Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet sinir den kudurdum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    2 aydır motor kullanıyorum sonunda sınavım geldi bugun sınava girdim çalıştıgım icin parkuru göremedim
    bugun sınava gittim normalde chopper kullanıyorum bana verilen motor naket ve normal motor da değil fitesli fitesi geçmeyen mobilet verdiler hafif oyuncak gibi nese kaskımı taktım hazırlandım basladım 8 çizilcek yer varmıs bana solemedıler ben orayı 8 cızemedım 4 falan cızmısımdır.nese hemen meb deki gerizekalı adamlar çağırdı sınavın bitti dediler nie dedim orayı 8 çizcektin dediler . 1 hak vermedi adam bağırdım çağırdım adama sinirden elimde kalıodu bana pisti tarif bile etmedi nese sınav yerini görmem lazımmıs calıstıgım ıcın gidemedim motoru da satılıga cıkardım hevesimin azına sıctılar ! bidahiki sinav ne zaman bide ailemin duası da kabul oldu sınava giderken inşallah kalırsın dedi delircem resmen
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Sınav esnasında sana parkuru göstermezler mecburen sen daha önce parkuru çalışmış bir şekilde gitmen gerekirdi

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Geçmiş olsun.

Sürücü kursunun hatası var.
    Sana parkuru anlatılmalı veya öncesinde bir tur attırılmalıydı.
    Ordaki meb görevlileri sadece yapıp yapamadığına bakarlar.
    Bir seferde yapamıyorsan gelecek sefer gel derler.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Bidahaki sınav ne zaman olur sizce motoruda satılığa cıkardım motordan soğudum artık sanki normal hayatda 8 çizçez o.c meb görevlisi

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim sınavda hoca parkuru anlatmıştı, 8 çizilecek yerde yavaş gittiğimiz için ağırlığınızı dışa verin falan bile demişti.

2 kere yapan 1-2 kişi olmuştu.

Sana resmen gaddarlık yapmışlar.

8 çizmedin, kaldın ne demek. Bırak gitsin gelsin adam 1 kere daha.

Bende bugün girdim sınava.ayrıca hayatımda hiç vitesli motosiklet sürmemiştim.sadece dün 15 dakika düz yolda sürdürdüler.sürdürende 15 yaşında çocuk.bugün gittim sınav yerine.hoca dedi daha önce sürdünmü yapabiliyomusun falan.dedim sadece dün 15 dakika düz yerde sürdüm parkurda çalışmadım.sonra hemen bir kere tamamlattırdı parkuru ardından sınava girdim.peşine trafiğe çıkarttılar ve sonuç olarak çok şükür aldım ehliyeti.daha yaşım on yedi hemde.keşke sende bugün sınav başlamadan bir tur atsaydın.

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    5 dk lığına bile vermedi adam parkuru bi gezim dedim yok dedi

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    "meb deki gerizekalı adamlar " hep öyledirler zaten,
    sizde görev bilinci içinde ödevini çalışmış ve mükemmel öğrenciler..
    ben bugün bu sınavlarda biri bayan olmak üzere 3 kişiye motosiklet ehliyeti alabilir oluru verdim..
    parkuru bilen çalışmış ve ciddi gençlerdi hepsi ..
    vesselam..
    reunion, Lev3562, Vulture24 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    8 çizemiyorsanız motor kullanmayacaksınız. Gerçek hayatta tabii ki çizeceksiniz. Aslında çok basit kaçış manevrası o.
    Sınava çalışıp gitmeniz gerekirdi. Kursun hatası da çok büyük. Size parkuru ve sınavı anlatması gerekirdi, sınav alanında direksiyon eğitimi vermeliydi.
    Asıl hata MEB görevlilerinde değil, önce kursta sonra sizde.
    mehmetenis, Lev3562 ve ardacik bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    sacma sacma konusmayın kim 8 çiziyor ?! u çizme anlarım 0 çizmeyide anlarım manevraları da anlarım normalde de motor kullanıyorum o hareketleri büyük motor la yapıyorum tırafıkte nasıl sekız cızcen en profosyonel adam bıle ayagını yere koyarak donuo yerı geldıkce.8 çizemiyorsanız motor kullanmayacaksınız. cok sacma
    ESGEL bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    İlk önce sakin olun,sınavdaki 8 çizme diye tabir edilen 8 tane dubanın arasından geçiş ehliyet alacak kişinin drks.kabiliyetini ve motora hakimiyetini gösterir bir seneryodan ibarettir.Tabiki gerçek hayatta 8 çizilmesi gereksizdir ve hiç bir yerde karşınıza kolay kolay çıkmaz.
    Burada birbirinizi kırmayın bu formda meb de çalışan öğretmen arkadaşlar da var sürğcü kurslarıda var.
    Burada hata maalesef sürücü kursunda başka kimsede hata yok neden derseniz sizi sınava hazırlarken verilen eğitimde sınav esnasında karşınıza çıkacak dubaların seneryosunu kurs size eğitimini vermek zorunda idi ama o eğitim nasıl verilecek 250 Tl-300Tl kayıt paralarına verilmeyecek çünkü maliyetleri kurs ücreti adı altında alınan parayı karşılamıyor.Şimdi herkes diyor ki eğitim alın eğitim alın sizler merak edip baktınız mı o eğitimlerin ücretlerine en az 500TL den başlar üst sınır yoktur,ama ehliyete gelince 10 Tl nin bile pazarlığı yapılır,sonra kurs neden bize göstermedi neden eğitim vermedi işte sebebi bu.
    Sınavda meb görevlileri sınav yapmakla ve notlamakla yükümlüdür siz 8 çizeceğinize 4 çizdiyseniz adamlar bırakmakta haklı.farzet ki 8 çizip platformdan geçemeseydin yine kalırdın.Gerisi kursun hocasının anlatması gerekirse size parkuru göstermesi gerekiyordu.
    Olay bundan ibaret.

Sizler ehliyet alacaklar ne kadar ucuza alırsak o kadar iyidir mantığını yürüttüğünüz takdirde böyle daha çok kalırsınız bu sürücü kursu işi ne kadar ekmek o kadar köfte mantığıyla gider az paraya az eğitim çok paraya çok eğitim.
    ESGEL ve serotizm bunu beğendiler.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sacma sacma konusmayın kim 8 çiziyor ?! u çizme anlarım 0 çizmeyide anlarım manevraları da anlarım normalde de motor kullanıyorum o hareketleri büyük motor la yapıyorum tırafıkte nasıl sekız cızcen en profosyonel adam bıle ayagını yere koyarak donuo yerı geldıkce.8 çizemiyorsanız motor kullanmayacaksınız. cok sacma
    Ayak yere koyarak dönülmez. O en profesyonel adam pek profesyonel değil demek ki.
    Yoldaki herhangi bir taş, çıkıntı vs'ye takılır düşersiniz.
    8 çizmek derken sayısına takılmayın. Trafikte giderken önünüze aniden birşey çıktığı zaman o şekilde kaçıyorsunuz. Bu 2 olur, 4 olur, 3 olur. Kaç kez yatıp kalktığınız önemli değil. Ayrıca mehmetenis hocanın da dediği gibi motora hakimiyetinizi gösterir.
    Aslında saçma değil, doğru konuşuyorum, yol göstermeye çalışıyorum. Söylenilenleri dinlemek veya dinlememek tabii ki sizin tercihiniz.
    Forumda herkes birbirine yardımcı olmak için başlıklara katılım sağlıyor.
    Burada sinirlenecek, tepki gösterecek birşey yok.
    mehmetenis ve ESGEL bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Size iki saat eğitim vermek ve resmi işlemleri takip etmek karşılığında 400 liradan aşağı ücret almayan sürücü kursunun kabahati büyük, sınav ile aynı senaryoların tekrarlatıldığı eğitime katılmak, bu eğitimin size verilmesini talep etmek ve ısrarcı olmak konusundaki eksiğiniz dolayısıyla sizde kabahatlisiniz.
    Özel eğitim kurumlarının fiyatları ile sürücü kursu fiyatlarını kıyaslamış arkadaşımız (@mehmetenis), örnek vermek gerekirse Honda 2 tam gün eğitim karşılığında 425 lira alırken (üstelik yol yemek vs. gibi ek masraflarıda üstleniyorlar) sürücü kursları 2 saat zorunlu eğitim vermek için yaklaşık bu rakamları alıyor, sürücü kurslarını bu konuda mağdur gibi gösterilemez hiç bir şekilde.

Geçmiş olsun, genelde iki hafta sonra tekrar sınav yapılıyor, kaldığınız için kursunuzdan, süresini yanlış hatırlıyor olabilirim, 1 saat direksiyon dersi almanız gerekiyor, onu talep edin ve derse muhakkak katılın, size sınav hakkında da tüyolar vereceklerdir. Bu eğitimleri sınava katılacağınız motosiklet ile vermek zorundalar bu sayede motoru da tanımış olursunuz. Sınav yerine de en az yarım saat önceden giderek sizden öncekilerin sınavlarını izlemekte sınavınızda yardımcı olacaktır.
    ESGEL ve mehmetenis bunu beğendiler.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bende ayın 5 inde başlıyorum 28 kişi den ( önceki kur ) 5 i hariç hepsi kendi motorları ile geliyorlarmış ve kursun bana dediği kalan 23 kişinin istihakını kalan 5 kişiye pay etmişler egitim zamanını.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Sana yvsaklık yapmışlar, ayaklarını surte surte parkur geçen gördüm. Sınav 1 ay sonra tahminimce.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli arkadaşlar ne 2 saati ne 1 saati yapmayın sürücü kursu a2 ehliyet sınıfı için 10 saat b sınıfı için ise 12 saat zorunlu eğitim vermek vermek zorunda.Biz As Sürücü kursu olarak eğitimlerimiz bu şekilde veriyoruz.
    Sınavlarda kaldığınız zaman zorunlu olarak 2 saat daha eğitim vermek zorunda.

Bu arkadaşın şanssızlığı kursun parkuru göstermeyip yapılacakları anlatmamasından kaynaklanıyor.
    Ama bu arkadaş sınavda tekmiydi başka hiç kimse yokmuydu tabi ki vardı,onları biraz olsun izleseydi sınavı bitenlere sorsaydı en azından kurs hocasına danışsaydı en azından bir fikir sahibi olurdu.

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    sürücü kursunu meb e şikayet edin bakın ne oluyor......
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ESGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürücü kursunu meb e şikayet edin bakın ne oluyor......
    Ne olacak hiç bir şey ? Buyrun 147 şikayet hattı,ilçe memlerede dilekçeyle şikayette bulunsun,
    Ne olacak ?
    Vatandaş ucuzun peşine gittiği müddetçe bu işler böyle olmaya mahkum

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    8 çizmek nedir ya?
    Slalom, yanii Kukaların bir sağından bir solundan geçip, hızlanıp basıcaksın frene.. Bu kadar değil midir?
    Hattatlık kursu mu bu?
    Bütün A2 adayları kurbanlı koyun gibi sabah bir yere dikilir, ismi çağrılan aday bulabildiği, sahibi olduğu ya da kursun temin ettiği motorla parkura girer, çıkar..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bidahaki sınav ne zaman olur sizce motoruda satılığa cıkardım motordan soğudum artık sanki normal hayatda 8 çizçez o.c meb görevlisi
    keşke trafik 8 çizmek kadar kolay olsa da normal hayatta hep 8 çizsek. biraz senin sorumsuzluğun biraz da sürücü kursunun sorumsuzluğu ile kalmışsın. yapacak bişey yok. motosikletin sorumluluğunu tek başına sırtlanamayacaksan satman en mantıklısı zaten
    mitmuallim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)