Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En iyi CELP Dönemi

Katılımcı sayısı
17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Şubat

10 58.82%
  • Mayıs

4 23.53%
  • Ağustos

1 5.88%
  • Kasım

2 11.76%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Askere Gidiyorum 1 Sorum Var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    arora 200-11 Tiger
    Hememn Soruma geçiyorum .

1 arkadaş ile askerde aynı yere düştük ,Aynı koğuşa düşmek için ne yapmamaız gerekiyor bazıları sırada aranıza 1 2 kişi alın diyor bilgisi olan varsa yardım edebilirmi.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Şans kader kısmet
    serdar53 ve HONDAANTALYA bunu beğendiler.

Motosikleti
    arora 200-11 Tiger
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şans kader kısmet
    Elden bişey gelmez diyosun.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamen şans.
    ben askere ilk gittiğimde acemilikte alfabetik sırayla koğuşlara dağıtılmıştık
    usta birliğinde ise rastgele takımlara ayırdılar, aynı takımdakiler aynı koğuşta yattı, gerçi ahırda yattıkta neyse..
    serdar53 bunu beğendi.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    O şekilde ayarlayabileceğinizi sanmıyorum. Birbirinize yakın, art arda durun belki bir şansınız olur.
    serdar53 bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    smsi bende askerdeyim bizim bolukte 120 kisi var 8 kisilik odalarda kaliyoruz ben istedigim gbi istedigim yere geciyoru en ust devreyim diye fakat acemilikte isen beraber girin ayniangada olursaniz ayni yerde yatarsiniz
    serdar53 bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı serdar53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hememn Soruma geçiyorum .

1 arkadaş ile askerde aynı yere düştük ,Aynı koğuşa düşmek için ne yapmamaız gerekiyor bazıları sırada aranıza 1 2 kişi alın diyor bilgisi olan varsa yardım edebilirmi.
    Aynı yere derken ? Tabur bölük hepsi aynı mı ?

Eğer bölük seviyesine kadar aynı yerdeyseniz ve birlikte teslim olduysanız kayıt numarası verilir veya bir numaraya göre sıralama gider daha sonra o sıraya göre devam edersiniz.

Birlikte takılın birbirinizi kollayın asla ama asla sinirine yenip düşüp başkasıyla kavga etmeyin, bir olay olunca bildikleriniz anlatın ve başka olaylara alet olmayın öyle askerlik dışarıda kavga etmeye ahkam kesmeye benzemez savunma tutanak vs derken kimse kimseyi affetmez benim buraya da çok kabadayı tipler geliyor ama asker ocağı kuyruğunu kıvırıp S S kuralını yapmak zorunda yani seve seve verilen işi yapacak herkes, sorunlarınızı kendi başınıza çözmeye kalkışmayın her zaman en yakınız da ki rütbeliye söyleyin vs vs diye gider. Zaten gerekli bilgileri komutanlarınız sizlere söyler. TSK nedir; Emret komutanım... Emredersiniz komutanım..

Ve hiç bir şey duyduğun gibi değildir, her zaman yaşayıp göreceksin tecrübe edeceksin bu da benden sana komutan tavsiyesi mehmetçik ;) Hayırlı kazasız belasız teskereler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Ayrıca askerlik artık 12 ay oldu ve yıllık 24 gün iznin (dağıtım + kanunu izin) var yani yaklaşık olarak 11 ay 6 gün askerlik yapıyorsun ve askerliğin boyunca hastane vs olaylarında en fazla 30 gün rapor alabilirsin ve bu 30 gün askerliğinden sayılır.

Celp olarak ne zaman gidersen o zaman gelirsin sonuçta 12 ay olduğu için Kasımda gitsen yıllık izin kullansan Ekim gibi çıkarsın...

Şubat 1 devre, mayıs 2 devre, ağustos 3 devre, kasım 4 devre ( örnek: 1994/4, 1995/1 gibi)
    serdar53 bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde sana bir sorum olacak.
    Askerlik yaşının 21'e yükseltildiği doğru mu ?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kısa gün çabuk gecer , acemelik bölüğünde çok arkadaşın olacak, hatta en iyi arkadaşlarını oradan edineceksin sonra dağıtımda daha serbest olacak daha rahatlayacaksın...hatta acemilikten usta bölüğüne geçince bir lakayıt bir serbestlik ilk günler dumur olabilirsin... Asla kavga etme kötü söz etme , askeri mahkemeler çok acımasızdır, üste müessir fiil yani üst rütbeye darp da hapı yutarsın, herşeye emredersiniz de, akıllı ve efendi ol, bol kitap oku, kitap okuyan askere fazla yüklenmezler unutma ...
    serdar53 bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Proud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde sana bir sorum olacak.
    Askerlik yaşının 21'e yükseltildiği doğru mu ?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, kuvvet komutanlarının görev süreleri birer yıllık sürelerle yaş haddine kadar uzatılabilecek. Rütbe bekleme süresini tamamlamaya bir yıl kalanlar da Yüksek Askeri Şura (YAŞ) değerlendirmesine alınacak. Kanuna göre hava değişimi ve istirahat sürelerinin askerlikten sayılacak kısmı, uzun döneme tabi olanlar için 90 günden 30 güne, kısa döneme tabi olanlar için 45 günden 15 güne düşürüldü.

Her yıl yoklamalar sonucunda askere elverişli oldukları tespit edilenler, Genelkurmay Başkanlığının teklifi üzerine, Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek celp ve sevk esaslarına göre 21 yaşına girdikleri yıl askere alınmak üzere çağrılacak. Barışta, muvazzaf ve yedek erbaş ve erlerden askere çağrıldıkları sırada tutuklu ve hükümlü bulunanlar, tahliyelerine kadar sevk edilmeyecek. Tutuklu ve hükümlü olanlardan askerlikle ilişiği olanlar tahliye edilmelerinin ardından serbest bırakılmayarak kolluk kuvvetleri tarafından askerlik şubelerine teslim edilecek. Eksik hizmetle terhis edilenlerin; eksik hizmetleri ile askerlik yükümlülüğü esnasında yerine getirilemeyen hizmetten men cezaları nedeniyle eksik kalan hizmetler tamamlattırılacak.
    serdar53 bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Aynı koğuşda olmanızın çok faydası olmaz badi olmanız gerekiyor
    serdar53 bunu beğendi.

askerlik ritüeli epey değişmiş...ben allaha emanet gitmiştim...sende öyle yap...
    Carbondioxid, TheAzReaL07 ve serdar53 bunu beğendiler.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    posta seçimlerini komutanlar kendi arasında yapıp açıklamışlardı bize.bende ilk girdiğimde memleketlim bi arkadaşla yan yana düştüm 2 gün takıldık, 3. gün ayrılmıştık mecburen.bizdeki sistem olursa sizdede (kura sistemi), kader kısmet
    serdar53 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şans kader kısmet
    aynen katılıyorum ...
    serdar53 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    arora 200-11 Tiger
    Cevaplar için teşşekkürler.
    Erken teslim olmaninin faydası varmidır.
    Yanimizda bişeyler (terlik don filan ) göturmelimiyız.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    4 gibi teslim ol
    ne kadar az o kadar iyi
    serdar53 bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    askeriye sana heraey veriyor sadece caldirmamaya bak ve corabini disardan siyah kaliteli temin et aakerdeki coraplar mantar uretir bakteri yapmayan corap al kisda geliyo kotu bi durum safak 95 bu arada
    serdar53 bunu beğendi.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    sevk başlangıç ve bitiş e devlette yazar.zarfta ise senin teslim tarihin yazar.6 başlangıç, 7 senin zarfta yazan teslim, 8 sevk bitiş tarihidir atıyorum.7 si senin son teslim tarihindir.6 sında da teslim olabilirsin fakat gerek yok, 1 gün erken çıkmak gibi bir şansın yok(1 gün erken terhis olmazsın.) senin askerliğin zaten 6 sında başlamış olacak, 7 sinde gittiğinde askerliğini saydırmış olacaksın otomatik olarak.
    temiz çamaşır en az 7-8 çift al derim
    serdar53 bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Onunla badi ol. Sorun kalmaz
    serdar53 bunu beğendi.

Motosikleti
    arora 200-11 Tiger
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askeriye sana heraey veriyor sadece caldirmamaya bak ve corabini disardan siyah kaliteli temin et aakerdeki coraplar mantar uretir bakteri yapmayan corap al kisda geliyo kotu bi durum safak 95 bu arada
    Kardes sadece üstümdekilerlemi geliyim . kilit lazım olurmu hırsızlıklara karşı..
    Senin şafakta bişey kalmamış Allah kolaylık versin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler