Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

umre yolculuğu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    selamunaleyküm kardeşlerim umreden yeni geldim perşembe sabahı sabaha gökçen hava limanına indik elhamdulillah sabah namazımı mahalemdeki camide eda ettim çok şükür.RABBİME sonsuz şükürler olsun ALLAHU TEALA herkeze o kutsal kabeyi tavaf etmeyi medinede ravzada ibadet etmeyi nasib etsin İNŞALLAH.gidenlerede tekrarını nasib etsin İNŞALLAH.kardeşlerim inanın o kutsal topraklarda aklınıza ne motor geliyor nede geçim derdi aklınızda sadece resulullah efendimiz var kabei muazama var mescidi nebevin var evet kardeşlerim oralara gitmeyen aynı duyguları bulamaz oradaki atmosver ve yaşam ibadet dünyanın hiç bir yerinde yok çünkü o kutsal yerlerde peygamberimiz hicret etmiş nebilerin nebisi muhammet efendimiz ibadetlerin en hayırlısını yapmış.biz ümmetlere düşende resulullahımızın ayak izlerini takip edip ona hayırlı ümmet olmak RABBİMİZE hayırlı bir kul olmaya çalışmaktır.evet kardeşlerim motor aşığıyım ama hepsinden önce ALLAHA ibadet iman peygamberimize iman gelir motor daha sonra gelir eğer bunun tersi olursa helak olur gideriz.hepiniz ve bütün inanan mümin kardeşlerim ALLAHA emanet olun İNŞALLAH.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Allah kabul etsin.
    bende başlığı görünce motorla sandım
    xxxonepirxxx, muhammetcon ve madlive bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Allah kabul etsin ..
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    ÇOK sağolun kardeşlerim sizede nasib olur İNŞALLAH.motorla giden oldumu bilmiyorum hizmet turuzimle gittik annem eşim ben beraber ibadet ettik.türkiye hava yollarıyla gittik.ALLAHA emanet olun.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Allah kabul etsin

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Allah kabul etsin...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleyküm kardeşlerim umreden yeni geldim perşembe sabahı sabaha gökçen hava limanına indik elhamdulillah sabah namazımı mahalemdeki camide eda ettim çok şükür.RABBİME sonsuz şükürler olsun ALLAHU TEALA herkeze o kutsal kabeyi tavaf etmeyi medinede ravzada ibadet etmeyi nasib etsin İNŞALLAH.gidenlerede tekrarını nasib etsin İNŞALLAH.kardeşlerim inanın o kutsal topraklarda aklınıza ne motor geliyor nede geçim derdi aklınızda sadece resulullah efendimiz var kabei muazama var mescidi nebevin var evet kardeşlerim oralara gitmeyen aynı duyguları bulamaz oradaki atmosver ve yaşam ibadet dünyanın hiç bir yerinde yok çünkü o kutsal yerlerde peygamberimiz hicret etmiş nebilerin nebisi muhammet efendimiz ibadetlerin en hayırlısını yapmış.biz ümmetlere düşende resulullahımızın ayak izlerini takip edip ona hayırlı ümmet olmak RABBİMİZE hayırlı bir kul olmaya çalışmaktır.evet kardeşlerim motor aşığıyım ama hepsinden önce ALLAHA ibadet iman peygamberimize iman gelir motor daha sonra gelir eğer bunun tersi olursa helak olur gideriz.hepiniz ve bütün inanan mümin kardeşlerim ALLAHA emanet olun İNŞALLAH.
    İyi dileklerle okuyorum yazıyı son cümlenden sonra sana ayar oldum. Motosohbete gelip dini sohbet açıyorsun o da ayrı konu.

Sen "ellibinkerede gitsen oralara başını secdeden kaldırmasanda hırsız namussuz arsız olduktan sonra helak olursun" Diye biliyorum ben. Yanlışım varsa düzeltin. Doğruyu herkes öğrensin.
    Sinan Aksu, umuttuna, Syanur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ALLAH kabul etsin ilker bey gelirken akik yüzük falan alsaydınız.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    çok sağolun kardeşlerim ALLAH sizede nasib etsin sevgili din kardeşim sinan ben iyi dileklerinle okuduğunu canı gönülden inanıyorum ben şimdiye kadar bu sitede ve diğer sitelerdede hiç kimseyle münakaşa etmedim kalp kırmadım kaldıki bu sitede dini vecibelerini yerine getiren üyelerle dolu bu ülkede istediğin sitede dini sohbet açabilirsin her sitede müslüman var kardeşim.helak kelimesine gelelim aslında helak kimse olmayacak ben onu çok günaha gireriz anlamında dile getirmeye çalıştım resulullah efendimiz ALLAHA yalvarıyor tefekkür ediyor ümmetimden kiseyi helak etme diye RABBİMDE duasını kabul ediyor İNŞALLAH anlatabilmişimdir.bütün doğrular kuranı kerimde okursan kimseye bolca soru sormazsın ALLAHA emanet ol kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

çok sağol volkan bey kardeşim akik yüzük değilde akik tesbih aldım hayırlı akşamlar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Allah kabul etsin , keşke konu dışına yazsaydınız ...

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    ALLAH Kabul Etsin

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Allah kabul etsin bizede kismet olur insallah.

Ben okuduklarim seyrettiklerim araplarin bu dini konuyu iyice paraya pula doktukleri yonunde, kabenin etrafi ultra luks insaatlar oteller.. hele seytan taslama da eger dogruysa atilan taslari asagida toplayip 3 dolara hacilara satmalari ve seytan amerika diyip dolarla o taslar satilip atiliyorsa burada biraz dusunmek lazim..
    ergün1968 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Maaşşallah Allah kabul etsin

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    mevlam kabul etsin hac da nasip etsin belki bir gün motorlada gidilir fitne fesat sona ersin inşallah nasib olur.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Öncelikle konunun yeri burası değil, "Moto Sohbet" konusu değil bu. "Konu dışı"nda olması gerek. Tabi forum patetes tarlası olduğu için alıştık bunlara, forum kültürü zor, yönetmesi daha da zor. Onun dışında belli ki "birşey" aşılama söz konusu burada, olur herkes özgürdür yazmakta.

Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..kardeşlerim inanın o kutsal topraklarda aklınıza ne motor geliyor nede geçim derdi aklınızda sadece resulullah efendimiz var kabei muazama var mescidi nebevin var...
    Benim aklıma sadece bir grup arabın parayı nasıl cukka ettiği geliyor. Akla zarar bir miktrada para ve kurban sermayesi. Detaylarına inmeye gerek yok, giden sayısı belli, harcamalar belli.

Bir de aklıma hacca defalarca ve defalarca giden hacıların sevinci geliyor. Bildiğim kadarıyla binlerce kişi gidebilmek için sıra bekliyor. Ama hacını biri 11.kez hacca gidebildiği için sevinçten ağlıyor (hacca mı umreye mi tam emin değilim, farkını da bilemem). E be insafsız insan bırak da başkaları gitsin, 10 kere gitmişsin daha neyine yetmiyor, belli ki insanlar yıllardır sıra bekliyor... Ama başka inananların da umreye/hacca gidebilmesi kimin umrunda, olay Allah katında sevap kasmak, bonus kazanmak.

Ne senin 10 kere hacca gitmene gerek var ne de oradaki kutsal toprakların sana 10 kere ihtiyacı var. Ama etrafında yardıma muhtaç insanlar var. "Bir de böyle düşün..."

Bir de neyin neyden önce geleceğini insan kendi karar verir. Bu yetiye sahip olmak gerekir. Habire birilerini, inananı inamayanı, seveni, bileni, cahili, nefret edeni biyerlere havale etmeyin, durup durup Allaha emanet etmeyin, ben almayayım en azından. Önce kendine sahip çık, kendine saygın olsun, yoksa bugün gibi helak oluruz zaten.

Dediğim gibi herkes kendi düşüncesini yazsın, özgürdür. Yazabilecek düşüncesi olan varsa, yoka ezbere konuşmayalım çok duyduk aynı lafları.
    MotorKafa, umuttuna, BIYIKLI ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    çok sağolun kardeşlerim RABBİM herkeze nasib etsin herkezin tekeri düz bassın İNŞALLAH.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Allah kabul etsin hacım. Öyle iştahlı yazmışsın ki ben dinsizim ama benim bile canım çekti valla. Boğazımıza kadar günaha battık hacım günaha.
    Neyse, ben de başka bir gün motor forumuna başlık açık meyhane meyhane nasıl gezdiğimi, son cilayı sabaha karşı mahallenin tekel bayisinde yaptığımı filan anlatırım inşaallah.
    fazil, MotorKafa, Sinan Er ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Aslında sepetli motorla gitseydin daha iyi olurdu. Hac ziyaretine giderken ne kadar çile çekersen o kadar sevapmış diye duydumdu..Hem geldiğinde bize anlatacak yol hikayelerin olurdu..
    Darkcity2000 ve İlker41 bunu beğendiler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    syanur un;
    ''Bir de aklıma hacca defalarca ve defalarca giden hacıların sevinci geliyor. Bildiğim kadarıyla binlerce kişi gidebilmek için sıra bekliyor. Ama hacını biri 11.kez hacca gidebildiği için sevinçten ağlıyor.E be insafsız insan bırak da başkaları gitsin, 10 kere gitmişsin daha neyine yetmiyor, belli ki insanlar yıllardır sıra bekliyor... Ama başka inananların da umreye/hacca gidebilmesi kimin umrunda''

bu cümlelerine katılıyorum
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Konunun Moto Sohbet'le bir alakası yok, lütfen açacağınız konuları uygun kategoriye açmaya dikkat edin.
    Başlığınız "Konu Dışı" kategorisine taşındı.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)