Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Korsan taksiler hakkında bilgi almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Herkese merhabalar.

Aranızda korsan taksicilik yapan/yapmış veya bu konuda hakkında bana bilgi verebilecek biri var mıdır acaba ?

Yapacağımdan değil ama merak ettiğim için sormak istiyorum.
    Örnek veriyorum ki ;
    Kendi arabamı aldım B ehliyetim var diyelim.
    Ben nereden müşteri bulacağım ?
    Birde normal taksiye göre yarı fiyat alınıyor.
    Para kazanması nasıl oluyor yarı fiyat alınınca ?
    Birde korsan taksici tanıdığım yerler var sipariş götürdüğüm.
    Mesela oralarda maaş sistemimi var yoksa arabayı kendileri mi veriyor nasıldır baştan sona öğrenmek istiyorum yardımcı olabilecek varsa çok ama çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bunların hepsini yapacagından değil, merak ettiğin içinmi soruyorsun?
    OnurTr, Onurhan D, MotorKafa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    muhtemelen tanıdık, mahalle eşrafı ya da el ilanı basarak müşteri bulursun,
    (zamanında el ilanı vermişlerdi, fiyat vs vardı)
    normal taksilerin artık keyfine kalmış müşteri almak,
    geçen cumartesi saat 2 gibi (gece) durmuyor keratalar müşteri seçiyorlar, hem de gecenin bir vakti.
    zaten pahalılar, fikirlerim değişiyor taksiciler hakkında.

bir ara sıkı denetim yapıyorlardı korsan taksilere,
    sanırım duşakabinoğullarının bir ferdi ciddi taksi plakasına sahip, (bilgi sağlam kaynaktan alındı)
    bende uğraşmaya değmez,
    plaka kiralayıp halletsen daha mantıklı.
    ciddi para cezası var merak etmenin,

korsanı her türlü destekliyorum o ayrı.
    TurkishPower ve MotorKafa bunu beğendiler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    KORSAN TAKSİ Normal taksi ile aynı parayı veya fazlasını alıyor,

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    plakanın sahibi kira alıyor
    plakayı kiralayan firma şahıslara plakayı kiralıyor
    hepsi para kazanıyor?
    demek ki iyi kazanıyorlar. yaşasın korsan

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bikere bindim korsan taksiye. 4 Yıl önce metrobüse geçmem lazım gecenin 2 si yaklaşık 10 dakikalık bir yol taksiye binemiyorum cunku 20 25 tl alıyorlar daha önce deneyimlediğimde. Otobüs bakınıyorum bikaç tane oluyor o saatlerde siyah bi doblo yanaştı direk şu cümleyi söyledi ' abi korsanım götüreyim mi uygun fiyata' tipi felanda düzgündü açıkcası şüphelenmedim kaça goturursun dedim 10 tl dedi. Yolda baya sohbette etti iyi birine benziyordu daha önceden taksicilere fiyat dolayısı ile gıcıktım zaten iyiki binmişim dedim 5 dakikada bastı götürdü saolsun
    ellaksakir bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Yapmayı düşünüyosanda cezası çok sağlam kalıcı hasar veriyor haberin olsun :D

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X

Yapmak istemezdim ama konu bunu gerektiriyor.
    ellaksakir, sezerh, alijian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Kısa mesafede ticari taksi ile fiyatları yakın , uzun mesafede daha ucuz birde gidiş dönüşlerde dönüş yarı fiyatı oluyor ve yarım saat kadar bekleyebiliyorlarmış. Güzel tarafı yok yağmur yağdı almam, kısa mesafe almam alırsam da burnunuzdan getiririm, uzun mesafeden götürüp donunu alırım , trafik kuralıda neymiş hiç birine uymam kelle koltukta götürüm gibi dertleri yok. Sen nasıl istersen öyle sürüyolar MIŞŞŞ :D Cezası çokmuş hem şöföre hem yolcuya.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben 6 ay normal taksicilik yaptım.sarı taksilerin fiyatlarının özellikle istanbulda yüksek olmadığını düşünüyorum. km de 2 tl beklemelerde dakikada 30 kuruş yazıyor.
    insanlar ihtiyacı olunca taksiye biniyor ve 10 -15 dk yola 20 tl verdim diyor.yoğun zamanda herkesin ihtiyacı olunca taksiler iyi iş yapıyor gibi bir intiba uyanıyor. ancak yoğun saatler harici yolcu bulmadan saatlerce bekleme, gidilen yerde trafikten dolayı dönemeyip zaman ve para kaybı gibi sıkıntıları var.araç sahibinin 12 saat için istediği 160 -170 tl gibi para artı mazot ile birlikte bazen para kaybetme riski bile var.

korsan taksi 2012 yılından sonra büyük darbe gördü. özellikle havalimanı otogar gibi yerlerde sivil ekipler denetliyor. 2 ay bağlama cezası var.
    günlük araç kiralama diyerek ve müsteri ve şoför adına kontrat açarak yasal boşluklar bulunsa bile yine de risk barındırıyor.
    bunun dışında bazı mahallelerde korsan duraklar var. kimisi lüks araçları olduğu için normal taksiden de pahalı kimisi sadece uzun mesafede avantajlı. buralarda sürücü kendi aracıyla çalışıyor durağa günlük para veriyor. durak sahibi çevresi geniş birisi olunca semt civarında pek dokunmuyorlar iş bu şekilde yürüyor. doblo albea kangoo gibi çok etiket olmamış araçlar kullanmak daha iyi şu sıralar.

yasal olarak kendi aracınızla yolcu taşımak istiyorsanız fast food restoranlarının çağrı merkezlerinin servisini çeken firmalar var. mesafeler uzun yolcu sayısı az olunca otomobil tercih ediyorlar ve yasal olarak yapılabiliyor bu iş.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    özellikle havalimanı otogar gibi yerlerde sivil ekipler denetliyor. 2 ay bağlama cezası var.
    Musteri korsan taksiciyi ele vermedikten sonra polis yakalasa neyi ispat edebilir? Gecen gun bir arkadasimi havaalanindan aldim mesela arabamla, korsan taksi olarak da alabilirdim, nasil ispat edilebilir ki bu?

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Musteri korsan taksiciyi ele vermedikten sonra polis yakalasa neyi ispat edebilir? Gecen gun bir arkadasimi havaalanindan aldim mesela arabamla, korsan taksi olarak da alabilirdim, nasil ispat edilebilir ki bu?
    her zaman olacak bir olay değil ancak dönem dönem sıkı tutuyorlar.
    sürekli aynı yere giriş çıkış yapıyorsa aracı durdurup yolcuyu ve sürücüyü ayrı memurlar sorguya çekiyor.
    yolcuya genellikle " hanfendi /beyefendi bu sürücü şu suçtan aranıyor siz tanıyor musunuz? " gibi bir soru yöneltiliyor. yolcu da direk dökülüyor " aaa ne alakası var ben yolcu olarak bindim. " aynı soru sürücüye de yapılabiliyor.
    evet devletin işi gücü kalmamış herşey çok iyi çok harikaymış gibi bunla uğraşıyor.

vip transfer işinde çalışırken kullandığım aracın tüm belgeleri(d2, tursab vs ) tam olmasına rağmen yolcu alırken durdurmuş ve benzer bir şey başıma gelmişti.
    yolcular yabancıydı ve ülkem adına utanmıştım bu saçma uygulamadan ve sivil polisin teletabi ingilizcesi ile sorgusundan.
    Shrieker ve fazil bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Belirli bir bölgede yasal olmayan ticari faaliyetlerin, ister istemez dikkat çekme olasığı vardır.
    Hele birde aracınız az yakan, pek masrafı olmayan ekonomik araçlarsa, İnsanlarin dikkatinden pek kaçamazsiniz.
    Taktir ederseniz kimse S320 ile korsan taksicilik yapmaz.

Özellikle havaalani, otobüs terminali veya şehir merkezlerindeki Ticari taksilerin gözünden kaçma olasiliğiniz çok düşük.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korsan taksiler bolge bolge azalmakta ozel ekipler kurulu
    artik sadece tanidiklarini tasiyabiliyor bazilari
    ilk yakalanmada plakaya saglam ceza ikinci ve sonrasinda arabayi belli sure baglama ve egliyete el koymaya kadar devam eden sistem var
    suan istanbulda boyle gerek yok korsana taksiye binin arkadaslar

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    kısa bir süre yaptım ..
    durağa günlük 18 tl veriyorduk
    benim çalıştığım durak genelde cafelerle falan anlaşmalıydı
    benim zamanımda istanbulda 2 adet korsan yakalama ekibi vardı asayiş veya normal trafik bakmaz korsana
    yakalarsa 2000 tl ceza ve 60 gün bağlama var
    yolcuya da 800 tl cezası var yolcuyu aldığında adını soruyorsun ücreti gideceğin yere varmadan alıyorsun bir de hava alanı gibi yerlerde indikten sonra el sallamasını rica ediyorsun olay bu..

günlük 150-200 lira toplarsın (iyi bir duraksa)
    50 lira yakıt masrafın olur 20 lira durağa verirsin yemek vs desen günlük 80 liradan aşağı düşmez gelirin
    yani aylık 2000 lira gibi bir gelirin olur
    (arabanın masraflarını yazmıyorum)

yakalanmadığını farzediyorum, ömrün trafikte geçecek her türlü tipi arabana almak zorunda kalacaksın..
    bunların içinde yanındaki kadına zorla sarkan da olacak karısını döven de .. sarhoşu da kusanı da tuttuğu balığı arabana koyan da ..

kısacası fazla kıvranma gir bir işe çalış aynı parayı fazlasıyla kazanırsın ceza yemez insan hayatıyla ilgili sorumluluk almamış olursun..
    crxforever ve TurkishPower bunu beğendiler.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Ben kuryelik yapmaktayım kuryelik yapmak istemiyorum.Kuryelikte aldığım para çalıştığıma değmiyor.Kışı zar zor geçirdim zaten.Ben artık farklı meslekler düşünüyorum.Okula açıktan devam ettiğim için başka iş bulma şansım da yok.En yüksek maaşlı yapacağım iş kuryelik.2 Senedir kuryeyim daha fazla yapamacağım.Korsan taksicilik aklıma yattı aslında.Hem içimde arabaya heves var araba almak istiyordum.Hem arabamı alırım hem hevesimi atarım hemde çalışmış olurum ikisi bir anda olur.Hem kışın üşümek ıslanmak diye sorunlar ortadan kalkar.Sadece risk olur onuda göze almışım zaten sıkıntı yok.Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kuryelik yapmaktayım kuryelik yapmak istemiyorum.Kuryelikte aldığım para çalıştığıma değmiyor.Kışı zar zor geçirdim zaten.Ben artık farklı meslekler düşünüyorum.Okula açıktan devam ettiğim için başka iş bulma şansım da yok.En yüksek maaşlı yapacağım iş kuryelik.2 Senedir kuryeyim daha fazla yapamacağım.Korsan taksicilik aklıma yattı aslında.Hem içimde arabaya heves var araba almak istiyordum.Hem arabamı alırım hem hevesimi atarım hemde çalışmış olurum ikisi bir anda olur.Hem kışın üşümek ıslanmak diye sorunlar ortadan kalkar.Sadece risk olur onuda göze almışım zaten sıkıntı yok.Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.
    tehlikesi ve konforsuzluğu hariç şoförlük de aynı işin laciverti. servis olsun taksi olsun korsan olsun veya olmasın sürekli kaza bela arıza vs riskleri barındırıyor. hayırlı uğurlu olur inşallah. tek söyleyeceğim kendi aracınla çalışacaksan her zaman kenarda bir miktar paran olsun ve o paraya acil durumlar harici dokunmaman.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    yanlış anlamayın da memlekette toplutaşıma sürücüleri dolmuşçulara güven kalmadı. taksicilerle ilgili de öyle anıları olan arkadaşlar mevcut bi de üstüne yasal olmayanına kim biner?
    mahyo bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kuryelik yapmaktayım kuryelik yapmak istemiyorum.Kuryelikte
    aldığım para çalıştığıma değmiyor.Kışı zar zor geçirdim zaten.Ben artık farklı meslekler düşünüyorum.Okula açıktan devam ettiğim için başka iş bulma şansım da yok.En yüksek maaşlı yapacağım iş kuryelik.2 Senedir kuryeyim daha fazla yapamacağım.Korsan taksicilik aklıma yattı aslında.Hem içimde arabaya heves var araba almak istiyordum.Hem arabamı alırım hem hevesimi atarım hemde çalışmış olurum ikisi bir anda olur.Hem kışın üşümek ıslanmak diye sorunlar ortadan kalkar.Sadece risk olur onuda göze almışım zaten sıkıntı yok.Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.
    Yukarıda yapacağımdan değil merakımdan yazmışsınız bu mesajda farklı
    Bence başka iş düşünün acaba yakalanacak mıyım bi sorun olacak mı ceza yiyecek miyim diye düşünüp durcaksınız düşün düşün nereye kadar ?
    Sinan Aksu bunu beğendi.

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    O değilde forumda kaç polis üyemiz var acaba diye de sormadan edemiyor insan kendine

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)