla ulaşamayacak olmaları.Beyinleri yıkanmış zavallılar ordusu, harcanmış hayatlar.Yazık çok yazık

akit, vakit, nakit, her neyse adı okumuyorum o tip gazeteleri. islami gazetecilik birilerini kışkırtarak birilerini hedef göstererek olmaz, ki eğer öyle yaptılarsa. taraf olduklarını sandıkları kısımı zedelemekten başka birşey yaptıklarını sanmıyorum.

yürban yasak demiş Khutuck kardeşim ama geçenlerde sn. Bülent Arınç.

"baş örtüsünü tanımlayın onu taksınlar o zaman" dediğinde kimse tanımlamadı. baş örtüsü meselesi de milleti ayaklandırmak kışkırtmak için kullanılan bir malzeme oldu artık. savunanların bir çoğu da bu oyuna geliyor saldıranların bir çoğunun geldiği gibi. oyuna gelmeyelim derim. baş örtüsü de serbest olsun mini etek te, top sakalda serbest olsun normal sakalda bence. sakal kestirmek le baş açtırmakla etekleri uzatmakla çözülmez bu ülkenin sorunları.

ekşi sözlüğün kapatılması da hoş değil. siyasi bir site deiğildi türk vikipedi siydi sanırım. vikipedi nin dünyada serbest Dünya'da Türk versiyonunun yasaklanması bizim için bir kara leke olarak kalır gibime geliyor.

fikirlere saygı, fikirlere özgürlük diyorum son olarak...

Khutuck kardeşimi de saygı çerçevesinde yaklaşmasından dolayı teşekkür ediyorum adıma...

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı Bolu Beyi adlı üyeden alıntı

bence lanet okumak güzel bişi değil.

"Allah c.c. doğru yolu göstersin"

demeyi tercih ederim. bu bernim sevdiğim veya nefret ettiğim birisi dahi olsa. ne diyor mevlana "

"yaradılanı sev yaradandan ötürü"

yasakcı zihniyet diyorsunuz peki baş örtüsü yasağına konu gelince "yok o ayrı mesele" dememeliyiz. ekşisözlük gider eksisözlük olur geri gelir ama vatana millete açılan yaralar çabuk kapanmıyor.

iğne çuvaldız meselesini iyi tartalım...

Buradan tüm yasakçı zihniyetlere LANET OLSUN diyorum,türbanı yasaklayanlara da,ekşi sözlüğü kapatanlara da,düşüncelerini söyleyenleri hapse atanlara da,gazeteleri kapatanlara da,kampüste öğrencleri joplayanlara da lanet olsun.
    Arkadaşlar bu olayı sağ veya sol meselesi haline getirmeyelim bence,bu olay herşeyden önce insanların özgürlüğüne karşı yapılmış bir girişimdir.benim hangi siteye girip ne yazacağıma DEVLET BABA(!) mı karar vericek? Ben kendi kararlarımı kendim veremez miyim? Neyin iyi neyin kötü olduğunu bilemez miyim?
    Bence burada politik tartışma yapmaktansa önce bizi yöneten gerici zihniyeti değiştirmemiz lazım.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Hımmm bir yerlere geliyoruz...

Kadim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ekşi sözlüğü kapatan zihniyeti kutluyorum çünkü ekşi sözlük bunu çoktan haketmişti.Ekşi sözlüğün yöneticileri kürt milliyetçisi olan insanlardır.İTÜ' den arkadaşlarım bu sözlüğe karşı büyük bir savaş açmışlardır.Atatürk ve Türklük ile ilgili yazılan bir çok konu kendileri tarafından değiştirilmiş silinmiş ya da alay edilmiştir.Bence işin özünü ilk önce öğrenmek gerekir.İTÜ lü arkadaşlar online olduğunda onları buraya getireceğim.

panik yok.
    http://eksisozluk.com/
    http://sourtimes.org/
    http://84.44.114.44/
    adreslerinden giris yapabilirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler