Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Samsung S4 mini imei numarası hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Merhaba arkadaşlar.

Annemin telefon ihtiyacı sebebiyle, yıllardır müşterisi oldugum avea'dan kampanyalı bi Samsung Galaxy S4 Mini cihaz aldım.
    Lakin anladığım kadarıyla telefon benim hattım üzerine kayıt yapılmış. Dolayısıyla annem hattını taktıktan kısa bi süre sonra ''Cihaz kayıt dışıdır, 60 gün içinde kapanacaktır'' mesajı geldi.

Şimdi bu telefonun İmei numarasını annemin hattı üzerine kayıt yaptırabilirmiyim?
    Duydugum kadarıyla İmei numarasını hatta tanımlama diye mevzu varmış, bu işin aslını astarını bilen varmıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    Samsung cep telefonlarında imei sorunu sureklı gundemde olan hatta daha sıfır telefonların bıle imei'si çalınanlar var tabı bu devrede samsung sıze hat uzerıne kayıtlı ımei aktarımı yapıyor fakat sızın hattınızdan baska bır hat ıle o telefon kullanılırsa bır sure sonra calıntı ımei ile kapanıyor telefon takı ımei problemını cozene kadar.

evet sorunuza gelırsek bır samsung bayısıne gıdıp ucretsız olarak tabı garantısı halen devam edıyorsa hat uzerıne ımei numarası alabılırsınız garantısı yok ıse 10-15 tl ye bır telefoncuda aynı sekılde sıze yardımcı olacaktır.

iyi günler
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Cihazı Avea'dan aldıysanız onlara başvurun. Size kayıtsız cihaz satamazlar.
    Onların bu işi halletmesi lazım.
    Aldığınız yere başvurun.
    Eğer illa kaydettirecekseniz, son 30 günde yurtdışından girmiş bir pasaport bulmanız lazım.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihazı Avea'dan aldıysanız onlara başvurun. Size kayıtsız cihaz satamazlar.
    Onların bu işi halletmesi lazım.
    Aldığınız yere başvurun.
    Eğer illa kaydettirecekseniz, son 30 günde yurtdışından girmiş bir pasaport bulmanız lazım.
    Benim anladığım kadarıyla cihaz kayıtlı.
    Fakat İmei numarası benim hattım üzerine tanımlandığı için, annem hattını taktıgı sırada belirli bi süre sonra cihazın kapanacagina dair mesaj geldi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım kadarıyla cihaz kayıtlı.
    Fakat İmei numarası benim hattım üzerine tanımlandığı için, annem hattını taktıgı sırada belirli bi süre sonra cihazın kapanacagina dair mesaj geldi.
    Dediğim gibi imei numaranız bır sekılde çalınmış bu samsung servısının yaptıgı bır olay bıle olabılır kı basıma gelmedı degıl cozumu cok kolay bır samsung bayısıne gıdıp kım kullanacaksa onun hattı uzerınden bır ımei numarası alabılırsınız.
    yada herhangı bır telefoncu bıle aynı ıslemı ufak bır ucret karsılıgında yapıyor. pasaport gereklı olayıda soyle kayıt dısı cep telefonları eger ulke ıcerınde bulunuyorsa pasaport numarası ıle tescıl dedıgımız sey yapılabılıyor o farklı bır konu..
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi imei numaranız bır sekılde çalınmış bu samsung servısının yaptıgı bır olay bıle olabılır kı basıma gelmedı degıl cozumu cok kolay bır samsung bayısıne gıdıp kım kullanacaksa onun hattı uzerınden bır ımei numarası alabılırsınız.
    yada herhangı bır telefoncu bıle aynı ıslemı ufak bır ucret karsılıgında yapıyor. pasaport gereklı olayıda soyle kayıt dısı cep telefonları eger ulke ıcerınde bulunuyorsa pasaport numarası ıle tescıl dedıgımız sey yapılabılıyor o farklı bır konu..
    Anladığım kadarıyla bu çok basit bi hadise.
    Telefoncuya gidip para karşılığıda yaptırabilirim, fakat 15 günlük bi cihazı yetkili servisine göstermek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hattın sahibi ile ilgili bir konu olduğunu sanmıyorum. Senin imei resmen başka telefona klonlanmış. Üzerinde imeisi yazılı telefon faturası ile BTK ya başvurup ( veya neresiyse) senin telefonunu değil de kopya telefonun kapanmasını sağlayabilirsin. Yoksa her ikinizin telefonunu da kapatacaklar.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bayiiden veya mağazadan aldığınız telefon MUHAKKAK KAYITLI OLMAK ZORUNDADIR..
    Kampanya telefonlarda SIM kilt olabilir, ancak aynı operatör başka hat ile çalışmalıdır.
    Imei kaydı; ithalatçıya 60 kuruş, yolcu beraberinde gelen telefon için 120 TL artı bir sürü prosedördür.
    Bayi kayıtlı satmakla yükümlü, ithalatçı ise kayıt ettirmekle..
    Aldığınız bayiden başka yerde çözüm aramayın.
    Ya onlar kayıt edecek..
    Ya da ayıplı mal (KAYITDIŞI TELEFON KAÇAK'tır)ını başkası ile değiştirecek..
    Kayıtsız telefon sattıkları için dilekçe ile valilikteki tüketici masasına gidebilirsiniz bayiden sonuç alamazsanız..
    J3ASKAN bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    * # 0 6 # yaparmısınız.

Turkcell iletişim mekezinde calısıyorum

İMEİ 354 veyahut 359 ile başlamıyorsa yurtdışından getirilmiş cihazdır. Size bunun hakkında bilgi verilmediyse tüketici haklarına hemen başvurun.

Ortalama fiyatı 1100 ile 1000 arasında geçer. şöyle düşünün o telefonu onlar 500tl ye anca mal etmişlerdir.
    Önce aveaya gidip bi sorun soruşturun yoksa direk tüketici mahkemesi

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ben de hem Turkcell çalışanı olarak hemde 2 ay önce aynı srounu yaşamış bir abone olarak sana konuyu anlatayım.

1-) Imerı klonlanmış. Hani bu 100 TL'ye IPhone, s4 s5 note 3 falan satıyorlarya, onlar cıhazı pc'ye takıp otomatık Imeı denemesı yapıp çat yakalıyolar..

2-) iletişim merkezındekıler tarafından ımeı kaydedılebılıyor ve bu arkadaslar kalkıp bu ımeıyı klonlanmış bır baska cıhaza tanımlatıyorlar kolayca. Yoksa onlarda cok ugrasacak hazır ımeı satanlar bıle var. Ancak bunlar da yakalanıyor. Bu sebeple sende tekrar ımeı attırmaya ugrasma yakın zamanda kapanır. En azından ben attırdım 2 ay sonra gene kapandı.

3-) cıhazın ıthalatcısı, kutu ustunde veya garantı belgesınde yazar. Irtıbata gececeksın fatura, klonlu cıhaz formu, ımeı kımlık fotokopısı gıbı bılgılerı doldurup gonderıosun ve ıstedığın bır numara ıle eslestırılıyor. Sadece o numara ıle kullanılıyor.

Bu arada cıhaz otomatık kendını bır numara ıle eslestırıyo ancak o da ıptal oluyo kesın kaydetmelısın. e devletten de sorgulamasını yapıp cıhaz ıle hangı numaranın eslestıgı de goruluyo.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Telefonun bir numara üzerine kayıt edilmesi kabul edilemez. Bir aciliyet olsa ne halt işleyeceğiz.

Iraktan aldığım samsung galaxy telefonuma 2 yıl önce d900 marka telefonumun imei'sini kendim kopyaladım. Ne müşteri hizmetlerine nede telefoncuya telefonu bırakmadan imei söylemeden yaklaşık 2 yıldır sıkıntısız kullanıyorum, 1000 lira para ödeyip aldığım telefona diyecekler sadece tek numara ile kullanılır anında verir gider başka marka telefon alırım.

Bu arada s4 mini burada 275 dolar len , 1 yıl karfur garantisi de var. Virmeyin öyle çok paralar.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuya açıklık getireyim ilk olarak size gelen mesajdaki imei numarası ile telefonun imei numarasını kontrol edin eşleşmeyecektir
    o mesaj gelen hatta önceden kullandığınız bir telefon kaçak olabilir o telefonun son kullanıcısı büyük ihtimal sizsiniz bu yüzden size mesaj gelmiştir
    ve son olarak avea adını kirletecek kadar akılsız mı arkadaş

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya açıklık getireyim ilk olarak size gelen mesajdaki imei numarası ile telefonun imei numarasını kontrol edin eşleşmeyecektir
    o mesaj gelen hatta önceden kullandığınız bir telefon kaçak olabilir o telefonun son kullanıcısı büyük ihtimal sizsiniz bu yüzden size mesaj gelmiştir
    ve son olarak avea adını kirletecek kadar akılsız mı arkadaş
    Aynen öyle,
    eşleşmiyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)