Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek multi split klima mi?iki ayri invertor klima mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Arkadaslar,biliyorum simdi diyeceksiniz ki bu noku hakkinda yuzlerce konu var.Ama klimalardan hic anlamam ve bu konu hakkinda detayli bilgi almak istiyorum.
    16metrekare ve 20 metrekare iki oda da yaz kis kullanmak icin 2 tane a+++/a+++ klima mi?yada tek dis unuteye sahip bir klima mi?Hangisi daha ekonomik olur?Ozellikle kisin isinmak icin kullanilacak.Yazin fazla kullanilmayacak.Klima linkleri asagida

http://www.technopolis.bg/b2c/detail....NSM/H12AK.UL2

http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IER-AU60NAIEAA

kusura bakmayin sayfalar Bulgarca.googla da aradim ama bu modelleri baska dilde cikarmadi.Google translate kullanip ozelliklerine bakabilirsiniz.
    KlimaServisi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    BTU hesabi yap metrekare ile 385 katsayısını çarp mekanda ek isi veya sogukluk veren sebep varsa onları da ekle iki ünite tek ünite fark etmez tek dış unitedeki kasanın içinde de iki kompresör var sonuçta ;) linkleri okuyacak kadar vaktim yok umarım faydalı olmuştur

Motosikleti
    sagol da.Benim demek istedigim hangisi daha az yakar?Multi splitlerde isitma ve sogutma a+++/a+++ yok galiba.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    2 adet ayrı klima daha mantıklıdır. Tek dış ünitesi olan multi split klimalar dış ünite yeri açısından avantajı vardır.

Motosikleti
    Dis unite icin yer sikintisi yok.Evin arka cephesi musait.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Gösterdiğiniz markaları bilmiyorum fakat ısınmak için kullanacaksanız Mitsubishi electric inverter klima alınız

Tek ünitede bakır borular bir odanıza yakın gelirken diğerine uzak kalabilir bu yüzdende randıman alamazsınız,ayrı ayrı iki ünite almanız ileride olacak değişiklikler içinde iyi olacaktır
    McWarnaly ve drtayfun bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence klima yı bir daha düşün içeri ye sıcak hava verirken dışarıya soğuk hava verir ve bakır borular donar ve klima durur..
    bizim dükkan da hava kar yağışlı ve 0 derecelere düştüğü zaman ufo ile takviye ederiz yoksa gerçekten klima durduğu zaman çok sıkıntılı oluyor..

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterdiğiniz markaları bilmiyorum fakat ısınmak için kullanacaksanız Mitsubishi electric inverter klima alınız

Tek ünitede bakır borular bir odanıza yakın gelirken diğerine uzak kalabilir bu yüzdende randıman alamazsınız,ayrı ayrı iki ünite almanız ileride olacak değişiklikler içinde iyi olacaktır
    Aslinda isitilacak odalar ustsute yani borularin uzun gelme olasiligi olmaz ama ben bu yonunu hic dusunmemistim.Aslinda bende 2 ayri klima daha iyi olur diye dusunuyorum.Mitsubishti klima tavsiye etmissin ancak su anda Bulgaristan pazarinda hem isitma hem sogutma yonunde a+++ olan tek klima bu.LG.biraz arastirdim gayet tatmin edici gozukuyor.Sonucta devir ekonomi devri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence klima yı bir daha düşün içeri ye sıcak hava verirken dışarıya soğuk hava verir ve bakır borular donar ve klima durur..
    bizim dükkan da hava kar yağışlı ve 0 derecelere düştüğü zaman ufo ile takviye ederiz yoksa gerçekten klima durduğu zaman çok sıkıntılı oluyor..
    Bizim oralarda uzun sureli o kadar asiri derece soguk olmuyor.Sonucta o kadar soguk havada da klima surekli calisacak.
    RIDE or DIE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    ısınma amaçlı klima olmaz. klimalar soğutma üzerine tasarlanmış aletlerdir. Dış sıcaklık 5-7 derecenin altında ise zaten ısıtma yapması mümkün değil. Amaç ısınmak ise UFO tarzı elektrikli ısıtıcılar veya yağlı radyatör tavsiye ederim. Yazın soğutma amaçlı klima elbette.

Motosikleti
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ısınma amaçlı klima olmaz. klimalar soğutma üzerine tasarlanmış aletlerdir. Dış sıcaklık 5-7 derecenin altında ise zaten ısıtma yapması mümkün değil. Amaç ısınmak ise UFO tarzı elektrikli ısıtıcılar veya yağlı radyatör tavsiye ederim. Yazın soğutma amaçlı klima elbette.
    isinma amacli klima olmaz demissin ancak halamlar 7-8 yildir kislari klima ile isiniyorlar.Tabi cok iyi derece isitmiyor ama yeterli.Aylik 70-80 tl gibi bi ek masraf geliyor.Tabi kullandiklari klima da 8 yil oncesinin teknolojisi.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    tek dış ünite çift iç ünitede alabilirsin. yada ayrı ayrı invertör. invertör her zaman daha az yakar. ama çoklu sistemdede invertör olması lazım. normallere göre verimi biraz düşük olur . sadece ısıtma amaçlı düşünüyorsan kışın 4 derecenın altında fazla verim bekleme. linkini verdiğin klima lg marka. orta sınıf gibi bişey yani. mitsubishi, sanyo,toshiba, daikin öneririm.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    benim patronun ortağı almanyadan airwel marka inverter klima getirip satıyor... millet deli gibi kapışıyor inverter klimaları... cok az enerji harcıyormuş... kıbrıstaki bağzı oteller 100 100 bu inverter klimalardan sipariş ediyor... fiyat performans yakıt olarak inverterler iyiymiş

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kıbrısta havlar sıcak ee otelde de yanlız olmaz elbet klima yeter :D
    ferhatkars bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Klima için hala eski düşünceler hakim ben senelerce klima ile ısındım,bence ısınmanın en ekonomik yanıda klimadır,
    ufo cebe zarar bunu deneyerek gördüm

Ayrıca kullandığım Mitsubishi electric Kirigamine -15 dereceye kadar ısıtma özelliği vardı ve -5 derecedede bunu gördüm
    Bu birşey değil -25 derecede çalışabilme özelliği olanlarda mevcut
    McWarnaly ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klima için hala eski düşünceler hakim ben senelerce klima ile ısındım,bence ısınmanın en ekonomik yanıda klimadır,
    ufo cebe zarar bunu deneyerek gördüm

Ayrıca kullandığım Mitsubishi electric Kirigamine -15 dereceye kadar ısıtma özelliği vardı ve -5 derecedede bunu gördüm
    Bu birşey değil -25 derecede çalışabilme özelliği olanlarda mevcut
    Aynen.Bizim dukkanda 25-30 tane ufo sattik.Millete cok az yakiyor diyoruz ama gercekten deli gibi yakiyor ve ev icin hic uygun degil.Ufoyu kapattiginiz anca icerisi buz gibi oluyor.Dukkan,cafe gibi acik alanlarda kismen daha mantikli.- deecelerde klimalarin performansi dusuyor hatta donuyor calismiyor diyorlar,o biraz kafami karisti.Bu dedigim LG klima da -15 dercede isitma yapiyor diye yaziyor ama - lerde normal bi sekilde isitirmi acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek dış ünite çift iç ünitede alabilirsin. yada ayrı ayrı invertör. invertör her zaman daha az yakar. ama çoklu sistemdede invertör olması lazım. normallere göre verimi biraz düşük olur . sadece ısıtma amaçlı düşünüyorsan kışın 4 derecenın altında fazla verim bekleme. linkini verdiğin klima lg marka. orta sınıf gibi bişey yani. mitsubishi, sanyo,toshiba, daikin öneririm.
    Dedigin markalar tabiki dunya devleri ancak a+++ sinifi olanlari bulamadim Bulgaristan pazarinda.Ayrica cok yuksek sini biseye gerek yok.Lg de hic fena bi marka degil sonucta.Hem fiyati da gayet uygun.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Son olarak bu klimayi almaya karar verdim.Bide konvektor isitici alicam.Onlarda gayet ekonomik gibi.Su anda biz kullaniyoruz.750watt acip termostatla kullaniyoruz.icerisi gayet sicak.Bence klima yeterli olacaktir ancak asiri soguklarda klima verimsiz yada yetersiz olursa konvektor kullaniriz.Cevaplayan herkese tesekkur ederim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ısınma amaçlı klima olmaz. klimalar soğutma üzerine tasarlanmış aletlerdir. Dış sıcaklık 5-7 derecenin altında ise zaten ısıtma yapması mümkün değil.
    Bende mitsubishi klima var ve kışın eksi derecelere düşse bile gayet güzel ısıtıyor, senelerdir de tık demedi. Dışarda 30 cm kar varken bile ısıtıyor mübarek. Markaya göre değişir.
    McWarnaly bunu beğendi.

Arçelik serviste klima işi yaptım ayrı ayrı ınverter klima alsan.arıza durumunda vs daha kullanışlı olur
    McWarnaly bunu beğendi.

Motosikleti
    Cevap icin tesekkur ederim.Aslinda benim ogrenmek istedigim.2 klima yerine tek multi split klima daha mi ekonomik olur,ama oyle olmadigini anladim.ayri ayri 2 klima almaya karar verdim.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)