Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2015'te Özelleştirilecek Kurumlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı Vintage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence özelleştirme Türk insanına yapılırsa iyi bir şey.(iletişim, internet önemli olanlar hariç) Milletvekili adayları 'bana oy ver seni devletin bilmemne kurumuna alırım şöyle maaş veririm böyle rahat çalışırsın' diyerek hep oy topladılar. Millet sabahtan akşama kadar çalışıyor asgari ücret alıyordu. Ama devlette çalışan torpilli insanlar, torpilli insanların yakınlarının yakınları çook rahattılar. Çalışmıyorlardı bile. Bazı kurumların özelleştirilmesi böyle asalaklar için , alın teri olmadan para kazananların zararına oldu. İyi de oldu. Ben bazılarını destekliyor , bazılarını desteklemiyorum. Ülkenin iletişimi telefonu başka ülkenin adamına satılamaz. Ama şöyle de bir şey var bir ülkede at yarışı bahsi oynatıyorsa burada da bir sorun var demektir. İyi geceler telefondan yazıyorum kusura bakmayın.
    devlet kelimesini anlamı yan gelip yatanların çalışma yeri olarak mı lugatına girdi bu milletin.eğer anlamı bu değilse niye böyleymiş gibi davranıyorsunuz .eğer böyle bişey varsa ordaki yöneticlerin onları seçenlerin zihniyetini değiştireceksin . en basiti özel deki firmaların yöneticileri ne uyguluyorsa devlet kurumlarınada onu uygulayacaksın.askerde gördünüzmü laubali işler orasıda devletin.onun için devlet kurumu işini yapmıyor özelleştirelim mantığı yerine anlatığım zihniyeti benimsersek böyle çalışmıyolar zaten özelleştirilim gibi ucuz siyasetin aleti olmayız
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sıkıntıların var arkadaş,

Kendin gibi düşünmeyenleri hemen "karşı zihniyet" olarak adlandırarak bi cacık yapamazsın.

Ben hükümet taraftarı şeyler yazmadım, tam aksine oy kullanan birisi olarak özelleştirmenin sırtımızdaki kamburu azalttığını anlatmaya çalıştım ama sende idrak problemi olduğu için hemen zeytini bilmem kaç kere ısırmaktan girip nerelere gitmişsin.

Madem özelleştirdin yerliye sat kısmına gelince, ihale herkese açık. En uygun teklifi yerli firmalar verseydi onlar alırdı. Türk inşaat firmalarının 2013 dünya piyasasındaki payı 250 milyar dolar, elin almanı, ingilizi, fransızı, rusu, arapı nasıl senin türk firmalarını engellemıyorsa sende yabancı firmalara kota koyamazsın. Eğer koyarsan onlarda sana ambargo uygular.

Enka, limak, STFA, rönesans gibi firmaların tüm dünyada iş alıyor, onlar TT için teklif verdi de devlet ihaleyi onlara mı vermedi.

Senin gibilerin ektiği tohumlar yüzünden bu hale gelmiştir bu memleket ancak.
    ihale konusuna gelince birdaha anlatayımm
    yaptığın zaten yanlış ,madem satıyorsun , madem göz boymak için günü kurtarmak adına eline para geçsinde ülke iyi durumda masallarını oynatmak için şov yapayım diyorsun yani madem sıçtın ulan bari yerliye ver dedim,okadar ihalelerde orda burda yolsuzluk yapıyorlarda sadece yerliye verirlerkenmi koyuyor.
    sen hükümet taraftarı şeyler yazmadın mı ?
    gerçekten çok garip ,okuduğunu anlamayanı gördümde kendi kafasından çıkan düşüncelerin hangi düşüncelerle örtüştüğünü anlamayanı ilk defa görüyorum.
    burda eğtimle sağlık la sosyal bilirmlerle ilgili ben ve diğer arkadaşlar bişeyler paylaşmışlar biraz zaman ayırıp oku ve izle birazda anlamak için zaman ayır lütfen.
    burda paylaştıklarımızın sonuçları uzun vadeye dayanır ve sonuçlarının başarılı olması görüldüğü üzere istatistik olarak yıl ve yıl açıklanmış ve kanıtlanmıştır .
    Kamburu azaltmak tabiri bu yatırımlar ve uygulamalarda kullanılır.
    Ama kısa vadede ele para geçmesi için bu özelleştirmelerde kamburu azlatmak tabirini kullanamazsın.buna yarınını bugünden yemek denir.
    "KISA" vade de bu işleri yapmanın ne mantığı var onu sormak lazım.niye kısa vade neden ,niçin ...
    buna günü kurtarmak deniyor işte.
    yani hafifçe deniz ansından falan zekiysen yapılanların yanlış olduğunu anlar ve seni niye hükümet yandaşı olduğunu veya niye senin yazdıklarından sadece cebe gir çıkan paraya bak lafını anladığımızı çözersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Askeriye bu devletin en büyük kamburudur, sadece 64 bin adet er garson olarak hizmet veriyor askeriyede.

Dışarıda 7,5 -10 tl olan işkembe çorbası 70 kuruş ile 1 lira 30 kuruş arası askeriyede.

General karılarının her cuma akşamı verdiği içkili partilerin her bir masrafı çiftçinin cebinden çıkıyor.

Sen hem o adamı beğenmeyip anadolu omarı diyeceksin,

O adamın vergisi ile içki alacaksın,

O adamın oğlunu asker yapıp kendine hizmet ettireceksin

Birileri bu çarka dur diyince zoruna gidecek öyle mi ?

2. nota, geç arkadaşım bu uzun vade kısa vade olaylarını, bahsi geçen kurumlar her yıl üst üste zarar açıklayan kurumlar. Adam sanki kar ediyormuş gibi

neden elinde bulunduracaksınç
    . Bu kurumun memur maaşından tut araç mazotuna kadar her şeyi devlete yük, sonuç olarak geriye para da bırakmıyor.

20 yıldır kar etmeyen kurum elden çıkarıldığı zaman neden uzun vadeli kar-zarar hesaplamasına gidiyorsun?

Tekel ne zaman kar etti ? TT ne zaman kar etti ? bırak uzunu kısayı hayatı boyunca devlete yük olmuş firmaları ne kadar daha taşıyacaksın.

Benim düşündüğüm hükümetinki ile aynı diye ben AKP li mi oluyorum ?

milli eğitime varana kadar, Amerika sistemi gelene kadar her kurum özelleşsin, o zaman el oyası yapan nüfus memuru, 4,30 da daireden çıkan üniversite memuru kalır mı görürüz ?

senın payaşımlarının hiçbiri uzun vadede 5 para etmez. TEKEL in ankarada diktiği gökdelenler aha burda duruyor hala, adam kendi bütçesi ile kendi istediği inşaat firmasına 2 tane gökdeen yaptıryor ama devşete zarar bildiriyor, bu mu uzun avdede kar edecek sistem ?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Yuh artık TEKEL ve TELEKOM kar etmedi diyorsun ya yuh artık diyorum..

Bunlar devletin sırtında yük değil, bilakis devletin yükünü omuzlayıp giden kuruluşlardı.
    Keza bugün satılmak istenen milli piyango gibi..
    Bunlar da satılana kadar da satıldıktan sonra da kar etmediyse.. Dükkanı kapayıp gitsinler...
    Askeriyeye gelene kadar eski cumhur reisi GÜL'e hizmet eden kaç tane personel ve hizmet aracı var bir öğrenin derim.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Eskiden Google mı var dı,Facebook mu var dı?
    Tüm gelişmeler bu sayede!

Özelleştirmenin hantal kurumu aktif ettiği ,devletin para kazandığı masalı çocuklar için uyduruldu ve tüm yetişkinler buna inandı.
    Bedava ya özelleşen kurumlar (tek tek burada hepsini yazmaya gerek yok) şu an müthiş kar hırsı ile para basıyor.Bu mu ülkeye hizmet.
    Ülkenin aydınlık geleceğine müthiş katkı sağlayacak kurumların hiç mi önemi yok?
    Diyanet gibi kurumlara milyar dolar yatırarak tüm genç beyinleri geleceği karartmaya doğru adım atılmışken burada ne üretiliyor niye düşünmeden geçemiyorum?
    Sat sat en sonunda birşey kalmadı?Sonra ne olacak?Üretmek yok...Elindekini koruma yok....

Ama sonra artık telefonlar dokunmatik diyor akıllılar bu sayede...
    Sam@ ve ilkerabi bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ne desek boş.. düzen bu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    valla kavga edip durmaya gerek yok
    ben kimsenin kimseye kendi görüşüne göre doğru anladığı durumu karşındakine izah ederek siyasi fikrini değiştirdiğini görmedim.
    bu coğrafyada bizim ayakta güçlü olmamız dünya dengelerini bozar o yüzden bizde kavga döğüş bitmez o yüzden sizde siyasi kavgayı bırakıp ceddimiz gibi karakterli olmaya çalışalım derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

cumhurun reisinede hizmet edilsin artık,atatürkün hizmetçileri ve üstüne yapılan mallaradan haberin yoksa oku öğren.
    kaç yaşındasın sen kardeş hiç kitapta mı okumuyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

ne o kardeşim oldu ki akp lisin ne var bunda.ben oyumu AKP ye verdim kim siyasi fikrim hakkında atıp tutacaksa hodri meydan.biz içerinden lağım akan ameliyathaneleride biliriz,selam verip ehliyet alındığı dönemleride.
    geçin bu işleri geçin,AKP yanlışları olan içinde yanlış adamların bulunduğu bir parti ama bir o kadarda doğruları ve doğru kiileri içinde bulunduran da bir parti.istemeyen oy vermez basit,oy verene sen şöylesin böylesin diyen olursa da kimse kusura bakmasın cevabını alır.
    demokrat ve fikren istediklerini edep içerisinde söyleyene saygım sonsuz

Tek dusmaniniz ataturk zaten karsilastirdigin kisi once ataturkun tirnagi olacak sonra karsilastirma yapacaksiniz yok oyle yagma.sata sata bitiremediginiz bu memleketi ataturk kurdu tum satilan bu mallar da onun eseri oncelikle memleketi kalkindiracaksin vatandasini rahat yasatacaksin sonra kendine hizmetciler usaklar bekliyeceksin.oyle yol yapmayla olmaz bu isler.satmayla ulke yonetmeyi sokaktan cevirdigin cocukta yapar bu millet salakmiydi satmayi akil edemediydi daha once?ataturku kimseyle kiyaslama arkadasim haddinizi bilin
    ilkerabi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Kurumların özelleştirilmesine karşı çıkan yok. Akp vatanın yararı için özelleştirme yapmaz, babalar gibi satar. Alınacak rüşveti varsa, sayesinde kendilerinden birisi zengin olacaksa sorgusuz satar. Sizde yok kurum zarar ediyordu falan diye bön bön bakarsınız. Sonra burada insanları salak zannedip peşkeş çekileni özelleştirme sanıp methiyeler düzersiniz. Akp ihale kanununu kaç defa değiştirmiş bu ülkede ona bir bakın, bir yasa bu kadar fazla neden değişir? Akp senin kesik parmağına işemez. Özelleştirecek te seni refaha kavuşturacak ! oldu. Dikkat et de seni özelleştirmesin.
    [Turan] ve Sam@ bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Askeriye bu devletin en büyük kamburudur, sadece 64 bin adet er garson olarak hizmet veriyor askeriyede.

Dışarıda 7,5 -10 tl olan işkembe çorbası 70 kuruş ile 1 lira 30 kuruş arası askeriyede.

General karılarının her cuma akşamı verdiği içkili partilerin her bir masrafı çiftçinin cebinden çıkıyor.

2. nota, geç arkadaşım bu uzun vade kısa vade olaylarını, bahsi geçen kurumlar her yıl üst üste zarar açıklayan kurumlar. Adam sanki kar ediyormuş gibi

. Bu kurumun memur maaşından tut araç mazotuna kadar her şeyi devlete yük, sonuç olarak geriye para da bırakmıyor.

20 yıldır kar etmeyen kurum elden çıkarıldığı zaman neden uzun vadeli kar-zarar hesaplamasına gidiyorsun?

Tekel ne zaman kar etti ? TT ne zaman kar etti ? bırak uzunu kısayı hayatı boyunca devlete yük olmuş firmaları ne kadar daha taşıyacaksın.

milli eğitime varana kadar, Amerika sistemi gelene kadar her kurum özelleşsin, o zaman el oyası yapan nüfus memuru, 4,30 da daireden çıkan üniversite memuru kalır mı görürüz ?

senın payaşımlarının hiçbiri uzun vadede 5 para etmez. TEKEL in ankarada diktiği gökdelenler aha burda duruyor hala, adam kendi bütçesi ile kendi istediği inşaat firmasına 2 tane gökdeen yaptıryor ama devşete zarar bildiriyor, bu mu uzun avdede kar edecek sistem ?
    uzun vadede yapılacakların sonuçlarının neler olduğunu kanıtladık.
    sen hala kıldı yündü devam ediyosun .
    kusura bakma sana hendek atlatmak bana birşey kazandırmıcak.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha once hic kar etmemis ve yonetim yapisi nedeniyle kar etmesi mumkun olmayan firmalarla ilgili neyi kanitladiniz?

ozel sektor performansini begenmedim diyerek isten cikarabilirken, devlet firmalarinda bu secenek neredeyse yok.

veliler sikayetci diye atilan ogretmen gordunuz mu?

bu kurumlar cibandir, sans oyunlari haric. onun satilmasi talihsizlik benim aximdan. insallah iyi bir fiyata gider.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha once hic kar etmemis ve yonetim yapisi nedeniyle kar etmesi mumkun olmayan firmalarla ilgili neyi kanitladiniz?

ozel sektor performansini begenmedim diyerek isten cikarabilirken, devlet firmalarinda bu secenek neredeyse yok.

veliler sikayetci diye atilan ogretmen gordunuz mu?

bu kurumlar cibandir, sans oyunlari haric. onun satilmasi talihsizlik benim aximdan. insallah iyi bir fiyata gider.
    1)eğtim kurumları kar güden kurumlar değildir.
    2)eğer kar güden kurumlar olsaydı zini zihniyetinizdeki gibi ilkokuluların oranı yüksek olan bir ülkede ilkokulu bile bitirtemesiniz.
    3)her okulunda özel olduğnu düşünürsek falanca derneğin okulu falanca cemaatın okulu falanca yoldaşlar okulu diye bu ülkeyi parça pinçik edersiniz
    4)özel sektörün yönetmeliğini beğeniyorsan devlet kurumuna da getireceksin
    5)evet gördüm
    6)kendi eğitim sistemi kötü diye öğretmenden şüpe eden kişiler sadece ahmaktır.bu eğitim sistemi öğretmenin yetişmesindeki kalitesinide belirler.
    7)önceki mesajlarda söğlendiği gibi orduyu bile bu ülkenin kamburu gören zihniyet eğtimide görür tabiki onlar senin yapı taşlarından oralardan kar güdülmez oralar senin karsız yatırımlarındırki dünyada sözün geçsin.
    8)dünyada sözüm geçecek diye vanminütlerle olmaz o işş
    9)cebindeki paranın artması ve eksilmesine yani sadce 4 işlemde 2 işlemine aklı kesenlerin sosyal bilimlerle ilgili caka satanlara son cevabım sadece budur.

Bosa konusuyoruz bu zihniyetle satilsin hersey bisey kalmasin rahatlayin millef cebini doldursun fakir ve orta direk yerinde saysin vergilerle bogulalim sonra aldiginizmakarnayla komure dua eder oy verirsiniz hayirli isler hayirli satislar
    tornacı43 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Et ve balık kurumu kurarsınız.
    Bu kurum hayvancılığı teşvik edici çalışmalar yapar.
    Hayvan beslemenin iyi gelir getirdiğini gören halk hayvancılığa yönelir.
    Özellikle tarım yapmaya fazla müsait olmayan Doğu ve güneydoğu halkı hayvancılık yapmaya başlar.
    Bu aynı zamanda halkın diğer kesimine olumlu olarak yansır çünkü et fiyatları uçmaz devlet olarak belli bir seviyede tutabilirsiniz.
    Tabi bunun bir faturası vardır.
    Kurum, sürekli zarardadır.
    Yani bazı arkadaşların dediği gibi devletin sırtında bir kamburdur!
    Sonra çok zeki birileri kurumu özelleştirir.
    Böylece devlet zarardan güya kurtulmuş olur.
    Fakat halk zarar etmeye başlar.
    Önce hayvancılık biter
    çünkü üretici 2-3 büyük kombinanın insafına terk edilmiştir.
    Sonra et fahiş fiyatlarla satılmaya başlar.
    Sonra günümüzde olduğu gibi et ithal etmeye başlarsınız.
    Hayvan üretimi durduğu için tahıl üretiminiz yavaşlar.
    Sonra saman ithal etmeye başlarsınız.
    Et balık kurumunun 50 yılda ettiği zarardan daha fazlasını 1 yılda elaleme kaptırırsınız, hem de döviz olarak.
    Hayvancılıktan başka bir geçim kaynağı bulamayan Doğu ve güneydoğu halkının bir kısmı mecburen büyük kentlere göçer.
    Şehirleri yeniden planlamak alt yapı çalışmaları yapmak zorunda kalırsınız.
    Bunun için milyarlarca dolar harcarsınız
    Buna kentsel dönüşüm denir
    Göç etmeyip kalanlardan bir kısmı ise eline silah alır dağa çıkar, terör örgütüne katılır, canınıza ve malınıza zarar verir.
    Devlet bununla savaşmak için milyarlarca dolar harcar.
    Hatta yüzmilyarlarca.
    Buna da terörle mücadele denir.
    Sonuç?
    Et balık kurumu satılmış,
    devlet milyonlarca lira zarar etmekten kurtulmuştur.
    sailor33, tanertc, Ahmet Abi ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800

Sen general olaydında düzelteydin. General olmayı vekil olmak gibi bir şey sanıyosun galiba.
    Bir pkk lı gelse buraya senin kadar atıp tutmazdı askere.
    Senin gibi askere düşmanlık eden, düşmana askerlik eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Cumhuriyet Halk Partili değilim. Giden vatanın malı.

2:40 da belli oluyor neyin özelleştiği

ilkerabi ve sailor33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda
    Türk silahli kuvvetleri için biseyler yazalim eksik kalmasin.
    Arkadasimiz 64bin asker garsonluk yapiyor demis.
    Muhtelen dogrudur.
    Fakat bunun neresini elestirdigini anlayamadim.
    Eger asker yapmazsa 64bin garson ise alinacak demektir.
    Devlet vergiydi,sigortaydi,maasti derken kisi basina 2000 Tl harcasa ayda
    64000x2000=128.000.000 Tl
    Yilda ise
    1.536.000.000 Tl
    (okuyamayanlar için Bir milyar besyüz otuzalti milyon Tl)
    Harcayacak demektir.
    Yani askeriyeye ayrilan bütçeye 1.5milyar lira ek harcama demek.
    Bunu basbakan cebinden vermeyecegine göre senin benim cebimden çikacak bu para.
    Buna ek olarak, asçisi,bulasikçisi,temizlikçisi ve diger elemanlari da koydugun zaman
    yilda en az 5 milyar Tl ekstra paraya ihtiyaç var demektir.
    Oysa TSK silah altina aldigi erlerle bu isleri görüyor ve halkin en az 5 milyar lirasi cebinde kaliyor.
    Bu nedenle askeriye tasarruf ediyor diye mizmizlanmak komik oluyor biraz.

Simdi tabi hemen itiraz gelecek.
    Ne yapiyor kardesim bu kadar garsonu?
    Ben onun içki masalarinin hizmetçisimiyim?
    Valla zorla yapmiyorlar kimseyi garson.
    Ama askerlik hizmetine giren Türk gençlerinin %80 i kapagi bir an evvel orduevlerine atmak için bin takla atiyorlar.

Sadede gelelim.
    Gôzün götürmedigi sey aslinda su.
    Asker halktan farkli bir hayat yasiyor.
    Iyi maas aliyorlar,
    sosyal statüleri yüksek,
    devlet bir çok sosyal imkan saglamis,
    ordu evleri var çok ucuza yiyip içebiliyorlar.
    Kantinleri var ucuza alisveris yapabiliyorlar.
    Tatil kamplari var neredeyse bedava tatil yapiyorlar,
    lojman imkanlari var neredeyse bedavaya evde oturuyorlar.
    Daha aklima gelmeyen bir çok imkana sahipler.
    Bugüne kadar hiç bir iktidar bu mevzulara karismadi.
    Akp iktidari da karismadi hatta imkanlarini daha da genisletecek çalismalar yapiyor.
    Yani arkadasimizin iddia ettigi gibi akp iktidari yukarida saydigim ve sayamadigim bir çok imkana dur demis falan degil.
    Yillardir devam eden askeriye sartlari aynen devam ediyor.

Zaten normali de budur.
    Sen devlet olarak askeri personele genis imkanlar saglamazsan,
    tek bir askeri personel bulamazsin.
    çünkü devlet bu imkanlari veriyor ama karsiliginda canini istiyor.
    Diyor ki devlet;
    ben sana iyi maas verecegim,
    sosyal imkanlar saglayacagim
    ama sen de gerektiginde gözünü kirpmadan benim için öleceksin.
    Kaldi ki ölüyorlar da zaten.

Bana sorarsan bu sartlari kabul eden adamda biraz manyaklik var diye düsünürüm hep.
    Patronum bana bu imkanlardan daha fazlasini saglasa,
    hatta maasimi iki katina çikarsa,
    fakat bir gün benim için gerekiyorsa öleceksin dese,
    ertesi gün isi birakirim.
    tanertc ve Ahmet Abi bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Türk Telekom: Bir devletin siyasal ve askeri güvenliği için en önemli kurum olan Türk Telekom AKP tarafından aceleyle Temmuz 2005’te üç yıllık kârına, Lübnanlı Hariri Ailesi’nin şirketine verildi. Türk Telekom’un karar yetkisine sahip %55’lik hissesi %20’si peşin, kalanı beş yılda eşit taksitle ödenmek üzere satıldı. Satış anında Türk Telekom’un kasasında 1,64 milyar dolar nakit parası vardı. Alıcı firma 1 milyar 310 milyon dolar tutan peşinatı Telekom’un kendi kasasındaki parayla karşılamış, üste de 330 milyon doları cebine atmış oluyordu. Peşinat haricinde kalan 5,24 milyar doları Lübnanlı Şirket, 1,04 milyar dolarlık taksitlerle 5 yılda ödeyecekti. Oysa Türk Telekom’un yıllık kârı 2,150 milyar dolardı. Kâr hiç artmasa bile, bunun 1,048 milyar dolarıyla taksit ödenecek, üstüne de 1,102 milyar dolar kalacak, Lübnanlılar beş yılda 5,510 milyar dolar kazanacaktı. Türk Telekom üstüne 5 milyar dolar da para verilerek elden çıkarıldı. Iste zarar eden kuruma ornek
    brds ve tornacı43 bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)eğtim kurumları kar güden kurumlar değildir.
    2)eğer kar güden kurumlar olsaydı zini zihniyetinizdeki gibi ilkokuluların oranı yüksek olan bir ülkede ilkokulu bile bitirtemesiniz.

9)cebindeki paranın artması ve eksilmesine yani sadce 4 işlemde 2 işlemine aklı kesenlerin sosyal bilimlerle ilgili caka satanlara son cevabım sadece budur.

Dünyadaki tüm ülkelerin mezunları amerikaya gitmek için yırtınırlar, çünkü amerikada bedava okul yoktur. Liseden üniversiteye kadar hepsi paralıdır.

Girdiğin dersin saat ücretini ödersin ki bu öyle ucuz bir meblağ değildir. Eğitim bedava olduğu için tüm mallar üniversite mezunu. Allah aşına sen ne mezunusun da böyle küçük görebiliyorsun ?

Eğitim sisteminin bu halde olması yetersiz ve donanımsız öğretmenler yüzündendir, evet ben ahmağım. Onlar ilk 75 binden gidip eğitim fakültesi bitirirler, sözel öğretmeni ise ilk 250 bine kadar gider bu.

Neyse bir daha yazmayacağım, seni de engelliler listesine alacağım. Çünkü tüm mesajlarında ha bire ahmak, salak gibi şeyler yazdın durdun.

İt ürür kervan yürür derler, senin çok başarılı zihniyetine iyi çalışmalar dilerim, bu kafayla bir 15-20 sene daha koyunlar tarafından yönetilen über mallar olmaya devam edersiniz o zaman.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk silahli kuvvetleri için biseyler yazalim eksik kalmasin.
    Arkadasimiz 64bin asker garsonluk yapiyor demis.
    Muhtelen dogrudur.
    Fakat bunun neresini elestirdigini anlayamadim.
    Eger asker yapmazsa 64bin garson ise alinacak demektir.
    Devlet vergiydi,sigortaydi,maasti derken kisi basina 2000 Tl harcasa ayda
    64000x2000=128.000.000 Tl
    Yilda ise
    1.536.000.000 Tl
    (okuyamayanlar için Bir milyar besyüz otuzalti milyon Tl)
    Harcayacak demektir.
    Yani askeriyeye ayrilan bütçeye 1.5milyar lira ek harcama demek.
    .
    Paşalara garsonluk yapılacaksa o bedeli kurum kendi cebinden verecek elbet. Lütfen ama lütfen askerliğin anayasadaki tanımına bakınız. Örnek olarak, İTÜ mezunu bir mühendis, yurtdışında master ve doktora yapmış, kendi alanında otorite kabul edilen fosil hocalarla projede çalışmış, ankarada gazinoların alım-satım muhasebe kayıtlarının yapıldığı yerde bilgi işlemci olarak askerlik yapıyor. 1 askerliğin anayasadaki tanımına ters, 2 bu beyni bu ölçüde kullanmak ne derece doğru, 3 bu adama sordun mu kardeşim 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunu astsubaya amelelik yapmaya gönlü var mı?

Dünyaya nam salmıs MIT, IOWA, CIT gibi üniversitelerde her bölümün kendi bütçesi vardır, asistan doktor dahi alınsa maaşını o bütçeden alır. Neden bizim ordu kendi ihtiyaçlarını kendi bütçesinden gidermiyor? Sonuçta silah ve mühimmat alımları direk hükümet tarafından yapılıyor, yani askeriye kendi bütçesi ile gidip füze yada uçak yedek parçası almıyor.

Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk Telekom: Bir devletin siyasal ve askeri güvenliği için en önemli kurum olan Türk Telekom AKP tarafından aceleyle Temmuz 2005’te üç yıllık kârına, Lübnanlı Hariri Ailesi’nin şirketine verildi. Türk Telekom’un karar yetkisine sahip %55’lik hissesi %20’si peşin, kalanı beş yılda eşit taksitle ödenmek üzere satıldı. Satış anında Türk Telekom’un kasasında 1,64 milyar dolar nakit parası vardı. Alıcı firma 1 milyar 310 milyon dolar tutan peşinatı Telekom’un kendi kasasındaki parayla karşılamış, üste de 330 milyon doları cebine atmış oluyordu. Peşinat haricinde kalan 5,24 milyar doları Lübnanlı Şirket, 1,04 milyar dolarlık taksitlerle 5 yılda ödeyecekti. Oysa Türk Telekom’un yıllık kârı 2,150 milyar dolardı. Kâr hiç artmasa bile, bunun 1,048 milyar dolarıyla taksit ödenecek, üstüne de 1,102 milyar dolar kalacak, Lübnanlılar beş yılda 5,510 milyar dolar kazanacaktı. Türk Telekom üstüne 5 milyar dolar da para verilerek elden çıkarıldı. Iste zarar eden kuruma ornek
    Kasadaki parayı bırak, geçmiş yıllardaki zararına bak. Ayrıca dinlemeler veya teknik takibi Türk Telekom yapamaz, yaptığı kanıtlandığı an lisansı iptal edilir, bu Turkcell veya diğer operatörler içinde aynırıdr. Bunu yapan kurumun adı Telekominikasyon İdare Başkanlığıdır.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    türkiye'de kazandığım bilgisyar sistemlerinde erasmusla gittiğim yabancı okullara kayıt ve bölüm değşikliliğ yaparak mekatronik systemlerine geçiş yaptım bachelor derecesm var robotik teknelojilerdende masterım olucak inşallah. öğretimimde hamburg tech.üni ve sofıa tech ünidir.
    eğitimi veren öğretmenlerden eğitim sisteminin kötü olmasına ,eğitim sistemde yetersiz öğretmenler yetiştirme dönügüsünde takılmışsın sen.
    sende haklsın laf anlatmaya çalıştığım kişi kendi kuyuruğunu kovalayan şahıs bende de ahmaklık var kesin
    engelle lütfen engelle valla engelle billaha engelle

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet kelimesini anlamı yan gelip yatanların çalışma yeri olarak mı lugatına girdi bu milletin.eğer anlamı bu değilse niye böyleymiş gibi davranıyorsunuz .eğer böyle bişey varsa ordaki yöneticlerin onları seçenlerin zihniyetini değiştireceksin . en basiti özel deki firmaların yöneticileri ne uyguluyorsa devlet kurumlarınada onu uygulayacaksın.askerde gördünüzmü laubali işler orasıda devletin.onun için devlet kurumu işini yapmıyor özelleştirelim mantığı yerine anlatığım zihniyeti benimsersek böyle çalışmıyolar zaten özelleştirilim gibi ucuz siyasetin aleti olmayız
    Ben kesinlikle devletin yan gelip yatanların yeri olduğunu söylemiyorum. Böyle anlaşıldıysa kusura bakmayın. Ben yan gelip yatan işçilerden çalışanlardan bahsediyorum. Örneğin Karabük Demir Çelik Fabrikası , orada çalışan torpilli işçiler napıyorlardı biliyor musun? Kendilerinin yerine çalışacak işçi kiralıyorlardı. Sonra kartı basıp kiraladıkları işçiyi kendileri çalışıyormuş gibi çalıştırıyorlar ve sonra eve dönüyorlardı. E bunun neresi doğru? Oradaki işçi o kadar çok maaş alıyor ki yerine işçi kiralıyor... Sonra ne oldu 1 tlye özelleştirildi. Evet koca fabrikayı 1 tlye sattılar. Ve orada çalışan 15-20 bin kişiden sadece 4-5 bini kaldı özelleştirilince. Demekki 4-5 bin kişiyle de o fabrika çalışabiliyormuş. Özelde torpil işlemiyor tabi. Bir soru sormak istiyorum. Millet neden çocuklarını devlet değil özel okula yazdırmak istiyor? Yahu devletteki öğretmenlerin yarısı derse bile girmiyor ya da derse girip yoklamayı alıp geri çıkıyor(özellikle beden eğitimi öğretmenleri). Bu okul özelleştirilse, o öğretmenler orada tutunabilir mi? Direk tekmeyi basarlar adama. Bassınlar. Hak etmeden ekmek yok kardeşim. Yok öyle yağma. Ben vergi veriyorum. Karşılığınıda almak istiyorum. Oyumuda kendimce doğru gördüğüm yere veriyorum zaten. Tembel çalışmayan zihniyet değişir mi? Elbette değişir ama uzun bir zaman ister. Askeriye konusuna hiç girmiyorum. Komutanın karısını alışverişe götürüp getirmek için(!) var zaten o askeri araçlar , askerler ... E ben askeriyeyide özelleştirelim demiyorum. Devlete ait önemli kuruluşlar özelleştirilmesin diye belirtmiştim zaten. Ama bunlarında denetlenmesi şart. Ama denetleme derken. Gidip denetlenecek yerin kantininde çay içmek değil. Ciddi bir denetleme. Sürekli olan bir denetleme. Zamanla bu da olur. Şunuda belirtmek istiyorum, bence bir devletin görevi ülkeyi yönetmektir. Milli piyango kuruluşları , at yarışı gibi şeylerle uğraşmak değil. Bu şeker fabrikaları demir çelik gibi fabrikaların çoğu Kurtuluş savaşı sonrası güçsüz düşen halka yardım etmek için açılmıştır zaten. O zaman halkın parası yok ki fabrika kursun. E devlet kuruyordu. Ama şimdi o işlevlerini yitirdiler. Bu kurumların özelleştirilip satılması iyi oldu çünkü çoğu zarar ediyordu(asalaklar tarafından) bunun faturasıda vergiye yansıyordu. Ama şurayada gelelim ki doğalgazı özelleştirmek ne demek yahu? 100 lira olan faturalar çıktı 150 liraya. Satılacak şey var satılmayacak şey var. Yazıklar olsun diyorum bende bazen ..
    zheroen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    .

Paşalara garsonluk yapılacaksa o bedeli kurum kendi cebinden verecek elbet.
    kendi cebi derken!!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)