Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet alabilmek için Kyk Öğrenim kredisini almalı mıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Sevgili dostum bende öğrenciyjm motosikletim yok ve krediye başvurdum. Pazartesi motosikletimi alıyorum. Öğrenim kredisi sayesinde alıyorum. Aveadan taksitle iphone aldım onu sattım ve taksidini öğrenim kredisiyle ödeyeceğim. Bence yapabilirsin. Mezun olduktan sonra aylık 500 ü ödeyemeyeceksen zaten okuma yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostum bende öğrenciyjm motosikletim yok ve krediye başvurdum. Pazartesi motosikletimi alıyorum. Öğrenim kredisi sayesinde alıyorum. Aveadan taksitle iphone aldım onu sattım ve taksidini öğrenim kredisiyle ödeyeceğim. Bence yapabilirsin. Mezun olduktan sonra aylık 500 ü ödeyemeyeceksen zaten okuma yani
    Bir an senin yerinde kendimi hayal ettim İnan senin adına çok sevindim.. Ne alıyosun peki ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama 1500 tl limit çok az.. 9-10 milyara motor alanlar nasıl alıyor o zaman..? Bu kredi kartlarının çeşitleri mi var ?
    Limit düşük gelir limit artış talebi ile zamanla yükselir 2 senedir k.kartım var limitim 6.000 tl oldu fazla artış talebide yapmıyorum beklrrim diyorsanız k.kartıda iyi bir secenek olabilir en fazla kac taksit yapıyorlr onlarıda araştır

Önceden bankaylada görüsülebilir kaç tl limitle geliyor istedigin kimite ulasmak icin neler yapılabilir bunlarıda araştır

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eylülden beri uğraşıyorum Elektrik direklerine ilan falan yapıştırıyorum Mühendislik öğrencisinden ortaokul ve lise öğrencilerine uygun fiyattan özel ders verilir diye ilanlar hazırlayıp panolara direklere yapıştırıyorum Daha bi Allahın kulu aramadı Üniversitede baya bi öğrenci bu yoldan para kazanmaya çalıştığı için rekabet ortamı çok.. Bana sıra gelmedi daha bende umudumu kestim ordan para gelmeyeceğini anladım.. İstanbulda olsam dediğiniz gibi bende bi yolumu bulurdum Ama elazığ küçük yer özel ders falan lüx geliyo elazığ insanına.. Krediden başka çarem yok.. Hem 1 yıl sonra iptal ettircem.. YBR125 parası birikince kredi almayı durdurcam.. Bu sebeple borcum da az olacak..

Siz çok bilgili bi abiye benziyosunuz Sizce de mantıklı değil mi? Yorumunuz benim için çok önemli
    estağfurullah çok bilgili olmak ayrı bir şey. ben sadece kendi öğrencilik zamanımda bana makul gelen yol bu idi diyerek konuya girdim. her zaman ekstra bir iki iş ile uğraşan bir adamım... kredi çekmek çekilen krediyi ödemek kişisel bir yükümlülüktür. eğer bu borcun altından kalkabilirim diyorsan o yolu izleyebilirsin. daha bir kaç ay önce 45bin liralık kredi çektim bazı işlerimi halletmek için. geri ödemesini kuruşu kuruşuna hesap ettim beni üzmeyecek en makul şekilde girdim borcun altına. kredi geri ödenir mi? ödenir ödenmez diye bir şey yok. 45 bin liralık kredinin geri ödemesi 36 ay da 54 bin. bu borcum varken 20 bin lira daha kredi çektim arkasından. yine hesap kitap yaparak girdik borcun altına.

kendi hesabını çok iyi yap. bir heyecan ile olmadık borcun altına girme yeter ki. bunun yanında özel ders için el ilanından önce çevre gerekiyor. fısıltı gazetesinden daha etkili bir ilan yolu yok. oturduğun semtte mahallede esnafı haberdar et. onların kulağına kar suyunu bir kaçır bakalım. baktın yine olmuyor, hesabına uygun ise bir iki aile büyüğünden de icazet alarak krediye gir. lakin alacağın motoru iyi seç. anında satabilecek misin? aldığına veya borca girdiğine deyecek mi ? vs vs vs...

eninde sonunda bu borcu ödeyecek olan sensin...

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Limit düşük gelir limit artış talebi ile zamanla yükselir 2 senedir k.kartım var limitim 6.000 tl oldu fazla artış talebide yapmıyorum beklrrim diyorsanız k.kartıda iyi bir secenek olabilir en fazla kac taksit yapıyorlr onlarıda araştır

Önceden bankaylada görüsülebilir kaç tl limitle geliyor istedigin kimite ulasmak icin neler yapılabilir bunlarıda araştır
    Teşekkür ederim sömestr tatilinde kredi kartı işlemlerini limiti falan hepsini halledicem inş. Arkadaşıma limit çok vermezlerse bana 500 lira limitli kredi kartı veriyorlar.. Artık bi şekilde ayarlıycam.. Aslında niyetim 2. el ybr125esd ama kredi kartı limiti konusunda sıkıntı yaşarsam 2. el mondial drift alacağım.. Motosiklet mağazalarının bazıları 2. el motorlarda vade farksız 9 taksit yapıyo.. Artık Allah kerim inş. işim rast giderse temiz birşeyler bulabilmeyi ümit ediyorum...

Bence krediyi al Kardeşim benim bildiğim kadarıyla o kadar faiz kesinlikle binmiyor sadece kredinin bittiği yada ödeneceği seneki beyaz eşya fiyatları alınıyor oda gayet az bi miktar oluyor

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Bu sene al krediyi diğer senelerde alma toplam 3960 borcun olur.

Motosikleti
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estağfurullah çok bilgili olmak ayrı bir şey. ben sadece kendi öğrencilik zamanımda bana makul gelen yol bu idi diyerek konuya girdim. her zaman ekstra bir iki iş ile uğraşan bir adamım... kredi çekmek çekilen krediyi ödemek kişisel bir yükümlülüktür. eğer bu borcun altından kalkabilirim diyorsan o yolu izleyebilirsin. daha bir kaç ay önce 45bin liralık kredi çektim bazı işlerimi halletmek için. geri ödemesini kuruşu kuruşuna hesap ettim beni üzmeyecek en makul şekilde girdim borcun altına. kredi geri ödenir mi? ödenir ödenmez diye bir şey yok. 45 bin liralık kredinin geri ödemesi 36 ay da 54 bin. bu borcum varken 20 bin lira daha kredi çektim arkasından. yine hesap kitap yaparak girdik borcun altına.

kendi hesabını çok iyi yap. bir heyecan ile olmadık borcun altına girme yeter ki. bunun yanında özel ders için el ilanından önce çevre gerekiyor. fısıltı gazetesinden daha etkili bir ilan yolu yok. oturduğun semtte mahallede esnafı haberdar et. onların kulağına kar suyunu bir kaçır bakalım. baktın yine olmuyor, hesabına uygun ise bir iki aile büyüğünden de icazet alarak krediye gir. lakin alacağın motoru iyi seç. anında satabilecek misin? aldığına veya borca girdiğine deyecek mi ? vs vs vs...

eninde sonunda bu borcu ödeyecek olan sensin...
    Sağolun dediğiniz gibi çevre önemli Çok fazla olmasa da esnaf olsun mahalleli olsun beni seven sayan çevrem var.. Dediğiniz gibi onların kulağına kar suyunu bir kaçırıyım.. Ama mart ayında motosiklet alabilmem için krediden başka çarem yok.. Neden mart diyeceksiniz.. Kendime doğum günü hediyesi almak istiyorum Alacağım motosikleti belirledim.. Bazı gençler tipini beğenmediği için almak istemese de ben yamaha ybr125esd almayı düşünüyorum..

Motosikletin şekline şemaline bakıp ona göre alıp almayan insanları pek anlayamıyorum.. Bence sürüş keyfi titreşim ve konfor daha önemli.. Ybr125esd yi hiç sürmek nasip olmadı ama herkes konforlu ve titreşimsiz diyo.. Bu arada satmayı düşünmüyorum.. Öğrencilik hayatım boyunca kullanacağım inş... O yüzden ybr almak istiyorum uzun yıllar bana hizmet etmesi için... Fakat kredi kartı limitlerinde sorun yaşarsam Pek istemesem de 2. el mondial drift alacağım.. O paraya en sağlam en titreşimsizi o galiba.. ( bu arada drifti de hiç sürmedim )

Ehliyet aldığım motor belderia cg100 idi.. Çok titriyordu sol elim 15 dk sonra uyuşuyordu.. Gariptir sağ elim uyuşmuyordu.. Titreşim bütün sürüşün içine ediyor.. O yüzden benim için titreşim çok önemli.. Tercihlerimi de bu yüzden ybr ve driftten yana kullanmayı düşünüyorum..

Alıntı asattr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence krediyi al Kardeşim benim bildiğim kadarıyla o kadar faiz kesinlikle binmiyor sadece kredinin bittiği yada ödeneceği seneki beyaz eşya fiyatları alınıyor oda gayet az bi miktar oluyor
    teşekkürler hocam almaya daha yakınım dün çok kararsızdım ama az çok kararım belli oldu..

Alıntı bagımlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene al krediyi diğer senelerde alma toplam 3960 borcun olur.
    Evet bende dediğiniz gibi yapacağım 1 sene boyunca alacağım sonra iptal ettireceğim.. Böyle yapınca faiz binmiyor mu ? Mezun olduktan sonra 3960 lira olarak mı ödeyeceğim.. ?

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    2 yıllık okuyorum ve 2. senesindeyim.
    Motosiklet alabilmek için kyk kredisine başvurdum ve geçen gün açıklanan sonuçlar ile kazandığımı gördüm.
    Mutluyum sadece 1 sene 2.75 - 3 lira civarı bir borç altına gireceğim onuda 2 sene sonra ödüyorum zaten, baktım ödeyemiyorum satarım motoru öderim

Edit: 3 yada 4 senelik kredinin altına girermiydim ? Evet girerdim öyle ahım şahım bir faiz ödenmiyor 500 - 750 lira en fazla. Gider taksitle bir sıfır motosiklet alırım kyk onu öder durur 5 - 6 sene biner satarım üzerine bir kaç milyar para ekleyip borcumu kapatırım

Edit 2: Ben son sınıf olduğum için 9 aylık kredi alacağım 330x9 = 2970.
    3Hilal bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kyk öğrenim kredisi eskiden iyiydi arkadaşlar , aşırı bi faizi yoktu , ama şimdi cari açık olmuş bilmem kaç milyar dolar , devlet herşeyden ekstra gelir kazanmak istiyor o yüzden öyle yüksek faizler çok normal. Hayatımda hiç kredi almadım kredi kartı sadece 1 sene kullandım bıraktım , sadece debit kart ve banka hesabı kullanıyorum. Bankalarla çok içli dışlı olmamaya çalışın artık işler eskisi gibi değil. Devletin banka hesaplarına el koyması 1 ekonomik krize bakar o yüzden çok tedbirli olun.

Motosikleti
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gider taksitle bir sıfır motosiklet alırım kyk onu öder durur
    Neden bilmiyorum ama buraya çok güldüm

Hocam bu arada bende 12 aylık kredi alacağım.. Ybr parası çıkınca krediyi iptal ettireceğim..
    C.Kaan bunu beğendi.

Arkadaşlar ilk sayfada şimdi başlasanız almaya alacağınız ve ödeyeceğiniz rakamın hesabını yaptım.

4 yıllık bölüm okuyup 1. sınıfta olanlar üniversite hayatı boyunca 18.000 TL ücret kredi alacak ve 20.160 geri ödeyecek. 2.160 TL faiz çok değil. Hatta bankalar ile kıyasladığımızda bedava. Ama atladığınız mevzu şu, parayı ufak ufak uzun vadede alırken özellikle harcarken farkına varmıyorsunuz ama ödeme zamanı geldiğinde iş değişiyor.

Misal okulu bitiriyorsun askere gidip geliyorsun, iş buluyorsun gerçek hayatla yüzleşmeye başladığın anda önünde koca bir borç çıkıyor. Bazı arkadaşlar ayda 500 lira ödeyemeyeceksek hiç okumayalım demiş, emin olun üniversite mezunu olun o miktarı ödemekte zorlanan çok fazla insan vardır.

Madem bu kadar almak istiyorsun, içinde kalmasın o zaman. 1 sene kredi alırsın. Daha sonra da kredinin iptali için başvurursun. Belki o arada baban para verir veya bir şekilde kazanırsın ve 1 yıl bile sürdürmek zorunda kalmazsın kredini.

İyi şanslar.

Motosikleti
    Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk sayfada şimdi başlasanız almaya alacağınız ve ödeyeceğiniz rakamın hesabını yaptım.

4 yıllık bölüm okuyup 1. sınıfta olanlar üniversite hayatı boyunca 18.000 TL ücret kredi alacak ve 20.160 geri ödeyecek. 2.160 TL faiz çok değil. Hatta bankalar ile kıyasladığımızda bedava. Ama atladığınız mevzu şu, parayı ufak ufak uzun vadede alırken özellikle harcarken farkına varmıyorsunuz ama ödeme zamanı geldiğinde iş değişiyor.

Misal okulu bitiriyorsun askere gidip geliyorsun, iş buluyorsun gerçek hayatla yüzleşmeye başladığın anda önünde koca bir borç çıkıyor. Bazı arkadaşlar ayda 500 lira ödeyemeyeceksek hiç okumayalım demiş, emin olun üniversite mezunu olun o miktarı ödemekte zorlanan çok fazla insan vardır.

Madem bu kadar almak istiyorsun, içinde kalmasın o zaman. 1 sene kredi alırsın. Daha sonra da kredinin iptali için başvurursun. Belki o arada baban para verir veya bir şekilde kazanırsın ve 1 yıl bile sürdürmek zorunda kalmazsın kredini.

İyi şanslar.
    Hocam sağolun vakit ayırıp hesap kitap yapmışsınız.. Lakin faizini neye göre hesapladınız.. Doğruluk payı nedir?

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk sayfada şimdi başlasanız almaya alacağınız ve ödeyeceğiniz
    rakamın hesabını yaptım.

İyi şanslar.
    Yanlışınız var 1.si toplam 18 bin lira değil 13500 tl bizzat ben taahhütnameyi onayladım ikinci yanlışınız ise aylık 500 değil benim abim ödüyor şuan iki ayda bir para yatırıyor oda 2 ayda bir 500 tlyatırıyor.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Hayatımın en büyük hatasını yaptığımı düşünüyorum şu krediyi alarak şimdi harcarken güzel geliyor ama sonrasını düşünemeden edemiyorum tabi :D

Motosikleti
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımın en büyük hatasını yaptığımı düşünüyorum şu krediyi alarak şimdi harcarken güzel geliyor ama sonrasını düşünemeden edemiyorum tabi :D
    Yoksa sende mi motor almak için kyk kredisi aldın.. Ben 1 sene alacağım için Sonrasını çok düşünmüyorum..

Drejge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR esd
    Dostum bende şuan senin durumuna yakınım bende başvurdum, banada kredi çıktı ben iki sene alıcam toplamda 6500 civarı, şuandada ybr esd sahibiyim yaza üzerine ekliyip cbr250 veya ninja250 alıcam. Bence dedigin motor için 1 sene alman yeterli düşünmeden al mezun olunca her turlu ödersin

Motosikleti
    Alıntı Drejge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende şuan senin durumuna yakınım bende başvurdum, banada kredi çıktı ben iki sene alıcam toplamda 6500 civarı, şuandada ybr esd sahibiyim yaza üzerine ekliyip cbr250 veya ninja250 alıcam. Bence dedigin motor için 1 sene alman yeterli düşünmeden al mezun olunca her turlu ödersin
    Aynen hocam dediğiniz gibi 1 sene kredi alacağım sonra iptal ettireceğim.. Önümüzde ki mart ayında da taksitle 2.el ybr125esd alacağım krediden gelen para motorun taksidini ödeyecek

Drejge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR esd
    Aynen yapabilecegimiz en mantıklı fırsat bu bizim için, hayat ertelemeye gelecek kadar uzun degil seçiminde çok iyi dostum Ybr bendede var yalnız ben aldıktan sonra servise gitmistim servisteki tamirci deseydin daha ucuza veya km si daha düşük bulurduk servise gelenlerden paraya sıkışanlar söylüyo bana dedi. Ben biraz pişman olmuştum hangi ildesin bilemiyorumda imkanın varsa bi servisteki tamircilere sor

Motosikleti
    Alıntı Drejge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen yapabilecegimiz en mantıklı fırsat bu bizim için, hayat ertelemeye gelecek kadar uzun degil seçiminde çok iyi dostum Ybr bendede var yalnız ben aldıktan sonra servise gitmistim servisteki tamirci deseydin daha ucuza veya km si daha düşük bulurduk servise gelenlerden paraya sıkışanlar söylüyo bana dedi. Ben biraz pişman olmuştum hangi ildesin bilemiyorumda imkanın varsa bi servisteki tamircilere sor
    Elazığdayım hocam yanlız elazığda motosiklet kültürü pek yok bide küçük şehir olunca 2.el motor çok az çeşit yok.. Ben yakın illerden almayı düşünüyorum gaziantep de çok fazla 2.el ybr var.. Malatya-Bingöl-Diyarbakır-Tunceli-Adıyaman gibi çevre illerden denk getirmeye çalışcam.. Elden değil motosiklet mağazasından alacağım.. Aslında direk nakitim olsa elden daha uygun fiyata bulurum ama taksit yaptıramayacağım için motosiklet mağazasından alacağım.. Şansım varsa temiz ve uygun fiyata bulurum.. İnş. şansım vardır.. En fazla 3750 liraya kadar ybr125esd alacağım model yılı rengi farketmez..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)