Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir Delinin Defteri

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu arap kızı yağmur yaparken camdan bakan arap kızı mı?
    Kahkaha attım
    XV

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Þu arap kýzý yaðmur yaðarken camdan bakan arap kýzý mý?
    Yok o degil, bu arap kizi yagmur yagarken dışarı çıkıp dilini dışarı cikarttip yagmur yakalamaya çalışan arap kizi

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:49 ----------

Çığlık kiyamet...seslerin arasinda kaybolurdu yine insanlik,ask , sevgi.. Kalbi dayanilmaz bir acıyla doldu gozlerini daha yenice açmıştı halbuki.. Bu kadar kolay miydi bilmiyorum kacarcasina kurtulmak ya da vazgeçmek.. Belki de pişmanlıkti tek hissedilen, göremeyisiin, aldatilisin..belki de can yakan " üzme kendini" ydi dilden dokulen sacma sapan.

Bak iste yine gece ve yikiliyor disarisi çığlık kiyamet.. Göz pinarindan degil kas ucundan dokuluyor bir damla cicek..

Her ugultu ile daha da şiddetleniyor,can yakiyor.

Yok sayıyorum geçmişi,olmadi saymak can yakiyor. Simdi gidebilirim,beni cagiriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:04 ----------

Ne güzel dimi sözler,belki saçma sapan ama her cümle seni yansıtmasada, tek bir cümle dahi yetermiş bazı şarkıları sevmeye..

Ben de özgürlüğü sevdim,sonsuz soluk alıyormuş gibi hissettiren özgürlüğümü sevdim..Hesap vermeden, gecenin dördünde uyanıp camdan sessizliğime bakarken, güneşi görmek istediğimi hissettiğimde hazırlanıp, dışarı motoruma gitmeyi sevdim..Sırf güneş doğsun diye beklemek için, erkence evimden çıkmayı sevdim.. ve beklemeyi sevdim,güneş doğsun diye.. Sonra farkettim ki, güneşin gidişinden çok gelişi beni memnun ediyor.. Hangi gidiş mutlu eder ki insanı dedim sonra..

Motosiklet bencil değildir,insanlar gibi..İnsanlar bencillerdir ve bazıları sırf kendi vicdanlarını rahatlatmak için sizi kullanmak isterler.Siz buna alet olursanız ki, muhtemelen işin ucunda anneniz varsa, alet olursunuz, oyuncak olursunuz. Kendinizi parçalara ayırmaya kalktığınızda bunun imkansız olduğunu farkedersiniz ve mutsuz olursunuz,siz başkalarını mutlu etmeye çalıştıkca mutsuz olduğunuzu farkettiğinizde artık pes etmenin vakti gelmiştir. O halde REST diyorum .. Resti çekelim ve susalım , suskunluğuuza çığlıklar katarak..

Ne diyelim, belki de yapabileceklerinizin sınırlarını görebilmek içindir yaşananlar ve bilinmeli bazen, bende bilirim herşey üst üste geldiğinde tek yapmam gereken sol bileğime bakmaktır.. Bakar ve gülümserim salakça

Bilirim,iyi niyetinde insanlara yetersiz geldiğini ve susarım,suskunluğuma suskunluk katarak.Bu yüzdendir, motor suskunluğumun sesi,bir olunabileceğinin göstergesi, anlamlar yüklediğim , sevdiceğim .. Bu yüzdendir, ondan sevgilimmiş gibi bahsedişlerim ve bu yüzdendir, ona birşey olsun istemeyişim..Çünkü bilirim, ona birşey olsa, bende yaralanacağım..

Kalplerinizden kaçtım hep,varıp gittim en karanlıklara .. Yağmur ıslak ,mazeretler yüklerim büyüyen yangınıma..Hep harbiden de mazeretler, kendime söylediğim mazeretler, kaçtığım gerçekler, görmek istemediklerim, gördüklerim ama kendime itiraf edemediklerim, hissettiklerim ama hissettiklerimi dahi kendime itiraf etmediğim.. Beni yoran ve sıkıldığım insanlar ..Cehennemden düştüm ben hep..Tekrar tekrar düşerken,tutunduğum şey yine ben oldum hep !

Seviyorum diyen insanların gözleri,sevmiyorum diye haykırırken, ısrarla seviyorum demeleri tiksindirdi..Sırf bir kızı cinsel olarak kullanabilmek için çabalayan erkekler tiksindirdi.. Evli olupta,eşinden şikayet edip,genç kızlara koşan adamlar tiksindirdi.. ya da sırf parasını yemek için kendinden çokça yaşça büyük insanlarla takılan kızlar tiksindirdi.. İnsanların bencillikleri tiksindirdi, beni de kendileri gibi görmeleri tiksindirdi.. Kafasında binbir tilki döndürmeleri tinsindirdi .. ağzındaki ile kalbindekinin bir olmaması tiksindirdi.. Birbirlerinin ardından iş çevirişleri tiksindirdi.. En yakın iki kız arasında dahi,oyunların dönüşü tiksindirdi.. Yordu yahu yordu.. Bir güzelce de hüzne boğdu ..

Dünyam ütopik,
    Mutluyum dünyamda,çünkü benim dünyamda neyse o var.Kalbin bir,ağzın bir,gözün bir.. Plana programa gerek yok,kafanda tilkilere gerek yok ! boşuna yorulmaya gerek yok, insanları kullanmaya çalışmak,çıkar gözetmeye çalışmak yok..Neysen o'olmak varken neden olmadığım biri gibi olayım ki,neden güçlü değilsem,güçlüymüş gibi olayım ki? Kırılgansam,kırılmıyormuş gibi yapmak beni yoracaksa, neden kendimi yorayım ki ??Üzülüyorsam üzülürüm..Niye suratıma maske takayım,hissisleşeyim ki?Niye mutlu değilsem,mutluymuş gibi yapayım ki??
    Dünyam ütopik,
    ..ve o dünyada gerçekten aşk var,sevgi var,çıkarsız,plansız,programsız,en hasından
    Dünyam ütopik,
    ..orada birde motor var,en çikininden,bazen en çamurlusundan
    Dünyam ütopik,
    ..orada milyonlarca yıldız var,her gece beraber izlenilmek istenen,her sabah gelişlere sevinilen
    Dünyam ütopik,
    ..orada bir garaj var,içerisinde motorlar olan
    Dünyam ütopik,
    ..orada hiç hissetmediğim birşey var,ondan gayrısını takmayacağım
    Dünyam ütopik,
    bencillikten uzak,karşılıksız iyiliklerin farketmeden karşılığı gönülden verildiği..

farketmeden, dudağımda gülüşler asan şeyleri sevdim ben, gönülden..İyi ki varsın çikinim.. iyice çikin olsanda,seviyorum seni
    potasyum bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişiklik etmeyelim lutfen :p

Konunun adı bir delinin defteri,bundan büyük degisiklik mi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Hava yavaş yavaş aydınlanmak isterken, oluroylenin cani güneşe dokunmak istemiş olmali ki kalkıp motoruna binesi gunese gidesi gelmiş .. Ama motoru gurbet ellerde olduğundan , oluroyle demis..gurbetlik en çok yare yakisirmis. Ah hasretlik, hasretine zeval olmazmis amma..boşver,uyu.. Bjf

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25

Hey dostum, sakin ol ;)

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/ZWMP30.jpg

Hey dostum, sakin ol ;)
    hey gidi zeyna çocukluğumuzu yedi yaw

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey gidi zeyna çocukluğumuzu yedi yaw
    aynen aynen

Konuma fireball atanlara zeyna ile saldırıyorum
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen aynen

Konuma fireball atanlara zeyna ile saldırıyorum
    fireballda mı atmayak
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevdimmm bu fireballii

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Merhaba,

"Off" çeker belki tek bir nefesi alırız da veremeyiz bazen..Dolu dolu olur yine bogaz düğümlenirken,soluksuzca kalıveririz bazen.Gördüğümüz tek şey,bir resimden ibarettir.Tüm bu kullanılmışlıkları biriktiririz zarar ,ziyan olmasın diyedir .Belki de gülüşlerimize saklarız,deliliğimize sakladığımız gibi çoğu şeyi..

Gülüşümüzle değişir sanırız dünya,amansız kopan fırtınayla,dünya hep tarumar.. İçimizden söküp atamadıklarımızla,atmak istemediklerimiz kalıverir, tüm bu yığının içinde kaybolduğumuzu sandığımızda farkına varırız ki, " hiç " .. Koca bir hiç bazen..

Koca bir hiç,evet..Belki de sandığımızdan çok güvendiklerimiz yaraladığındandır..Arkasında durduklarımız ve aslında hep "o öyle değil"den ibarettir o'nun öyle oluşu..

ve pes ediş..vazgeçiş, umursamayış artık ..ciddi olmayış.. eğleniş,gülüş..

Bazen sadece saçmalayış özgürce

O yüzden mod değiştiriyoruz, hemen şu şarkıyı açıyoruz.

Önce omuzlar başlıyor harekete.. Sonra eller ve kollar devreye giriyor, bir bakıyorsun ki, işte dans ediyorsun..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    oluroyle; mevcut ruh halinde, şu sıralar, kaldırımda bırakman gereken düşüncelerin motosikletine artçı olarak binmesinden endişe ediyorum.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oluroyle; mevcut ruh halinde, şu sıralar, kaldırımda bırakman gereken düşüncelerin motosikletine artçı olarak binmesinden endişe ediyorum.
    Merhaba GezeGeze,

gayet neşem yerinde , merak etmeyin artçı almıyorum
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba Bir Delinin defteri,

Sayfalarını buruştura buruştura tekrar tekrar okurken suratıma asılan hınzır gülüşü sevdim..
    Sonra da o da ne ??

Bir mesaj geliverir geçmişten, der ki " Okudum da önceden yazdıklarımızı baya değişik hissettim kendi mi insanları kaybetmek ne klay ve hayatında bazı dönemler ne kadar silik kalabiliyo "

oluroyle der ki, "oluroyle.. haklısın aslında, daimi arkadaşlıklar dostluklar kurmak adına önemlidir.Sonucta gelecekte yalnız insanlar olmak istemeyiz, bir araya gelince oturup sohbet edip, muhabbet edip güzel anıları konuşmak keyifli olur.İyi insanlar biriktirmek gerek "

ve der ki "Doğanın kanunu işte bişey ilerliyo diye güç vermeyi kesersen elinde sonunda durucaktır.Hiç bişey yapmamak bile yetio bazen kaybetmek için"

işte burdan sonra başlar felsefiklik..

Hiçbirşey yapmamak bile madem kaybetmeye yeterse,yahu ne diye birşeyler için çabalayıp, kaybetmeyi göze alıyoruz.Ne için? Yoksa kirli gözlük camlarını temiz bezle silmek mi yaşanılanlar, herşey kirlenmek için mi yoksa kirlenmenin güzelliği başkamıydı? Peki bez memnun muydu ? Camın keyfine diyecek yoktu

Ya da penceremizdeki yağmur damlalarıyla mutlu muyduk , ah tatlım ne önemi var şu an

Çok çikin çünkü bazı şeyler, ve çok çikin şeyler bazen çok güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Gece uyuyamamak ve sonra sabaha karşı uyanmak ve yine uyuyamamak,neyse gideyim uyanmislarla ugrasayim..
    potasyum bunu beğendi.

fisherKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 BM
    Hiçbir şeye hiçbir kimseye sahip olmak için gelmedik dünyaya, olamayız da zaten. Bu yüzden sahip olmaya çalıştıkça acı çekeriz. Sadece yolun tadını çıkarmak lazım belki de.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı fisherKing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir þeye hiçbir kimseye sahip olmak için gelmedik dünyaya, olamayýz da zaten. Bu yüzden sahip olmaya çalýþtýkça acý çekeriz. Sadece yolun tadýný çýkarmak lazým belki de.
    Ne güzel dediniz oyle. Ellerinize sağlık

Beni üzen tek birşey var,insanlarin gorunmeye çalıştıkları ama aslında olmadıkları hele de değer verdiysem dadindan yenmiyor.. Sahip olmaya çalıştığım ne var diye düşündüm simdi..

Biraz bi suskunluk oldu,kahvemi yudumladim , fincana koymuştum..bi baktim yudumlar yudumlari kovalamis bitti kahvem.. Elimdeki kitabi masanin üzerine koymustum,ona baktim.. Akü ile alakli bir kitap.. Sahip olmaya calistigim şey, bilgi galiba.. Motosiklete dair ne varsa..

Ask falan hikaye,karsi cinse sahip olmak degil mesele,bense hikaye yazmayi sevmem.. Sahip olmaya calistigim ne var baska su dunyada.. Dusunuyorum hala.. Kaybetmek istemediklerimi biliyorum ama..

Aklima geldi,forumda sinanaksu uyedas bir yorum yapmisti.. Dusmaninla savaşırsan ona kendine dair pek çok ipucu verirsin ve savasi kaybedersin gibi birr yorumdu.. Savasmak elindeki kartlari acmaktir , hayatta bir savassa,savasmam tarzında bir yorumdu, animsadigim.. Tabi o çok sairhane yazmis,ben odunumsu anımsadım su an

Muhakkaktır sizin yorumunnzda aklimda kalir, tesekkürler fisherKing

Motosikleti
    MT-25
    29.10.2014/Çarşamba 17.00'de biraraya gelmeye başlamış harfler,aşk gibi ansızın dökülüvermiş,parmak uclarından klavyeye,düşünmeden..

Beni Affet Bu Gece

Merhaba,

Cem Adrian'ı severim.İlk dinlediğimde sesinden ötürü önyargılarımın kurbanı olmuştum.Önyargılarımız ne kadar da güzel zevklerden mahrum ederlermiş bizi ,belki de bunun bir örneğiydi..

Kolaydır değil mi hemen yaftalamak ? Bilmeden,inanmak istediklerimizin peşinden giderek yapıştırmak damgayı ? Yoksa gözlere mi inanmak gerek,gözden gelen belki bir damla gözyaşına ya da kar eriyince beyaz kalır mı gece,umut tükenince yine çarpar mı bir kalp? Ah düşünce gülümser mi çocuklar,düşler bitince başlamaz mı kabuslar ..Sen unutsan ben unutmam,ben unutsam aşk unutmaz.. Bir yara bu hiç kapanmaz,kalbimde hep kanar,yanar içimde ...

Beni affet bu gece,içim affet bu gece..İçin için düşününce,bilirsin yalnızlık sandığın o hissizliğin en derinindeki kalabalığı ve asıl yokluk o zaman başlar..Sen sanırsın ki,aranılan başı yaslayacak bir omuzdur, halbuki istenir ki , enginlere sığmayacak güven sandıklarını hediye etmek istemişsindir. Tek istediğin,inanmaktır..İnanmak hiç inanılmayacak olana..Hiç doğru bulmadığına bile,gözünle gördüğüne de inanmak,gözünle görmediğine de.. Bu yüzden Cem Adrian der ki, görmelisin gözlerimi..Gözlerimi görmeliydin,görmeliydin ki,inanmamalıydın inandığını sandığın yalanın yalnızlığını.. Aslında bilseydi insanoğlu,yalanın içinde yaşarken,gerçeği aramanın ne kadar yanlış olduğunu..Yalana yalan demeden önce düşünürdü, bilmeliydi ki kendi gerçeğini kendisinin yarattığını.. ve aslında yarattığı şeyin ne kadar gerçekten uzakta olduğunu ! Bu yüzden sarmalı insanlar birbirlerini,en büyük yalanda bile sarmalı,tutmalı ve bırakmamalı birbirini..Yalandan da olsa,bilmeli aslında en büyük yalanın kendisi olduğunu ki kaybetmemeli.. "
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    16.02.2015'in anisina...

Merhabalayin,

Dün bir kaçışin anatomisine sahit oldum.. Nasil güçlü olunacaginin, sağ ayagin hayata ne derece kuvvetli basabilecegini ve nasil parmak ucarimla göz pınarimdan baslayarak hayati yazabilecegimi...

fisherKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 BM
    Merhaba,
    İnanılmayacak olana inanmakta gizli olan ironi mi yoksa inançsızlık mı
    Ya da kaçmakla güçlü olmak çelişkili değil mi ?

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    İyi günler;
    Ne faydası olur bilmem ama, ya Ibn-i Sinâ'dan ya da Lokman Hekim'den kaldığını zannettiğim bir sözü hatırlatmak istedim. Ayağını sıcak tut, başını serin; gönlünü ferah tut, düşünme derin. derim ben.
    Hoşçakalın.

jimpam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş sen ne diyorsun?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)