Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

termal içlik önerileriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Arkadaşlar yanlış anlamayın fakat çok yanlış ürünler kullanıp boşa para harcıyorsunuz. Termal içlik denen şeyler sürekli aktivite gerektiren, terlettiren sporlarda etkilidir ( bisiklet, koşu, dağcılık, yürüyüş, fitness ) böylelikle thermoform gibi ürünler vücut ısısını koruyup, terinizi emer ve buharlaştırıp dışarı atar dolayısıyla üşümezsiniz.

Fakaaat, motosiklet aktivitesi buna asla dahil değildir. Çünkü motosiklette terleme yapmazsınız, aktivite halinde değilsiniz. Bu nedenle bu ürünler size soğuk havalarda pek fayda sağlamaz, çünkü thermoform gibi içlikler havayı çok kolay geçiren ürünlerdir. Ağzınızla üfleyin göreceksiniz Boşuna ucuz diye paranızı harcamayın.

Motosiklet için en uygun alt/üst içlik çözümü windstopper / windbarrier / windtech dediğimiz rüzgar kesici ürünlerdir. Ön tarafı rüzgar geçirmez windstopper kumaştan yapılır asla rüzgar geçirmez ancak arka bölümü motosiklette rüzgar almadığı için hava alabilir dolasıyla neopren gibi her tarafı kapalı ürünler gibi terletmezler. Sizi soğuktan ancak RÜZGAR GEÇİRMEZ bu ürünler korur.

Bu ürünler, thermoform gibi basit içliklerden pahalıdır haliyle, fakat sağlığınızı düşünüyorsanız ve üşümek istemiyorsanız bu ürünleri kullanmanız gerekir. Piyasada alternatifi çoktur. Örnek:

http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sport-pant-pmu669
    http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sport-top-pmu3177
    http://www.feyizoglu.com/Windtech-Ruzgar-Gecirmez-Alt-iclik_45729.html#0
    http://www.motosuperstore.net/Prohel-8080-Ruzgar-Gecirmez-Tempor-Yelek,PR-1646.html
    http://www.feyizoglu.com/Gamma-Windstopper-Alt-Iclik-Ruzgar-Gecirmez-_48890.html#0
    CompanERROR ve EneS_Turker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Arkadaşlar, şu ürünü almayı düşünüyürum: http://www.motosikletaksesuarlari.co...ket_16920.html
    Bu markayı kullanan, bu ürünü kullanan var mıdır?
    Bu ürünü tercih etmemin sebebi, fermuarın kol altından aşağı inmesi, göğüs bölgesini tamamen kumaşla kapatıyor olması.

ilker AVCI

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı karacabeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Thermoform un takımını aldım 46 tl ye öyle aman aman bir şey değil çok soğuklarda yürürken bile üşüdüm sonrasında decathlondan dağcılık ve koşu bölümlerinde vardı koşu için olanı aldım 35 tl ye üstte de aynı şekilde 25 tl ye onlardan daha memnunum.
    aynen katılıyorum thermoformun extreme alt termal içliğini aldım normal soğukta yaya olarak çıktığımda bile soğuk geçirdiği oluyor.Bahar için ideal gibi bişey.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    şöyle bir ürün var ısıtmalı yelek

http://www.n11.com/ethna-polar-isitm...jEQaAnjm8P8HAQ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    hayır yazdıklarınız çelişkili. Kimse termal içliği giyip rüzgardan koruduğunu iddia etmiyor. Bu ürünler adı üstünde içlik. rüzgardan soğuktan koruyan esas ekipman monttur. İçlik sizin de belirttiğiniz üzere vücut ısısını korumaya yardımcı olur çıplak tene giyildiği için vücudu sarar ve ten ile kumaş arasında soğuk hava oluşmaz. Aynen bayanların kış aylarında giydiği çoraplar gibi, nitekim soğuktan koruma görevi zaten budur. Diğer pamuklu penye malzemelere göre de daha sıcak tutar. Windstopper tarzı profesyonel ürünlerle kıyaslamamak gerek. Özetle faydası vardır. 2 yıldır kullanıyorum.

Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır yazdıklarınız çelişkili. Kimse termal içliği giyip rüzgardan koruduğunu iddia etmiyor. Bu ürünler adı üstünde içlik. rüzgardan soğuktan koruyan esas ekipman monttur. İçlik sizin de belirttiğiniz üzere vücut ısısını korumaya yardımcı olur çıplak tene giyildiği için vücudu sarar ve ten ile kumaş arasında soğuk hava oluşmaz. Aynen bayanların kış aylarında giydiği çoraplar gibi, nitekim soğuktan koruma görevi zaten budur. Diğer pamuklu penye malzemelere göre de daha sıcak tutar. Windstopper tarzı profesyonel ürünlerle kıyaslamamak gerek. Özetle faydası vardır. 2 yıldır kullanıyorum.
    Sizden başka kimse soğuktan koruduğunu ve sıcak tuttuğunu iddia etmemiş. Termal içlikler aktivite halinde değilseniz SICAK TUTMAZ! Açık ve nettir. Koşu yapıyorsan, bisiklet sürüyorsan etkili olabilir. Fakat Motosiklet için uygun ürün değillerdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, şu ürünü almayı düşünüyürum: http://www.motosikletaksesuarlari.co...ket_16920.html
    Bu markayı kullanan, bu ürünü kullanan var mıdır?
    Bu ürünü tercih etmemin sebebi, fermuarın kol altından aşağı inmesi, göğüs bölgesini tamamen kumaşla kapatıyor olması.

ilker AVCI
    Oxford ürünlerini ve bu ürünü inceleme şansım oldu. Oxford layers gerçekten profesyonel bir marka ve ürün. Ben biraz daha ucuz olanı cold killer aldım, memnunum linkini vermiştim oda boğazdan fermuarlı sadece. Oxford bir tık daha kaliteli olabilir.
    ilker a. bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    kalın kilotlu çorap ( pazarda sadece 15 TL )
    Çoraplı kalın kilotlu çorap ( pazarda sadece 10 TL )

kesinlikle dalga değil.
    çorapsız kalın kilotlu çorap giyiyorum ( çorapsız çorap pek olmuyor ama bildiğin kalın tay işte ) çok mutluyum, sıcacık. takımlar sağlam. termal içlikten kat kat iyi hemde ucuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Sizden başka kimse soğuktan koruduğunu ve sıcak tuttuğunu iddia etmemiş. Termal içlikler aktivite halinde değilseniz SICAK TUTMAZ! Açık ve nettir. Koşu yapıyorsan, bisiklet sürüyorsan etkili olabilir. Fakat Motosiklet için uygun ürün değillerdir.
    Farkettiniz mi bilmiyorum ama aslında sıcak tutmaz diyen iddia eden bir tek siz varsınız. Termal içliklerin aktivite halinde sıcak tutar motosiklet kullanırken sıcak tutmaz diye bir ayrımı yok, sonuçta motosiklet kullanmak da bir aktivitedir ve zaman zaman terletir. Aktivite halinde olmayın ve termal içlikle sıcacık evinizde oturmayı deneyin, terlersiniz. Sizin iddianıza göre normal iç çamaşırı giymekten farkı yok o zaman.
    Yani hiçbir ilgim yok ama sanki reklam yapıyorum gibi hissettim. Özetle denemeden karar vermeyin dünyalar kadar para vermeye gerek yok basit bir içlik malzeme için. Bırakalım kim ne isterse nasıl rahat ederse onu giysin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalın kilotlu çorap ( pazarda sadece 15 TL )
    Çoraplı kalın kilotlu çorap ( pazarda sadece 10 TL )

kesinlikle dalga değil.
    çorapsız kalın kilotlu çorap giyiyorum ( çorapsız çorap pek olmuyor ama bildiğin kalın tay işte ) çok mutluyum, sıcacık. takımlar sağlam. termal içlikten kat kat iyi hemde ucuz
    Haklısınız onun adı tayt. Bir ara migrosta erkekler için olanı vardı kaçırdım. Kot pantolon giydiğimden içine kalın şeyler giyemiyorum. Bu havalarda yağmurluk altı kullanıyorum o kurtarıyor; rüzgarı kestiği için fazla üşümüyorum.
    VESPERA bunu beğendi.

MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    Merhaba,

konu olmus olabilir ama yeni konu acmadim... onerdiginiz isitmali yelegi kullaniyor musunuz? veya baska marka isitmali yelek kullanan varsa deneyiminlerini aktarabilir mi? isitmali yelekler islevsel olarak kullanilabiliyor mu? isitmali yelek almayi dusunuyorum ve bilgi almak icin soruyorum... kullananlarin begendikleri marka /model onerisi var mi?

saygilarimla

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Blackspade ın içliklerini kullanabilirsiniz.. Thermoform pijama gibi kalıyo yanında ve vücudu tam sarmıyo.. Blackspade hem vücudu tamamen sarıyo hem de hiç rahatsızlık vermiyo ben 2 takım almıştım.. Malum termal olunca ister istermez biraz koku yapabiliyo ben de o yüzden yedekli kullanıyorum.. En azından üst kısmı yedekli alın derim..

Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Isıtmalı yelek, termal içlik gibi saçma ürünlere ucuz diye yönelmeyin arkadaşlar. Özellikle termal içlikler motosiklet kullanıcıları için uygun değildir. Sizi soğuktan korumaz. Termal içliklerin amacı bisiklet, yürüyüş, doğa sportları gibi sürekli hareketli olduğumuz aktivitelerde kullanmaktadır. Vücut ısısını hareket halinde iken sabitlemeye yarar.

Motosiklet kullanırken soğuktan koruyacak ürünler, windstopper özelliğine sahip yani rüzgar kesici özelliğine sahip kumaştan üretilen ürünlerdir. Piyasada bilindik hemen hemen tüm markaların ( dainese, spidi, revit, alpinestar vs. ) windstopper içlikleri bulunuyor.

İçlikler 1. katman olarak giyilmelidir üzerine mutlaka soğuk havalarda 2. katman olarak windstopper giyilmelidir.

MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    Merhaba,

Mealen "efor yoksa iclik isitmaz windstopper gerekir" bana da mantikli geldi fakat ozellikle isitmali yelek konusunu merak etmistim. yanitiniza tesekkurler...

saygilarimla

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta ben anamın aldığı hasyün marka içlikleri kullanıyorum, çok rahat

cidden, 130-140 km/s hızda bile soğuk işlemiyor.
    25 liraya mı ne almış
    Bende en çok onlardan rahat etmiştim yalniz ince sık dokuma olacak hakiki yün olacak gerisi boş

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir arkadasin yukarida da belirttigi gibi, termal iclik sizi soguktan korumaz. Termalin anlami vucut isinizi sabit tutmakla alakalidir. Bu da kis sartlari icin konusuyorsak soguktan donuyorsaniz donmanizi saglamaya devam edecek demektir.

Kisliktan, soguk gecirmeyenden sozediyorsak membranli giyeceklerden bahsediyoruzdur, termal degil.

Ben de bu urunun ust ve altini kullaniyorum inanilmaz memnunum:

http://www.motomaxonlineshop.com/col...rt-pant-pmu669

Tavsiye ederim

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    4 - 5 tane ürün denedim decathlon,thermoform,yün içlik,marks&spencer. içliğin üstündeki rüzgar geçirdikten sonra hiçbiri işe yaramıyor. Bu aralar yine arayışa girdim cold killer,revit derken 200 den aşağı fiyat yoktu ben de gittim tech90 4 mevsim kot aldım 275 tl'ye. Ürün rüzgar ve su geçirmeyen bir kumaşdan üretilmiş. Korumalar yumuşacık ve dışardan bakınca belli olmuyor. Hem günlük kullanıma uygun hem korumalı hem de sıcak tutacak bir ürün buldum sonunda. Tavsiye olunur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)