Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Evinde köpek besleyen varmı?(Dairede)

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    bu canavarı evde besliyorum, beyefendi için teraslı , motorum için kapalı garajlı bir ev aldım Ekstradan bir de kedim var Tatilde bakabilecek tanıdığın yoksa ayrı tatili unut, her sabah 6 da her akşam 8 de dışarı çıkaracağını bil. Mevsimi gelince tıraş edeceğini, büyüme evresinde evdeki tüm mobilyanın canına okuyacağını bil

braveguy, 40yapar, tanertc ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu canavarı evde besliyorum, beyefendi için teraslı , motorum için kapalı garajlı bir ev aldım Ekstradan bir de kedim var Tatilde bakabilecek tanıdığın yoksa ayrı tatili unut, her sabah 6 da her akşam 8 de dışarı çıkaracağını bil. Mevsimi gelince tıraş edeceğini, büyüme evresinde evdeki tüm mobilyanın canına okuyacağını bil

http://i.hizliresim.com/DkZmy1.jpg
    Çok güzel. Bu benimkinin tıpkısının aynısı, iki ayağa kalkıp durmadan sarılır
    serseric bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş eğer evde köpek besleyeceksen deri si kokmayan bir cins seç sonuçta hayvan ne kadar temiz olsa da nefesi kokuyor..
    bende bahçe de bakmak için arıyorum ama istediğin cins köpeği bulmak bakmak gerçekten çok masraflı bi iş
    serseric bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav he he.
    Hav he he .

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel. Bu benimkinin tıpkısının aynısı, iki ayağa kalkıp durmadan sarılır
    Pyrenees mi var hocam sende de?
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pyrenees mi var hocam sende de?
    Hayır benzettim bir an beyaz golden var bende. Sen pyreness diye sormasan farketmezdim.
    draggy bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    serseric bunu beğendi.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır benzettim bir an beyaz golden var bende. Sen pyreness diye sormasan farketmezdim.
    Sorma Türkiye'de ya yok ya da ben bulamıyorum. Eş bulamadık hala oğluşuma :(
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ev sahibide olsan apartman sahibide olsan, Hiç kimseye rest çekemezsin, Bütün apartman kökten senin olsa içinde bir kiracı olsa ona bile rest çekmeye hakkın yok. Kanun var nizam var, Kanunen apartmanda köpek hatta kedi bile beslemen yasaktır, benim evim sizene deyipde işin içinden çıkamazsın, Toplu oturma yönetmelik ve kat maliki yönetmelik konularını okumanı öneririm.

Köpek gibi hayvanlar için kat maliklerinin hepsinin izni gerekiyor, %50 kuralı burada geçerli değil.
    25 daireli bir apartman diyelim 24 daire kabul etti bir daire etmedi, senin o hayvanını paşa paşa dışarı atarlar.
    Şahsen ben apartmanımda kesinlikle hayvan istemem, direk şikayet üstüne şikayet eder attırırım, pis kedi köpekle, sesiyle isiyle pisiyle uğraşacak halim yok.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev sahibide olsan apartman sahibide olsan, Hiç kimseye rest çekemezsin, Bütün apartman kökten senin olsa içinde bir kiracı olsa ona bile rest çekmeye hakkın yok. Kanun var nizam var, Kanunen apartmanda köpek hatta kedi bile beslemen yasaktır, benim evim sizene deyipde işin içinden çıkamazsın, Toplu oturma yönetmelik ve kat maliki yönetmelik konularını okumanı öneririm.

Köpek gibi hayvanlar için kat maliklerinin hepsinin izni gerekiyor, %50 kuralı burada geçerli değil.
    25 daireli bir apartman diyelim 24 daire kabul etti bir daire etmedi, senin o hayvanını paşa paşa dışarı atarlar.
    Şahsen ben apartmanımda kesinlikle hayvan istemem, direk şikayet üstüne şikayet eder attırırım, pis kedi köpekle, sesiyle isiyle pisiyle uğraşacak halim yok.
    T.C.

YARGITAY

18. HUKUK DAİRESİ

E. 1992/13261

K. 1993/1653

T. 15.2.1993

• KAT MÜLKİYETİ ( Oturduğu Dairede Köpek Beslenmesinin Yasaklanması Talebi )

• EVDE KÖPEK BESLEMEK ( Yönetim Planında Bu Konuda Yasak Bulunmaması )

• YÖNETİM PLANI ( Kat Mülkiyeti Kanunu - Rahatsız Etmeme Koşulunun Kanıtlanması )

• RAHATSIZ ETMEME KOŞULU ( Rahatsızlık Verip Vermediğinin Kat Maliklerinden Tanık Dinlenmeden Karar Verilemeyeceği )

• KAT MALİKLERİ ( Dairesinde Köpek Besleyen Malikin Diğer Maliklerin Rahatsız Olmadığını İspatlaması )

634/m.18, 28

ÖZET : Yönetim planında köpek beslenmesi konusunda bir yasak bulunmadığına göre Kat Mülkiyeti Kanununda yer alan rahatsız etmeme koşulunun kanıtlanması gerekir.
    DAVA : Dava dilekçesinde kiracı davalının oturduğu dairede köpek beslenmesinin yasaklanması istenilmiştir. Mahkemece davanın kabulü cihetine gidilmiş, hüküm davalı vekili tarafından temyiz edilmiştir. Temyiz isteminin süresi içinde olduğu anlaşıldıktan sonra dosyadaki bütün kağıtlar okunup gereği düşünüldü:
    KARAR : Mahkemece dava, evde beslenen köpeğin her halükarda komşuları rahatsız edeceği gerekçesi ile kabul edilmiştir.
    Yönetim planında köpek beslenmesi konusunda bir yasak bulunmadığına göre Kat Mülkiyeti Kanununun 18. maddesinin 1. fıkrasında yazılı "rahatsız etmeme" koşulunun kanıtlanması gerekir. Köpek, evcil bir hayvan olup günümüzde bir çok ailenin beslediği hayvanlardandır. O nedenle köpeğin bizatihi varlığının rahatsız edici bir unsur olarak kabulü mümkün değildir.
    Mahkemece, dava dilekçesinde tanık deliline de dayanıldığı dikkate alınarak tarafların süresinde göstereceği tanıkların dinlenmesi ve bu şahadet dikkate alınarak köpeğin komşuları rahatsız edip etmediği saptanıp hasıl olacak sonuca göre karar verilmelidir.
    Köpeğin rahatsız verip vermediği konusunda hiç bir tanık dinlenmeden yazılı olduğu şekilde hüküm verilmesi doğru görülmemiştir.
    SONUÇ : Bu itibarla yukarıda açıklanan esaslar gözönünde tutulmaksızın yazılı şekilde hüküm tesisi isabetsiz, temyiz itirazları bu nedenlerle yerinde olduğundan kabulü ile hükmün HUMK.nun 428. maddesi gereğince BOZULMASINA, temyiz peşin harcının istek halinde temyiz edene iadesine, 15.2.1993 gününde oybirliğiyle karar verildi
    serseric bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    öncelikle hayvan barınaklarını dolaşın ve köpeklerin hikayelerini dinleyin. bir çoğu cins köpekler ve bir hevesle alınıp sokağa bırakılan köpekler. garipler sokakta yasamasını bile bilmediklerinden bir çoguda bir şekilde sakatlanışlar. isterseniz evinize bile götürmeden köpegin bakımını barınakta üstlenebilirsiniz. istediğiniz zamanda gider gezdirirsiniz. ama hiç bir zaman çocugunuza oyuncak olsun diye geçici bir oyuncak olarak evinize hayvan almayınız.
    braveguy, 40yapar, kaanklky ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Evde kedi, köpek ya da başka bir evcil hayvan beslemek her şeyden önce onun özgürlüğünü kısıtlamak ve dolayısıyla hakkına girmektir.

Bu vebale girmeyin bence.
    serseric bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    İnsan muamelesi yapmayacaksanız hiç almayın. Çevrenizden olumlu tepki beklemeyin. Kısacası apartmanda zor. 4mevsim yazlık gibi bahçeli bir yerde yaşıyorsanız olabilir ama büyük şehirlerde sıkıntı da büyük olur.
    40yapar ve serseric bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

Abi herşeyi bir kenara bırak hayvanları sevmediğini hatta düşman gibi baktıgını çok belli etmişsin , bütün apartmanı karşıma aldım kızım için , altımdakı göt kılı ile kavga ettim damadı ile yumruk yumruga girdim . O zamanlarda sıkı boksör olmamın bedelini 1250 tl olarak ödedim . Mahkemeye verdiler apartman yönetmeliği ve yaptığım bazı gerçek acıtasyonlar sonucu mahkeme beni haklı buldu kocaman bir 3.1 ini aldılar . 16 dairenin 12 si bana düşman , nikahına mı alacak allahın göt kılları umrumda olur mu . Dağ köyünde kapısında kangal beklemiş fifi den korkan köyden inmeler . Şimdi kızım balkon da altımdakı göt kılı evini dekore ettirdi , malzemeleri bahcede beklıyordu , çalmaya gelen çingenlere hav hav hav dedi . 12650 tl ye bedel oldu .

PİS KEDİ , KÖPEK SENDEN % 70 DAHA TEMİZ VE BAKIMLIDIR BUNU DA BİL .
    braveguy, 40yapar, [Turan] ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Hayvanları seviyor olman alt komşuna küfür etmeni ve 12 daire dolusu insanı kendine düşman ilan etmeni gerektirmez belli ki sorun var ve bu sende. Öyle atıp tutarsın şimdi ama günün birinde o çok sevdiğin köpeğini biri zehirleyiverir sonra hepten yıkılırsın. Toplu yaşamanın yazılmayan kurallarına da uyman lazım. Biraz relax.
    serseric bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum , küfür ettim yazıyor mu orda . 12 daıre dolusu göt kılı düşman olsaaa neeeee olmasa ne bana ne faydası var , engelli yeğenim var ve o köpek onun rehabilitesi . Ben atıp tutmam yaparım dostum , benim kızım herkesin verdiğini yemez içmez ve hep yanımdadır . Yanımdayken o cesareti eline alacak bir delikanlı göremiyorum . Toplu yaşamanın kuralları neymiş , koyun gibi önde gidene uymak mı ? Yeterınce relax ım
    kaanklky, serseric ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800

Bence sen köpeği attırıp parası neyse verirsin
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Kopeklere fidildayan adam videolarini izleyin. Harbiden asmis adam.
    serseric bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evde(daire) köpek beslenmez
    serseric bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim yasadigim apartmanda hayvan besletmem, hayvanla insan birlikte yasamaz, hayvan sahibi israrlara ragmen kanun tanimiyorsa bende tanimam atarim zehirli kiymayi olayi uzatmam, cok ustume gelirlersede kabahatler kanununa girdigi icin 200 tl cezami oder, rahatima bakarim, kimsenin pis hayvaniyla ayni yerde yasamamben.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)