Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamp Çadırı

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyraz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial z-one s 180
    Beyler merhaba ben yaza doğru sağa sola kaçmakj istiyorum ayda bir ancak bi yere gidebilirim yani koca yaz en fazla 3-4 defa kullanacağım bir çadır lazım eşya ları ayakkabıları koymaya bölümü de olsmalı bana onerebileceğiniz çadır var mı 150 tlden fazla olmayacak ? şu 50tl lik çadırlardan kullanan var mı onlar iş görür mü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    150 tllik çadır zaten 3-4 kamp anca çıkarır.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı poyraz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler merhaba ben yaza doðru saða sola kaçmakj istiyorum ayda bir ancak bi yere gidebilirim yani koca yaz en fazla 3-4 defa kullanacaðým bir çadýr lazým eþya larý ayakkabýlarý koymaya bölümü de olsmalý bana onerebileceðiniz çadýr var mý 150 tlden fazla olmayacak ? þu 50tl lik çadýrlardan kullanan var mý onlar iþ görür mü ?
    Bende Kipadan 60 tl'ye aldigim 2 kişilik And outdoor marka çadir var 2013'te almistim kar ustune bile kurdum sorun cikmadi simdiye kadar bi sorunu yok su falanda gecirmiyor. İci genis 1 kisi+ esya rahat sığabilir. Yani kısacası ucuzda olsa hertürlü iş görür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bak migros tekzen gibi yerlerde 4 veya 7 kişilik gibi çadırlar oluyor yaklaşık 100 tl civarı fiyatları oluyor sahibinden hepsiburada bakabilirsin işini görür 2.5mtx2.5mt gibi ölçülerde oldukça yeterli. Sıcak havalarda gayet yeterli.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Decathlon'da güzel çadırlar var ve işini görür. 60-70 liralık çadırlar zaten 2 kişilik işini fazlasıyla görür.

Zaten çadırın bir kenarında yatarsın diğer kalan kısmına da çantanı ve malzemelerini koyarsın.

150-200 tl bütçeye ortalama hesapla;

* 70 tl çadır

* 70 tl uyku tulumu yada tek kişilik şişme mat

* Geriye paran kalırsa veya almak istersen eğer, termos, olta takımı vs gibi değişik şeylerde alabilirsin.
    ..Carmentality.. bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    cevaplar için sağolun beyler ben tam olarak durumumu açıklayamamışım ama ben zaten 2 kişi gideceğim ve yani 2 kişilik çadır alıp içine eşyaları koyamam ekstra bölümü olması lazım bir de geniş olsun istiyorum biraz çok da dandik olmasın her sene yeni çadır almam bi aldımı 3 sene gitsin bari hani dediklerime uyan bildiğiniz kullandığınız ve 3 seneyi sorunsuz çıkarmış çadırlar var mı ondan sordum mesela gider çadır su geçirir yada yırtılır falan tadım kaçar 50 tl fazla 100 tl fazla verseydim de başım ağrımasaydı dememek için . Ama bi de şu kısmı var 60 tllik çadır da aynı işi gorurken sırf marka falan diyede boş yere 300-500 tl vermek istemem ucuz sağlam şeyler de çıkıyor her çeşit üründe olduğu gibi

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Sanırım bu işini görür diye düşünüyorum. Hem 2 kişilik hem de çanta ayakkabı vs koymak için çadırın ek alanı mevcuttur.

http://www.decathlon.com.tr/forclaz-...d_8300050.html
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-xl-2-cadir-id_8293540.html
    Bence almışken biraz iyi birşey alın. Hem uyku tulumunda hem çadırda. Mesela benim uyku tulumumun ekstremi -5 derece. -10 ile arasında 20 tl fark vardı ve şuanda çok pişmanım. He dersenizki kardeşim yazın gidicem diyorum ne eksi derecesi; o işler öyle olmuyor malesef, insan 1-2 defa kamp yapınca bağımlısı oluyor, uyarayım :D
    poyraz__ bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    2 kişi kalacaksanız 3 kişilik çadır almanız daha iyidir gerektiğinde önlem olarak içeride eşya koyabilirsiniz,hemde ferah olarak içerisinde barınabilirsiniz

2 kişilik çadır 2 kişiye dar gelicektir,mumya gibi yatmaktansa geniş geniş yatmak daha iyi
    http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-...html#avantages
    Çıtayı birazdaha yükseltebilirseniz !
    http://www.n11.com/husky-bird-light-...adir-P22601143

2 kişilik çadırı ile 3 kişilik çadırı taşımak arasında pek fark yok 50tl gibi bir fark dışında
    poyraz__ bunu beğendi.

Decathlondan arpenaz xl 2 aldım gayet kaliteli güzel ve uygun fiyatlı bir çadır. Aşırı hava kosulları dışında her yola gelir gözüküyor. 3 kişiliği de alınabilir. Uyku tulumu konusunda ise biraz keseyi açıp kaliteli bir şeyler almak lazım diye düşünüyorum. Bir de mat yerine linkteki şişme yatağı aldım ondan da memnunum gayet. Mat kadar pratik olmasa da konforu yeter.. http://www.decathlon.com.tr/basic-14...d_8299059.html
    poyraz__ bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    4 yıldır kamplarda 50 tl'lik çadır kullanırım öyle aman aman şikayetlerim olmadı.

Tek sıkıntı çadırın içinde pantolon giyip çıkartmak biraz eziyet oluyor.
    Ama yüksek boyutlu bi çadır almak isterseniz, onuda motosiklette taşımak sıkıntı oluyor.

Çok takıntılı bi İnsan değilseniz, ayrıca tek başınıza kalacaksanız 50 tl'lik çadır işinizi görür hocam.

Yaz mevsimi için uyku tulumuna gerek yok, üzerinize bir pike, veya ince bir battaniye ile çok daha rahat edersiniz.
    Lakin şişme bir yastık ve şişme yatak şart.
    poyraz__, F54 ve mimforeva bunu beğendiler.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Daha önce Alba Star 2 kişilik çadır aldım. 2006 senesi olabilir. Ben birkaç defa kullandım ama benden sonra kardeşim defalarca kullandı. Neredeyse 3 yıl boyunca 2-3 haftada bir yamaç paraşütüne giderlerdi. Geçen sene yeni aldığım 4 kişilik çadıra da daha kullanmadan el koydu. Ardından eski çadırı geçenlerde geri aldım. Polleri tutan lastikler deforme olmuş. Bir iki pol ucundan çatlamış. Bir demiri kaybolmuş. Ama eksiklerini giderdim, tamirini yaptım, makinede yıkadım çadır hala taş gibi. Biz bu çadırda 2 kişi idare ederek kalıyorduk. Hatta bir keresinde 3 kişi kaldık ama o işkence olmuştu. Tüm bu tecrübelerden sonra, eski çadırımı geri alıpta kullanamayacağımı görünce Decathlon'dan Arpenaz XL3 çadır ve 2 kişilik şişme yataklı yastıklı yorganlı uyku setini aldım. Eşimin ilk çadır macerası oldu ve bu konforu beklemediğini söyledi. 2 kişi için genelde 2,5-3 kişi olacak çadırlara bakın. Uyku tulumu pratik olabilir ama başka alternatiflerde var. Mat olarak ise şişme matlar pratik ve konforlu.

Size uyarım çadırı aldıktan sonra ilk kullanımdan önce evde salonda bir yerde kurup toplayın. Ürüne tam olarak hakim olun ve pratik kazanın. Parçalar tam mı?, nasıl çalışıyor kontrol edin. Ve genelde paketin içinden çıkan makarna gibi tel kazıklara alternatif olarak sağlam ve hafif yeni bir kazık seti edinin.
    poyraz__ bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce Alba Star 2 kişilik çadır aldım. 2006 senesi olabilir. Ben birkaç defa kullandım ama benden sonra kardeşim defalarca kullandı. Neredeyse 3 yıl boyunca 2-3 haftada bir yamaç paraşütüne giderlerdi. Geçen sene yeni aldığım 4 kişilik çadıra da daha kullanmadan el koydu. Ardından eski çadırı geçenlerde geri aldım. Polleri tutan lastikler deforme olmuş. Bir iki pol ucundan çatlamış. Bir demiri kaybolmuş. Ama eksiklerini giderdim, tamirini yaptım, makinede yıkadım çadır hala taş gibi. Biz bu çadırda 2 kişi idare ederek kalıyorduk. Hatta bir keresinde 3 kişi kaldık ama o işkence olmuştu. Tüm bu tecrübelerden sonra, eski çadırımı geri alıpta kullanamayacağımı görünce Decathlon'dan Arpenaz XL3 çadır ve 2 kişilik şişme yataklı yastıklı yorganlı uyku setini aldım. Eşimin ilk çadır macerası oldu ve bu konforu beklemediğini söyledi. 2 kişi için genelde 2,5-3 kişi olacak çadırlara bakın. Uyku tulumu pratik olabilir ama başka alternatiflerde var. Mat olarak ise şişme matlar pratik ve konforlu.

Size uyarım çadırı aldıktan sonra ilk kullanımdan önce evde salonda bir yerde kurup toplayın. Ürüne tam olarak hakim olun ve pratik kazanın. Parçalar tam mı?, nasıl çalışıyor kontrol edin. Ve genelde paketin içinden çıkan makarna gibi tel kazıklara alternatif olarak sağlam ve hafif yeni bir kazık seti edinin.
    şişme yatak ve set ne kadara geldi acaba toplam ? Çadır hakkında kafamda baya bişeyler oluştu ama matla uyku tulumu düşünüodum söyledikleriniz alternatif olabilir.. atcılı 2 kişi ile motorda taşımakta zor olmamalı tabı.. Topcase yan çantalar ve depo üstü çantam var çadırı topcase ustune sabitlemeyi düşünüyorum diğerleri çok yer tutuyormu ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şişme yatak ve set ne kadara geldi acaba toplam ? Çadır hakkında kafamda baya bişeyler oluştu ama matla uyku tulumu düşünüodum söyledikleriniz alternatif olabilir.. atcılı 2 kişi ile motorda taşımakta zor olmamalı tabı.. Topcase yan çantalar ve depo üstü çantam var çadırı topcase ustune sabitlemeyi düşünüyorum diğerleri çok yer tutuyormu ?
    Arpenaz çadır şu anda 179.95 diyor. Linki bu;

http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-...d_8293541.html

Kamp yatağı şu anda 189.95 diyor. Linki bu;

http://www.decathlon.com.tr/camping-...d_8242548.html

Yatak için en az yer kaplayan ayak pompası şu anda 16.95. Linki bu;

http://www.decathlon.com.tr/ayak-pom...d_8214434.html

Açıkçası bu çadırın 2 kişilik olanı da yeterince büyük. Motorda ve arabada yer kaplamaz. Yalnız 2 kişilik kamp yatağı seti bayağı iri. Bir alt modeli var o daha küçük ve gayet yeterli. Ben her zamanki gibi abarttığım için büyüğünü almıştım buda sorun oldu. Çünkü motorda tek başıma gidersem arkama seti ve çadırı bağlarım ama bu sefer 2 kişilik sete ve 3 kişilik çadıra ne gerek var. 2 kişi gidersek ise bu zawazingoyu sokacak yer yok. 45x45x30 cm gibi bir ölçüsü var. İri ve sağlam bir topcase var ise ve üstünde bağlama yeri var ise oraya bağlanabilir.

Biz eşimle giderken o zaman CRF 250L'ye sığamayacağımız için birde biraz vahşi doğada olacağımız için arabayla gitmiştik. O zaman süper bir set oluyor bu aldıklarım. Yanında BL200 ve BL100 kamp lambası tavsiye ederim. Küçük olan çadır içi, büyük olan çadır dışı ortam aydınlatması için. Birde Geonaute Onnite 50 kafa lambası almıştım. F/P olarak süper bir ürün.
    EneS_Turker ve poyraz__ bunu beğendiler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Anlıyorum teşekkürler.. Topcasem sağlam 46lt ve alttan demir döktürüp tutturdum üstüne insan otursa kırılmaz o derece .. üstüne sabıtleme düşüncem var zaten file veya lastıklerle.. bakalım artık havalar ısınsın bize dechatlon yolu göründü o halde
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Piyasada daha uygun fiyatlı veya daha kaliteli ürünler var. Hatta belkide tam aradığınız üründe biryerde sizi bekliyor ama ben sağda solda aranmaktan gezinmekten yoruldum. Örneğin Hepsiburada.com'da çok güzel bir markanın çadırı var. Ürünün kendi sayfasına girince daha ne modeller ne alengirler. Ama TR'de 1-2 model. Yedek parça tamir desteği yok. Belki seneye aynı ürün yok. Bu yüzden Decathlon firması tüm ürünlere ve alt modellerine aynı anda hizmet verebildiği için birkaç adım önde oluyor. Bomboş girip tam tekmil çıkabiliyorsunuz. Amatörden yarı profesyonele kadar geniş ürün gamı var.

Bir diğer tavsiyem ürünleri almadan önce görün inceleyin, teşhir varsa elleyin, mıncıklayın Çünkü bugün vardır mağazada yarın kalmaz benim gibi internetten sipariş vermek durumunda kalırsınız. Ürünü önceden inceleyip hafızaya atmakta fayda var
    poyraz__ ve EneS_Turker bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-xl-2-cadir-id_8293540.html
    Bence almışken biraz iyi birşey alın. Hem uyku tulumunda hem çadırda. Mesela benim uyku tulumumun ekstremi -5 derece. -10 ile arasında 20 tl fark vardı ve şuanda çok pişmanım. He dersenizki kardeşim yazın gidicem diyorum ne eksi derecesi; o işler öyle olmuyor malesef, insan 1-2 defa kamp yapınca bağımlısı oluyor, uyarayım :D
    bunun 3 kişilik için olanı baya içime sindi onu alabilirim ama uyku tulumu almıyacağım zaten yazın gideceğim bağımlısı da olsam fırsatım olmaycak kışın

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi kalacaksanız 3 kişilik çadır almanız daha iyidir gerektiğinde önlem olarak içeride eşya koyabilirsiniz,hemde ferah olarak içerisinde barınabilirsiniz

2 kişilik çadır 2 kişiye dar gelicektir,mumya gibi yatmaktansa geniş geniş yatmak daha iyi
    http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-...html#avantages
    Çıtayı birazdaha yükseltebilirseniz !
    http://www.n11.com/husky-bird-light-...adir-P22601143

2 kişilik çadırı ile 3 kişilik çadırı taşımak arasında pek fark yok 50tl gibi bir fark dışında
    husky almak isterim tabi ama 260 tl vermek istemiorm bi de arpenaz xl3 ü kadar geniş değil geniş olsa üstüne bi 80 daha ekler alırdım ama daha dar o yüzden uyurken olabildiğince geniş alana ihtiyacım var benim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben dediğiniz çadırı almayı düşünüyorum o çadırın da mı direkleri dandik ? söylediklerinize dikkat edicme çok iyi oldu
    klavyem yabancı dil olduğu için yazım hatalarımın kusuruna bakmayın beyler
    Bazı kızlar ekmek gibidir "Ah şimdi bir ekmek olsa da yesem" demezsin ama her sofrada bir ekmek illa ki bulunur... PoYraz__

Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı poyraz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dediğiniz çadırı almayı düşünüyorum o çadırın da mı direkleri dandik ? söylediklerinize dikkat edicme çok iyi oldu
    Şöyle açıklayayım; Alba Star'ın polleri iyiydi ama kazık diye verilen çubuklar çok inceydi hemen yamuldu. 4 mm falandı sanırsam. Ben 9 mm çubuktan kendim imal etmiştim. Onlar hala duruyor.

Decathlon'un çadır polleri çok daha sağlam. Ayrıca yanında yedekleri de var. Kazıklarda 15 adet 5 mm çapında. Tam sayıda yani. Ama etkili olabilmesi için yere iyice çakmanız lazım. Ben 1-2 kazıkta sert yere denk gelince onlarda yamuldu ve inanın rüzgar geldiğinde sağlam kazık olsaydı ya da yedek kazık olsaydı diye hayıflanıyor insan. Çadırlar ile ilgili 1-2 foto paylaşmaya çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Çadırların boylarını kıyaslamanız için resim koyuyorum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ilk fotodaki mavi çadır marka model ve fiyatı nedir hocam?

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotodan ARPENAZ XL 3 ÇADIR QUECHUA gibi algıladım fiyatı decathlonda 180 TL
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)