Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2015'te Özelleştirilecek Kurumlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Milli Piyango
    Otoyol ve köprüler
    Bazı limanlar
    Erzurum Kış Olimpiyatları Tesisleri
    25 şeker fabrikası
    Halk Sigorta
    Halk Emeklilik
    Türksat'a ait Kablo-TV operasyonları
    Gayrimenkuller
    Arsalar
    Güllük Marina
    Haydarpaşa Projesi
    Eti Maden'e ait sülfirik ve borik asit fabrikaları
    Spor Toto At Yarışları
    TEİAŞ'a ait kamu hisseleri
    Tpao

Bursagazetesi.com/galeri/2015-te-ozellestirilecek-kurumlar/resim-3/
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Takip edelim bakalim kimlere gidecek bunlar.

Özelleştirme adı altında ne var ne yok sattılar hala doymamışlar anlaşılan

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haram zıkkım olsun.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaç kere güllük marina'ya gittiniz? Ya da TPAO sizin için ne ifade ediyor?

Adam gibi çalıştırılamayan kurumlar satılsın ne güzel işte.

2006 yılında 50 milyon aylık faturaya karşılık 256K/bit ve 4 gb inernet kullanabiliyorduk. Peki ya şimdi? Cebinizden gerçekten de net kaybınız olmuyorsa takılmayın böyle ucux siyaset malzemelerine. Devlet kurumları malum, hangi işi düzgün yapabiliyorlar ki koca maden yada petrol işletmelerini çevireblsinler.

Bu ülkede KYK bursları dahi torpille dağıtılıyor arkadaş. Burs demek ihtiyacı olan öğrenciye para vermek demek ama gariban telefon açtıramıyor, zengin 1 telefonla aynı gün 2 tane burs bağlatıyor. ( 330 lira + 360 lira )

Burs bak burs, bunu bile hakkıyla dağıtamayan devlet teşkilatından TPAO yu yönetmesini beklemeyın. Yada eti maden işletmelerini yönetmesini beklemeyin.
    murad13 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    tüplü tv dengeniş hd bantlı lcd lere 5 kilo telefonlardan 4g li görüntü konuşmalara geçtik diyip teknelojilerin sadece özelleştirme sebebiyle oluştuğnu sanmak hem ucuz siyaset hemde ucuz beyinin mahsulüdür...

Ben cebime bakarimci zihniyet iste memleket satilsa adamin umru degil siyaset yapmayin diyor.yaziklar olsun nasil bu halde bu millet
    Shrieker ve tornacı43 bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cebime bakarimci zihniyet iste memleket satilsa adamin umru degil siyaset yapmayin diyor.yaziklar olsun nasil bu halde bu millet
    düşünme tarzlarından belli değilmi karakterlerin nasıl olduğu veya paraların kimin ceplerine gittiği

Sıkıntı cep meselesi değil, Yaşam Standartları ve Hayat Kalitesi.
    1971 yılında Amerika'da asistanlık yapmış hocamın fotoğraflarına baktığımda bahçeli bir müstakil ev, önündeki garajda bir adet otomobil yanında da motosikleti var. Bugünün Türkiye'sinde kaç tane asistan bu evi ve arabayı alabilir? 3250 lira maaşla ?

Senin asistanın Amerikalı bir asistandan 40 sene sonra ondan hala aciz bir hayat yaşıyor, sıkıntı yaşam standartları. Benim param olduktan sonra ben internete 50 de veririm 150 de veririm. Ya asgari ücretle çalışan ? Ya bir haftada 35 saat boğaz patlatan öğretmen 2750 lira için ?

Benim lisedeki tarih hocam akşamları bir arka sokaktaki fırında un çuvalı taşıyordu, refah düzeyi çok yüksekti de zevk olsun diye mi yapıyordu. Bir takım elbiseyi 15 gün, bir gömleği 3 gün giyiyordu. Broadway arabası vardı. Yani halk çok zengin de memleketin tek sıkıntısı her sene üst üste zarar açıklayan ETİ veya TEKEL özelleştirmesi mi?

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüplü tv dengeniş hd bantlı lcd lere 5 kilo telefonlardan 4g li görüntü konuşmalara geçtik diyip teknelojilerin sadece özelleştirme sebebiyle oluştuğnu sanmak hem ucuz siyaset hemde ucuz beyinin mahsulüdür...
    tüplü tv veya 4g'li telefonu üretenler Türk firmaları mı? Sende özelleştirme olsun yada olamsın bu zaten gelcekti. Evindeki tüm elektronik mallar yabancı.

Sen vestel LCD aldım sanarsın ama içindeki LCD panel LG tarafından üretilmiştir.

Casper bilgisayar aldım sanarsın ama içindeki işlemci İntel, RAM kingston, ekran kartı NVidia, ses kartı THX, hard disk Samsung'tur. Yani senin kurumarına bağlı olmadan bu teknolojiler gelecekti.

Ama senin internet sağlayıcın TURKTELEKOM. Özelleştirme olmasaydı sen hala 146 dan internete girerdin o 4G'li telefonunla daha çok bklerdin internete girmeyi eğer TELSIM TMSF tarafından satılmasaydı.

Tm bunları düşünmeden sadece maksat A veya B partisine sataşmak olsun diye hala yazmaya devam edeceksen senin kullandığın telefonun senden daha akıllı olduğunu anlarız.
    mehmetenis ve mhmtesk bunu beğendiler.

Ha ha bu safsatalari birakalim arkadasim sadede gelelim.simdiye kadar yapilan ozellestirmelerden kimin cebine ne kadar para girdi ona bakalim.bunca ozellestirmeden sonra senin mantiginla hepimizin maaslarinin ucmus olmasi lazim oyle degilmi getcek oylemi peki alakasi yokgecen sene aldigim zam net 123 tl idi 2015 te alacagim zam 3+3 ee nerde ozellestirmeden gelen para kimin cebine gidiyo asgari ucretliye emekliye zam mi yapildi memur fazladan para mi aldi neyin hesabi bu arkadas kimi kandiriyorsunuz siz?butun haberlesmen yabanciya gitsin sonra otur agla vay efendim beni dinlediler diye.telekom satilir 3 yilda kendini amorti eder israilli zengin olur liman satilir arabi zengin olur simdi enerji ve milli piyango satilacak altin yumurtlayan tavuklari millete ben yiyemedim sen ye diyerek ver muthis mantik.bizim vergilerimizle 100 yilda elde ettigimiz hazir kurulu tesisler satilmamali yonetemiyorsan memur koyma basina 10 kisilik ekip koy yonetimine isinin uzmani 2 lira verecegine 10 lira ver kar etsin.ha bu arada butun yandaslarini hicbir vasifa sahip olmadiklari halde bu kurumlarin basina koyarsan elbet zarar eder liyakat onemli liyakat.her ne hikmetse butun bu zarar ettigi soylenen kurumlar ozellestigi andan itibaren ucusa geciyor kar ustune kar yapiyor bunu bana devlet isletemiyor diye aciklayamazsin bu ancak hainliktir bunun olmasina goz yumanlar haindir.satilsin hicbisey birakmayin ondan sonra ne olacak merak ediyorum.bi fikrim var devletin gelir kaynagi kalmayinca vergiye yuklenecek o zaman gorucem hepinizi
    tornacı43 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet kurumları malum, hangi işi düzgün yapabiliyorlar ki koca maden yada petrol işletmelerini çevireblsinler.

Burs bak burs, bunu bile hakkıyla dağıtamayan devlet teşkilatından TPAO yu yönetmesini beklemeyın. Yada eti maden işletmelerini yönetmesini beklemeyin.
    Hocam burs dagitamayan, maden isletemeyen,TPAO'yu yönetemeyen devlet,
    nasil oluyor da koca ülkeyi yönetiyor?
    Yani sen koca ülkeyi yönetebildigini iddia edeceksin ama bir marinayi yönetemeyeceksin.
    Hangi salak buna inanir?
    sailor33, [Turan], Shrieker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ha ha bu safsatalari birakalim arkadasim sadede gelelim.simdiye kadar yapilan ozellestirmelerden kimin cebine ne kadar para girdi ona bakalim.bunca ozellestirmeden sonra senin mantiginla hepimizin maaslarinin ucmus olmasi lazim oyle degilmi getcek oylemi peki alakasi yokgecen sene aldigim zam net 123 tl idi 2015 te alacagim zam 3+3 ee nerde ozellestirmeden gelen para kimin cebine gidiyo asgari ucretliye emekliye zam mi yapildi memur fazladan para mi aldi neyin hesabi bu arkadas kimi kandiriyorsunuz siz?butun haberlesmen yabanciya gitsin sonra otur agla vay efendim beni dinlediler diye.telekom satilir 3 yilda kendini amorti eder israilli zengin olur liman satilir arabi zengin olur simdi enerji ve milli piyango satilacak altin yumurtlayan tavuklari millete ben yiyemedim sen ye diyerek ver muthis mantik.bizim vergilerimizle 100 yilda elde ettigimiz hazir kurulu tesisler satilmamali yonetemiyorsan memur koyma basina 10 kisilik ekip koy yonetimine isinin uzmani 2 lira verecegine 10 lira ver kar etsin.ha bu arada butun yandaslarini hicbir vasifa sahip olmadiklari halde bu kurumlarin basina koyarsan elbet zarar eder liyakat onemli liyakat.her ne hikmetse butun bu zarar ettigi soylenen kurumlar ozellestigi andan itibaren ucusa geciyor kar ustune kar yapiyor bunu bana devlet isletemiyor diye aciklayamazsin bu ancak hainliktir bunun olmasina goz yumanlar haindir.satilsin hicbisey birakmayin ondan sonra ne olacak merak ediyorum.bi fikrim var devletin gelir kaynagi kalmayinca vergiye yuklenecek o zaman gorucem hepinizi
    Aynısını ben dedim ama anlamadınız, liyakat benim ilk mesajımda yazıyor zaten, bu kurumların zarar sebebi.

Elin israillisinin 3 yılda amorti etmesi bizi bağlamaz, çünkü kurum bizde iken her sene zarar açıklıyordu

2. nokta kimin cebine ne girdi diye bakma diyorum, sen önce kendi yaşam standartların için savaş, sonra Enka yada Ronesans holdingin sahiplerinin cebine bakarız.

Son nokta ben senin yazdıklarına safsata diyor muyum ? Sen bu kadar mı kendini ifade etmekten acizsin ? Sözde benim çocuğum sen ve senin gibi öğretmenlere mi emanet ? Mesela 7-8 yıldır aklımda olan ve gerçekleşmesini bir şeytanın günahı beklediği kadar beklediğim bir düşünce var; milli eğitim karayolları gibi denetleme kurumu haline gelecek ve tüm okullar özelleştirilecek Kafası basıp burs alamayan yada parası olmayan okuyamayacak, okuyanlar elit bir okul kalitesinde okuyup bundan 50 yıl sonra senin hayalini kurduğun liyakat olmayan bir ülke belki yaratırız

Amerikada vasat bir üniveristenin yıllık harcı 30-40 bin dolardır, liseleri 25-35. Parası olmayan fazladan ders alamaz ki harç çok çıkmasın yada hem çalışıp hem okur okul 4 değil 6 yılda biter. Bizdkiler gibi 5 TL dahi harç parası vermeden, 4 lira 25 kuruş günlük yemek desteği almadan, KYK ve okul yurtlarında bedava kalmadan okuyan bu Amerikalılar'ın hali ortada bizimki de ortada.

Devlet inşallah bir gün seni ve kurumunu da özelleştirecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam burs dagitamayan, maden isletemeyen,TPAO'yu yönetemeyen devlet,
    nasil oluyor da koca ülkeyi yönetiyor?
    Yani sen koca ülkeyi yönetebildigini iddia edeceksin ama bir marinayi yönetemeyeceksin.
    Hangi salak buna inanir?
    Ben devleti yönetebiliyorlar dedim mi ?

Cumhuriyet tarihinden bu yana bu devlet 3 gülhü bi elhamla ayakta. Yada aslında yönetiliyor ama bize göre değil.

Bak suriyeli din kardeşlerimiz çankaya'da 300 bin dolarlık cipleri ile gezip adam dövebiliyorlar. Bizde 2 arkadaş motorla mı çarşıya gitsek yoksa metroya binsek mi daha ucuz onu düşünürüz.

Benim kurumum ozellesirse korkma en az ben uzulurum ben buralara bilegimin hakkiyla geldim kpss de turkiye genelinde 511.oldum meslegimi de hakkini vererek yapiyorum velhasil kelam ben her yerde is bulurum onemli olan milli egitim ozellesirse turkiyenin cokkkk buyuk cogunlugunu olusturan orta ve alt tabaka ne yapar ben ona uzuluyorum.emin ol arkadasim 5 parmagin besi bir degil her isi kotu ve iyi yapanlar var.konumuza donersek butun bu peskes cekilen mallarin parasindan vatandasin cebine tek kurus girmiyor.o zaman nasil benim hayat standardim yukselecekben de bunu anlamakta zorlaniyorum.biri cikip anlatsin bana bilmemek degil ogrenmemek ayip
    tornacı43 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Ben devleti yönetebiliyorlar dedim mi ?
    O zaman devleti de özellestirsinler.
    [Turan], Shrieker ve Eagle7 bunu beğendiler.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Özelleştirme yerine devlet eğitime destek verirse gelişiriz , eğitim sistemimizi düzeltirsek gelişiriz. Sadece özelleştirme ile hangi ülke kalkınmış? Bugün ki Japonya Hiroşima ve Nagazaki ye atılan bombalar ve savaş sonra ne haldeydi? Şimdi ne halde ? Peki bunu nasıl yaptılar? Önce eğitim dediler tabiki de. (Detaylı açıklaması ve gelişim süreci hakkında Japon eğitim sanatı adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar).
    Yok buraya şunu inşaa ettik yok buraya bunu yaptık. Tamam gerekliyse yapılsın. Ama Allah aşkına artık eğitim için, eğitim sisteminin düzeltilip geliştirilmesi için ne yaptınız diye soralım. Eğitim için sadece okul açmakla olmuyor.
    Biz belki refah seviyemizin çok çok iyi olduğu dönemleri göremeyeceğiz. Ama enazından çocuklarımız ve eğitimleri için birşeyler yapılmasını sağlarsak zaten ilerleyen zamanlarda refah seviyeside, ülkenin halide bam başka olacaktır.
    Arkadaşlar bir 22-23 dakikanızı ayırıp aşağıdaki videoyu izleyin. Belki iyi bir anlatıcı değilim ama videodaki araştırmalar bir nebze olsun ışık tutucu.
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Sıkıntı cep meselesi değil, Yaşam Standartları ve Hayat Kalitesi.
    1971 yılında Amerika'da asistanlık yapmış hocamın fotoğraflarına baktığımda bahçeli bir müstakil ev, önündeki garajda bir adet otomobil yanında da motosikleti var. Bugünün Türkiye'sinde kaç tane asistan bu evi ve arabayı alabilir? 3250 lira maaşla ?

Senin asistanın Amerikalı bir asistandan 40 sene sonra ondan hala aciz bir hayat yaşıyor, sıkıntı yaşam standartları. Benim param olduktan sonra ben internete 50 de veririm 150 de veririm. Ya asgari ücretle çalışan ? Ya bir haftada 35 saat boğaz patlatan öğretmen 2750 lira için ?

Benim lisedeki tarih hocam akşamları bir arka sokaktaki fırında un çuvalı taşıyordu, refah düzeyi çok yüksekti de zevk olsun diye mi yapıyordu. Bir takım elbiseyi 15 gün, bir gömleği 3 gün giyiyordu. Broadway arabası vardı. Yani halk çok zengin de memleketin tek sıkıntısı her sene üst üste zarar açıklayan ETİ veya TEKEL özelleştirmesi mi?

tüplü tv veya 4g'li telefonu üretenler Türk firmaları mı? Sende özelleştirme olsun yada olamsın bu zaten gelcekti. Evindeki tüm elektronik mallar yabancı.

Sen vestel LCD aldım sanarsın ama içindeki LCD panel LG tarafından üretilmiştir.

Casper bilgisayar aldım sanarsın ama içindeki işlemci İntel, RAM kingston, ekran kartı NVidia, ses kartı THX, hard disk Samsung'tur. Yani senin kurumarına bağlı olmadan bu teknolojiler gelecekti.

Ama senin internet sağlayıcın TURKTELEKOM. Özelleştirme olmasaydı sen hala 146 dan internete girerdin o 4G'li telefonunla daha çok bklerdin internete girmeyi eğer TELSIM TMSF tarafından satılmasaydı.

Tm bunları düşünmeden sadece maksat A veya B partisine sataşmak olsun diye hala yazmaya devam edeceksen senin kullandığın telefonun senden daha akıllı olduğunu anlarız.
    martaval okumaya gerek yok .
    zeytini 5 lokma ile yiyin bayat ekmekleri tasarruf için yeniden satan zihniyet bana hayat standartından bahsedemez.
    tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok.
    sana bmw gider mersedes tek uygular honda gider volvonun 3 noktadan bağlı kemer sistemini kullanır.Sana teknloji dünyasındaki sistemi anlatmya mecalim yok zaten bunlarla ilgili bir bilgin yokki bana casperdan intelden şundan bundan bahsetmişsin.
    ülkenin kuruluşunuz ilk yıllarında kurulan kurumların nasıl kurulduğunu ve Türkiye'yi nasıl 0 dan kurulduğu sizin gibilerle dalga geçer gibi yapılmıştır.
    ne zaman bu ülkenin tohumlarına sizin gibiler düştü işte ozaman,ilkeler ve ekonomi alanındaki inkilaplar uygulaması yerine satalımda para kazanalım kafası geldi işte o tarihten beri bu ülke bu durumda .
    devleti şirket olarak görürseniz sizin zihyniyetinizde olduğu gibi sadece cebe giren ve eve gelen başarı olarak sorumlu tutarsınız.
    devletin başaralı olabilmesi köyündeki enstitülerden kreşlere ,evdeki hijyenden hastanedeki yapıya ,insan haklarından iletişime kadar,tekelleşme yerine toplum arasındaki ekonomi dengeyi sağlamaya kadar işin içine sağlığı,eğtimi ,sosyal bilirmileri gibi binbirtürlü şey giriyo işin içine.yani şirket gibi düşünüpsadece para giriş çıkışana bakıp satmak kolay.
    bunları yapma sonra devletçilik kötü özelleştirmek iyidir olsun .ulan tamam özelleştirdin barı milliyetçiliği uygula yerliye sat yok ama millyetçilik de kötü ya bizim ülkede artık yabancıya satmak lazım.
    COQ' un da dediği gibi meclis veya hükümetleride özelleşsin başlarına CEO getirelim ülkenin başına ,sonuçta yöneticilikte bir yeteneği olan isanlar geçer çenesi kuvvvetli olan herifler değil.
    Sonuç olarak sizin gibi zihniyetler bir değişiklik yapamaz.
    tek olasılık hesaplayabilen lider olmayı seven egosu yüksek kişilerin yapabilceği tek birşey var oda teknolojiyi başkasına getirtip olayı size göre en iyi yönden halletmek bize göre en kolayına gitmektir.
    ilkeronat, nadrov ve tornacı43 bunu beğendiler.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özelleştirme yerine devlet eğitime destek verirse gelişiriz , eğitim sistemimizi düzeltirsek gelişiriz. Sadece özelleştirme ile hangi ülke kalkınmış? Bugün ki Japonya Hiroşima ve Nagazaki ye atılan bombalar ve savaş sonra ne haldeydi? Şimdi ne halde ? Peki bunu nasıl yaptılar? Önce eğitim dediler tabiki de. (Detaylı açıklaması ve gelişim süreci hakkında Japon eğitim sanatı adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar).
    Yok buraya şunu inşaa ettik yok buraya bunu yaptık. Tamam gerekliyse yapılsın. Ama Allah aşkına artık eğitim için, eğitim sisteminin düzeltilip geliştirilmesi için ne yaptınız diye soralım. Eğitim için sadece okul açmakla olmuyor.
    Biz belki refah seviyemizin çok çok iyi olduğu dönemleri göremeyeceğiz. Ama enazından çocuklarımız ve eğitimleri için birşeyler yapılmasını sağlarsak zaten ilerleyen zamanlarda refah seviyeside, ülkenin halide bam başka olacaktır.
    Arkadaşlar bir 22-23 dakikanızı ayırıp aşağıdaki videoyu izleyin. Belki iyi bir anlatıcı değilim ama videodaki araştırmalar bir nebze olsun ışık tutucu.
    http://www.youtube.com/watch?v=GLIQl_SSa3E
    İlgili videoyu izlemiştim.

Ancak şu anki sistemin böyle olması sizce yanlışlıkla veya istenmediği halde mi böyle?

Erdoğan başbakan olduğu dönemde "...Türkiye ara eleman ülkesidir..." diye bir açıklama yapmıştı. Adamların planı bu yönde yani sizin anlayacağınız.

Her ile üniversite açıldı ama eğitim kalitesi öyle düştü ki, üniversite mezunlarının çoğu sadece diploma sahibi.

Sistem öyle bir halde ki araştıran, kendini geliştiren, yetiştiren bireyler çıkarmayı bırak; öyle olan bireyleri bile silikleştirip seviyesini düşürüyor.

Eğitim sisteminin bozulması konusunda atılmış ilk adım "ücretli öğretmen" adı altında getirdikleri yenilikle başladı. Bizim zamanımızda öğretmenler kendilerini adar, öğrenciler de öğretmenlerinin adını duyduğunda bile titrerdi. Ücreti öğretmen muhabbetiyle önce öğretmenlik yapan kişileri çok zor koşullarda çalıştırarak içlerini boşalttılar, sonra ilgisiz öğretmene saygısız nesiller yetişmeye başladı. Tabi bu saygısızlık şu an öyle bir hal aldı ki bizim zamanımızda her okulda bir-iki tane bulunan "yaramaz" öğrencilerin yerine şimdi her okulda bir-iki tane "efendi" öğrenci kaldı.

Kısacası eğitim sisteminin içine bilerek ediliyor.

Özelleştirmelere gelince; 1950lerde Menderes hükümeti nasıl ki Marshall yardımlarıyla geçici bir bolluk sunup, musluk kesilince ülke yokluğa, açlığa sürüklendiyse şimdi de özelleştirmelerle sadece cari açığı kapatıyorlar.

İlginçtir, özel tüketim ürün ve hizmetlerinde 1 ürüne 1.5 ürünlük yani toplamda 2.5 ürünlük para harcadığımız halde cari açık gediği bir türlü kapanmıyor. Bu açıkların kapanmasını sağlayacak yerli taşıt, ağır sanayi ve yerli teknoloji üretimi ile ilgili hiç adım atılmıyor. Teknoloji üretimi, yazılım üretmek değildir! Üniversitelerin Teknoparklarını geziyorum da hepsini üst üste koysanız bir tane üretim projeleri yok. Hep yazılım hep yazılım. Yazılımların çalıştığı donanımlar yine yabancı menşeili. Yerli teknoloji diye vergisiz vergisiz donanımı dışardan temin edilmiş yazılım sistemleri satılıyor.

Yani özelleştirmeler şu an sadece cari açığı kapatmaya harcandığı halde bile cari açık kapatılamıyor. Bu özelleştirilecek şeyler bittiğinde ne olacak, onu zaman gösterecek.

---

Halk olarak bizde hiç suç yok mu? Tabii ki var!

Benim teyzemin oğlu 1998'de Almanya'dan geldiğinde "İşçi de patron da kendi arabasıyla işe gidiyor." dediğinde burada herkesin şaşırdığını söylemişti. Şu an Türkiye refah seviyesi olarak Almanya'nın 98-99'da olduğu seviyelerde görünüyor. Ancak bir farkla. Onlar üreterek o refah seviyelerindelerdi ve şu an hala bizden 14-15 yıl öndeler refah seviyesi olarak. Biz bir şey üretmediğimiz halde (markaların taşeronluğunu yapmak üretmek değildir!) sanal bir refah seviyesi yakaladık. Kredi kartı mağduru diye bir kesim var bu ülkede. Hepsi aynı ilde olsa milletvekili çıkaracak kadar fazla olduğu söyleniyordu. Bu bahsettiklerim de hükümetten bağımsız, vatandaşların bireysel olarak yanlışın üzerine gitmesinden kaynaklanıyor.

Üretmediğimiz halde her şeyin en son modeline sahip olmak istiyoruz.

Bireyler olarak sorunumuzu en iyi şu tweet açıklıyor bence:
    https://twitter.com/msikkofield/stat...45974622949376

Üretmek ve tüketmek ile ilgili bir video:
    http://www.youtube.com/watch?v=kz0h6VA4I-o

Yani bireyler olarak iyi insanlar olsak, bu durumda olmazdık. Paylaştığım tweet çok önemli.

Söyleyecek çok şey var ama ahkam kesiyor görünmek istemiyorum.

Ama okumuyoruz, öğrenmiyoruz, düşünmüyoruz, umursamıyoruz... Yapmamız gereken bir çok şeyi yapmıyoruz. Yapsak emin olun böyle yönetiliyor da olmazdık...
    nadrov, sailor33 ve tornacı43 bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Çok doğru demişsiniz. Birkaç gündür açıköğretim bürosu önünde inanılmaz kuyruklar var bir sürü kişi sanırım kayıt yaptırmak için sıra bekliyor. Peki niçin AÖ diploması için. Ne işine yarayacak hiç. Üniversite ve özel okulların sayısını arttırmakla eğitim sistemini resmen öldürdüler. Sonuçta eğitmen de yetişmez oldu.
    Devlet şirket değildir ama hala bazı kurumlar devlet kurumu adı altında çalışanlara maaş verip zarar etmeye devam ediyor. Bunların zararı da vatandaşın cebinden aldığı vergilerle kapatmaya çalışıyor. Bunlar tabi ki özelleşecek. Devlet neden şeker üretir ? tabi ki özelleşecek. Esas en büyük bomba TRT dir. TRT nin özelleştiği gün kurtuluşa giden yol açılır. Görür müyüz o günleri bilmiyorum.

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Bence özelleştirme Türk insanına yapılırsa iyi bir şey.(iletişim, internet önemli olanlar hariç) Milletvekili adayları 'bana oy ver seni devletin bilmemne kurumuna alırım şöyle maaş veririm böyle rahat çalışırsın' diyerek hep oy topladılar. Millet sabahtan akşama kadar çalışıyor asgari ücret alıyordu. Ama devlette çalışan torpilli insanlar, torpilli insanların yakınlarının yakınları çook rahattılar. Çalışmıyorlardı bile. Bazı kurumların özelleştirilmesi böyle asalaklar için , alın teri olmadan para kazananların zararına oldu. İyi de oldu. Ben bazılarını destekliyor , bazılarını desteklemiyorum. Ülkenin iletişimi telefonu başka ülkenin adamına satılamaz. Ama şöyle de bir şey var bir ülkede at yarışı bahsi oynatıyorsa burada da bir sorun var demektir. İyi geceler telefondan yazıyorum kusura bakmayın.

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    martaval okumaya gerek yok .
    zeytini 5 lokma ile yiyin bayat ekmekleri tasarruf için yeniden satan zihniyet bana hayat standartından bahsedemez.
    tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok.
    sana bmw gider mersedes tek uygular honda gider volvonun 3 noktadan bağlı kemer sistemini kullanır.Sana teknloji dünyasındaki sistemi anlatmya mecalim yok zaten bunlarla ilgili bir bilgin yokki bana casperdan intelden şundan bundan bahsetmişsin.
    ülkenin kuruluşunuz ilk yıllarında kurulan kurumların nasıl kurulduğunu ve Türkiye'yi nasıl 0 dan kurulduğu sizin gibilerle dalga geçer gibi yapılmıştır.
    ne zaman bu ülkenin tohumlarına sizin gibiler düştü işte ozaman,ilkeler ve ekonomi alanındaki inkilaplar uygulaması yerine satalımda para kazanalım kafası geldi işte o tarihten beri bu ülke bu durumda .
    devleti şirket olarak görürseniz sizin zihyniyetinizde olduğu gibi sadece cebe giren ve eve gelen başarı olarak sorumlu tutarsınız.
    devletin başaralı olabilmesi köyündeki enstitülerden kreşlere ,evdeki hijyenden hastanedeki yapıya ,insan haklarından iletişime kadar,tekelleşme yerine toplum arasındaki ekonomi dengeyi sağlamaya kadar işin içine sağlığı,eğtimi ,sosyal bilirmileri gibi binbirtürlü şey giriyo işin içine.yani şirket gibi düşünüpsadece para giriş çıkışana bakıp satmak kolay.
    bunları yapma sonra devletçilik kötü özelleştirmek iyidir olsun .ulan tamam özelleştirdin barı milliyetçiliği uygula yerliye sat yok ama millyetçilik de kötü ya bizim ülkede artık yabancıya satmak lazım.
    COQ' un da dediği gibi meclis veya hükümetleride özelleşsin başlarına CEO getirelim ülkenin başına ,sonuçta yöneticilikte bir yeteneği olan isanlar geçer çenesi kuvvvetli olan herifler değil.
    Sonuç olarak sizin gibi zihniyetler bir değişiklik yapamaz.
    tek olasılık hesaplayabilen lider olmayı seven egosu yüksek kişilerin yapabilceği tek birşey var oda teknolojiyi başkasına getirtip olayı size göre en iyi yönden halletmek bize göre en kolayına gitmektir.
    Senin sıkıntıların var arkadaş,

Kendin gibi düşünmeyenleri hemen "karşı zihniyet" olarak adlandırarak bi cacık yapamazsın.

Ben hükümet taraftarı şeyler yazmadım, tam aksine oy kullanan birisi olarak özelleştirmenin sırtımızdaki kamburu azalttığını anlatmaya çalıştım ama sende idrak problemi olduğu için hemen zeytini bilmem kaç kere ısırmaktan girip nerelere gitmişsin.

Madem özelleştirdin yerliye sat kısmına gelince, ihale herkese açık. En uygun teklifi yerli firmalar verseydi onlar alırdı. Türk inşaat firmalarının 2013 dünya piyasasındaki payı 250 milyar dolar, elin almanı, ingilizi, fransızı, rusu, arapı nasıl senin türk firmalarını engellemıyorsa sende yabancı firmalara kota koyamazsın. Eğer koyarsan onlarda sana ambargo uygular.

Enka, limak, STFA, rönesans gibi firmaların tüm dünyada iş alıyor, onlar TT için teklif verdi de devlet ihaleyi onlara mı vermedi.

Senin gibilerin ektiği tohumlar yüzünden bu hale gelmiştir bu memleket ancak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)