Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Protein Tozu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Protein tozları zararlı mıdır kullanım ölçütü nedir bileniniz var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Protein Tozunun bi zararı olmadığı gibi bir yarari da yok. En az 7-8 marka whey protein kullandım emin ol gereksiz. Üzerinde yazar zaten iyi bir diyetle etki eder diye, ki iyi bir diyeti olan kişinin Supplementlere ihtiyacı yoktur. 3000gr muscletech marka Supplement ortalama 200 lira desek ayda 2 kutu tüketeceksin, idman öncesi ve sonrası sabah kahvaltısından önce vs. Aylık 400 lirayla git dana bonfile al daha iyi en azından gerçek besin, yada ne bileyim ton balığı. Güvenilir marka güvenilir satıcı (Bazısı sahte olabiliyor) ve Amerika üretimi olması gerekir. Avrupa'dan ithal Supplementler tamamen çöp. İlla alacaksan bişeyler Creatin al, ama bence o da gereksiz.
    bilginozi ve Onurhan D bunu beğendiler.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Şöyle söyleyeyim bu konuda her kafadan bir ses çıkar. Önce bir ondan haberiniz olsun. Her kim ne derse desin ne kadar çok söylenirse söylesin emin olamazsınız ama ben size biraz anlatayım kendimden.
    Yaklaşık 2 yıldır bodybuildingle ilgileniyorum. Bu sene artık vücut oturmuş, idmanlara alışmış protein tozu alayım dedim. Birazda irileşmem lazım yağ oranım düşük bundan ötürü kas alımım yavaş oluyor. Çok araştırdım. Çok okudum. Çok konuştum. En sonunda almadım.
    Neden almadın derseniz. 17 yaşıma yeni giricem. Sporu bu yılın sonunda bırakmak zorundayım ygs-lys sınavım var. Doğal besinlerle daha kalıcı olucağını düşündüm kasın. (ne mantık bilmiyorum) Ama en önemlisi ablam (kendisi eczacıdır) ve onun eczacı arkadaşları yaşım küçük olduğunu için (protein fazlasının karaciğere yüklendiğini bilirsiniz) zararlı olabileceğini söyledi.

Protein tozu düzgün kullanıldıkça zararlı değildir. Zararlarını da yazayım. Birincisi doğal değil ama doğal olan ne kaldı ki? İkincisi proteini ne şekilde alırsanız alın ister toz ister et ile fazlası karaciğerinizi yorar. Bu nedenle doğalda olsa body yapanların yılda bir karaciğer testine gitmesi önerilir.

Kullanım ölçütü ise vücut yapmıyorsanız çok gereksizdir. Vücut yapanların dışında diyetisyen sise protein diyeti yazar anca o şekilde kabul edilebilir. Vücut yapıyorsanızda normal besininize ek olarak alınır. Antremandan hemen sonra 1 ölçek olur. (2 günde bire denk geliyor) Sabah, antremandan sonra ve akşam 3 ölçek olur. Tamamen sizin vücudunuzun gereksinimine bağlı.

Protein tozunun yararları ise whey protein kana hızlı karışır. Antremandan sonra hemen vücudunuzda anabolik tep. (kas yapımı) başlar. Günlük protein ihtiyacınız kas kütleniz arttıkça arttığı için belli bir süre sonra durmadan yeseniz bile bu ihtiyacı karşılayamazsınız. Size protein tozu yardımcı olur.

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Protein Tozunun bi zararı olmadığı gibi bir yarari da yok. En az 7-8 marka whey protein kullandım emin ol gereksiz. Üzerinde yazar zaten iyi bir diyetle etki eder diye, ki iyi bir diyeti olan kişinin Supplementlere ihtiyacı yoktur. 3000gr muscletech marka Supplement ortalama 200 lira desek ayda 2 kutu tüketeceksin, idman öncesi ve sonrası sabah kahvaltısından önce vs. Aylık 400 lirayla git dana bonfile al daha iyi en azından gerçek besin, yada ne bileyim ton balığı. Güvenilir marka güvenilir satıcı (Bazısı sahte olabiliyor) ve Amerika üretimi olması gerekir. Avrupa'dan ithal Supplementler tamamen çöp. İlla alacaksan bişeyler Creatin al, ama bence o da gereksiz.
    Kullanmasını bilirseniz piyasadaki çoğu markanın protein tozundan yarar görürsünüz. Ama doğal beslenmek her zaman daha iyidir. Kretain ise benim bildiğim vücut için protein tozundan biraz daha riskli ve daha etkili.
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Ağırlık, workout gibi dolusuyla Fitness varyasyonu spor yaptım, emin ol supplemen kullanmasını iyi biliyorum, tamamen gereksiz. Ayrıca Protein tozu, peyniraltı suyundan doğal yollardan elde edilen takviye besindir ve doğaldır, aynı şekilde Creatin'de doğaldır, riski nereden çıkarttın? kullandın mı? Creatin ne demek biliyormusun? veya ne gibi riski var? neyse çokta önemli değil. Ne kullanılırsa kullanılsın, doğal yollardan yılda en fazla 5 kg kas elde edebiliriz. (Vücut ağırlığı demiyorum)
    Bu yüzden Supplement gereksizdir, kimse o tozları kullanım Ronnie Coleman olamaz. Anabolik bir etkisi yoksa takviyenin fayda etmez. Fazla protein, böbrek yorar, fazla karb, karaciğeri yağlandırır. Ben hocalarımdan böyle öğrendim. Diyelim ki düzenli spor yapıyoruz kilomuzda 70 olsun, günde kilo başına 1.2 gram protein almak kas inşaa etmede gereklidir. Kimisi Kilo başına 2 gr diyor ama bence fazla steroid kullanmadan sindirmek çok zor olacaktır. 1.2 - 2 gr arası idealdir. Bu besinleri zaten 3 ana ve 3 ara öğünde karşılayabiliriz. Supplement falan boşa para
    mterayes26, Onurhan D ve sandıkçı bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kadınlar klübüne motor hakkında soru sormak olmuş bu vucud forumlarına yazarsan doğru cevabı alırsın

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    oğlum 2 sene kullandı kendi ölçeği var spora başlamadan ve bittikten sonra kullanıyorsunuz şimdi çok pişman oldu niye derseniz 95 kiloluk bir şekilli dev oldu..
    Onurhan D bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    kısa ca zararsızdır diyeyim şimdilik sana bu konu ile ilgili çok şey yazarım ama ilk önce buraya bak ta sonra soracağın olursa cevaplarım http://www.bodyforumtr.com/
    Onurhan D bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Bir ölçek genelde 25-30 g proteine karşılık gelir, bu da zararsızdır. Normal bir insan için bu miktardan fazla proteini bir seferde almak kandaki amino asit miktarını yüksek seviyelere çıkarır, organları yorar.

Hangi sıklıkta ve ne kadar kullanılacağını güvenilir makalelerden okuyabilirsin. Bunların da çoğu ingilizce. Forum vs. tarzı yerlerde genelde bilgi kirliliğinden başka birşey çıkmaz.
    Onurhan D bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Dayanıklılık esasına dayalı spor yapanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Maraton koşarım, bizde kimse kulanmaz. Karaciğeri yorar, yorgun karaciğer ile de maraton koşulmaz.
    Onurhan D bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Yararı olduğu aşikar vücut belirli bir düzene alıştıktan ve geliştikten sonra mükemmel bir beslenme programınız yoksa protein tüketiminiz yeterli gelmiyor ancak 2 kaşık toz ile aldığınız protein miktarı yarım kiloluk bir biftek ile eşdeğer benim mantığıma göre bu ters ve o yüzden kullanmıyorum ve çoğu doktorda buna yakın görüş sunuyor.Bu arada Protein tozundan daha tehlikeli olanlar yağ yakıcılardır ölüme kadar giden sonuçları var.
    Onurhan D bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende 2-3 aydır spora gidiyorum vucut şekil aldı,göbeğide yanlardan erimeye başladıda ön göbek kısmı eritmesi çok zor olacak gibi...
    ayrıca bende kullanıp kullanmamakda kararsızım,bende spor dan sonra evde yoğurt yiyorum
    Onurhan D bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    2 yıl spor yaptım. Hiç sıkıntım sorunum yoktu. Hoca olacak .... in ısrarları yüzünden protein almaya başladım. Bir kısmı sabahları yenen 5-10 yumurta akı bir kısmı toz proteinle. Sonuç olarak omuzlar kollar bacaklar kas yığını oldu. Aşırı kas istemediğim halde proteinler beni şişirdi.

Sonra iş değişikliği yapmak zorunda kaldım ve 1 yıldır spor yapmıyorum. Gayet güzel ve büyük bir göbek kasım var diğer kaslardan eser yok.

Kısacası ne yapmak istediğine bağlı. Sağlıklı olmak istiyorsan hiçbirşey kullanma. Şişmek istiyorsan steroid hariç herşeyi kullan.

Steroid kullanmayı düşünen arkadaşlara da burdan bir hatırlatma yapayım. Steroid=Yokolan erkeklik.

Steroid kullanan arkadaşım erkekliğini kurtarmak için hormon tedavisi gördü.
    bilginozi ve Onurhan D bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    iyi beslenirsen suplemente gerek yok diyoruz örneğin ben 110 kiloyum günlük almam gereken protein miktarı 110x2=220 gr peki nasıl alıcam, 100 gr tavukta 22 gr 1 adet yumurtada 6 gr protein var her gıdanın protein miktarını netten bulabilirsin günde yarım kilo tavuk göğsü yersem ki hergün hergün yenmiyor 22x5=110 gr 5 yumurta 5x6=30 gram vs vs 220 gramı bulmam çok zor işte burada suplementler giriyor devreye... bir bir ölçeği 25 gr yarım litre sütle yapıldımı 5x3=15 gr 25+15= 40 gram idmandan sonra extradan 40 gr fena olmaz hamburgercilerde içtiğimiz milkshake ler de en az bu protein tozu kadar zararlıdır derim... işte idman öncesi ve sonrası 40+40= 80 gram protein içeren protein tozunu almanın çok ta zararlı olacağını düşünmüyorum... saygılarımla
    not: ha bu tozlar hiçbir zaman doğal beslenmenin yerini de tutmaz diyorum
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    içindekıleri okursanız , bebek mamaları ile aynı içeriğe sahiptirler . kilona göre kullan hiçbirşey olmaz

ayrıca kadınlar klubune motor sormakla ne alaka , binlerce üyeden % 10 u spor yapsa yine bilgi alınır . Kullanırsan vücudunu zorlaman gerekiyor ve vücudun bitkin düşene kadar çalışmalısın , çünkü idman sonu aynı oranda takvıye alacaksın
    Onurhan D bunu beğendi.

Merhabalar oncelıkle aranıza yenı katıldım. Dılerım yazacak olduklarım bıraz faydalı olur. Oncelıkle 3 senedır bu sporu yapıyorum. Bır gun salondakı hocam sırtımda sıvılce gorunce bana dırek proteın tozu kullanıyorsun demı senın karacıgerınde yaglanma var dedı bende tırstım tabı ılk zamanlarımdı spordakı hemen doktora gıttım doktora sırtımda sıvılceler var bana karacıgerın yaglanmıs dedıler dedım doktor bana guldu oglum ne alakası var dedı. Sonra bu kıs basında bır rahatsızlıgım ıcın doktora gıttım kan tahlılı falan fılan ıstedıler sonucları doktor gorunce dırek bana sen proteın tozu mu kullanıyorsun dedı evet dedım senın karacıger enzımlerı bıraz yuksek cıkmıs dedı sen onu bırak 10 gun sonra dahılıye doktoruna kan tahlılı ıste dedı 10 gun sonra doktora gıttım kan tahlılı ıstedım neyse tamam degerler dusmusmeye baslamıs demıs bende proteın tozunu bıraktım dedım doktor guldu ne proteın tozu dedı bunun proteın tozuyla alakası yok dedı alkol kullanıyor musun dedı evet dedım gıt 10 gun alkol alma yıne gel dedı bende sordum proteın tozu kullanabılır mıyım dıye kullan dedı bende alkolu bıraktım proteıne basladım tekrar 10 gun sonra doktor tekrar kan tahlılı ve ultrasyon ıstedı ve butun degerler yerlı yerındeydı ve ultrasyonda en ufak bır sorun cıkmadı proteın tozu saglıga zararlı dıyen arkadaslar bence bıraz abartıyorlar ve eger kalıtelı ve olcusunde kullandıktan sonra ve zaman zaman vucudu dınlendırdıkten sonra hıc bır zararı yok bıraz uzun oldu k.bakmayın yardımcı olmak ıcın yazdım )
    Onurhan D bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadınlar klübüne motor hakkında soru sormak olmuş bu vucud forumlarına yazarsan doğru cevabı alırsın
    Burada ki insanlar sadece motordan anlayıp ilgilenmiyor ki illa ki sporla uğraşanlar vardır ki göründüğü gibi varda

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Onurug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar oncelıkle aranıza yenı katıldım. Dılerım yazacak olduklarım bıraz faydalı olur. Oncelıkle 3 senedır bu sporu yapıyorum. Bır gun salondakı hocam sırtımda sıvılce gorunce bana dırek proteın tozu kullanıyorsun demı senın karacıgerınde yaglanma var dedı bende tırstım tabı ılk zamanlarımdı spordakı hemen doktora gıttım doktora sırtımda sıvılceler var bana karacıgerın yaglanmıs dedıler dedım doktor bana guldu oglum ne alakası var dedı. Sonra bu kıs basında bır rahatsızlıgım ıcın doktora gıttım kan tahlılı falan fılan ıstedıler sonucları doktor gorunce dırek bana sen proteın tozu mu kullanıyorsun dedı evet dedım senın karacıger enzımlerı bıraz yuksek cıkmıs dedı sen onu bırak 10 gun sonra dahılıye doktoruna kan tahlılı ıste dedı 10 gun sonra doktora gıttım kan tahlılı ıstedım neyse tamam degerler dusmusmeye baslamıs demıs bende proteın tozunu bıraktım dedım doktor guldu ne proteın tozu dedı bunun proteın tozuyla alakası yok dedı alkol kullanıyor musun dedı evet dedım gıt 10 gun alkol alma yıne gel dedı bende sordum proteın tozu kullanabılır mıyım dıye kullan dedı bende alkolu bıraktım proteıne basladım tekrar 10 gun sonra doktor tekrar kan tahlılı ve ultrasyon ıstedı ve butun degerler yerlı yerındeydı ve ultrasyonda en ufak bır sorun cıkmadı proteın tozu saglıga zararlı dıyen arkadaslar bence bıraz abartıyorlar ve eger kalıtelı ve olcusunde kullandıktan sonra ve zaman zaman vucudu dınlendırdıkten sonra hıc bır zararı yok bıraz uzun oldu k.bakmayın yardımcı olmak ıcın yazdım )
    Ama bu daha kötü :( Alkol de ayarında ve zamanında içildiğinde güzeldir )
    Onurug bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

5 yıl vücut geliştirme yapmış,o abidik tozlarlardan içmiş ve şuan 32 yaşına gelmiş biri olarak şu kadar söyleyeyim,içmeyin.hatta salonda ağırlık kaldırmak yerine gidip başka spor yapın.kas yapmak kompleks törpülemekten başka hiçbir işe yaramaz.nacizane tavsiyem,yüzün,dalış yapın,dağcılık yapın.
    shooter1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yýl vücut geliþtirme yapmýþ,o abidik tozlarlardan içmiþ ve þuan 32 yaþýna gelmiþ biri olarak þu kadar söyleyeyim,içmeyin.hatta salonda aðýrlýk kaldýrmak yerine gidip baþka spor yapýn.kas yapmak kompleks törpülemekten baþka hiçbir iþe yaramaz.nacizane tavsiyem,yüzün,dalý
    þ yapýn,daðcýlýk yapýn.
    Sakatlık mı yaşadınız? Anabolik mi kullandınız merak ettim.
    Ayrıca belirteyim Bodybuilding ile Fitness ayrı şeylerdir. Vücut inşaa etmek kolay bir iş değildir. Bilgisi olmayıp konuşan çok. Yok ağırlık kaldırmak zararlıdır vs. Evet hareketleri formunu yanlış tutarsanız sakatlanırsınız. Yanlış programla çalışırsanız sakatlanırsınız. Nedense ben hiç doğru çalışıp sakatlanan sporcu tanımadım. Ha protein tozuda bir işe yaramaz, kimse anabolik steroid kullanmadan şişemez, ne bileyim bi Lazar Angelov veya Greg plitt olamaz. Vucut olarak hacim kazanmakla kas şişirmek aynı değildir.
    Bilgisi olmayanın fikride olmasın çok net.
    sandıkçı bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    dostum protein tozunun hiçbir zararı yokltur. o içtiğiniğz şeyler zararlı diyen insanlar bi elinde bira bi elinde sigara masada yağlı çerezleriyle göbeklerini kaşıyor. yararı yoktur diyen arkadaşıma da katılmıyorum. dana bonfile al falan demiş. kesinlikle protein tozu kullanıyorum belsenmemden kısayım demeyin. spor yapıyorsanız beslenmenizi bozmadan zaten protein ağırlıklı beslenirken besin takviyeleri supplamentlere başvurun. yani hem düzenli beslenme hemm suplament hem spor. spor yapıldığı sürece ve belli aralıklarla kan tahlilerine gidildiği sürece, sporun farklı evrelerinde farklı suppşlamentleri kullanmak çok yararlıdır. mesela protein tozundan örnek verelim;
    çok basite indirgeyerek açıklayacağım bald dönemde whey, definasyon döneminde izole protein kullanmak yararlıdır. tabi bunun envayi çeşit detayı var beslenmesi var uykusu var yaptığın spor kaldırdığın ağırlık setler cardio vs değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıl vücut geliştirme yapmış,o abidik tozlarlardan içmiş ve şuan 32 yaşına gelmiş biri olarak şu kadar söyleyeyim,içmeyin.hatta salonda ağırlık kaldırmak yerine gidip başka spor yapın.kas yapmak kompleks törpülemekten başka hiçbir işe yaramaz.nacizane tavsiyem,yüzün,dalış yapın,dağcılık yapın.
    arkadaş diyor ki bodybuilding yapmayın ben de diyorum ki salonda çalışacaksanız fitness yapın crossfit yapın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)