Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aramızda Avukat Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,abilerim,kardeşlerim. Geçen ay başımdan bi olay geçti,alacaklı olduğum adam bana iftira atınca bende dükkanına gittim konuşmaya. yanındaki eleman gitmesini rica ettiğim halde gitmedi,üstüne üstlük bana 'sen burda böyle konuşamazsın,atar gider yapamazsın' diyince. bende ayağa kalktım ve o an 'seni balkondan aşağı atarım dedi' bende atabilir misin? dedikten sonra olay koptu.alnında 2 şişlik bıraktım bana bıçak çekti yanımda ki tanıdıklar engelledi ve dükkandan çıktım. Eleman sonrasında darp raporu alıp şikayet etmiş,bende karakola gidip ifade verdim ve bende şikayetçi oldum... önümüzdeki ayın 20'sinde mahkeme var. İlk defa böyle bir olay yaşıyorum,en fazla ne olur? hapis cezası? para cezası?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Öncelikle yorumum kişisel ve amatörcedir. Bunu belirtmek isterim.
    O cümleyi kurması, sizi tehdit etmesi demek. Üstelik bunu siz herhangi bir şey yapmadan yapmış. Eğer şahitler de olayı bu şekilde anlatırsa; tahrik etmiş olacağından, hafifletici sebep sayılacaktır.
    Geçmiş olsun. Durum tatlıya bağlanır inşallah.
    manofsteel bunu beğendi.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    malesef darp raporu alması ve sizin böyle bir raporunuzun olmaması sıkıntılı ama rapor içeriği ne?basit tıbbi müdahale mi yoksa iş göremezlik mi bu önemli.bıçak nasıl bir bıçak taşınması bulundurulması yasak olan tipte ise ve şahitleriniz varsa sizin elinizde kuvvetlenir.her iki taraf içinde kötüsünü düşünecek olursak daha önceden sabıkanız yoksa hükmün açıklanmasının geri bırakılması alırsınız.birde iddaname önemli.savcı davayı hangi konudan açmış.sadece şüpheli olarak mı müşteki şüpheli mi o da önemli eğer iddaname tebligatı duruyorsa okuyun değerlendirme yapalım.şimdilik geçmiş olsun
    manofsteel bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Konuyu takip deyim ...
    manofsteel bunu beğendi.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı isfa67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef darp raporu alması ve sizin böyle bir raporunuzun olmaması sıkıntılı ama rapor içeriği ne?basit tıbbi müdahale mi yoksa iş göremezlik mi bu önemli.bıçak nasıl bir bıçak taşınması bulundurulması yasak olan tipte ise ve şahitleriniz varsa sizin elinizde kuvvetlenir.her iki taraf içinde kötüsünü düşünecek olursak daha önceden sabıkanız yoksa hükmün açıklanmasının geri bırakılması alırsınız.birde iddaname önemli.savcı davayı hangi konudan açmış.sadece şüpheli olarak mı müşteki şüpheli mi o da önemli eğer iddaname tebligatı duruyorsa okuyun değerlendirme yapalım.şimdilik geçmiş olsun
    Müşteki-şüpheli olan ben. diğer müşteki şüpheli olan eleman,Benim suçum:kasten basit yaralama,alanen hakaret. Elemanın suçu:Kasten basit yaralamaya teşebbüs,Tehdit. Olaydan bir kaç gün sonra da ortalarda yoktu sanırım 2-3 gün iş göremez raporu aldı. Bıçak ise cep çakısı tarzında ama bıçak ile girişimde bulunmadı,ifadem de de 'Işıktan elinde parlayan bir cisim' şeklinde oldu. Önceden sabıkam yok,1 tane şahidim var,onlar 3 kişiydiler. 'Hükmün açıklanmasının geri bırakılması' ne anlama geliyor,şimdiden teşekkür ederim değerlendirmeniz için.

Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    özelden cevap verdim hükmün açıklanmasının geri bırakılması kısmen güzel bişey.alınan cezanın 5 yıl süreyle rafa kaldırılması.5 yıl içinde ikinci bir suça iştirrak edersen rafta suç ile ikincisinin cezasını bir çekersin.5 yıl bişey yapmazsan suç silinir.sabıka kaydında da görünmez zaten

Motosikleti
    600F
    Alıntı isfa67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özelden cevap verdim hükmün açıklanmasının geri bırakılması kısmen güzel bişey.alınan cezanın 5 yıl süreyle rafa kaldırılması.5 yıl içinde ikinci bir suça iştirrak edersen rafta suç ile ikincisinin cezasını bir çekersin.5 yıl bişey yapmazsan suç silinir.sabıka kaydında da görünmez zaten
    Hükmün açıklanmasının geri bırakılması sabıkadan sayılıyor mu değerli isfa67 arkadaşım ?

Misal mevzu cıktı sopa attık. Sikayetci oldular. Sabıkamız temiz. 5 yıl içinde yine sıkıntı çıkarırsan gozunu oyarım dedi devlet baba. Bu süre içinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması iş vs mevzularında sabıka kaydımda sorun teşkil eder mi.

Cevap için simdiden teşekkürler. Hürmet ederim.

Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Alıntı puskevit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükmün açıklanmasının geri bırakılması sabıkadan sayılıyor mu değerli isfa67 arkadaşım ?

Misal mevzu cıktı sopa attık. Sikayetci oldular. Sabıkamız temiz. 5 yıl içinde yine sıkıntı çıkarırsan gozunu oyarım dedi devlet baba. Bu süre içinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması iş vs mevzularında sabıka kaydımda sorun teşkil eder mi.

Cevap için simdiden teşekkürler. Hürmet ederim.
    hayır çıkmaz hüküm senin yüzüne okununca geçerli olur ama bu daha okunmamış geri bırakılmış.arşivli sabıka kaydında dahi çıkmaz.yinede temkinli olup etliye sütlüye karışmamak iyi olur
    2007 GV 250 SATILDI
    2008 DRAGSTAR 650

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)