Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İntel i7 Turbo boost çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arkadaşlar herkese iyi günler ilk önce sistemim

Windows 7
    işlemci: İntel i7 3632 Qm 2.20 ghz turbo boost ile 3.20 ghz
    ekran kartı Nvidia gt 635
    hard disk 750 gb 7200 rpm
    6gb ram 1333 mhz

Arkadaşlar bilgisayarı ilk aldığımda win 8 di o zamanlar battlefield 4 yüklemiştim görev yöneticisinden baktığımda işlemci hızım 2.93 lere çıkıyordu ara ara şuan win 7 yüklettim ama 2.2 ghz yi geçmiyor battlefield 4 te arasıra takılmalar başladı win 8 de gram kasma yoktu ayarları aynı biosta turbo boost ile ilgili ayar yok nasıl çözebiliriz bu sorunu bilen varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bence takılma işlemciden dolayı veya windows sürümünden değil ekran kartı soğutucusunun toz ve psilik nedeniyle fazla ısınmasından playclaw uygulamasını indirip oyun içinde sıcaklık değerlerine bakıp yazın ona göre bir dönüş yaparız...

Motosikleti
    oyundaykenki değerleri çekeyim bi dakika ama takılma ondan diyelim turbo boost neden hiç evreye girmiyor 4 oyunu aynı anda açıyoum battle field 4 gta ıv euro truck formula1 2013 2196 mhz yi gram geçmiyor işlemci ben buna takılıyorum win 8 deki performansını yakalayamıyorum halen

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

[IMG][/IMG]

ısılar bunlar

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    yüklediğin win 7 kaç bit ?

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyundaykenki değerleri çekeyim bi dakika ama takılma ondan diyelim turbo boost neden hiç evreye girmiyor 4 oyunu aynı anda açıyoum battle field 4 gta ıv euro truck formula1 2013 2196 mhz yi gram geçmiyor işlemci ben buna takılıyorum win 8 deki performansını yakalayamıyorum halen

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...Wv.png</a></a>

ısılar bunlar
    Isılar yeni açılmış bir oyunda ise biraz yüksek ama 1 ssat oyun ardından ise normal.Turbo boost çalışmama probleminizde olabilir ama varsa bile işletim sistemi değiştirdiğiniz için driver problemi olabilir.Windows update ve driverscanner full ile driverlarınızı kontrol edin problemde büyük ihtimal donanımda değil yazılımda...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstersen 30 tane oyun aç, o an hangisi process ediliyorsa sadece o kadar ram ve işlemci kullanır bilgisayar.

Bu donanıma sahip bir bilgisayardan oyun performansı beklemen zaten yanlış ama işlemcinin turbo bosst açıp açmadığına birde şöyle bak,

superpi diye dandik bir program var, pi sayısını hesaplatıyor bilgisayara. ordan 512K, 1M gibi seçenekler var, sen onu en yüksek kaç M varsa onu seç, bu esnada CPU-z programı ile işlemciye bak.

Eğer yine Boost açmamış ise, pil simgesine tıkla, güç seçeneklerine gir, gelişmiş güç seçeneklerine gir, oradan işlemci güç durumu ilkesi var. Fişte yada pilde iken maximum işlemci gücünü seçmelisin eğer %99 bile olsa boost açmaz, maximum'u 100 yap, yeniden başlat.

Ben bu yöntemi basit oyunlarda pc ısınmasın diye kullanıyordum.

Motosikleti
    zaferkarizma işletim sistemi window y ultimate 64 bit

pangea 10-15 dakka da ısılat burada oluyor bi dahada artmıyor driver scannerden hepsiin güncelleştirmiştim ama windows güncellemelerini hiç yüklemedim

zuzuw dediklerini yapıcam bir dakika hepinize ayrı ayrı teşekkkür ediyor

edit pildede prizdede %100 işlemci

superpi 32 ye kadar var cpu z e çarpan oranı 12 ile-32 arası diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:31 ----------

[IMG][/IMG]

program dogrumu onuda bilmiorm

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    BIOS ayarlarınızı kontrol ettiniz mi? Turbo Boost için bir seçenek var mı? BIOS'da Turbo Boost, Speed Step ve State Tech enable olmalı.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    48 saniye sonra 2,2 Ghz çıkmış, işlemci güç yönetimide 100% olduğuna göre;

intelle ilgili driverları güncellemeyi dene. İntel power management, chipset driver vs vs gibi şeyleri güncelle.

Motosikleti

biosta öylebi seçenek bulamadım

intelle ilgili driverler kurulu

windows güncellemelerinide kurdum halen aynı :S

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)