Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontrat Tek Taraflı İptal Edilebilirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Selamlar Mt ailesi. Ev arkadaşımla yolları ayırmaya karar verdik. Bana bu hafta içinde taşınacağını söyledi fakat benim ev arkadaşı bulmam sezon ortası olması,kiranın yüksek olması ve gelecek olan kişinin komisyon+kira+depozito vermesi nedenlerinden dolayı çok zor. Kira kontratında ev arkadaşım ve benim imzam duruyor, ev arkadaşım benim haberim veya imzam olmadan kendi başına imzasını çekebilir mi?
    Eğer imzasını çekerse ve bir bu ay sonunda kadar arkadaş bulamazsam diğer ay bütün kirayı ben ödemek zorunda kalacağım. Bu yüzden durum sıkıntılı.

Bir sorum daha olacak. Emlakçıyla konuştuğumda bana 'yeni ev arkadaşı bulursan ondan da komisyon alırım' dedi. Hakkı varmı, tekrardan komisyon alabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Emlakçı işinin gereği o parayı alır sonuçta yeni bi müşteri bulmuş oluyo

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ev kiraı ne kadar

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Erkeğe maaşı sorulmaz deyip pm atıyorum

Bilen yokmu?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    senin buldugun adamdan komisyon alamaz.

zaten bir defa o ev için komisyon almıs
    Espaniole bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Tanımadığın kişiyle ev arkadaşlığı yapamazsın. Ya bir arkadaşını ikna edicen kiraya ortak olacak ya da sen de çıkıp kesene uygun başka eve çıkıcan. Ev sahibi ile kontrat yenilemen gerekli bunun için emlakçıyı araya sokma. Emlakçıların tek düşündüğü sizden koparacağı komisyondur.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanımadığın kişiyle ev arkadaşlığı yapamazsın. Ya bir arkadaşını ikna edicen kiraya ortak olacak ya da sen de çıkıp kesene uygun başka eve çıkıcan. Ev sahibi ile kontrat yenilemen gerekli bunun için emlakçıyı araya sokma. Emlakçıların tek düşündüğü sizden koparacağı komisyondur.
    Dönem ortası olduğu için herkes düzenini kurmuş durumda, dolayısıyla kimse yanaşmıyor. Tabi ki görür görmez ev arkadaşlığı yapmayacağım, bir süre görüşüldükten sonra karar vereceğim. Tek başıma eve çıkmaya bütçem yetmiyor; yetse bu durumlara zaten hiç düşmem. Yorumunuz için teşekkürler.
    Korkarak yaşayamazsın!

Emlakçı öğrenci bulmuş, kazıklamaya çalışıyor. S... alırsın diyebilirsin .
    Espaniole bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Senin yerinde olsam bende evi bosaltır gider bir yurda yerleşirim. Bu durumda bu kontrattan sana ne giriyorsa aynısı ona da girer. Sende sana atılan gole karsılık vermis olursun.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Ortada bir kontrat var ve ikiniz bu yükün altına imzanızı atmışsınız,sadece siz değil o da sorumlu.. Kirayı vermek zorunda olduğu konusunda konuştunuz mu ? Onunla konuşmalısınız .

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Arkadaşınla konuşup yeni bir ev arkadaşı bulana kadar seni idare etmesini söyle .

Emlakçıya neden durumu anlatıyorsun ki sen evi kiraladığın gün emlakçıyla bütün ilişkin biter , ondan sonrası ev sahibiyle görüşülür . Emlakçıya sakın para verme , görüşmen bile saçma .

Arkadaşın kira sözleşmesini tek taraflı fesh edemez.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin yerinde olsam bende evi bosaltır gider bir yurda yerleşirim. Bu durumda bu kontrattan sana ne giriyorsa aynısı ona da girer. Sende sana atılan gole karsılık vermis olursun.
    Geçen sene yurttaydım ve illet ettim. Tek göz odada 4 kişi. Ev büyük özgürlük o yüzden artık bu tarz sıkıntılar yaşasam dahi evden vazgeçmem.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ortada bir kontrat var ve ikiniz bu yükün altına imzanızı atmışsınız,sadece siz değil o da sorumlu.. Kirayı vermek zorunda olduğu konusunda konuştunuz mu ? Onunla konuşmalısınız .
    Evet dün konuştum. Arkadaş bulamazsam bir sonraki ayın kirasını vermesi gerektiğini söyledim ve anlayışla karşıladı. Teşekkürler.

Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşınla konuşup yeni bir ev arkadaşı bulana kadar seni idare etmesini söyle .

Emlakçıya neden durumu anlatıyorsun ki sen evi kiraladığın gün emlakçıyla bütün ilişkin biter , ondan sonrası ev sahibiyle görüşülür . Emlakçıya sakın para verme , görüşmen bile saçma .

Arkadaşın kira sözleşmesini tek taraflı fesh edemez.
    Durum biraz farklı bizde. Ev sahibi yurt dışında olduğundan burada muhattap olabileceğim tek kişi emlakçı. Eğer bu eve arkadaş bulamazsam evden çıkabilirmiyim diye sormam gerekiyordu. Mecbur kaldım denebilir.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çık sen evden çık
    Espaniole bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)