Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ve hayat,

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    İnsanın başına türlü dertler, kederler, sırtımıza ağır gelen yük veriyor.

Her ne kadar mücadele etsekte altından kalkamıyoruz bazen, kalkamadım bilemiyorum.
    Askerden geldiğimde herşey okadar güzeldi ki hayat toz pembe istediğim yerde Antalyada magaza açmıştık herşeyden çok istediğim arabamı almıştık ne biliyim güzel gidiyordu herşey işler tıkırında Ev aile iş.
    Sonra ne olduysa oldu elimizde avucumuzda ne varsa ne yoksa birer birer kaybettik bu güne dek.

Öyle çok koyuyor ki insana Derdim para değil Önce sevdiğim dediğim insan gitti sonra magaza sonra aile dağıldı,
    Herkes bir yere savruldu,
    Pes etmedik, Etmedik ama bataktan bir türlü kurtulamadık çırpındıkça batmışız oysaki,
    Girdiğinde ortama yer veren insanlar hal hatır sormaz olmuş, saymaz olmuş yeterki 3 kuruşa muhtaç olma.

Sene başından beri 2007 den beri sıfır alıp kullandığımız Jetta yı satttıktan sonra bi murat 131 alıp bineriz dedik ona bile güç yetmedi Durum beni motorcu yaptı ufak tefek nasipkendik bahanesi ile aranızdayım.

Ne oldu da bu duruma düştük be Abi öyleki İnsafsız Turizm bölgesinde dükkan sahibinin kirasını ödeyemedik diye ( 4bin euro idi gün itibari ile Tl olarak 17 bin olmuş)3 ay hapis e kadar geldik.
    Ne eş ne dost kalmamış etrafımda etrafımızda.
    Sende olmayınca başka kimselerde olmuyormuş.

2 3 gündür kalp şıkışıp duruyor Kalp hastasıyım Korkuyorum pat dye gideceğim diye,

Yarın dan itibaren aranan bi kaçağım yakalandığım yerde paketiz. Hayırlısı olsun

Çok doluyum Anlatacak yazacak başka yer bulamadım size açıldım Arkadaşlar.
    mehmetenis, mezit ve 07mehmet07 bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Kardeşim Engin, şurama dokundun valla, iletilerinden takip ettiğim kadarıyla çok düzgün adamsın. İçinde bulunduğun durum beni çok üzdü, umarım en yakın zamanda her şey düzlüğe çıkar. Daha çok gençsin, yaşanacak koca bir ömür var, sağlığına dikkat et lütfen. Yapabileceğimiz bir şey varsa yardımcı olmaya çalışalım.
    mehmetenis bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Cok gecmis olsun. Ne desek, ne soylesek bos, ates dustugu yeri yakiyor herzaman. Allah direnecek guc versin!

Motosikleti
    haojue 135S
    Dayanacak güç e sabıra şuan okadar çok ihtiyacım var ki. :(

biyerden sonra tıkanıyor insan be Arkadaş,
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Yok yok, oyle deme. Hele şu an itibariyle hic tikanacak lüksün yok kardeş. Asil mucadelen simdi basliyor bence

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Öncelikle Allah sabır versin. Belki çok kaderci diyebilirler ama her şer de bir hayır olduğuna inanırım. Ki Allah hiç bir kuluna kaldıramayacağı yükü yüklemezmiş. Belki bir çoğumuz olanların verdiği buhran yada kötümser düşünceler ile bazı şeyleri gözden kaçırıyoruz. Mevlam hakkınızda hayırlı olanı gönlünüze versin, gönlünüzden geçeni de hakkınızda hayırlı eylesin.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun çok zor durum,damdan düşenin halinden damdan düşen anlar,umarım bu zor günleride atlatırsın,işin en iyi yanı ise iyi gün dostlarının maskesini düştüğünü görürsün,umarım karagün dostların yanında olur.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Cok gecmişolsun arkadaşım , elden başka birşey gelmiyor, okuyup acını Paylaşmaktan öte. Birzamanlar 2010 yılının mart ayını görebilecek miyim diye kendime sormuştum , elhamdülillah hala ayaktayım. Kayıplarım çok oldu, kazancım ise dünya görüşümdeki değişiklik oldu. Zaman herşeyin ilacı, ben kaybettiğimde birşeye çok sevinmiştim , kaybedecek hiçbirşeyim kalmamıştı. Allaha şükür o günler geçti, o imkanlarda yok, en azından işimin sahibi değilim , bir firmada çalışanım lakin o günler bana insanları tanıttı. Bu aslında benim için güzel bi tecrübe. Elindeki ile de yetinmeyi bilmek ayrıca bir değer.
    GB79 bunu beğendi.

Hocam cok gecmis olsun boyle zamanlarda guclu olmak zorundayiz.hayat hep inisler cikislarla dolu hepsinden ogrenilecek dersler var bi daha ayni hatalari yapmayalim diye.hicbirimiz suan acini hafifletemeyiz moral veremeyiz belki ama emin ol zaman herseyin ilaci.hersey duzelir yeterki saglik olsun.kendine iyi bak arkadasim once saglik
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Zaman zaman inan ki sen yazdıkça bende bizim başımıza gelenler aklıma geldi, bu anlattıklarının illaki bir sorumlusu vardır, o kişiyi Allah ildiği gibi yapsın(Artık bela okumuyorum).Aynı duruma bende Babam'ı kaybettikten sonra yaşadık. Sözde ortaklarımız Rahmetli Babam ile can ciğer olan sözde ortaklar bize yapmadıklarını bırakmadılar, neden para için. Şirkete bir borç taktılar öde ödeyebilirsen.Ama yılmadık borçlarımızı ödedik halen daha ödüyoruz,
    Yani çözüm zaman da yılmadan hayata isyan etmeden yaşamada Allah bir kapıyı kapatırsa diğer kapıyı muhakkak açar.
    Kardeşim sabır, Sabır, Sabır.
    Adventure58 bunu beğendi.

Motosikleti
    haojue 135S
    Antalyada gurbet elde sırf babamlar düze çıksın diye çalılıyorum babamla amcamın ortaj-k fırması bnde 2007 den beri içlerindeyim ne kazancım oldu ne karım ama habire kayıp habire kayıp, tıkandım artık dostlar ne yapacağımı şaşırdım artık.
    Sabır sabır diye diye insan bir noktada tıkanyor tıkandım artık.
    güzel temenni ve dualarınız için sağolun,
    biran önce bu psilolojiden sıkıntıdan kurtulmak istiyorum bir çıkış yolu göstersin yaradan. Artık ona sığındım.
    mehmetenis ve 07mehmet07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Sen doğruya yere sığınmışsın, hele birde sığındığına sadakat göster bak sana ne kolaylıklar ihsaneder, belki bir gecede o sıkıntıdan kurtulmazsın ama sana öyle anlar lutfeder ki nefes alırsın. Sana destek olmak için yatmadan önce senin için duacı olacağım. Acizolarak elimden gelen anca bu sende sabır üzere ol.
    Adventure58 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    haojue 135S
    Allah hepinizden razı olsun Dostlar.
    mehmetenis bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yürümek düşe kalka Ticaret bata çıka öğrenilir. Takma kafana. Sen işine bak. Borçlarını alacaklılarını ortada bırakma. Otur anlaş ödeme planı oluştur. Sonrası kolay.

Kaçmanı tavsiye etmem. Kaçtıkca büyüyerek üzerine gelir. İtibarın sıfırın altına iner. Birdaha toparlanamazsın.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Beterin beteri var halimize sukredelim. Kanser hastalarini göze alin !
    Colugu cocugu anasi babasi en sevdikleri ölenler napsin. Mal icin en fazla 1 ay uzulursun. Mal teferruattir saglik olsun mal geri gelir gelmessede sukur edecez.imtihan dunyasi bu .
    kimini mal ile kimini hastalikla kimini sevdigi ölerek deniyor malikelmülk.
    O yuzden mal icin deymez sakip vehbi aga ne goturdu olunce kefenden baska .turkiyenin en zenginleriydi.
    Ahirete hazirlan dunya fani bos gerisi hikaye .
    mehmetenis bunu beğendi.

Bu dünyaya sinanmak için geldik Rabbim bir kapı kapatır bir kapı açar abi sen doğru yere sığınmışsın asla pes etme bu günlerde geçer elbet

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    insanoğlu böyle paran varsa heryerde söz sahibi yaparlar sayısız dostun olur ama para kalmayınca yoldan geçerken selam vermezler kısacası düşenin dostu olmuyor Allah yardımcın olsun
    Ama hiçbirşeyi kafana takma zamanla herşey düzelir

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Allah yardımcın olsun , dua edecek bir kardeşim daha oldu
    07mehmet07 bunu beğendi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyada gurbet elde sırf babamlar düze çıksın diye çalılıyorum babamla amcamın ortaj-k fırması bnde 2007 den beri içlerindeyim ne kazancım oldu ne karım ama habire kayıp habire kayıp, tıkandım artık dostlar ne yapacağımı şaşırdım artık.
    Sabır sabır diye diye insan bir noktada tıkanyor tıkandım artık.
    güzel temenni ve dualarınız için sağolun,
    biran önce bu psilolojiden sıkıntıdan kurtulmak istiyorum bir çıkış yolu göstersin yaradan. Artık ona sığındım.
    Ah be Engin'im keşke motoru satmasaydım inan zerre düşünmez al sat parasını kullan eline geçince ödersin derdim çünkü aynı şeyleri bende yaşadım, bak herşeyde bir hayır vardır derlerya bu söze inan çünkü benim hayrımda böyle başladı, 2006'da Kemer'de açtığım butiki 2008'e kadar tutabildim 2 sene üst üste sezon kötü gitti, ailem dışında kimseden borç isteyemedim çünkü hiçkimsenin al kardeşim olunca ödersin demeyeceğini biliyordum, mecbur kaldım kapattım, tası tarağı toplayıp Antalya'ya ailemin yanına döndüm inan varya yediğim yemek boğazımdan geçmiyodu, çoğu gece uyumazdım hatta ağladığım zamanlar bile oldu, en kötü olanıda şeytan intiharı bile hatırlatıyodu ama her hatırlatmasında da aklıma Kur'an'da geçen "Sakın bizden ümit kesenlerden olma" ayeti geliyordu ve sürekli "Allah'ım bana tez zamanda bir çıkar yol göster, işimi kolaylaştır" diye dua ediyordum derken "madem ben Allah'tan istediklerim olsun istiyorum o halde önce onun bende görmek istediklerini yerine getirmeliyim, belki de bu onun işaretidir" deyip namaza başladım, arapça da bildiğim için Kur'an-ı Kerim'de okuyordum inan bana bir kaç gün içinde sıkıntı dert keder kalmamaya başladı, bana yakın insanlar bu olayın canlı şahididir, 10 gün içinde maaşı gayet iyi bir iş buldum ve daha 1 ay geçmeden babama hiç ama hiç olmayacak hesabı bırak akılda bile olmayan bir yerden para geldi, daha önce bana kredi vermeyen bankanın birisinin kredi veresi tuttu ve ben bir anda piyasaya olan borçlarımı kapatmıştım, olanlara ben bile inanmıyordum ve işim sayesinde o kredileri ve elden aldığım ufak tefek borçları çalışarak tek tek ödedim, çok şükür hala namazımı kılar Kur'an'ımı okurum borcumu geçen sene bitirdim tam 5 yılımı aldı, hatta geçen sene bir daha keyfi kredi çekip motor aldım sonra faiz ödeyip helal lokmama haram kattığım için pişman olup sattım ve krediyi kapattım, diyeceğim sakın ümitsiz olma iyi bir arkadaşa benziyosun kılabiliyosan namazını kıl, özelliklede Kur'an okumasını bilmiyosan bile interneti aç dinle sana yemin ediyorum öyle bir etkisi oluyor ki sen dahi tahmin edemezsin, ben edememiştim çünkü... Allah yardımcın olsun demekten başka elimizden birşey gelirse söyle yapalım, ben üstüme düşeni seve seve yaparım...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ailem düze çıksın diye çabalıyorum falan demişsin. Valla aga yanlış anlama ama gün gelir ailen de basarsa tekmeyi sana iyice psikolojin bozulur.
    Olmaz deme... O yüzden keni hayatına kendi zevklerine bak. Boşver işi gücü evi barkı. Al bi bisiklet çık yola. Nasıl çalışcam karnımı doyurcam dersen, alırsın incik boncuktan kolye bileklik yapar satarsın turistik bölgelerde, köylerde günlük işler yaparsın ne biliyim bi şekilde hayatını sürdürürsün işte. Her kim olursa olsun, başkası için canını sıkmaya değmez. Git çevreni değiştir özetle
    GB79 ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)