Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kia Ceed Nasıldır Arabadan anlayan yardimci olabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Selamun Aleyküm Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşım 19 senedir yedigimiz ictigimiz ayri gitmez suan kia plazada mudurluk yapiyor. Suan araba almak istiyordum arayistayim ama kia adini bile bilmedigim dogru durust adini duymadigim bir marka adida sanki cin mali gibi :-) :-) neyse arkadasim tam sana gore bir araba var gel bak dedi gittim baktim kullandim araba gercekten beni cezbetti. Siyah renk en dolu paketmis premium paketmis yok yok on koltuklarda bel desteginden tutunda sunroof falan bilenler bilir ozellikleri suana kadar bindigim hic bir arabada yok. Avantajimda su 2015 Kia Ceed Premium 128 bg 1.6 motor Satis fiyatı = 79.990 imis BANA İSE 65.000 Olacak yilin indirimi dedi Arkadasim fakat kullananlardan yada bilgisi olanlardan ricam yakit tuketimi nasil yol tutusu falan yani nasildir. en onemliside yedek parca sıkıntisi cekermiyim ? Simdiden zamanini ayirip yorum yazanlara tesekkur ederimm :-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    güzel arabadır, kolay kolay üzmez. o fiyata alınır. çünkü 2nci elde 15-20bin km de olanlarını satıyorlar.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Araba güzel de sıkıntı olacağını zannetmiyorum fakat kia ve hyundai yakıt tüketimlerini yanlış vermekten ceza yedi aklınızda bulunsun

Motosikleti
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba güzel de sıkıntı olacağını zannetmiyorum fakat kia ve hyundai yakıt tüketimlerini yanlış vermekten ceza yedi aklınızda bulunsun
    Aynen biraz internette gezdim sehir ici 9 -10 litre yakit tuketimi oluyormus fakat sitesinde 7.2 yaziyor. Yakit konusunda pek cimri degilmis anladigim kadariyla
    efendy06 bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Arabadan yana hiç kaygın olmasın. Ancak klasik bir Türkiye klasiği ile karşı karşıya kalacaksın. İkinci eli çok satılmaz, tercih edilmez, bu nedenle ikinci elde değer kaybı diğer araçlara göre çok olacaktır. İkinci el satışı ağırdır. Parça fiyatları artık hemen hemen tüm araçlarda üç aşağı beş yukarı aynı fiyat. Parça konusunda da sıkıntı çekmezsin.
    Benim öğretmen arkadaşımda vardı. Arabası kız gibiydi. Ev almak için satılığa çıkardığında 2 ay bekledi, baktı olmuyor çok ucuza başka bir tanıdığına verdi. Sonuçta 65 bin lira para vereceksin. Az para da değil. Başka alternatiflere bak derim ben.
    Bende citroen'in yeni aracı CACTUS hastasıyım. çok beğendim fiyatı da 65 bin civarında. Ancak ikinci elde bu aracı satmam mümkün değil diye vazgeçtim. Gönlüm CACTUS diyor, mantığım başka araç diyor.
    Allah kolaylık versin.

Motosikleti
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel arabadır, kolay kolay üzmez. o fiyata alınır. çünkü 2nci elde 15-20bin km de olanlarını satıyorlar.
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabadan yana hiç kaygın olmasın. Ancak klasik bir Türkiye klasiği ile karşı karşıya kalacaksın. İkinci eli çok satılmaz, tercih edilmez, bu nedenle ikinci elde değer kaybı diğer araçlara göre çok olacaktır. İkinci el satışı ağırdır. Parça fiyatları artık hemen hemen tüm araçlarda üç aşağı beş yukarı aynı fiyat. Parça konusunda da sıkıntı çekmezsin.
    Benim öğretmen arkadaşımda vardı. Arabası kız gibiydi. Ev almak için satılığa çıkardığında 2 ay bekledi, baktı olmuyor çok ucuza başka bir tanıdığına verdi. Sonuçta 65 bin lira para vereceksin. Az para da değil. Başka alternatiflere bak derim ben.
    Bende citroen'in yeni aracı CACTUS hastasıyım. çok beğendim fiyatı da 65 bin civarında. Ancak ikinci elde bu aracı satmam mümkün değil diye vazgeçtim. Gönlüm CACTUS diyor, mantığım başka araç diyor.
    Allah kolaylık versin.
    Sagolun cidden zor yaa araba falan almak fakat alirsam en az 5 sene binecegim bide hosuma giden su oldu 5 sene garanti var kia da degisik ama benim merak ettigim gercekten parasini hak eden bir arabami cidden sert arac kullanirim hani bunda birazda cocuklugumdan beri bir serilik tutkusu var hizi sevmiyorum ama su seri kalkis olayina cok takiliyorum. Gittim sirf seri diye bu zamana kadar hep iki zamanli motosiklet kullandim Gilera Runner aldım ve aldigim hic bir seyi satmiyorum genetigimde var galiba hani satmak icin degilde hani o parayi hak ediyor mu sizinde dediginiz gibi az para degil bide 15.000 lira sifir bir araba icin bence cok iyi bir indirim hani bunu avantaja cevirirsem iyi olurmu onu dusunuyorum. Mesela bu araba ciddi anlamda 80.000 lirayi hak eden bir arabaysa almam mantikli ama fiyatlari abartilmis bir markami onu cozemedim. Mesela yakit tuketimi fazlaymis hadi otomatik ve 128 beygir oldugu icin goz ardi edebilirim ama alipda kronik arizalarla karsilasirsam ne bileyim parca sikintisi cekersem yol tutusu berbat falansa hic bulasmayayim. Test surusunde yol tutusunu test edemiyorsun sonucta konfor olarak ama 10 uzerinden 10 verdim. Ciddi anlamda tipide hosuma gitti. Agresif bir sekli var sport durusu falan bide ncap testinden kac puan almis biraz inceliyeyim guvenlimi ?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kia geçen yıl Fransa'da peynir ekmek gibi araba sattı.
    Görünüm olarak gayet güzel arabalar.
    Karşı komşumda bir tane var sordum nasıl diye gayet memnun ve problem yaşamadığını söyledi.
    Gerçi o arabayı 50 sene kullanır. Adam ekmek almaya gitse garajdan çıkarıp yine garaja sokuyor

Şimdi Fransa satış fiyatlarına baktım. Sana teklif edilen modelin başlangıç fiyatı 24,500€

Yani üstündeki donanıma göre fiyat yukarı doğru tırmanacak.
    TL'ye çevirdiğimizde sana Avrupa ile hemen hemen aynı fiyata geliyor.
    Mercedes BMW gibi arabalardan Türkiye'de yenilen kazığı düşündüğümüzde gayet şahane bir fiyat.

Citroen cactus için de bir şeyler yazayım.
    Çünkü bu arabayı da son zamanlarda her yerde görür oldum.
    Fakat bunun sebebi ayda 140€ gibi bir fiyatla kiralamaları.
    Oldukça cazip şartlarda verildiği için trafik bunlarla doldu.
    Ama bu kötü araba olduğunu göstermez.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Eğer dizel otomatikse biraz fazla yakıtı dışında bi sorunu olmaz çünkü şanzıman sistemi klasik şanzıman bence dizel otomatik olarak alınacak tek araba çünkü dünyada trafik yoğunluğu olarak 2.sıradayız nu yüzden de dsg gibi çift kavramalı şanzımanlar dur kalklarda aşırı ısınıp şanzıman arızalarına neden oluyor
    Unutmadan bu aracım altyapısı i30 olması lazım vw ceosu mu neydi i30 çok beğenmişti son olarak bu aracın yere güç iletimi zayıf olarak bulmuşlardı internette okumuştum golfe göre tabilki fakat ne kadar doğru bilemiyorum

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Görünüşü, donanımı, kalitesi çok güzel. Iki eksisi var;
    1- şanzıman nedeniyle sorunsuz ancak şehir içi çok yakıyor
    2- yine şanzımanı nedeniyle 128 hp dense de Performansı çok tatmin edici gelmemişti bana da.

2.elinin çok kötü olacağını zannetmiyorum. Dizel otomatik her zaman satar ülkemizde ancak işte belki fazla yaktığı söylendiğinden daha zor olabilir..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Arkadaş 65000 tl ye gerçekten çok güzel seçenekler var
    Toyota Corolla auris
    Honda Civic Sıfır olmasa bile 1 yaşında elegance
    Ford focus
    Opel Astra
    Gibi seçenekler var bence Japon veya Alman'dan şaşma
    Ha 30000 tl desen o zaman Hyundai veya Kia bakılır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 65000 tl ye gerçekten çok güzel seçenekler var
    Toyota Corolla auris
    Honda Civic Sıfır olmasa bile 1 yaşında elegance
    Ford focus
    Opel Astra
    Gibi seçenekler var bence Japon veya Alman'dan şaşma
    Ha 30000 tl desen o zaman Hyundai veya Kia bakılır
    Civicin dizeli yurtdışında bi yerde 1milyon km garanti veriyorlardı internette görmüştüm ama sadece hstchback olması kötü ve kapıdan iniş binişlerde kafanızı vurabilirsiniz ben bayide incelemiştim

Ayrıca ford focusta sıvı püskürtmeli dpf var ve şehir içinde bu sıvı daha erken bitiyor ve belli bir bakım aralığında değişim gerekiyor iptali olmuyor(zaten iptal ettirmeyin)

Astra içinse arka camı hariç güzel ama 1.3 ilk kalkışlarda yavaş olabilir ama sorunsuz olduğunu ticari taksilerde de kullanılıyor oradan belli

Size değişik bi tavsiye alfa romeo guiletta lara bakın derim
    cbr1907 bunu beğendi.

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Abi iyi güzelde 65000 tl çok para. Sıfır araba alacaksınız;

Kasko+MTV+Sigorta+Bakım çok yük bindirir. Maddi durum iyiyse o ayrı bi konu ama 65 verdikten sonra KİA'ya vermem.
    cbr1907 bunu beğendi.

Bence hic cekinmeyin alin.o fiyata bulabileceginiz en uygun en dolu araba diyebilirim.Kia eski kia degil piyasasid oyle.bi cok sehirde servisi var yedek parca skintisida olcagini sanmam.Kuzenim gercekten ikinci elin 62ye almisti.Dizel otomatikti.Otomatiklerin sanzumani tam otomatik geri kaydirmaz.ic donanim gorsellik super otesi benim durumum olsa arkadasiniza soyleyin bana satsin diye basinizin etini yerdim.

Motosikleti bilemem ama otomobil alirken 'uzun vade binerim' gibi bir yaklasimla arac almayiniz. Her an satarim yaklasimiyla bakin. Bu yuzden ikinci el piyasasi daha iyi bir marka ve model bakin derim. 65 bin tl sifir km ve donanim olarak dolu bir arac icin gayet guzel bir rakam. Fakat dedigim gibi daha cok satan araclar sizin icin uygun olacaktir. Ikinci bir husus servis agi ve yedek parca stogu ve bakim onarim masraflarini da arastirarak alin. Bu soyledigim eminim motosiklet icin de gecerlidir. Ceed hakkinda pek fazla bilgim yok. Ama kia markasinin satis rakamlari ikinci el piyasasina baktigimizda az cok anlasiliyor. Burasi Turkiye. Uzulerek soyluyorum ki istedigimiz modele degil piyasanin kendi istedigi modele binmek zorundayiz. Bunu, istemeyerek de olsa bir Renault kullanicisi olarak soyluyorum..

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Rugby oynamışlar zamanında kia'larla.
    Jiplerinin ufak bir kazasını görmüştüm, diğer araca göre oldukça iyi haldeydi, sağlamlar epey..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)